Штуцер Ернст Кернер

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Добрий вечір. Щось , шановне товариство зовсім не цікавлять конструктивні нюанси рушнички.o_O
Начебто все всім ясно. Подяка, особисто, Арго , за правильне тлумачення клейм, та проф підхід до зброї вцілому ;).
Тоді, щоб цю-«смотрільню», якось підзадьорить ,прошу ВСІХ шановних колег, питати , або висловлювати свою думку... Що завгодно, та про, що завгодно... ну при наймі, :cool:при згоді модераторів :cool::cool: :cool::cool: Продаж - продажем, але загалом >>> просвітитись чужою думкою, з'ясувати, що це за річ , чи потрібна вона , в принципі і конкретно>>>
Прошу не вважати це за саморекламу, але ж це дуже рідкісна річ для обговорення ...
Чому не в іншому розділі , спитаєте Ви :confused::confused::confused: ... Мені - щось важливо, але статус такої зброї дуже великий, що можна знехтувати всіма ( тапками ),що будуть тут літать. :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Тому, велкам>>> не стісняйтесь...
Я спитаю;), наприклад, для чого і про що говорить цифра 15 гр. на подушках стволів ? - нє це просто,
а от кришечка в пістолетному руківї...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: ! Варіанти ?...
 
Останнє редагування:

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Неа. Там глибина нiши 40 мм;););)
I монопод краще впирати мiж антбкою i цiвкою.
Патрон додатковий не помiститься. "" Щаслива куля" - теж:cool:
 
Останнє редагування:

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Щось типа духм'ян,запаху.талісман,для відведення сирості....??:eek::rolleyes:Може для хустинки,все таки зброя панська.
 

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Какао белого цвета:D:D:D

А якщо серйозно, то в лiтературi нiякоi конкретики .
Едине кому я можу довiрять, це слова много хорошого знайомого. Вiн майстер зброяр, довго працював в Сафарi в Киевi. Та пiдробляв обслуговуючи велику колекцiю елiтноi зброi у вiдомого колись нашого можновладця. Передивляючи новенький зроблений на замовлення штуцер H&H з якого не стрiляли бiльше пяти рокiв, та про iснування цього отвору навiть не здогадувались, знайшов там додаткову мушку завернуту в промасляний папiр. :cool:
 
Останнє редагування:

dersu uzala

Мисливець
Отвір з кришечкою - для запасної мушки, або, якщо точніше, для мушки іншого розміру і форми - для мушки для стріляння в сутінках чи вночі.
Це - точно.
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
В першому постi я написав, що перекидний цiлик не прорiзаний. Наразi це пiдтверджуе думку, що з рушницi небагато стрiляли. Поясню.
Нiмцi до першоi свiтовоi ставили клейма - тип i вагу кулi та марку i вагу
пороху. Це указувало, що саме стацiонарний прицiл виробником виставлений пiд такий патрон. Якщо цiликiв декiлька, то там позначалась вiдстань. В перiод до другоi cвiтовоi клеймування типу i ваги пороху щезли. Залишилась тiльки вага кулi. В цьому випадку прицiл виставлений Кернером пiд набоi з кулею 15гр. Якщо хочете стрiляти бiльш важкою, доробiть цiлик пiд ваш набiй. Вага коливаеться вiд 12 до 28грам.
В данному випадку з штуцером нiхто не працював. Десь так.:oops:
 

dersu uzala

Мисливець
Трохи дивні речі Ви пишете.

Цілик в експресі з вагою кулі не має нічого спільного!

Це ж експрес! Експрес стріляє точно ( в місце прицілювання і з максимальним співпадінням з двох стволів) ЛИШЕ кулями певної ваги і певної швидкості.

Ніхто не міняє ні ціликів, ні мушок в експресах під вагу кулі! Вони ставляться раз і на завжди виробником.

І де Ви бачили кулі вагою 28 г для калібру 9,3 мм? Мабуть Ви мали на увазі 18 г

Власне, я також зробив помилку вище, коли писав. В руків‘ї зберігали не цілики, а мушки.

Мушки можуть бути запасними з двох причин. По-перше, «грубша», зі світлого металу або зі вставкою зі слонової кістки, котру краще видно в темноті. А по-друге, аналогічна, про всяк випадок. На значній кількості зброї і, особливо, на експресах не ставили захисту мушки. Тому виробники вважали, що її можна легко пошкодити ( м‘який світлий метал або кістка) і залишитись без змоги прицільного вогню (оптику тоді рідко ставили).

А взагалі, цей експрес - прекрасний!
 

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
image-0-02-04-63efd685d56464649931147323433eeced10c3a1d1aa33937baaa8a3684da3cc-V_1549355266387.jpg


Ще попробую розтлумачити :) свою думку. На нiмецьких комбiнованих, переломних рушницях (штуцерах, кiплауфах) ставилося клеймо ваги та типу кулi, та вагу порохового заряду - до 1 с.вiйни; до 2 с. вiйны тiльки вказувалась вага кулi.
Питания - чому i для чого ?
Вiдповiдь - рушниця мае прицiльнi стацiонарнi (чит. не з'емнi ) встановленi - цiлик, мушка та пристрiлянi виробником пiд такий патрон (чит. вагу кулi). На 100м., якщо вiдстань iнша, ставилась вiдповiдна цифра.
Якщо уважно придивитися до фото то можна помiтити , що зпередi цiлика присутня пiдйомна пластинка. Питання - для чого вона. I чому вона не ( прорiзана)
Ваша версiя ?
Я не мав на увазi зведення стволiв, >>>>> а настильнiсть при рiзнiй вазi куль.
З вагою я помиловся , перепрошую , мав на увазi 20 гр. :)
 
Останнє редагування:

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Тобто вы вважаете, що всi цi однаково полетять на 100м.
Чи може деякими взагалi не можна стрiлять.:cool::cool::D:D


IMG_20190205_123351.jpg
 
Останнє редагування:

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Правильно !
Ось тут потрiбно поступово переходить до обговорень вiдстанi оптимальноi
стрiльби з експресу.
 

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Согласен, без оптики с упора и шнеллера по стоячей цели
с натягой до 200 м.

Только вот оптика на такой классике - моветон :cool::cool:
 

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Да и не предназначен он для высокоточной стрельбы, но вот по скорости второго выстрела...;) как двустволка;).
 

dersu uzala

Мисливець
Непрорізана пластина - дивина. Не знаю для чого вона.

Я в принципі виключаю можливість прицільної стрільби з експреса, тим більше горизонтального, кулями різної маси при нормальних швидкостях. І річ зовсім не у висоті попадання, а у розлітанні чи пререхрещенні куль.
 
Зверху