На Вінничині бешкетують вовки

dogBosca

Мисливець
У Чечельницькому лісгоспі вовки загризли двох козуль
На минулому тижні лісівники Дохнянського лісництва (Чечельницький лісгосп) знайшли рештки козулі, яку загризли вовки. В угіддях Чечельницького держлісгоспу це вже другий випадок знищення копитної тварини хижаками з початку цього року. За словами мисливствознавців, мова йде лише про виявлений факт знищення козуль - насправді таких випадків може бути набагато більше.
За результатами обліку диких тварин станом на лютий 2018 р. в мисливських угіддях Чечельницького лісгоспу нараховувалося 8 вовків. Мисливствознавці та єгері підприємства періодично фіксують сліди сіроманців на території сіл Стратіївка, Бритавка, Дохно (урочище Дубівка). В серпні минулого року, приміром, п’ятеро хижаків увірвалися до с. Стратіївка та знищили 11 кіз – в тому числі, двох кіз вовки встигли забрати з собою.
В січні цього року лісівники Дохнянського лісництва виявили рештки козулі на території урочище Дубівка – сліди сіроманців та характерні ознаки знищення тварини свідчили про те, що тут «попрацювали» саме вовки. А минулого тижня хижаки напали на другу козулю – її рештки лісівники знайшли в тому ж урочищі.
Лісівники припускають, що на території Дохнянського лісництва є принаймні троє дорослих вовків, а в квітні-травні цього року можна очікувати й поповнення у родині хижаків.
Нагадаємо, що дорослому вовку необхідно за добу з’їдати не менше 2 кг м’яса. В 2017 році в мисливських угіддях Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства було зафіксовано 28 вовків, ще 28 - в мисливських угіддях інших корситувачів (загалом, 56 вовків на території Вінницької області).

http://www.vinnitsa.info/news/na-vi...v-chechelnitskomu-hizhaki-zagrizli-kozul.html
 

AND KOV

Снайпер
І які висновки зробив лісгосп?
Зима пройшла знігу вже майже нема...чекали весни...
Ніхто на початку сезону не знав про вовків?
 

Hovarf

Слідопит
І які висновки зробив лісгосп?
Зима пройшла знігу вже майже нема...чекали весни...
Ніхто на початку сезону не знав про вовків?
Я б не став так категорично звинувачувати лісгосп. Можливо вказані лісництва є мисливськими угіддями інших користувачів. Тоді лісгосп ніякого відношення до вовків не має.
 

AND KOV

Снайпер
Я б не став так категорично звинувачувати лісгосп. Можливо вказані лісництва є мисливськими угіддями інших користувачів. Тоді лісгосп ніякого відношення до вовків не має.
Шановний Hovarf
Читаємо уважно.
Я категорично нікого не звинувачую, я запитую, прошу це занести до протоколу :)
Можливо нам прийдеться всим їхати на вінничину...
 
Останнє редагування:

AND KOV

Снайпер
Якщо лісництва Чечельницького лісгоспу є мисливськими угіддями інших користувачів, то Ваше запитання мало б адресуватися їм (іншим користувачам), а не лісгоспу.
Я взагалі задав питання людині яка створила цю тему.
Куму , як і скількі лісгосп врізав угідь я не знаю.
І взагалі — лісгосп за щось взагалі відповідає і цікавиться біофондом лісів України???
Чи що взагалі відбувається???
Хто з вовками буде боротися?
Лісгосп —як державна структура цікавиться , що коється в «інших користувачів»?
І як вони ведуть свою діяльність?
Чи лісгосп роздав— а що далі, «Аблажілі мєня аблажілі , гонят пряма на намєра»
 
Останнє редагування:

Hovarf

Слідопит
Лісгосп —як державна структура цікавиться , що коється в «інших користувачів»?
І як вони ведуть свою діяльність?
Ви зачепили болючу тему. Звичайно ж лісгосп, як орган державного контролю в сфері мисливського господарства, мав би здійснювати контроль в угіддях інших користувачів. В лісгоспі навіть є штатна посада - районний мисливствознавець. Саме ця особа і повинна контролювати ведення мисливського господарства іншими користувачами в межах адміністративного району (і боротьбу з вовками також). Не знаю як в інших областях, але в нас на Львівщині єдина функція районного мисливствознавця, яку він здійснює - це обмін контрольних карток. І якщо доступ до угідь УТМР або товариства "Лісвник" (громадська організація мисливців) в районних мисливствознавців ще є, то доступу до "приватних" угідь - нема. От і виходить, що фактично ніякого контролю з боку державних лісгоспів за "козирними " угіддями нема.
 

Корнилов

Снайпер
Ви зачепили болючу тему. Звичайно ж лісгосп, як орган державного контролю в сфері мисливського господарства, мав би здійснювати контроль в угіддях інших користувачів. В лісгоспі навіть є штатна посада - районний мисливствознавець. Саме ця особа і повинна контролювати ведення мисливського господарства іншими користувачами в межах адміністративного району (і боротьбу з вовками також). Не знаю як в інших областях, але в нас на Львівщині єдина функція районного мисливствознавця, яку він здійснює - це обмін контрольних карток. І якщо доступ до угідь УТМР або товариства "Лісвник" (громадська організація мисливців) в районних мисливствознавців ще є, то доступу до "приватних" угідь - нема. От і виходить, що фактично ніякого контролю з боку державних лісгоспів за "козирними " угіддями нема.
А зачем контролировать "козырные" угодья , если там все гуд, лучше бы гос. Угодья контролировали нормально!
 

Hovarf

Слідопит
А зачем контролировать "козырные" угодья , если там все гуд, лучше бы гос. Угодья контролировали нормально!
Ну, може в Ваших угіддях і все "гуд", а в нас не зовсім так. Охорона "козирних " угідь в нас - на вищому рівні, підгодівля та біотехнія - також. Відповідно і звіра є багато. Але коли полювання з вишок там йде повним ходом круглий рік (для своїх людей) і коли м'ясо дичини круглий рік поставляється в Львівські ресторани, влавниками яких є ці самі власники угідь, то я вважаю, ЩО ЦЕ НЕ Є ГУД, бо закон має бути один для всіх.
 

Ohotnik47

Слідопит
Поширене явище.
У нас били звірину круглий рік, і вдень і вночі.Дохлі кози і лосі валялись по всьому лісу, не кажучи вже про кабанів - їх списували на чуму.Так шикували майже 3 роки - зараз уже нічого нема то й особливо не стріляють.А побачити тепер слід козулі - дивина, от вам і "козирні" угіддя.
 

Kapitan

Снайпер
Поширене явище.
У нас били звірину круглий рік, і вдень і вночі.Дохлі кози і лосі валялись по всьому лісу, не кажучи вже про кабанів - їх списували на чуму.Так шикували майже 3 роки - зараз уже нічого нема то й особливо не стріляють.А побачити тепер слід козулі - дивина, от вам і "козирні" угіддя.
Таке мабуть скрізь.
 

Panters

Снайпер
Повернусь до початку теми. Проживаю в Кодимському р-ні Одеська обл. (межує з Чечельницьким ), є знайомі мисливці які розповідали про випадок в Стратівці в минулому році. Там ситуація така, що люди писали колективні скарги з вимогою прийняти міри, але керівництво не дає дозволу на відстріл вовків, самі мисливці села (5-6 чол.) не можуть самостійно вирішити проблему (урочище непрохіне, дуже густий чагарник). Єдиний вихід (особисто моя думка) полювання на приваді, але мабуть тутешні мисливці до цього ліниві, в минулому році в околицях цьго села бачили стаю біля 15 особин (в капкан зловили 1 вовчицю).
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Повернусь до початку теми. Проживаю в Кодимському р-ні Одеська обл. (межує з Чечельницьким ), є знайомі мисливці які розповідали про випадок в Стратівці в минулому році. Там ситуація така, що люди писали колективні скарги з вимогою прийняти міри, але керівництво не дає дозволу на відстріл вовків, самі мисливці села (5-6 чол.) не можуть самостійно вирішити проблему (урочище непрохіне, дуже густий чагарник). Єдиний вихід (особисто моя думка) полювання на приваді, але мабуть тутешні мисливці до цього ліниві, в минулому році в околицях цьго села бачили стаю біля 15 особин (в капкан зловили 1 вовчицю).
На приваді, скоріш за все, без гарного нарізного теж немає що робити із вовками!
А застосування капканів заборонено Законом! У тому числі й на вовка!!!
 

Ohotnik47

Слідопит
Колись, як розвели було, копитних в господарстві - то з'явились і вовки і рисі.Так от вовки різали козуль по снігу просто так, не їли.Організовували облави з великою кількістю "мисливців" - толку ніякого, основну кількість вовка добули єгеря з засідок на підгодівельних майданчиках для кабана.Вовки ходили за табунами як пастухи.
 

Panters

Снайпер
На приваді, скоріш за все, без гарного нарізного теж немає що робити із вовками!
А застосування капканів заборонено Законом! У тому числі й на вовка!!!
Я розповідаю про те що мені говорили, а не про дозвіл чи заборону капканів. А з іншої сторони якби не дай боже така ситуація була б в моєму селі (та ще й з моїми дом. тваринами), не те щоб капкани, БМ-21 примінили б!:) Жарт! Але простих людей зрозуміти можна, легко говорити коли це тебе не стосується.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Я розповідаю про те що мені говорили, а не про дозвіл чи заборону капканів. А з іншої сторони якби не дай боже така ситуація була б в моєму селі (та ще й з моїми дом. тваринами), не те щоб капкани, БМ-21 примінили б!:) Жарт! Але простих людей зрозуміти можна, легко говорити коли це тебе не стосується.
А я вам не про те, що хтось говорив, а про те, що є на справді.
Намагалися на принаді спочатку брати вовків із дробового. Та він що - дурний підпускати так близько до себе? Лише із нарізним відстріл стронувся з місця на принаді.
А якщо капкани заборонені, то у разі застосування вами такого для добування вовків, ви не тільки втратите своїх дом. тварин, але ще й штраф сплатите за порушення правил полювання!:cool: Це без жартів!!! Ось тоді й можна сказати, що кого стосується!
Дикі ви люди, хлопці!:eek:
 
Зверху