Видалення патини з нехромованого каналу ствола

TRUST ME

Мисливець
Хочу поділитися таким досвідом.
На позаминулому тижні була на полюванні з нарізним. Погода була -2 і дуже висока вологість 84%.
На наступний день, після прибуття додому, вирішила почистити зброю.
Перед чисткою ствола оглянула канал ствола і жахнулася - весь канал ствола мав жовтий наліт.
Таке зі мною трапилося перший раз. Не буду описувати мої переживання. Згодом, взяла себе в руки і стала розмірковувати варіанти чистки.
Згодом дійшла до думки, що механічним способом навряд чи видалю патину на 100%. В кут нарізи/поле не вичищу. Треба застосувати хімію, але яку і як.
Стандартна хімія стрілка, в основному, застосовується для зняття омідніння, вороніння, нагару, а тут патина. Треба було знайти нестандартне рішення і таке щоби не нашкодити.
Інтуіція підсказала вірне рішення. Порившись в шухлядах, знайшла - розчин хлорного заліза (перетворювач іржі).
Спочатку сухим патчем пройшлась пару разів по каналу. Потім, взяла новий патч, змочила розчином і пройшлась постволу. Так зробила пару разів, щоби весь канал був змочений.
Почекавши 1 хв., оглянула канал - він був темно синього кольору з поодинокими хлоп'ями.
Спрацювало! Патину була преобразовано. Потім, новий патч змочила водою і зняла зняла залишки хім реакції. Витерла насухо; взяла змочений гасом єршик и почистила ствол. Потім знову патчем; потім єршиком з маслом і т. д. по стандартній процедурі.
В результаті, ствол дзеркало, патина відсутня, а якщо і зародилися якісь джерела іржі, то вони були знешкоджені перетворювачем іржі.
На наступний день, знову почистила і поставила в сейф.
Ось такий мій метод. Думаю, що він стане комусь в нагоді.
Можливо хтось і використовував цей метод, і тема не нова, але зараз, при такій вологій погоді, буде не лишнє ще раз нагадати.
 

Androsh

Слідопит
Наскільки я в курсі, термін "патина" - це зелений наліт оксидів на поверхнях з міді (той, що ми бачимо на пам'ятниках з міді). А що ви мали на увазі, я так і не зрозумів. Зрозумів і підтвердив для себе тільки одне: зброю треба чистити відразу після полювання, а не на другий день. Особливо, якщо використання було в умовах високої вологості або дощу.
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Наскільки я в курсі, термін "патина" - це зелений наліт оксидів на поверхнях з міді (той, що ми бачимо на пам'ятниках з міді). А що ви мали на увазі, я так і не зрозумів. Зрозумів і підтвердив для себе тільки одне: зброю треба чистити відразу після полювання, а не на другий день. Особливо, якщо використання було в умовах високої вологості або дощу.
Нет, вообще-то патина это химически устойчивый слой, обычно сульфидно-оксидный на поверхности химически активной подложки, в данном случае металла. Патина бывает естественная и искусственная. Естественная для меди имеет приятный коричневатый оттенок. То что мы видим зелёного цвета это не патина, это неустойчивые образования меди, например купорос или другие. Это помогают голуби ), если на памятниках или различные виды щелочи и кислот в грунтах и вообще во влажной среде. Хотя для меди есть рецепт искусственной патины зелёного цвета, очень яркого изумрудного и очень химически устойчивого. Но это искусственно созданное покрытие.
На железе также можно получить слой патины. Естественная патина на железе очень плотная тёмно-коричневого цвета. Её многие видели и видят ежедневно в быту, на старых железных трубах, столбах, листах, лестницах, перилах и т.д.
Рыжый же рыхлый слой это активная ржавчина, наоборот разрушающая основу.
То что у ТС это к патине не имеет никакого отношения. Это обычная ржавчина. Естественная патина образуется годами и десятилетиями. И уж во всяком случае никаким образом со старта не в сырости и влажности.
 

tyrist 1945

Тигр
А чистка нарізного ствола цією хімією має право на життя при умові відсутності профільних очищувачів.
 

TRUST ME

Мисливець
Наскільки я в курсі, термін "патина" - це зелений наліт оксидів на поверхнях з міді (той, що ми бачимо на пам'ятниках з міді). А що ви мали на увазі, я так і не зрозумів. Зрозумів і підтвердив для себе тільки одне: зброю треба чистити відразу після полювання, а не на другий день. Особливо, якщо використання було в умовах високої вологості або дощу.
Вероятно..
Но ржавчина и патина это как бы два абсолютно противоположных понятия.
Взагалі то так. Але спілкуючись з іноземцями, що виробляють зброю, вони під патиною розуміють любі поверхневі надлегкі окисли, по нашому наліт, на поверхні металу не вдаючись до аналізу.
Під іржою розуміється суттєві окисли, що називається корозія.
В моєму випадку це просто наліт.
Наскільки я в курсі, термін "патина" - це зелений наліт оксидів на поверхнях з міді (той, що ми бачимо на пам'ятниках з міді). А що ви мали на увазі, я так і не зрозумів. Зрозумів і підтвердив для себе тільки одне: зброю треба чистити відразу після полювання, а не на другий день. Особливо, якщо використання було в умовах високої вологості або дощу.
Швидше за все, наліт утворився під час полювання, оскільки мало місце велика вологість і часта зміна середовища (теплий автомобіль).
Мій чохол є спеціальним і таким, що не накопичує вологу. З полювання повернулася о 23-й годині, а чистка зранку.

Одне велике прохання.

Я розмістила тему, як досвід, а не, як тема для обговорення і стосується лише власників нарізної зброї з НЕхромованим стволом.
Не захаращуйте тему своїми енциклопедичними знаннями. Вони тут ні до чого і виглядають, як корові сідло.
 
Зверху