польові угідя

Дякую за уточнення. Все вірно. Але давайте повернемося до самого першого запитання. Наприклад - полювання на зайця дозволено тільки в польових угіддях (згідно наказу користувача). Форумчанин Aleks 321 цілком логічно запитує, а як мисливцю знати - де саме ці польові угіддя? Тим більше коли, як Ви стверджуєте, згідно нових вимог, на картографічних матеріалах межі за типами угідь не відмічаються.
Зрозумійте!!! До Проекту робиться КАРТА-СХЕМА, а не Проект землеустрою з прив`язкою до координат на місцевості!!!! Тобто якщо навіть нанести на КАРТУ-СХЕМУ типи угідь (лісові ітд) на місцевості НЕОБХІДНО ЇХ винести в натуру...Може дуже зарозумно написав, але я так думаю.....;)
 

Hovarf

Слідопит
В нашому господарстві полювання на зайця щорічно проводяться тільки в польових угіддях. Всім хто купує відстрілочну картку, на додачу по бажанню безкоштовно видають ксерокопію ось такої схематичної карти угідь (формату А 4). На карті фіолетовим кольором позначено межі господарства та єгерських обходів, жовтим кольором - відтворюючі ділянки. Є зображена квартальна сітка лісу держлісгоспу з позначення номерів кварталів (її межі позначені суцільною лінією), лісові масиви "Галсільлісу" (межі нанесені крапками). При реалізації відстрілок на зайця кожному мисливцеві пояснюють - полювати в лісі не можна (ні в держлісгоспівському ні в "Галсільлісівському"). На решту території - полювати можна (крім відтворюючих ділянок і звичайно - не ближче ніж 200 м. до населених пунктів). Не знаю, чи правильно це на всі 100 відсотків. Якщо ні, то форумчанин Катиш Сергій Васильович як спеціаліст, мене поправить.
 

Вкладення

В нашому господарстві полювання на зайця щорічно проводяться тільки в польових угіддях. Всім хто купує відстрілочну картку, на додачу по бажанню безкоштовно видають ксерокопію ось такої схематичної карти угідь (формату А 4). На карті фіолетовим кольором позначено межі господарства та єгерських обходів, жовтим кольором - відтворюючі ділянки. Є зображена квартальна сітка лісу держлісгоспу з позначення номерів кварталів (її межі позначені суцільною лінією), лісові масиви "Галсільлісу" (межі нанесені крапками). При реалізації відстрілок на зайця кожному мисливцеві пояснюють - полювати в лісі не можна (ні в держлісгоспівському ні в "Галсільлісівському"). На решту території - полювати можна (крім відтворюючих ділянок і звичайно - не ближче ніж 200 м. до населених пунктів). Не знаю, чи правильно це на всі 100 відсотків. Якщо ні, то форумчанин Катиш Сергій Васильович як спеціаліст, мене поправить.
Карта до відстрільної карти - це добре і майже правильно! Але, в ідеалі, якщо полювання в лісових угіддях заборонено, їх треба будь-яким чином позначити в натурі. Щодо земель ДЛФ, все зрозуміло - є квартальні стовбчики. А де реальна межа інших лісових угідь на місцевості ніхто не знає..... Я Вас здивую, але є ДЛФ який по факту водно-болотні угіддя (заплава)....
 

Hovarf

Слідопит
Я Вас здивую, але є ДЛФ який по факту водно-болотні угіддя (заплава)....
Ну чого ж, Ви мене зовсім не здивували. Скажу більше. В держлісфонді можуть бути не тільки водно-болотні угіддя , а й польові (орна земля, пасовища, біополяни, сінокоси, галявини) або суцільно зрубані ділянки лісу, про які Ви згадали в своєму попередньому коментарі. І часом таких маленьких кусочків в одному масиві лісництва буває досить багато і в сумі вони складають досить велику площу (на папері), АЛЕ - ці ділянки знаходяться в лісовому масиві і хоча вони і вважаються польовими угіддями- полювати там в нашому випадку звичайно ж заборонено. Якщо я в чомусь не правий - поправте.
 
Заочно, Друже!!! З Вами приємно спілкуватися...але я не зовсім точно, за браком часу, пояснив. пізніше..У нас в Запорізькій області ДЛФ частина заплави р. Берда (де полював Копатич), коса Обіточна (найдовша коса в Азовському морі), верхів`я Молочного лиману, ітд...якщо цікаво загугліть...а те, що в лісі є болота, галявини, тощо то Ви праві на 100%!!!
 
Останнє редагування:

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
ПіСі. Повідомлю (з метою доведення до форумчан-працівників мисливського господарства та інших зацікавлених): Катиш Сергій Васильович на професійному рівні офіційно займається виготовленням проектів мисливського впорядкування.
 
ПіСі. Повідомлю (з метою доведення до форумчан-працівників мисливського господарства та інших зацікавлених): Катиш Сергій Васильович на професійному рівні офіційно займається виготовленням проектів мисливського впорядкування.
Дякую Володимре Олексійовичу....:) Аще проекти воьєрів ітд....Бо вчився ж на мисливствознавця....
 

aleks_321

Новачок
Дякую за відповіді, мені єгеря пояснили так- не заходь в ліс чи посадку яка бельше 5га і яка менша але примикає до лісу, все що менше можна заходити. і тут питання навіть не в тому більше чи менше а в тому що там може бути коза або кабан і якщо там полюєш значить браконєр. в мене в знайомих був такий випадок посеред поля орного яр зарослий деревами шириною 50-60м починається горбом не орним зарослим сосонками берізками висотою 2-3м та травою по пояс цього всього *лісу* довжина 600-700м, ніяких стовпів позначень нема людські паї не обробляються, поставили двох мисливців по краях двоє з підходом двоє всередині *прогнали* вигнали два зайця та лиса, підїхав егер тай скандал, протоколи писати документи забирати і т.д. вроді вирішили ніхто нічого не забрав ніхто не відав але хто правий? доповню мотивував тим що ви тут козу та кабана ганяєте.
 

kef

Зброяр
доповню мотивував тим що ви тут козу та кабана ганяєте
Краще б він в ночі проїхався і тоді розказав хто і де кабанів та кіз ганяє.......А так і мені не один раз доводилося "переконувати",що я не порушник ......
 

aleks_321

Новачок
на ніч в не вистачає бензину або на своїх машинах вони не доженуть ті джипи і не можуть зловити своїх знайомих які гонять кожну суботу і неділю ліс дісно стріляючи козу і кабана
 

Hovarf

Слідопит
Зрозумійте!!! До Проекту робиться КАРТА-СХЕМА, а не Проект землеустрою з прив`язкою до координат на місцевості!!!! Тобто якщо навіть нанести на КАРТУ-СХЕМУ типи угідь (лісові ітд) на місцевості НЕОБХІДНО ЇХ винести в натуру...Може дуже зарозумно написав, але я так думаю.....;)
Дозволю собі висловити свою думку з цього приводу. Наведу простий приклад - допустимо, що хтось приватизовує земельну ділянку для будь яких цілей площею 0,5 га. Для оформлення документації відповідним службам землеустрою потрібно накреслити план цієї ділянки і необхідно визначити її місцезнаходження в натурі на місцевості (з прив'язкою до координат місцевості), тобто визначивши точку прив'язки провести бусольну зйомку встановити межі цих самих 0,5 га. (якщо конфігурація площі - прямокутної форми то достатньо, як правило, визначити на місцевості 4 кутові точки). Дані роботи слід проводити з відповідною точністю, бо це - суттєво. Тепер повернемося до карти мисливських угідь. Допустимо, що посеред поля знаходиться суцільний лісовий масив складної конфігурації і поряд декілька ставків (озер). В кожному районному відділі земельних ресурсів є карта сільгоспугідь (такі ж карти є і в сільських радах), в лісгоспах також є карти лісів (плани насаджень) ну і ще є супутникові карти місцевості. Накладаємо їх одну на одну і вуаля - маємо "три в одному" - карту місцевості з нанесеним лісовим масивом та його поквартальною нумерацією, водно - болотні угіддя (ставки, озера) ну і все що між ними - польові угіддя. При нинішніх технологіях - все це робиться елементарно , в камеральних умовах. І без жодних прив'язок до координат та винесень в натуру. Правда є один нюанс - при цьому контури однієї карти десь можуть не зовсім точно співпадати з контурами іншої, але ж ця карта і НЕ ВИМАГАЄ високої точності (як в наведеному мною вище прикладі). Вибачаюсь за об'ємний текст та за "ліричні відступи". Хотів пояснити більш зрозуміло.
 
Останнє редагування модератором:

kef

Зброяр
Ця ідея варта уваги,тільки хто ж візьметься за це........
 

Hovarf

Слідопит
На карто-схемах НЕ відмічаються межі за типами угідь (цього не передбачає Порядок та Настанова). Така робота була передбачена старою інструкцією...
А ось цього я не знав. Давно не цікавився цим питанням. Але якщо це так, то для себе роблю висновок - стара інструкція була кращою, бо карта з позначеними межами типів угідь для користувача просто необхідна. Думаю, якщо Ви подивитесь на це з точки зору не керівника мисливськовпорядчого підприємства, а мисливствознавця то Ви зі мною погодитесь.
 
А ось цього я не знав. Давно не цікавився цим питанням. Але якщо це так, то для себе роблю висновок - стара інструкція була кращою, бо карта з позначеними межами типів угідь для користувача просто необхідна. Думаю, якщо Ви подивитесь на це з точки зору не керівника мисливськовпорядчого підприємства, а мисливствознавця то Ви зі мною погодитесь.
Обидві інструкції мають массу недостатків .....
 
Дозволю собі висловити свою думку з цього приводу. Наведу простий приклад - допустимо, що хтось приватизовує земельну ділянку для будь яких цілей площею 0,5 га. Для оформлення документації відповідним службам землеустрою потрібно накреслити план цієї ділянки і необхідно визначити її місцезнаходження в натурі на місцевості (з прив'язкою до координат місцевості), тобто визначивши точку прив'язки провести бусольну зйомку встановити межі цих самих 0,5 га. (якщо конфігурація площі - прямокутної форми то достатньо, як правило, визначити на місцевості 4 кутові точки). Дані роботи слід проводити з відповідною точністю, бо це - суттєво. Тепер повернемося до карти мисливських угідь. Допустимо, що посеред поля знаходиться суцільний лісовий масив складної конфігурації і поряд декілька ставків (озер). В кожному районному відділі земельних ресурсів є карта сільгоспугідь (такі ж карти є і в сільських радах), в лісгоспах також є карти лісів (плани насаджень) ну і ще є супутникові карти місцевості. Накладаємо їх одну на одну і вуаля - маємо "три в одному" - карту місцевості з нанесеним лісовим масивом та його поквартальною нумерацією, водно - болотні угіддя (ставки, озера) ну і все що між ними - польові угіддя. При нинішніх технологіях - все це робиться елементарно , в камеральних умовах. І без жодних прив'язок до координат та винесень в натуру. Правда є один нюанс - при цьому контури однієї карти десь можуть не зовсім точно співпадати з контурами іншої, але ж ця карта і НЕ ВИМАГАЄ високої точності (як в наведеному мною вище прикладі). Вибачаюсь за об'ємний текст та за "ліричні відступи". Хотів пояснити більш зрозуміло.
На жаль не получіться з цього нічого путнього......Пробували ....Різна основа, різний масштаб, різна розрішаємість малюнку...Дурна трата часу.....Ми робимо по другому. На топокарту переносимо квартальну сітку длф і все!
 
Зверху