Звуження

rfyjt13

Слідопит
Які оптимальні звуження ,для полювання з під собаки. Є старенька бельгійка , другу пару стволів ,хочу переробити для пострілів з підсобаки.С тволи цікаві, десь за 20 см за патронника та починаються звуження і ідуть конусом до кінця.
 

Vov-1

Зброяр
Не варто псувати стару рушницю... Бою,доброго ,не дочекаєтесь...шукайте,пів чок ,циліндр...
 
  • Like
Reactions: kef

kef

Зброяр
ТОЗ Б підійде, або інша марка з обрізаними чоками.Такі є в продажі (були) на форумі.
 

rfyjt13

Слідопит
Так, це друга пара стволів. Не рідна, ( були стволи, з старої бельгійку з цівкою) дуже старі ,але живі. Коцки , вм'ятини, вирівняв ,патронника на 70 розвернув, підігнав стволи під коробку. От і питаю, хочу зробити ,ціліндр і ціліндр з напором. Перша пара чок і получок, 7-кою качку на 30 м.наскрізь шиє.
 

tyrist 1945

Тигр
Так, це друга пара стволів. Не рідна, ( були стволи, з старої бельгійку з цівкою) дуже старі ,але живі. Коцки , вм'ятини, вирівняв ,патронника на 70 розвернув, підігнав стволи під коробку. От і питаю, хочу зробити ,ціліндр і ціліндр з напором. Перша пара чок і получок, 7-кою качку на 30 м.наскрізь шиє.
ну пробуйте. Все в цьому світі приходить методом проб і експериментів:)
 
  • Like
Reactions: kef

Vov-1

Зброяр
Так, це друга пара стволів. Не рідна, ( були стволи, з старої бельгійку з цівкою) дуже старі ,але живі. Коцки , вм'ятини, вирівняв ,патронника на 70 розвернув, підігнав стволи під коробку. От і питаю, хочу зробити ,ціліндр і ціліндр з напором. Перша пара чок і получок, 7-кою качку на 30 м.наскрізь шиє.
Почніть з півчоків...Тоді можна буде зробити0.25 0.5...циліндр. /0.25 ....Так і до раструбів...
 
  • Like
Reactions: kef

Producer

Мисливець
Так, це друга пара стволів. Не рідна, ( були стволи, з старої бельгійку з цівкою) дуже старі ,але живі. Коцки , вм'ятини, вирівняв ,патронника на 70 розвернув, підігнав стволи під коробку. От і питаю, хочу зробити ,ціліндр і ціліндр з напором. Перша пара чок і получок, 7-кою качку на 30 м.наскрізь шиє.
Да развернуть патронник на 70 это хорошо, но как то боязно потом стрелять. Может конечно ошибаюсь. Но это бельгийка, а стволы на сколько я понимаю там не такие толстые как на советских ружьях.
 
  • Like
Reactions: kef

Leodr

Снайпер
Если мало инфы, спросите у форумчанина Гравер. Может вам и поможет.
 

kef

Зброяр
Да....., більше води ,чим інформації.
Щоб дати якусь корисну пораду -потрібно бачити сам предмет в живу-тоді лише щось путнє можна сказати .За умови якщо стволи (друга пара на обліку і вписані у дозвіл).А так самі знаєте,що буде більше води ,ніж інформації.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Думаю, це значною мірою залежить від мисливця, у першу чергу - від швидкості його реакції.
Якщо реакція швидка, то можливо застосування розтрубів чи циліндрів, так як стрільба ведеться на досить малій дистанції на таких полюваннях, щоб не розбити дичину вщент. Якщо реакція дуже повільно, то можливо застосування певних чокових звужень. Але більне 0,5 мм не слід застосовувати (ІМХО).
 
Останнє редагування:
  • Like
Reactions: kef

Mykola STARyy

Снайпер
Да развернуть патронник на 70 это хорошо, но как то боязно потом стрелять. Может конечно ошибаюсь. Но это бельгийка, а стволы на сколько я понимаю там не такие толстые как на советских ружьях.
Стенки стволов
Толщина стенок стволов, допустимая в ружье 12-го калибра при 7″= 4500 кг/см2 и давлении пороховых газов,
развиваемом в патроннике ружья, 550 кг/см2


Двойные давления пороховых газов в кг/см2 1100_ 1100 _1100_ 1090_ 700_ 520_ 340__ 200 __200
Расстояние от казенно го среза в мм _______0___ 65 ___80__ 100 _150__ 200_ 300 __500 __750
Толщина стенок ство лов в мм ___________2, 77_ 2, 77 _2, 77_2, 74_ 1,65__ 1,15_0, 75 _0, 75 __1,5
Толщина стенок ствола по данным А. П. Ивашенцева (в мм)

Расстояние от казенного среза _0 __70 __200__ 330__ 520 __Дульный срез
Толщина стенок ___________4,2_ 3,2__ _2____ 1____ 1___ 1,5 (цилиндр)

http://your-gun.ru/information/stenki-stvolov/
 
  • Like
Reactions: kef

kef

Зброяр
Тоді обрізати та вимірювати.Бо конус -конусом а чокові звуження повинні бути .Проженіть по каналу стволу свинцеву кулю (маєра,блондо з тонким пояском,бажано декілька штук з різним діаметром,зменшуючи з більшого до меншого, де куля буде застряхати у стволі) і все зрозумієте.Де буде оптимальна довжина для обрізу ствольних трубок.Але це лише моя власна думка.І не може бути кінцевою порадою......
 

Rainbow

Мисливець
Не слухайте нікого. Лиш
пробуйте. Все в цьому світі приходить методом проб і експериментів
Сам, полюючи спочатку з ТОЗ-БМ 16, хотів придбати рушницю зі змінними дульними звуженнями. І от як сказав незабутній Остап Ібрагім Бендер-бей:"... Сбилась мечта...." Я став власником вертикалки Hatsan Optima 12/76. Довжина стволів 710 мм. На перше відкриття вкручую 0,0 у нижній ствол, 0,25 - у верхній. Стріляю. Результат є. Але відчуття, що щось не так не полишає. Змінюю вкрутки-0,25-нижній, 0,5-верхній. Результат ще краще. Але сумнівні відчуття не полишають. Знову змінюю- нижній-0,5 мм, верхній -0,75 мм. Все стало на свої місця. І це при тому, що я полюю переважно з під'їзду на човні, відстань стрільби 10-25 метрів. Далі стріляти немає сенсу-полюю в старих торф'яних кар'єрах- лиш трохи ступив вбік- погибель, що мисливцю, що мисливському собаці.
П.С. Щиросердно каюсь -вкрутку із звуженням 1,0 мм навіть не використав жодного разу. Дичина ніколи не була "розбита", але у 90%- вражена намертво. Щоб взяти "норму" на відкриття полювання знадобилось 20 хвилин і 5 набоїв. Трофеї: 4 крижні+1 чирок-тріскунець+1 припутень (вяхір). Всі птахи були "биті чисто", і всі вльот.
П.П.С. Експериментуйте спочатку із змінними звуженнями. А коли зрозумієте, яка комбінація Вам потрібна, лиш тоді "працюйте" над бельгійкою.
 

kef

Зброяр
А якщо вже всі експеременти пройшли і залишається лише одне-"різьба" по трубах....:D:oops:під циліндри.......
 
Зверху