Господа давайте обсудим ТОЗ-А

@rtem

Мисливець
Всем заглянувшим мое почтение!
История такова.
Очень случайно на бескрайних просторах интернета наткнулся на фото ружья именуемого ТОЗ-А. ну и прокомментировал сие творение рук человеческих - что оно им и является, причем на иностранном языке. После чего завязалась светская беседа с мистером Энди из туманного Альбиона. В общем исходя из нашей с ним переписки - выяснилось следующее:
- Сию фузею он приобрел 6 лет назад.
- Приобрел на аукционе, связи с бывшим владельцем нет и скорее всего не будет.
- Знакомый эму поведал, что ружье имеет русские корни в отличии от настоящего владельца.
- Клейм на подушках стволов много, но все англицкие, и только остатки в виде кал № 24 на ствольных трубках.
- Эжекторного механизма в цевье нет. или уже нет, но выталкиватель гильз раздельный, как буд-то он был.
- В настоящее время ружье в 20 калибре, о чем имеются соответствующие клейма Бирмингема, где и испытали. Также есть клеймо о том что ружье не сделано в Англии, оно то и понятно, только вот зачем родные клейма зашлифовали, обычно ремонтные ставят рядом с основными.

Как я думаю, ружье подверглось серьезному ремонту, возможно в следствии отсутствия боеприпасов 24 калибра, или по какой-то другой причине. Рассмотрев версию о заказных трубках стволов, гравировка вроде не из дешевых, а вдруг закали, отверг ее, так как зачем тогда клеймо 24 кал. По годам думаю, что где-то 1925-1935, к сему умозаключению пришел так как клейм ИТОЗа нет, а послевоенные ТОЗ-А уж очень схожи с Симсонами. Тем более фото ТОЗ-А под номером 7 имеющегося на просторах сети, уж очень схожи с ружьем Энди.

Вопрос для обсуждения - год выпуска ружья?
Правильность моих умозаключений можно подвергнуть сомнению, только с пояснением и обоснованием, готов участвовать в дискуссии!
Фото прилагаю.
Я и Энди будем весьма признательны.
 

Вкладення

Останнє редагування:

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Рушниця,згідно клейм кінцевого випробування бірмінгемської випробувальної станції і інспекції тієї ж станції,а також клейма який вказує калібр,випуску приблизно 1910-1925 років.Тепер давайте я вам поясню,що таке означае клеймо на стволах "24".З 1887 року в Англії почали діяти нові правила клеймлення зброї і тоді появився ромб з цифровим позначенням калібру і буквою "С" і це означало,що внутрішній діаметр гільзи,плотно,але без зусиль входить в патронник і відповідає діаметру каналу ствола.Внутрішній діаметр патронника повинен відповідвти наружному діаметру гільзи і для цього для тонкостінних гільз,переважно латунних,ствол рушниці відповідного калібру міг мати патронник іншого калібру,але найближчий менший.Наприклад на стволі з каналом 12 калібру патронник міг бути 14,а на стволі 20 калібру-патронник 24-го.Відповідно на вашій рушниці цифра "24"означає внутрішній діаметр патронника при 20 калібрі!!
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму

w.w.greener

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Думаю що клеймо 24 не має віднощеня до патронника ні до калібру
Якби було на обидвох подушках то так
А так тозівські клейма присутні на стволах

Додаю фото предка рушниці)
 

Вкладення

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Думаю що клеймо 24 не має віднощеня до патронника ні до калібру
Якби було на обидвох подушках то так
А так тозівські клейма присутні на стволах

Додаю фото предка рушниці)
Трубки пронумеровані різними порядковими номерами по наростаючому,а клеймо "24" на обох трубках однакове!!Значить це явно не технологічне клеймлення,якщо ви маєте на увазі таке його призначення!!А на рахунок опису і позначення діаметру патронника"-так це не моя версія,а офіційний опис англійського клеймлення в довідниках!!!Інша справа,що трубки з заводським клеймом ТОЗ-а,а вся рушниця випробувана і проклеймлена в Бірмінгемі??!Що це я навіть не можу догнати.Думаю,що в цей час і було нанесене клеймо "24"разом з іншими,вже по англійскій системі клеймлення!!ІМХО.
 
Останнє редагування:

@rtem

Мисливець
Трубки пронумеровані різними порядковими номерами по наростаючому,а клеймо "24" на обох трубках однакове!!Значить це явно не технологічне клеймлення,якщо ви маєте на увазі таке його призначення!!А на рахунок опису і позначення діаметру патронника"-так це не моя версія,а офіційний опис англійського клеймлення в довідниках!!!Інша справа,що трубки з заводським клеймом ТОЗ-а,а вся рушниця випробувана і проклеймлена в Бірмінгемі??!Що це я навіть не можу догнати.Думаю,що в цей час і було нанесене клеймо "24"разом з іншими,вже по англійскій системі клеймлення!!ІМХО.
Ок, кал N 24 на ствольных трубках и треугольник ТОЗа (с 1928 года кстати используется) это клейма самого ТОЗ, ствольные трубки с различной порядковой нумерацией использовались и на другом таком же ружье. Фото прикрепил причем кал N также присутствует. Можно было бы принять, что ствольные трубки заказные, но клеймо not english make говорит о том что, ружье соответственно не местного производства и проставлено оно на уже готовом ружье. Вот где тогда родные клейма вопрос?
IMG_20180209_222324_116.jpg
 

w.w.greener

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Тут є все за патронник і в англійців без варіантів
24 це просто цифри
 

Вкладення

Арго

S-Moderator
Команда форуму

Арго

S-Moderator
Команда форуму
В довіднику ще сказано,що для папкових (бум) гільз ствол и патронник маркувались однією і тією ж цифрою !!Якраз на фото топікстартера це чітко видно-клеймо "бум" на подушках,калібр ствола 12 і патронника 12!!Але це вже клеймування на ТОЗі.

 

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Ок, кал N 24 на ствольных трубках и треугольник ТОЗа (с 1928 года кстати используется) это клейма самого ТОЗ, ствольные трубки с различной порядковой нумерацией использовались и на другом таком же ружье. Фото прикрепил причем кал N также присутствует. Можно было бы принять, что ствольные трубки заказные, но клеймо not english make говорит о том что, ружье соответственно не местного производства и проставлено оно на уже готовом ружье. Вот где тогда родные клейма вопрос? Переглянути вкладення 346672
А поставлено воно в країну -замовника без повірки і відповідного клеймування в "чорному" вигляді,а точніше готовою,але не повіреною,бо країна-замовник робила наголос на цю процедуру і проведення її в своїй країні і по своїх законах.Про це і було зроблене клеймлення "not english make"!!Така процедура використовувалась раніше дуже часто.
 

@rtem

Мисливець
А поставлено воно в країну -замовника без повірки і відповідного клеймування в "чорному" вигляді,а точніше готовою,але не повіреною,бо країна-замовник робила наголос на цю процедуру і проведення її в своїй країні і по своїх законах.Про це і було зроблене клеймлення "not english make"!!Така процедура використовувалась раніше дуже часто.
Получается результат таков - ружье с патронниками 20го калибра и стволами 24го отправили в Англию, Бирмингем испытал, вынес свой вердикт что 20-ка и оно радует владельцев (их было как минимум двое, это те, о которых знаю я, теперешний на протяжении 6ти лет и прошлый бог его знает, кто он и сколько владел) на протяжении практически 90-100 лет.
 
Останнє редагування:

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Власне так!!Як додаток слід зробити наголос,що рушниця зроблена не під папкові гільзи,а під латунки!!!Теперішні боєприпаси використовувати можна.
 

w.w.greener

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Якщо взяти логічно стволи були 24 калібру( погоджуюсь з Арго, додивився я нарешті,а воно є так!) і мало раковини або не раковини а бажання нового власника і Бірмінгемі їх пересверлили під двадцятку стерли всі Російські клейма і вдарили після випробувань свої.
 

tyrist 1945

Тигр
Вся зброя мисливська яка продається в Англії переклеймлюється після випробовування, і ставиться клеймо про те що вироблена не в них. А від 24 калібру до 20 зовсім нічого. Друге питання як ця рушниця попала до Альбіону.... Англійчани доволі консервативні в своїх уподобаннях, а тут тоз а...
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Все-таки найлогічнішим буде варіант замовлення в " чорновому " варіанті як подарунок для високого чиновника,адже виконання не з простих.Документально доведено,що в двадцятих роках модель ТОЗ-А тримала високу планку і могла в повній мірі бути подарунковою для багатого емігранта з Росії!Ну а про заангажованість англійців вже прпвильно сказав Ігор(турист),а від цього і випробування в Бірмінгемі.Таких прикладів багато.Слід додати,що англійці ще і скрупульозні законотворці і не в їх правилах йти всупереч закону,а переклеймлення з видаленням вже нанесеного,це в своїй мірі неправомірно!Законніше самому випробувати і проклеймити(це відповідає законодавству тих часів Англії ).
 
Зверху