Інбридинг чи крос???

Romster

Мисливець
Хто що може сказати із досвіду про мінімальну ступінь близості інбридингу ? Читав що мінімально допустимою є 2х3.
 

Varjag229

Слідопит
Колись на цю тему говорив з Мєдвєдєвою З.Б. На Кар-Хача вона (коли вела УПКМС) дозволяла в'язки ІІ-ІІ.
У цьому році бачив колега виставляв мет ягдів, інбредних ІІ-ІІ на Ч. Джея Верещака М.О. (онука Ч. Малиша Муляра Л.Й. через Ч.Шустріка Верещака М.О.).
 

Romster

Мисливець
На сусідньому ресурсі норчатники ведуть т.з. каталоги попородні, єдине що бальної розцінки там не пишуть.
Я своєму молодому кобельку таку деталку веду :)
 

Romster

Мисливець
Хто що може сказати за таку річ як інбридинг на сук ? В основному пишуть за інбридинг на кобеля, але що заважає робити його на сук ?
 

ura83

Слідопит
Хто що може сказати за таку річ як інбридинг на сук ? В основному пишуть за інбридинг на кобеля, але що заважає робити його на сук ?
Теж цікаво !!!

П.С. Переважно у гончих зустрічаються на Вижлиців, хоча і попадаються, (але дуже мало такого бачив) і на вижловок.
На мою думку, якщо аналізувати роботяг, то напевне більша кількість були вижлиці, (маю на увазі ПП і ПЧ:D) можливо тому і більше зустрічається інбридинг на них ???

Хоча якщо не помиляюсь (якщо так то поправте:D) наприклад "Багіра" Теника на неї було багато інбридингів ???
 

ura83

Слідопит
Питання риторичне :D:D:D, але також цікаво з вашої практики шановні собачатники : хто ж ті самі ПП і ПЧ (кого більше) кобелів чи сук:D.


П.С.
Пригадав анекдот (чи то правду) про кобелів і сук:D. :

Розмова двох гончатників:
- скільки ваші суці років ?
- - мої суці п'ятдесят , а Вижловці пішла третя осінь ;).
 

huntumy

Зброяр
Инбридинг делается на производителя а не на пол. Очень часто встречаются такие явления как сынок мамкин дочка папкина.
В паре производителей очень важно чтобы выжловка была работой лучше выжлеца. Выжлец тоже конечно рабочий.
Очень грубую ошибку делают многие гончатники когда вяжут нерабочую выжловку рабочим выжлецом. А потом жалуются выжлец ничего не дал. Конечно не даст, потому как залог успеха это мать и то что в ней заложено.
 

Varjag229

Слідопит
У меня впечатление, что бОЛьше наследуются качества предков, стоящих через одно поколение (деды и бабки).
В какой комбинации и каким щенком унаследуются качества - вопрос открытый. Не всегда внешние маркеры (схожесть в фенотипе) с производителем соответствует схожести характеров и рабочих качеств.
Тем наследственность интересна, что все просчитать невозможно.
Насчет передачи рабочих качеств - дают их оба родителя 50/50. Чтобы помет с бОльшей вероятностью был сильным по рабочим качествам ОБА родителя (и как можно больше их предков) должны быть сильными работниками.
Мне как производитель не интересен ПЧ за которым стоят посредственные собаки или в помете которого только он с ярко выраженными рабочими качествами.
 

ura83

Слідопит
"Насчет передачи рабочих качеств - дают их оба родителя 50/50"

А як ставитись до такого "мата" :) як слово Препотентний
 

Varjag229

Слідопит
Чув такий термін, але досвід показує, що навіть від в'язки двох ПЧ у меті наряду з робочими і видатними в роботі нащадками можуть бути неробочі "виродки".
Препотентний пес може збільшити шанс отримати нащадків, схожих на нього зовні, або характером чи робочими якостями (у тому числі - передати не тільки кращі, а й гірші).
Я в гарний мет від посередньої суки і сильного кобеля не вірю. Це лотерея з невисокою вірогідністю отримати подібного до видатного предка, а тим більше - кращого за нього. Середнє робоче (користувальницьке) поголів'я - можливо. Чемпіонів - малоймовірно. ІМХО.
 

ura83

Слідопит
Чув такий термін, але досвід показує, що навіть від в'язки двох ПЧ у меті наряду з робочими і видатними в роботі нащадками можуть бути неробочі "виродки".
Препотентний пес може збільшити шанс отримати нащадків, схожих на нього зовні, або характером чи робочими якостями (у тому числі - передати не тільки кращі, а й гірші).
Я в гарний мет від посередньої суки і сильного кобеля не вірю. Це лотерея з невисокою вірогідністю отримати подібного до видатного предка, а тим більше - кращого за нього. Середнє робоче (користувальницьке) поголів'я - можливо. Чемпіонів - малоймовірно. ІМХО.

Так було б все так просто, було б все інакше (і напевне не цікаво), а так природа цікава штука.

П.С.
І на мою думку кожна в`язка це лотерея, а добре спланований інбридинг просто дає більше шансів для виграшу у цій ЛОТО-ЗАБАВІ.
Іншими словами ЧУДА не має...., але рівнятись потрібно старатись на кращих :D.
 

ura83

Слідопит
Именно. Не совсем я так считаю. Общение с именитыми толковыми гончатниками не проходит даром.
переходимо з теорії на практику:D:D:D , якщо не тяжко : виставте приклади (по мірі можливості - якщо є така:)) в`язок інбридингових і розпишіть хто що кому передав.....

П.С.

Рахуйте це як рекламу чи ні (Кожен має свою голову і вирішує сам)., але цікаво було б почути Алгоритм інбридингу в`язок як тих що відбулись і тих що плануються (саме цікаво напевне тих що плануються :D:D:D).

Цікаво було б створити у розділі продаж таку тему
 

huntumy

Зброяр
Насчет передачи рабочих качеств - дают их оба родителя 50/50.
Не соглашусь. Этим вопросом плотно занимались с российскими гончатниками. Мать тянет на себя больше.
Можно повязать выжловку с хорошей работой с вмеру посредственным выжлецом. Получится рабочее потомство в первом поколении!!! Проверено. Но если выжловка туфта, хорошего ждать нечего.
Выжловка часто дает в себя чем выжлец. Выжлец редко. Это уже не 50/50.
 

huntumy

Зброяр
приклади (по мірі можливості - якщо є така:)) в`язок інбридингових і розпишіть хто що кому передав.....
Если бы знал ранее нотировал бы этот вопрос. Для этого нужно время и желание на десятки лет.
Посмотри на пермском как народ разбирает родословные. Там есть очень грамотные гончатники. В Украине таких наверное нет уже!!! К сожалению.
 

ura83

Слідопит
Если бы знал ранее нотировал бы этот вопрос. Для этого нужно время и желание на десятки лет.
Посмотри на пермском как народ разбирает родословные. Там есть очень грамотные гончатники. В Украине таких наверное нет уже!!! К сожалению.
Я туди періодично заглядаю:D. Дійсно є чому повчитись
 

ura83

Слідопит
Не соглашусь. Этим вопросом плотно занимались с российскими гончатниками. Мать тянет на себя больше.
Можно повязать выжловку с хорошей работой с вмеру посредственным выжлецом. Получится рабочее потомство в первом поколении!!! Проверено. Но если выжловка туфта, хорошего ждать нечего.
Выжловка часто дает в себя чем выжлец. Выжлец редко. Это уже не 50/50.
Я не розумію це про крос чи інбридинг???, а якщо вижловка так собі,(середнячок) і ставка і де на інбридинг саме по вижлицю ???
і той "мат" :D Препотентность - для вижловки (суки) теж діє ? .
І чи не є тут ключовий фактор саме Препотентность ?.
 

huntumy

Зброяр
Генетика вопрос сложный и часто непредсказуемый. Потому как в тех же родословных накручено черт знает что. Проще не обращать внимания. Лишь бы работа была:D
 
Зверху