Нові "екологічні" закони

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Не, еще не приняли Закон, только поправили и подготовили ко второму чтению.
Но процесс идет в "нужном" направлении!..
Вот тут можно процесс поизучать:
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=57014
 

Копатыч

Зброяр
Так уже вроде по стальной дроби приняли...
Запрещено стрелять по "зграям" птиц .....
https://uk.wikipedia.org/wiki/Зграя
Количество птиц, что бы это была "зграя" (стая)?
Запрещена охота, на животных, которые попали в "наст", т.е. другими словами, стал наст, на зайца идти НЕЛЬЗЯ.........
Запрещена "облавная" охота "котлом", "подковой", а три человека, это "котел" или "подкова"?
 

Hovarf

Слідопит
Количество птиц, что бы это была "зграя" (стая)?
Запрещена охота, на животных, которые попали в "наст", т.е. другими словами, стал наст, на зайца идти НЕЛЬЗЯ.........
Запрещена "облавная" охота "котлом", "подковой", а три человека, это "котел" или "подкова"?
Даже если этот закон и будет окончательно принят - я уверен, что он не будет работать. И Ваши замечания - тому доказательство.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Запрещено стрелять по "зграям" птиц .....
https://uk.wikipedia.org/wiki/Зграя
Количество птиц, что бы это была "зграя" (стая)?
Запрещена охота, на животных, которые попали в "наст", т.е. другими словами, стал наст, на зайца идти НЕЛЬЗЯ.........
Запрещена "облавная" охота "котлом", "подковой", а три человека, это "котел" или "подкова"?
Гэта залежно от того, как построятся эти трое! Могут котлом, могут - подковой. А могут - в шеренгу или колонну.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Даже если этот закон и будет окончательно принят - я уверен, что он не будет работать. И Ваши замечания - тому доказательство.
Ховарф, а много у нас законов, которые таки работают?!. Причем - по совершенно разным причинам. В первую очередь - от нигилизма нашего народа!.. :(
 

Hovarf

Слідопит
Ховарф, а много у нас законов, которые таки работают?!. Причем - по совершенно разным причинам. В первую очередь - от нигилизма нашего народа!.. :(
А при чому тут нігілізм народу? Як можна виконувати закони, які не мають в собі логіки? Форумчанин Копатич навів цілком правильний приклад - стріляти по "зграї" прахів - заборонено, а що таке поняття - "зграя" - визначення нема. Ні в цьому законі ні в інших. То скажіть мені , як законослухняний мисливець має цей закон виконати? На свій розсуд? Те саме і про полювання "котлом", чи "підковою". Заборона є , а тлумачення термінів - нема.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Стосовно, як пишуть наші законодавці законопроекти - ми вже обговорювали. Питань багато! Зазвичай, перше завдання такого писаки - а як це вплине на мій бізнес? Інше - до однієї дупи!
Ось я й кажу про правовий нігілізм
( Правовий нігілізм — деформаційний стан правосвідомостіособи, групи, суспільства, який характеризується усвідомленим ігноруванням вимог закону, цінностіправа, зневажливим ставленням до правових принципів і традицій, однак виключає злочинний намір. Ігнорування закону зі злочинною метою — самостійна форма деформації правосвідомості. Разом з тим правовий нігілізм породжує правопорушення, у тому числі кримінального характеру).((С) вікіпедія)
 
Міністр екології, Остап Семерак про червонокнижного вже, - українського "лося європейського" та про мрію: " ... ліквідацію застарілої неефективної системи природоохоронного нагляду та контролю, ..."
Остап Семерак

Звершилося!
або даю старт новому року із хороших природоохоронних новин.

Мін’юст в останні дні грудня зареєстрував наказ Мінприроди про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України. Буквально щойно отримав юстований документ. Відтепер лось європейський в Україні належить до червонокнижних тварин і увага! полювання на нього карається законом.

Тобто ці 11 місяців боротьби, протистояння, дискусій з науковцями, а подекуди із зоозахисниками точно не були даремними. Це приклад того, як держава і громадянське суспільство, яке має відповідні запити, може ефективно співпрацювати і досягати необхідних результатів. Навіть попри бюрократію, з якою все ще маємо проблеми в нашій країні.

Також ще раз повторюсь, я свідомий того, що занесення лося до Червоної книги не знімає з порядку денного питання поширеного в Україні браконьєрства. Зменшення проявів цього явища залишиться для нас одним із пріоритетних викликів у 2018 році. Маю на увазі і можливий перегляд розмірів штрафів, і ліквідацію застарілої неефективної системи природоохоронного нагляду та контролю, яка є корупційним пережитком минулого і яку давно потрібно ліквідувати замість робити ін’єкції у протез. То вже тема інших наказів та рішень.

Сьогодні ж вітаю всіх причетних до цієї історії із нашою спільною перемогою.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
А при чому тут нігілізм народу? Як можна виконувати закони, які не мають в собі логіки? Форумчанин Копатич навів цілком правильний приклад - стріляти по "зграї" прахів - заборонено, а що таке поняття - "зграя" - визначення нема. Ні в цьому законі ні в інших. То скажіть мені , як законослухняний мисливець має цей закон виконати? На свій розсуд? Те саме і про полювання "котлом", чи "підковою". Заборона є , а тлумачення термінів - нема.
Шановний Ховарфе! А де ви с поважним Копатичем знайшли заборони на "зграю", полювання "котлом" та " підковою"?
 

Hovarf

Слідопит
Шановний Ховарфе! А де ви с поважним Копатичем знайшли заборони на "зграю", полювання "котлом" та " підковою"?
Був знайшов інформацію в інтернеті, що "борейками - природолюбами" готуються зміни до законодавства щодо вказаних питань. Дані зміни поки що не набули чинності, але з лосем було так само. Конкретніше сказати не можу, бо дана тема обговорювалася більше ніж пів року тому.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Був знайшов інформацію в інтернеті, що "борейками - природолюбами" готуються зміни до законодавства щодо вказаних питань. Дані зміни поки що не набули чинності, але з лосем було так само. Конкретніше сказати не можу, бо дана тема обговорювалася більше ніж пів року тому.
http://uoor.com.ua/forum/index.php?...петровщині-2017-2018.57765/page-6#post-649189
Почитай, плиз, пост № 118.
 

Hovarf

Слідопит
Почитай, плиз, пост № 118.
В нас полювання на зайця "підковою", або котлом" - вважається одним і тим самим. На мою думку це суттєвого значення не має, оскільки ст. 15 ЗУ на даний час чітко визначає три способи проведення полювань- індивідуальне, колективне та колективне з нагоничами, тобто облавне. У Вашому поясненні(пост 118) і полювання "котлом" і полювання "підковою" відноситься до колективного полювання.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
В нас полювання на зайця "підковою", або котлом" - вважається одним і тим самим. На мою думку це суттєвого значення не має, оскільки ст. 15 ЗУ на даний час чітко визначає три способи проведення полювань- індивідуальне, колективне та колективне з нагоничами, тобто облавне. У Вашому поясненні(пост 118) і полювання "котлом" і полювання "підковою" відноситься до колективного полювання.
І що - воно заборонене?..
 

Hovarf

Слідопит
І що - воно заборонене?..
А хіба я стверджував, що воно заборонене? Повторю ще раз, я прочитав інформацію в інтернеті, що готуються зміни до законодавства щодо заборони полювання "котлом", "підковою" та стрільби по "зграях птахів". Ось цю МОЖЛИВУ заборону і обговорював.
 

Копатыч

Зброяр
Шановний Ховарфе! А де ви с поважним Копатичем знайшли заборони на "зграю", полювання "котлом" та " підковою"?
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=57014
сравнительная таблица от 02.02.2016 г.
Да, соглашусь, что это еще "не принято", но где гарантии, что этот БРЕД !!!!!, завтра, будет "законом" ?????
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
А хіба я стверджував, що воно заборонене? Повторю ще раз, я прочитав інформацію в інтернеті, що готуються зміни до законодавства щодо заборони полювання "котлом", "підковою" та стрільби по "зграях птахів". Ось цю МОЖЛИВУ заборону і обговорював.
Ну, підтверджу: методи досить винищувальні. Але зараз нашим законодавством не заборонені.
 

Hovarf

Слідопит
Ну ось, в підтвердження моїх слів Копатич навів зсилку на офіційний веб портал Верховної Ради України. Шановний Яковлев, уважно почитайте цей Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо охорони фауни згідно міжнародних угод). А особливо п. 3 цього Закону. Там і про заборону свинцевого шроту, і про заборону стрільби по зграям птахів і про заборону полювання "котлом" і "підковою" (яке чомусь законодавці назвали облавним) і ще багато чого. Це поки що - законопроект, але ще недавно і на лося можна було полювати, а сьогодні він вже в Червоній книзі.
 
В нас полювання на зайця "підковою", або котлом" - вважається одним і тим самим. На мою думку це суттєвого значення не має, оскільки ст. 15 ЗУ на даний час чітко визначає три способи проведення полювань- індивідуальне, колективне та колективне з нагоничами, тобто облавне. У Вашому поясненні(пост 118) і полювання "котлом" і полювання "підковою" відноситься до колективного полювання.
Вважаю, що полювання "котлом", "підковою", "фронтом" тощо, це не колективне полювання а стихійне, ситуативне, ... законодавчо ніяк і ніде не прописане.

Нижче наш рідний первинний документ про організацію та проведення полювань.
Думаю, що можна в наказах чи постановах користувача МГ наповнити змістом сам порядок проведення різних полювань, базуючись на діючих законах, поки не прийнятий новий БЗ.
Положення про первинну організацію (клуб) Громадської організації «Українськетовариство мисливців і рибалок»
1. Загальні положення
Первинні організації (клуби) УТМР створюються з метою:
- ..., проведення полювання, ... ;
5. Рада первинної організації УТМР
- організовує полювання, ...
6. Планування
Діяльність первинної організації будується на основі річного та квартального планування.
Річний план передбачає ..., проведення полювання, ....
 

Hovarf

Слідопит
Ну, підтверджу: методи досить винищувальні.
Особисто я з цим не згідний. Якщо дивитись на це питання з Вашої точки зору - то винищувальними можна вважати практично любий вид полювання на любу дичину. Але це вже , напевне , інша тема для дискусії.
 
Зверху