польові угідя

Hovarf

Слідопит
В том-то и дело, что на Черниговщине в полевых лесополосах нет пользователя!!!
Часть из них была за колхозами, которых уже нет. Сейчас их беспощадно вырубают все, кому не лень.
Газ нынче дорог, а люди зимой мерзнуть не хотят.
Як я вже казав, про польові лісополоси нічого пояснити не можу, бо в нас їх практично нема. А от колишні колгоспні ліси були в кожному районі Львівщини. На даний час ці лісгоспи підпорядковуються обласному державному лісогосподарському підприємству "Галсільліс".
 

Vov-1

Зброяр
Наскіки пояснювали мені.Ліс це де є квартальні стовпи....Полювання тільки з егером.Де квартальних стовпів немає то " агроліс" полювання дозволено.Звісно якщо це не відтворювальна ділянка.
 

kef

Зброяр
Наскіки пояснювали мені.Ліс це де є квартальні стовпи....Полювання тільки з егером.Де квартальних стовпів немає то " агроліс" полювання дозволено.Звісно якщо це не відтворювальна ділянка.
І загальна площа лісу .Та аншлаги типу-обхід єгеря-полювання дозволено в присутності єегеря!
 
Попробую відповісти на Ваше питання. В кожному мисливському господарстві (користувача мисливських угідь) раз в 15 років повинно проводитись мисливське впорядкування (якщо площа господарства не змінюється). Здійсьнюється воно спеціалізованими підприємствами, які визначають всі показники мисливського господарства в тому числі і здійснюють поділ угідь на типи (лісові , польові, водноболотні). Отож в матеріалах цього впорядкування повинна бути карта схема угідь господарства де чітко мають бути відмічені границі лісових, польових та водно - болотних угідь. Але як я же говорив, впорядкування повинно проводитись через кожні 15 років (на практиці цей термін буває ще більший) отже те, що колись впорядковувалось як "польові угіддя" і було полем чи пасовищем, але протягом 15 - 20 років не оброблялось і заросло 3-ох 4 - ох метровими деревами та чагарниками практично перетворилося на "лісові угіддя". Проте за матеріалами мисливського впорядкування ці угіддя вважаються польовими. І на мою думку, мисливці мають повне право полювати в них як в польових угіддях. Якщо ж користувача угідь це не влаштовує - то нехай проводить чергове мисливське впорядкування і робить зміни в картографічних матеріалах. А Вам можу порадити єдине - роздобудьте у вашого керівництва карту угідь де полюєте. Там повинні бути нанесені лісові і водноболотні угіддя, а все інше - польові (навіть якщо там дерева ростуть).
З Вашого дозволу поравлю....;) (я директор мисливськовпорядчого підприємства). Під час упорядкувння (розробки проекту організації та розвитку мисливського господарства), яке дійсно проводиться 1 раз на 15 років (а якщо бути точним, то Проект розробляється на 15 років. ) проводиться бонітування (оцінка якості угідь) і розподіл за типами угідь. Ця робота здійснюється на підставі данних земельних ресурсів (форм 6-зем, 2-зем, тощо), а також матеріалів лісовпорядкування . На карто-схемах НЕ відмічаються межі за типами угідь (цього не передбачає Порядок та Настанова). Така робота була передбачена старою інструкцією....А щодо внесення змін до Проекту, зазначу, що 1 раз на 5 років необхідно проводити Авторський нагляд. В ході якого вносити відповідні зміни до типології. Поясню. Був ліс, його вирубали. Цю землю необхідно перевести до типу польові угіддя. І навпаки, якщо відбулася посадка....ітд. Щодо заборони полювання в лісі, це право користувача!!! АЛЕ ЦЕ ПОВИННО БУТИ ПРОПИСАНО В НАКАЗІ "ПРО ТЕРМІНИ ТА ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ПОЛЮВАННЯ В......" !!!!
 
  • Like
Reactions: kef

север

ветеран форуму
надійна команда
Щодо заборони полювання в лісі, це право користувача!!! АЛЕ ЦЕ ПОВИННО БУТИ ПРОПИСАНО В НАКАЗІ "ПРО ТЕРМІНИ ТА ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ПОЛЮВАННЯ В......" !!!!
Та это прописано. Вопрос возникает по практике охоты: как, на незнакомой ( да и знакомой, но изменной до неузнаваемости!) местности отделить полевые угодья от лесных? Где проходит граница между ними и чем она должна определятся-аншлагами, столбами, канавами, высотой деревьев, в конце-концов, и т.д.?
Из собственного опыта: знаю два, отдельно стоящих, на определенной дистанции, лесных старых массива ( читай-леса). Раньше между ними было поле. А так, как его никто не обрабатывал, то оно, естественно, заросло деревьями и кустарником, соединив, таким образом, собой, два острова леса и образуя, вместе с ними, единый массив. Это, уже-лес?Или, еще- поле?
 
Та это прописано. Вопрос возникает по практике охоты: как, на незнакомой ( да и знакомой, но изменной до неузнаваемости!) местности отделить полевые угодья от лесных? Где проходит граница между ними и чем она должна определятся-аншлагами, столбами, канавами, высотой деревьев, в конце-концов, и т.д.?
Из собственного опыта: знаю два, отдельно стоящих, на определенной дистанции, лесных старых массива ( читай-леса). Раньше между ними было поле. А так, как его никто не обрабатывал, то оно, естественно, заросло деревьями и кустарником, соединив, таким образом, собой, два острова леса и образуя, вместе с ними, единый массив. Это, уже-лес?Или, еще- поле?
А как прописано, формулировка?
 

kef

Зброяр
Думаю,що саме краще, щоб не потрапити в халепу, передивитися (запитати) де, відтворюючі ділянки угіддя,де ліс і.т.д. ,де дозволено полювання без присутностності єгеря.....І добре було б щоб на сайті УТМР області,району ,була карта угіддя із всіма відмітками та кордонами..... (польові,лісові,болотні.....).
 
Думаю,що саме краще, щоб не потрапити в халепу, передивитися (запитати) де, відтворюючі ділянки угіддя,де ліс і.т.д. ,де дозволено полювання без присутностності єгеря.....І добре було б щоб на сайті УТМР області,району ,була карта угіддя із всіма відмітками та кордонами..... (польові,лісові,болотні.....).
Таких карт по типам угідь НЕ МАЄ!!!!
 

Vov-1

Зброяр
В нашому УТМР лісу не залишилось...Так що посадки,балки,самосіви...:(
 

Vov-1

Зброяр
Степане,зайчик за щастя...Лис наше все:(:(:(
 

Hovarf

Слідопит
Наскіки пояснювали мені.Ліс це де є квартальні стовпи....Полювання тільки з егером.Де квартальних стовпів немає то " агроліс" полювання дозволено.Звісно якщо це не відтворювальна ділянка.
Трошки недобре Вам пояснили. В "Агролісі" теж є така ж квартальна сітка як і в державних лісгоспах. Принаймні мала б бути. Це по суті такі ж лісгоспи, тільки державні підпорядковуються Держлісагентству, а Агроліс - Міністерству аграрної політики. А якщо квартальних стовпів нема - то це вже халатність та недопрацювання "агролісівських" лісників.
 

Vov-1

Зброяр
Трошки недобре Вам пояснили. В "Агролісі" теж є така ж квартальна сітка як і в державних лісгоспах. Принаймні мала б бути. Це по суті такі ж лісгоспи, тільки державні підпорядковуються Держлісагентству, а Агроліс - Міністерству аграрної політики. А якщо квартальних стовпів нема - то це вже халатність та недопрацювання "агролісівських" лісників.
Можливо,я не заперечую...Зі слів егера УТМР...
 

kef

Зброяр
. А якщо квартальних стовпів нема - то це вже халатність та недопрацювання "агролісівських" лісників.
Там вже не тільки квартальних стовпів не залишилось,але і ділової деревини (дуб,черешня,ясен.....)на пальцях можна порахувати.Одне слово-польові угіддя з чагарниками ,але на карті ліс!
 
Останнє редагування:

Hovarf

Слідопит
З Вашого дозволу поравлю....;) (я директор мисливськовпорядчого підприємства). Під час упорядкувння (розробки проекту організації та розвитку мисливського господарства), яке дійсно проводиться 1 раз на 15 років (а якщо бути точним, то Проект розробляється на 15 років. ) проводиться бонітування (оцінка якості угідь) і розподіл за типами угідь. Ця робота здійснюється на підставі данних земельних ресурсів (форм 6-зем, 2-зем, тощо), а також матеріалів лісовпорядкування . На карто-схемах НЕ відмічаються межі за типами угідь (цього не передбачає Порядок та Настанова). Така робота була передбачена старою інструкцією....А щодо внесення змін до Проекту, зазначу, що 1 раз на 5 років необхідно проводити Авторський нагляд. В ході якого вносити відповідні зміни до типології. Поясню. Був ліс, його вирубали. Цю землю необхідно перевести до типу польові угіддя. І навпаки, якщо відбулася посадка....ітд. Щодо заборони полювання в лісі, це право користувача!!! АЛЕ ЦЕ ПОВИННО БУТИ ПРОПИСАНО В НАКАЗІ "ПРО ТЕРМІНИ ТА ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ПОЛЮВАННЯ В......" !!!!
Дякую за уточнення. Все вірно. Але давайте повернемося до самого першого запитання. Наприклад - полювання на зайця дозволено тільки в польових угіддях (згідно наказу користувача). Форумчанин Aleks 321 цілком логічно запитує, а як мисливцю знати - де саме ці польові угіддя? Тим більше коли, як Ви стверджуєте, згідно нових вимог, на картографічних матеріалах межі за типами угідь не відмічаються.
 
Дякую за уточнення. Все вірно. Але давайте повернемося до самого першого запитання. Наприклад - полювання на зайця дозволено тільки в польових угіддях (згідно наказу користувача). Форумчанин Aleks 321 цілком логічно запитує, а як мисливцю знати - де саме ці польові угіддя? Тим більше коли, як Ви стверджуєте, згідно нових вимог, на картографічних матеріалах межі за типами угідь не відмічаються.
Дивіться пост вище....У мене в голові це не вкадається.....
 
Зверху