Кормові віники, доцільність їх використання...

Статус
Закрита.

Hovarf

Слідопит
До речі, пан Катиш С.В. не дасть мені збрехати, що, скоріш за все, всі приписи у матеріалах проекту мисливського впорядкування безумовно погоджуються із користувачем мисливських угідь - замовником проекту
Пан Катиш в своїй роботі буде дотримуватись "Настанов з впорядкування мисливських угідь" , яку до речі також потрібно міняти. А погодження (або непогодження) користувача угідь стосовно підгодівлі - йому буде байдуже.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Питань багато, згоден!
Перше, що хотів би відповісти, що раніше в Україні сама краща експедиція, яка виготовляла розумні проекти, то була Ірпінська (ІМХО, але не далеко від істини). Зараз, навіть враховуючи наявність багатьох експедицій й інших контор, вважаю за саму-саму "контору" для замовлення проектів мисливського впорядкування) Сергія Васильовича, який тут відомій під ніком "Катиш" (це його прізвище). Прошу не вважати за рекламу, але це можу стверджувати із власного досвіду та досвіду свої товаришів, яким я його рекомендував (знав людину давно, свого часу, навіть, були колегами). І не так і дорого у порівнянні із іншими "конторами", які завалять увесь "проект" малюнками годівниць та зайців, нібито ви їх не бачили взагалі!
Друге. Дійсно, зараз документи старих часів вже потребують оновлення. Але для цього треба залучати наукові установи, а на це треба кошти. Вони б із задоволенням, але на халяву - навряд чи...
По-третє, із свого давнього досвіду можу сказати, що якщо виклали корми (віники, сіно тощо), а тваринки їх не їдять, то, скоріш за все, щось із кормами не те... Треба їх замінювати на інші. Тому треба заготовляти корми ті, що (з вашого досвіду місцевого) у вас тварини поїдають, наприклад, сіно краще лісове різнотрав'я, а з луків - його щось не дуже!.. А у нас як: навалять у годівниці сіна любого, воно так незайманим (роками) й лежить! Теж стосується кормових віників.
Коротко, друже Ховарде, о таке воно, на мою думку
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Питань багато, згоден!
Перше, що хотів би відповісти, що раніше в Україні сама краща експедиція, яка виготовляла розумні проекти, то була Ірпінська (ІМХО, але не далеко від істини). Зараз, навіть враховуючи наявність багатьох експедицій й інших контор, вважаю за саму-саму "контору" для замовлення проектів мисливського впорядкування) Сергія Васильовича, який тут відомій під ніком "Катиш" (це його прізвище). Прошу не вважати за рекламу, але це можу стверджувати із власного досвіду та досвіду свої товаришів, яким я його рекомендував (знав людину давно, свого часу, навіть, були колегами). І не так і дорого у порівнянні із іншими "конторами", які завалять увесь "проект" малюнками годівниць та зайців, нібито ви їх не бачили взагалі!
Друге. Дійсно, зараз документи старих часів вже потребують оновлення. Але для цього треба залучати наукові установи, а на це треба кошти. Вони б із задоволенням, але на халяву - навряд чи...
По-третє, із свого давнього досвіду можу сказати, що якщо виклали корми (віники, сіно тощо), а тваринки їх не їдять, то, скоріш за все, щось із кормами не те... Треба їх замінювати на інші. Тому треба заготовляти корми ті, що (з вашого досвіду місцевого) у вас тварини поїдають, наприклад, сіно краще лісове різнотрав'я, а з луків - його щось не дуже!.. А у нас як: навалять у годівниці сіна любого, воно так незайманим (роками) й лежить! Теж стосується кормових віників.
Коротко, друже Ховарде, о таке воно, на мою думку
Не хотят есть - значит не голодные.
Не голодные - значит обходятся..
 

Hovarf

Слідопит
Коротко, друже Ховарде, о таке воно, на мою думку
Воно то так, але все таки, хотілося б почути Вашу думку стосовно мого конкретно наведеного прикладу - то що ж слід зробити з тими віниками, які після зими залишились на залишку в складі лісництва (а це не багато не мало а 2800 шт.) Ще раз уточню - віники заготовлялись вчасно, сушились в тіні і зберігались в сухому приміщенні, тобто на початок сезону підгодівлі вони були вони цілком їстивні.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Не хотят есть - значит не голодные.
Не голодные - значит обходятся..
Я, на жаль, те не їм все, що подають... Але те, що їм, можу з'їсти багато! ;)
Воно то так, але все таки, хотілося б почути Вашу думку стосовно мого конкретно наведеного прикладу - то що ж слід зробити з тими віниками, які після зими залишились на залишку в складі лісництва (а це не багато не мало а 2800 шт.) Ще раз уточню - віники заготовлялись вчасно, сушились в тіні і зберігались в сухому приміщенні, тобто на початок сезону підгодівлі вони були вони цілком їстивні.
Я не говорю про віники, що заготовлялися із порушенням і є непридатними для підгодівлі. Я кажу, що тварини у різних місцях поїдають не все, а щось вибіркове. Треба вивчити, чому вони віддають перевагу у вашій місцині. Я, наприклад, про крушину чув лише раз від одного колеги, але у нього її, чомусь, копитні полюбляли.
 

Hovarf

Слідопит
Я не говорю про віники, що заготовлялися із порушенням і є непридатними для підгодівлі.
І я про них не говорю. Шановний Яковлев, уважно почитайте мої попередні повідомлення і повірте в мене також є досвід роботи і все про що я пишу - з взято з цього досвіду. Ще раз прошу відповісти на запитання - що на Вашу думку слід зробити з ПРАВИЛЬНО заготовленими і ПРАВИЛЬНО висушеними віниками, які не були згодовані тваринам в результаті теплої зими, відсутності снігу , достатньої кількості природних кормів. Ще раз нагадаю - в нашому випадку їх майже три тисячі штук.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
що на Вашу думку слід зробити з ПРАВИЛЬНО заготовленими і ПРАВИЛЬНО висушеними віниками, які не були згодовані тваринам в результаті теплої зими, відсутності снігу , достатньої кількості природних кормів. Ще раз нагадаю - в нашому випадку їх майже три тисячі штук.
Ну, якщо не збираєтеся вивішувати їх у подальшому на офіційних годівницях, то розкидайте їх по своїх угіддях, де вони завершать свій "круговорот у природі"! Раніш ще спалювали, але це є порушенням - забрудненням атмосферного повітря (хіба що у пічному опаленні) та протипожежних норм.
ПіСі. А взагалі, таке враження, що Вас турбує зміна норм заготівлі цих пучків у сторону зменшення!.. ;)
 

Hovarf

Слідопит
то розкидайте їх по своїх угіддях, де вони завершать свій "круговорот у природі"!
Вибачте, ну а як же бути з понесеними господарством затратами? Адже ці 3 тис. віників самі не заготовляться. Хіба це по господарски - взяти і викинути ці витрачені кошти на вітер?
 

Hovarf

Слідопит
А взагалі, таке враження, що Вас турбує зміна норм заготівлі цих пучків у сторону зменшення!.
Саме так. Турбує. Ще й як. Бо в наведеному мною прикладі , було б цілком достатньо заготовити в господарстві не 3 000 шт. віників, а приміром 300 - 400 шт. І викладати ці віники в годівниці тільки в випадках різкого похолодання та раптових снігопадів. Якщо ж зима тепла та малосніжна - ми віники не викладаємо зовсім і весною їх "розкидаємо по своїх угіддях, де вони завершать свій "круговорот у природі". Але тоді ми утилізуємо 300 - 400 шт. віників , а не 2800 шт. А це майже в ДЕСЯТЬ разів менше.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Саме так. Турбує. Ще й як. Бо в наведеному мною прикладі , було б цілком достатньо заготовити в господарстві не 3 000 шт. віників, а приміром 300 - 400 шт. І викладати ці віники в годівниці тільки в випадках різкого похолодання та раптових снігопадів. Якщо ж зима тепла та малосніжна - ми віники не викладаємо зовсім і весною їх "розкидаємо по своїх угіддях, де вони завершать свій "круговорот у природі". Але тоді ми утилізуємо 300 - 400 шт. віників , а не 2800 шт. А це майже в ДЕСЯТЬ разів менше.
Ви щось маєте до радянської науки?!.
Але, на жаль, українська у цьому напрямку взагалі за 25 років нічого не зробила!
Я її заставити не можу, бо коштів таких не маю.
Але, любий Ховарде, побалакати тут ми можемо залюбки!.. ;) Думками обмінятися!
 

Hovarf

Слідопит
Що до витрат, так я, на жаль, їх не встановлював...
Ось бачите, Ви ухилились від відповіді. Хоча Ви не гірше за мене бачите проблему - бо вона на поверхні, а саме - встановлені норми підгодівлі явно завищені. Це спонукає законослухняних користувачів необгрунтовано витрачати кошти впусту. А ці кошти могли б бути витрачені на інші витрати по веденню мисливського господарства.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Ось бачите, Ви ухилились від відповіді. Хоча Ви не гірше за мене бачите проблему - бо вона на поверхні, а саме - встановлені норми підгодівлі явно завищені. Це спонукає законослухняних користувачів необгрунтовано витрачати кошти впусту. А ці кошти могли б бути витрачені на інші витрати по веденню мисливського господарства.
Та я багато чого бачу, але чим допомогти?..До речі, ці марно витрачені кошти все одно враховані як витрати на ведення мисливського господарства, державників це влаштовує!
Я ще в міністерстві своїх колег смикав, наприклад, щоб вони зробили нашу Інструкцію про облік, так їм все було ніколи через іноземні відрядження. Зараз, кажись, Мінагрополітики щось колупає.... Мабуть, радянську "покращують"!
Ховарде, не перевищуйте, будь ласка, мої можливості. Але душею я - з Вами!!!
 

Hovarf

Слідопит
Та я багато чого бачу, але чим допомогти?..До речі, ці марно витрачені кошти все одно враховані як витрати на ведення мисливського господарства, державників це влаштовує!
Я ще в міністерстві своїх колег смикав, наприклад, щоб вони зробили нашу Інструкцію про облік, так їм все було ніколи через іноземні відрядження. Зараз, кажись, Мінагрополітики щось колупає.... Мабуть, радянську "покращують"!
Ховарде, не перевищуйте, будь ласка, мої можливості. Але душею я - з Вами!!!
Звичайно ж Ви нічим не зможете допомогти. Але ж справа не в цьому. Ось ми з Вми спілкуємось, в кожного з нас є своя думка і своє бачення проблеми. Сподіваюся , що на форумі є люди (посадовці) від яких можливо будуть залежати якісь зміни в цих інструкціях, настановах , законах. Не може все вічно стояти на одному місці. Але ж якщо про ці болючі теми не говорити, якщо їх ніде не згадувати, то як кажуть - під лежачий камінь і вода не тече. Ось Ви згадали про облік звірів, там також купа неув'язок і проблем. Ну, але про це іншим разом та в іншій темі. Дякую за спілкування. З пов.
 

hanter1982

Слідопит
Пересмотрел все посты!!! У каждого своя правда. Только одно НО!!! УООР берёт деньги за трудоучастие!- а куда они идут понятно всем!!! И будет что жрать животным зимой или нет- это дело животных!!! Мы все платим трудоучастие и взносы вовремя- а толку от этого никакого. Потому сами заготавливаемых корма и розвозим их зимой чтобы хоть как-то поддержать животных в тяжолые времена!!! И это не для того чтобы набить гору мяса - это сугубо эстетическое удолитворение от охоты! Банально просто увидеть за день охоты дичь, попытаться выстрелить по ней- а если очень повезёт ещё и попасть!!! Чтобы потом в кругу друзей под душевные песни отведать душистой шурпы с дичи!!! Вотето я щитаю наибольшей платой за наши старания!!!
 
Пересмотрел все посты!!! У каждого своя правда. Только одно НО!!! УООР берёт деньги за трудоучастие!- а куда они идут понятно всем!!! И будет что жрать животным зимой или нет- это дело животных!!! Мы все платим трудоучастие и взносы вовремя- а толку от этого никакого. Потому сами заготавливаемых корма и розвозим их зимой чтобы хоть как-то поддержать животных в тяжолые времена!!! И это не для того чтобы набить гору мяса - это сугубо эстетическое удолитворение от охоты! Банально просто увидеть за день охоты дичь, попытаться выстрелить по ней- а если очень повезёт ещё и попасть!!! Чтобы потом в кругу друзей под душевные песни отведать душистой шурпы с дичи!!! Вотето я щитаю наибольшей платой за наши старания!!!
Осмелюсь Вас поправить относительно того что УООР берет деньги и мы все платим трудоучастие . УООР берет ровно то что мы даем а даем мы не трудоучастие и не деньги а МИНИМУМ ТРУДОУЧАСТИЯ в денежном эквиваленте. А то что мы сами работаем в угодьях это потому что даем минимум и нанять УООР посторонних людей за этот минимум для роботы в наших угодьях не сможет вернее не найдет таких дураков . Чтобы УООР нанимал людей для роботы в угодьях и располагал бы средствами для закупки кормов и материалов нам бы тогда пришлось действительно уже платить по нормальному.
 

hanter1982

Слідопит
Чтобы УООР нанимал людей для роботы в угодьях и располагал бы средствами для закупки кормов и материалов нам бы тогда пришлось действительно уже платить по нормальному.
А по Вашему сколько нужно заплатить УОРу чтобы они что-то делали??? Да им хоть по 5тыщ плати- толку все равно не будет!!! Какую помощь УООР приносит прилетевшей утке???- никакой!!! А сотни тысяч гривен за отстрелу берут!!! Вопрос!!!- разве этих денег недостаточно для угодий??? Веть затраты на утку НУЛЕВЫЕ!!!
 
Статус
Закрита.
Зверху