В Україні урізають субсидії. Кому прийдеться сплачувати більше.

Тема у розділі 'Різне', створена користувачем Mechanik, 2 тра 2018.

Safari
 1. Mechanik

  Mechanik Слідопит

  Кабмін змінив норму споживання газу і забирає субсидію у кожного п'ятого-шостого.
  Щоб отримувати субсидію, українцям потрібно споживати газу не більше 4,5 кубометрів.
  У власників машини або великої квартири, субсидію зовсім відбирають.
  Нововведення вступили в силу 1 травня 2018р.
  Ті, хто насправді потребує допомоги, буде її отримувати. А ті, хто просто приховує свої доходи, не зможуть користуватися субсидіями, пояснюють в уряді своє рішення.

  У кого відберуть субсидію

  Кожен 5-6 одержувач субсидії втратить державну допомогу. Це стосується сімей, які мають більше одного житла, власників автомобілів і людей, які працюють нелегально.

  Такі заходи вводяться для того, щоб держдопомогу не отримували ті, хто може заплатити за комуналку. Наприклад, українці, які оформляють субсидію на квартиру і здають її в оренду. Тепер доходи від оренди потрібно декларувати.

  "У містах-мільйонниках нерідкими стали випадки здачі квартир в оренду зі своєрідним бонусом - оформленої субсидією на комунальні послуги. При цьому власники житла не тільки отримують доходи, а й мають транспортні засоби або інші предмети розкоші", - йдеться на сайті Кабміну.

  Якщо у сім'ї є автомобіль, то субсидію скасують. Її заберуть також, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинка - 200 кв. м.

  fggg_orig.jpg
  Субсидію не отримають також ті, хто працює неофіційно, а також заробітчани.
  Тобто, щоб отримувати субсидію, потрібно або офіційно працювати, або стояти на обліку в центрі зайнятості.
  Якщо людина не вкаже місце роботи і дохід, орган соцзахисту автоматом порахує йому дохід в три прожиткові мінімуми - 5286 грн.
  За підрахунками Кабміну, зміни не торкнуться більшість субсідіантов. 80-85% одержувачів субсидії держдопомогу буде призначатися автоматично.
  Тим, хто потрапляє під нові обмеження, потрібно звернутись в органи соцзахисту за переоформленням субсидії.

  "Переважній більшості громадян субсидії на наступний опалювальний сезон будуть змінені автоматично.
  Звернутися до органів соцзахисту треба тільки окремим категоріям громадян, які підпадають під нові критерії, які введені для підчищення адресності субсидій та запобігання поширених зловживань. Наприклад, сім'я купила автомобіль молодше 5 років. До останнього часу така покупка не була критерієм для призначення або скасування субсидії.
  Тепер треба внести це в декларацію і подати до органів соціального захисту нове з явище ", - заявив директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

  Нові нормативи

  Щоб отримувати субсидію, доведеться затягнути пояси тугіше.
  Уряд скоротив норму споживання газу на опалення квадратного метра житла до 4,5 кубометрів.
  У минулому опалювальному сезоні норма була 5 кубометрів. У 2014-му, коли почала діяти програма субсидування, вона становила 13,6 кубометрів.
  Зміни почуються зі стартом опалювального сезону. Якщо раніше держава компенсувала 450 кубів за опалення будинку на 90 квадратів, то тепер потрібно вкластися в 405.
  Решта 45 кубів потрібно оплатити за тарифом 6,96 грн за куб - це 313 гривень.
  Уряд дозволив переселенцям оформляти субсидію без договору оренди житла - тільки на підставі заяви та декларації.
  Але заява стане підставою для органів соцзахисту прийти і перевірити матеріально-побутові умови і призначити субсидію.

  Наступний крок - монетизація

  Програму субсидування змінили, щоб дати старт монетизації. З наступного опалювального сезону субсідіанти отримуватимуть гроші і платити за комуналку самостійно.
  Заощаджені гроші можна буде залишити собі.
  Але для переходу на монетизацію потрібно, щоб субсидії отримували лише ті, хто дійсно не може розплачуватися за комунальними рахунками зі своїх доходів.

  "Згідно із законодавством, з 1 січня 2019 року виплати пільг і субсидій повинні здійснюватися готівкою безпосередньо споживачеві.
  Такі виплати можуть здійснюватися на основі різних підходів щодо окремих видів споживачів: наприклад, є види послуг, що надаються централізовано, і тут досить складно працювати зі споживачем (централізоване опалення, водопостачання тощо).
  Тому ми плануємо зробити два різних механізму: віддавати кошти населенню як виплату і перераховувати на певні сче а в банках, забезпечувати цільове використання цих коштів ", - розповів Музиченко

  https://www.segodnya.ua/economics/e...dii-komu-pridetsya-platit-bolshe-1134951.html
   
  пингвин73, Гобой, ATIS та ще 1-му подобається це.
 2. Safari
 3. Mechanik

  Mechanik Слідопит

  пингвин73 подобається це.
 4. Mechanik

  Mechanik Слідопит

  В Україні перевірять субсидіантів: хто втратить «пільги»

  Зміни в нарахуванні субсидій спрямовані проти зловживань. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

  За словами глави уряду, деякі заможні українці не гребують користуватися державними грошима. До початку наступного опалювального сезону уряд планує це побороти.

  “Треба зробити так: за тих, хто не має можливості заплатити, заплатить держава. А той хто може – той заплатить. Тому що сьогодні є і випадки зловживань”, – зазначив Гройсман.

  Нагадаємо, українців чекає масштабна перевірка субсидій – Міністерство фінансів проведе верифікацію одержувачів. Масштабні перевірки будуть проходити в кілька етапів:

  на етапі нарахувань в територіальних підрозділах Мінсоцполітики;

  на етапі верифікації через дані реєстрів Державної фіскальної служби (облік доходів громадян), Державної міграційної служби (облік міграції фізосіб), Мін’юсту (облік майна);

  через банки (облік безготівкових операцій з оплати цінних покупок.

  Вся інформація буде збиратися і оброблятися в Мінфіні. Це дозволить в автоматичному режимі виявляти субсідіантов, майновий стан яких сумнівно і потребує додаткової перевірки.

  Як повідомлялося, середній розмір субсидії в Україні за рік скоротився більш ніж вдвічі. Також з початку 2018 року субсидії призначені 764,6 тис. Домогосподарств, що в 2,4 рази менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

  https://svidok.online/v-ukrayini-pere1viryat-subsy-diantiv-hto-vtraty-t-pil-gy/
   

Поділитися цією сторінкою

Графф