Коптіння дичини і не тільки!

охотник70

Мисливець
Привіт! А пробував хтось коптити зайця? Всеж полювання на вухастого вже відкрилось...
Доброго здоров'я! Колись товаришу дав після полювання зайця,і попросив закоптити.Получився дуже смачний,м'ясо коричневатого кольору,але трошки сухувате,на то вона і дичина.
 

ramin

Мисливець
Я теж пробував коптити один раз - чесно не сподобалося. Хоча судити однозначно з одного разу теж не правильно. В цьому процесі є багато нюансів. Як буде, то спробую ще раз. Відпишу, що з цього вийде.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Получився дуже смачний,м'ясо коричневатого кольору,але трошки сухувате,на то вона і дичина
шпигувати салом треба, та перед коптіннм тримати в маринаді, а перед самим коптінням нагріти в маринаді до 90 градусів, та потримати 5 хв - м"ясо стане соковитіше, через те, що білки поверхневих м"язових волокон денатуруються і не випускають вологу.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
на тобі!
денатурація білка - фізико-хімічний процес послідовного руйнування структури білка бід дією хімічний чи фізичних чинників, на певній стадії процес зворотній, далі - ні! :p
 

сергей1975

Слідопит
шпигувати салом треба, та перед коптіннм тримати в маринаді, а перед самим коптінням нагріти в маринаді до 90 градусів, та потримати 5 хв - м"ясо стане соковитіше, через те, що білки поверхневих м"язових волокон денатуруються і не випускають вологу.
Я нагреваю маринад до закипания и только потом туда мясо ( для описанного выше процесса холодное мясо в кипяток)
 

kef

Зброяр
Все залежить від самої дичини її величини чи шматків...
Маринування триває тоді три.п'ять днів....
І чим довше триває процес коптіння тим кращий результат....
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
І чим довше триває процес коптіння тим кращий результат...
а ти не чув шо у сусідньому селі чоловік слиною вдавився? хто його витримає довше каптити ніж 3-4 години, і кожне ходить тобі в руки завиляє!
 

Сергийко

Слідопит
При копчении в коптилку под мясо подставить плоскую ёмкость(противень) с солью.Соль втянет излишнюю влагу и жир,что будет скапывать,не будет давать горечи и нехорошего привкусаВообще любой скапывающий жир с мяса,даже при приготовлении шашлыка, воспламеняется или тлеет,что не только очень вредно,но и испортит весь продукт.
Уксус,по возможности,лучше заменять лимоном.
К дичи можно при тушении добавить ложку мёда,это вместо сахара.
Так же при тушениии добавлять любые ягоды,я добавляю вишню и алычу.
Одна из основных тонкостей приготовления мяса,это маринад.Самый "подручный" маринад-обычный лук,натертый на терке плюс кислота(лимон,лайм,уксус)и соль и пряности.После маринада хоть туши,хоть копти,хоть вяль,хоть так кушай.
Как дичь не приготовь-все будет аппетитно,главное специями тонкий вкус не перебить!
Простая подручная коптилка у меня была из оцинкованого ведра,в неё решетка,на дно жменю опилок для копчения,сверху мешок и на газ.До сих пор в гараже коптит любое вареное мясо.
Смачного!
 

Mykola STARyy

Снайпер
Готуемось до свят! Домашня ковбаска з яловичини та дикого кабана!
А я тільки 8- то після обіду буду вдома, цього року свята бідненькі в мене.
Зате з внучками тиждень побув.
 

Monya

S-Moderator
Команда форуму
Я только что тоже все вынес в гараж,печеное мясо,колбасы несколько видов и сало:eek::eek::eek:.Описывать не буду так как готовила все это супруга:oops::oops::oops:.
 

Вік71

Снайпер
Витя а что и как делал???
Говядина i мясо кабана(50×50) нарiзаемо на тоненькi полоски,додаемо трошки меленого сала,сiль,перець,гiрчиця в городках,часник. Все добре перемiшуемо,додаемо одне яйце(на 3 кг мяса),столову ложку муки i трошки води.Залишаемо на нiч в холодному мiсцi!
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Зверху