Отримання дозволу у випадку погашеної та знятої судимості

oler117

Новачок
Всім привіт!

Підкажіть будь-ласка, чи можливо отримати дозвіл на гладкоствол у випадку, якщо у людини була судимість за кримінальним законодавством, яка була погашена та знята за рішенням суду після успішного завершення умовного терміну?
Чи залежить можливість отримання дозволу від статті, за якою людина притягувалась до відповідальності?

Я читав в інтернеті інформацію щодо цього, але все таки зрозумів не до кінця...

Заздалегідь дякую за відповідь! :)
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
21.08.1998 № 622


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 жовтня 1998 р.
за № 637/3077​

ІНСТРУКЦІЯ
про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів
5. Погодження укладання трудових договорів на виконання робіт, пов'язаних з виготовленням, ремонтом, придбанням, зберіганням, обліком, охороною, перевезенням і використанням предметів, матеріалів і речовин, на які поширюється дозвільна система​

5.1. Надання керівникам підприємств, установ, організацій, суб'єктам господарювання згоди на укладення трудових договорів на виконання робіт, пов'язаних з виготовленням, ремонтом, придбанням, зберіганням, обліком, охороною, перевезенням і використанням предметів, матеріалів і речовин, на які поширюється дозвільна система, здійснюється після перевірки таких осіб працівниками органів поліції за територією обслуговування (місця проживання таких осіб) на підставі листів керівників цих підприємств, установ, організацій, суб'єктам господарювання, які з цією метою подають до органів поліції необхідні дані (список осіб із зазначенням їхніх прізвищ, імен та по батькові, дати і місця народження і проживання, відомостей щодо попередньої трудової діяльності; медичні довідки; довідки про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування).
Органи поліції не мають права давати згоду керівникам підприємств, установ, організацій та суб'єктам господарювання на укладення трудових договорів на виконання таких робіт, а також видавати дозволи на придбання, зберігання та носіння вогнепальної зброї та бойових припасів до неї, пневматичної чи холодної зброї, пристроїв та патронів до них громадянам, а також проводити їх перереєстрацію в разі:
;наявності в особи судимості за злочин, яка не погашена або не знята в установленому порядку.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0637-98/page?text=%F1%F3%E4%E8%EC%EE%F1%F2
 

вованыч15

Новачок
Добрый вечер!У меня была статья 263 у к.Срок дали условно на один год,попал под амнистию в августе,судимость закрыли.Но разрешение на оружие можно получить только через пять лет,после погашения судимости.Как то так!!!Я думаю вы 263 статью знаете?
 

krushinski00

Снайпер
Добрый вечер!У меня была статья 263 у к.Срок дали условно на один год,попал под амнистию в августе,судимость закрыли.Но разрешение на оружие можно получить только через пять лет,после погашения судимости.Как то так!!!Я думаю вы 263 статью знаете?
Ну у вас підходяща.якщо попаде під амністію то зможете потім зайти за справочкою.якщо буде нормальна то дозвіл без питань
 

oler117

Новачок
Добрый вечер!У меня была статья 263 у к.Срок дали условно на один год,попал под амнистию в августе,судимость закрыли.Но разрешение на оружие можно получить только через пять лет,после погашения судимости.Как то так!!!Я думаю вы 263 статью знаете?
Ну у вас підходяща.якщо попаде під амністію то зможете потім зайти за справочкою.якщо буде нормальна то дозвіл без питань
По поводу того, что можно получить через 5 лет после снятия судимости, это где-то прописано или это неофициальная информация?

У меня 296 ч. 4, и я боюсь, что мне могут отказать. Условно дали 2 года, ходил отмечался, "вел себя хорошо", по окончанию этого срока судимость сняли по решению суда.
С одной стороны в законе написано "наявності в особи судимості за злочин, яка не погашена або не знята в установленому порядку", а с другой стороны наверное те, кто выдают разрешения имеют полномочия не выдать его из-за такой статьи. Но я не уверен, поэтому и спрашиваю, чтобы оценить шансы...
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
По поводу того, что можно получить через 5 лет после снятия судимости, это где-то прописано или это неофициальная информация?

У меня 296 ч. 4, и я боюсь, что мне могут отказать. Условно дали 2 года, ходил отмечался, "вел себя хорошо", по окончанию этого срока судимость сняли по решению суда.
С одной стороны в законе написано "наявності в особи судимості за злочин, яка не погашена або не знята в установленому порядку", а с другой стороны наверное те, кто выдают разрешения имеют полномочия не выдать его из-за такой статьи. Но я не уверен, поэтому и спрашиваю, чтобы оценить шансы...
Пацаны, вы или читать не умеете, или... даже не знаю, как вас обозвать!
Там же написана, что если снята или погашена, то причин для отказа нет! Берете этот пункт в карман и ждете ответа. Если отрицательный. даете почитать пункт, еслим не помогает - с жалобой сначала к начальнику, а потом - в прокуратуру!!!
Но убедитесь, что таки снята или погашена!
 

вованыч15

Новачок
После погашения судимости,должно пройти 5 лет потом разрешение хоть на гладкий хоть на нарезной нет разницы.
 

АТv

Мисливець
Пацаны, вы или читать не умеете, или... даже не знаю, как вас обозвать!
Там же написана, что если снята или погашена, то причин для отказа нет! Берете этот пункт в карман и ждете ответа. Если отрицательный. даете почитать пункт, еслим не помогает - с жалобой сначала к начальнику, а потом - в прокуратуру!!!
Но убедитесь, что таки снята или погашена!
Ребятки, запомните !!!! Прокуратура по новому закону в отношении полиции осуществляет ТОЛЬКО надзор за соблюдением законов органами, которые проводят оперативно-розыскную деятельность, дознание, досудебное следствие. ВСЁ !!!
Разрешителей уже прокуратурой пугать глупо. Только через суд !!!
 

АТv

Мисливець
У меня 296 ч. 4, и я боюсь, что мне могут отказать. Условно дали 2 года, ходил отмечался, "вел себя хорошо", по окончанию этого срока судимость сняли по решению суда.
С одной стороны в законе написано "наявності в особи судимості за злочин, яка не погашена або не знята в установленому порядку", а с другой стороны наверное те, кто выдают разрешения имеют полномочия не выдать его из-за такой статьи. Но я не уверен, поэтому и спрашиваю, чтобы оценить шансы...
Если разрешитель не глупый - отказ для своего прикрытия зада. После чего Вы допустим подали в суд, выиграли его где Вам прописали ",,зобов"язати ОВС видати дозвіл" и соответственно Вы его получите. Но затем если у Вас залёт то железная аргументация "я не дал, так как знал, что ....., но это всё суд ....".
С ув.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Ребятки, запомните !!!! Прокуратура по новому закону в отношении полиции осуществляет ТОЛЬКО надзор за соблюдением законов органами, которые проводят оперативно-розыскную деятельность, дознание, досудебное следствие. ВСЁ !!!
Разрешителей уже прокуратурой пугать глупо. Только через суд !!!
Спасибо, что наконец-то надзор у прокуратуры почти отобрали!
В суд чуть сложнее, но можно написать жалобу и верхнему начальству разрешителz. Они там сидят не только для прикрытия задницы подчиненных. Но пугать ответственностью нарушителей законов и нормативно-правовых актов собственного начальства, думаю, следует.
 
Останнє редагування:

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Если разрешитель не глупый - отказ для своего прикрытия зада. После чего Вы допустим подали в суд, выиграли его где Вам прописали ",,зобов"язати ОВС видати дозвіл" и соответственно Вы его получите. Но затем если у Вас залёт то железная аргументация "я не дал, так как знал, что ....., но это всё суд ....".
С ув.
В наше смутное время - вполне возможный вариант. И даже объяснимый. Хотя, если требования законов или нормативно-правовых актов он не нарушил - да и бояться нечего, пусть эти законы и акты и меняют.
 

Демян

Новачок
у меня тоже была 263 . дали год условно. прошло 7 лет и все норм.
Имею два гладких и сегодня забрал нарезной.
 

Адвокат1987

Мисливець
Трошки переформулюю ситуацію може буде кому цікаво. Людині яка має зброю оголосили про підозру, неважливо по якій статті, постало питання, що зі зброєю, якщо таки вину підозрюваного буде доведено і засуджено за Вироком, який набере законної сили. Коротку скажу так Поки Вирок не набрав законної сили у Вас ніхто нічого забрати не зможе. Хоча дозвільник мені чітко сказав, що у них у Інструкції (можливо навіть ДСК бо щось в 622 інструкції я такого точно не прочитав) зазначено, що у випадку оголошення особі про підозру, яка має зареєстровану зброю їй робиться рекомендоване повідомлення, що у випадку Вироку Дозвіл на зброю анолюється і у випадку її не відчуження чи перереєстрації, дозвільник звертається до суду з позовом про вилучення зброї в дохід держави, і судова практика говорить про те, що такі позови задовільняються, основна аргументація це те, що особа з судимістю не може володіти зброєю. Бо ми з колегами, все ж таки вважали, що якщо дозвіл тільки зробили і судимість буде знята протягом наприклад 2 років, то нічого і не трапиться, бо в інтрукції №622 в п.5.1. зазначено, : " а також видавати дозволи на придбання, зберігання та носіння вогнепальної зброї та бойових припасів до неї, пневматичної чи холодної зброї, пристроїв та патронів до них громадянам, а також проводити їх перереєстрацію в разі:
;наявності в особи судимості за злочин, яка не погашена або не знята в установленому порядку.". Тобто виходить, що видавати, продовжувати дозволи не можуть і перереєстровувати на особу, що має судимість не можуть. Але реально все працює трошки не так.
 

1.11

Слідопит
Всім привіт!

Підкажіть будь-ласка, чи можливо отримати дозвіл на гладкоствол у випадку, якщо у людини була судимість за кримінальним законодавством, яка була погашена та знята за рішенням суду після успішного завершення умовного терміну?
Чи залежить можливість отримання дозволу від статті, за якою людина притягувалась до відповідальності?

Я читав в інтернеті інформацію щодо цього, але все таки зрозумів не до кінця...

Заздалегідь дякую за відповідь! :)
Ваша відповідь у Вашому запитанні.
Якщо судимість погашена і знята, то дозвіл отримаєте без проблем.
 

Androsh

Слідопит
Погашення судимості і зняття судимості - це різні речі. Якщо після зняття судимості не пройшло певного терміну, судимість вважається не погашеною!
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/Погашення_та_зняття_судимості
Ссылка хорошая, но "Якщо після зняття судимості не пройшло певного терміну, судимість вважається не погашеною" - трактовка неверная.
Погашение - аннуляция судимости автоматически по истечении определенного времени после отбытия наказания. Снятие - тоже аннуляция, но по решентю суда. И в том, и другом случае считается, что судимости и ее правовых последствий нет.
 

web2r

Мисливець
Ссылка хорошая, но "Якщо після зняття судимості не пройшло певного терміну, судимість вважається не погашеною" - трактовка неверная.
Погашение - аннуляция судимости автоматически по истечении определенного времени после отбытия наказания. Снятие - тоже аннуляция, но по решентю суда. И в том, и другом случае считается, что судимости и ее правовых последствий нет.
Цілком можливо
 
Зверху