Зменшення популяції зайця

Статус
Закрита.

слон

ветеран форуму
надійна команда
Обноружил при ревизии капельного орошения. Браконьер не убрал петли после зимы, вред круглый год. Узнаю кто - накажу, обещаю!
 

Вкладення

senya2011

ветеран форуму
надійна команда
Это самое страшное, они мудаки даже проверять их не ходят, я в феврале тоже 2-х нашол,была буря ветер наобламывал ветвей и они охотно обьедают лишайник бегая по тем же тропам, бракоши этим и пользуются. В начале мая был на пастбище(розветвлённые долинки по обеим сторонам поля) видел и одиночных и 2 пары, ещё остались будет на что поохотится.
 

Одинокий Вовк

ветеран форуму
надійна команда
Добравшись до цієї теми я також хочу виразити свої думки.
Колись покійний тесть розповідав, що за ланцюгом мисливців їхало дві підводи, а ми, хлопчики, бігали по полі і збирали на вози зайців. Я у кількох старих мисливців про це перепитував, так це дійсно було.
Де дівся заєць?
Бродячі собаки, лиси, хижі пртахи і тоді були. Але, коли лисяча шапка в 80-х роках коштувала 120 крб., то мисливець ніколи не пропускав лиса і поголів"я його регулювалося. А під час незалежності за шкурку на базарі давали 15 грн., мода на лисяче хутро впала, то й інтерес до лиса впав. Лиса розвелося самі, колеги, бачите скільки. Обома руками підтримую відкриття полювання на лиса в 2011-2012-му сезоні.В нас зібралося кілька організованих бригад і найкращий результат - 36 шт. МОЛОДЦІ. І на базарі вже шкурка 100-120 грн. Це також +.
Але, на мою думку, найголовніша причина в зменшенні поголів"я зайця залежить від її Величності ЕКОЛОГІЇ. Зараз тих колгоспів вже не має, але є хазяї-фермери, які взявши землю, хочуть зразу нажитися, а землі не дати нічого. Цими людьми вже керують гроші, а не здоровий глузд. Подивіться, колеги, чим вони кроплять посіви. Каже, що від блошки і бджілці нічого не буде. Але, коли знайшли дохлого зайця, то печінка в нього була синьо-бордового кольору. Яка в жопі, вибачте, блошка? За два тижні по району було знайдено сім таких зайців, а скільки не знайдено?
Слідуюча немаловажна сторона - це нічні рокери-мисливці. Хлопці знають поля, мають нелегальні рушниці, патрони знайти не проблема, тим більше, що деякі магазини продають боєприпаси без пред"явлення посвідчень. Один такий розповідає:" Відкрию баночку тушняка заячого, налию чарочку, вип"ю і дулі показую через вікно мисливцям, які під вечір в болоті і мокрі, ледве ноги переставляють".
Я себе, шановні колеги, деколи ловлю на думці, що швидше стріляв би в браконьєра, ніж в те зайченя. Я не кажу, що я такий правильний, в мене також всяке в життя було (навіть конфіскація зброї), але то все було в молодості з-за дурості і нерозуміння.
На державу надії - 0. Давайте будемо робити щось самі. На міліцію надії також не має, вони самі цим займаються. Лісники, єгеря - законні круглорічні мисливці з нічними приборами та тепловізорами.
Чекаєш цілий рік відкриття полювання, а тут як не держава всере, то природа.
З повагою до всіх мисливців і дякую.
 

senya2011

ветеран форуму
надійна команда
Ну тогда выскажусь и я. По сровнению с прошлым годом да и с предыдущими 2-мя в этом году заяц есть - летом с другом катался на тракторе(перевозил сено) на обычной луговой дороге где движение летом довольно насыщеное мы утром 6.30 подняли 6! зайчиков 5 молодняк и одит прошлогодка. Откуда он розплодился? Это не заслуга егерей и УООРа, а обычных охотников как мы с Вами ну и как не хотелось говорить тех бракош которые ловят петлями лис (уж они и постарались). Скажем 2 года назад зимой на поле возле болота(места где охочусь) за ночь выходило на охоту от 8 и до 11 лис поля маленькое, бродили они чуть не во дворах хотя там по 2-3 собаки, в етом году выходило 2 и то одна обходила лиш по периметру - результат на лицо. Появилось много собачатников которым на кому-то нада тренироватся вот они и прошаривают норы, но львиная доля на плечах бракош - чуть поднялась цена на кожки и понеслась, правда многих лис находили уже зимой и розложившихся(на кабаньих охотах),которых просто не нашли - печально но ефективно,хотя и незаконно,врятли чтоб в такие места охотники добрались осенью. Что скажу о бродячих собаках, из тех что видел мало какие могут задавить или хотя бы найти зайчонка, в основном это выброшеные домашние, состарившиеся питомцы которые до зверей не имеют никакого интереса, вороны, грачи и прочие - жильцы больше города чем сельской месности живого крепкого зайца им не взять разве что раненого и то не всегда. Лисы,химия,техника и Мы самые опасные враги зайцев.
 

Одинокий Вовк

ветеран форуму
надійна команда
senya2011 писав:
Что скажу о бродячих собаках, из тех что видел мало какие могут задавить или хотя бы найти зайчонка...

Дозвольте з Вами, колего, не згодитися. Я живу на краю селища, недалеко(2 км) від мене знаходиться стара ферма, де розплодилися собаки. Якось міняв коньок на криші і побачив, що 7-8 собак йшли рядочком, один за другим, по полі. Через деякий час, вони розсипалися, як в кіно фашисти і пішли ланцюгом по полі. Пташки, хворі або підранки зайці вже були їх здобиччю.
Ми, не один раз, в кінці полювання заходили на цю ферму, то собаки ховалися в нори і їх нічим не викуриш.
Колись батько покійний розповідав, що в лісі в гонці попадали бродячі пси, то вага їх сягала 70-80 кг, то вони виростали на траві чи на мишах, як Ви думаєте? Ці бродячі пси брали такі гонки, що мисливці навіть думки про це не мали. І брали нормальних кіз.
А Ви кажете зайченя.
З пов.
 

senya2011

ветеран форуму
надійна команда
Так Вам и карты в руки у меня такого нет - нужно истреблять а то и Вас скоро сэдят, а будет жаль!!!
 

lion

Мисливець
Так же ястребы,которые берут даже взрослого зайца и еще,товарищи-охотники,куча пидарасов которые стреляют зайца круглый год!!!
 

senya2011

ветеран форуму
надійна команда
До 5-7 штук за ночной выезд по озимым а под это попадает около 60% нестреляного молодняка, а самое обидное то что начинают они намного ранше открития на пушного - даже не браконьеры,как упоминалось ранше пи...ы!
 

Полититик

Мисливець
А кто хоть одно поле, в последнее время, просапывает ручным способом.Ни одной бабы с сапой в поле не встретишь.Все гербицидами заливают.Вот эти обработаные сорняки, являющиеся основной кормовой базой с мая и по сентябрь,итравят зайца. Да и косулю тоже.С августа гербицидами уничтожают всходящие зерновые по посеяному рапсу.Опять травят.Плюс фарщики и лиса.Как здесь выжить?
 

слон

ветеран форуму
надійна команда
Одинокий Вовк;84851 сказав(ла):
Але, коли знайшли дохлого зайця, то печінка в нього була синьо-бордового кольору.
Знову ця страшна печінка !Ми вже спілкувались з цього приводу,скажіть ще раз -це дійсно було 15 років тому?
 

хаккер

Новачок
у нас зайца в этом году много в частности новгород-северский и сосницкий р-н.каждые выходные видел пару а то и больше.но убил одного самого наглого.по остальным даже ружья неснимал с плеча.пускай плодятца.
 

Роман Мельниченко

ветеран форуму
надійна команда
Внесу і я своє слово в тему.
Цього мисливського сезону у нас також я побачив більше зайця ніж минулого і провів таку паралель що чисельність його в меншій мірі залежить від кількості лисиці, а в більшій мірі залежить від козлів які стріляють його з-під фари.
Ще зауважив таку річ що зайця більше біля великих трас та біля великих сіл і селищ, також він тримається впритул до людських жител навіть якщо на подвірях є домашні собаки - це зумовлено тим що біля трас і селищ не їздять "козли" в ночі, а от чим дальше в глибину до маленьких сіл, які ще й далеко одне від одного то там всі поля і грядки зколесані "козлами".
Ще багато зайця в лісі, якого дуже важко вполювати.
На рахунок лисиці щодо зайця то я думаю що вона є санітаром для нього.
 

Kapitan

Снайпер
Личные наблюдения и выводы.Охотясь этим летом-осенью в подсолнухе на голубей приходилось часто встречать, подымать косых.Думал везение, случайность.Подсолнухом вот уже года два у нас засажено до 70% полей, и как не странно убирают его уже поздней осенью.Уборка подсолнуха тоже по новым методам такая что стебли подсолнуха срезаються до 50см от земли. Бродом по полю не пойдешь.Когда выпал снег и мы смогли прочесывать эти поля мы были удивлены наличием зайца на этих полях, ведь их лет 10 здесь не было вообще.И что характерно почти весь заец добытый был сеголетка, молодняк.Отсюда выводы.
1. Основной враг зайцев это птицы(ястреба,круки,сороки, сойки)Заец выжил за счет того что прятался в подсолнухе и хищным птицам его не было видно.А лиса даже на ее высокую концентрацию у нас не смогла весь молодняк найти и передавить
2.Большой плюс то что подсолнух убирался в конце октября и аж до середины ноября. Фарщикам работы не было косой уходил с фар в подсолнух.
Поэтому всем ребятам своим говорю, мужики давайте больше уничтожать хищных птиц и заец у нас появиться.Лису конечто тоже но она стоит на последней ступени в уничтожении зайца. Повторюсь что это мои личные выводы по этому со мной могут и не соглашаться, в спор вступать не буду.
 

senya2011

ветеран форуму
надійна команда
В єтом году на грибах поднимали зайца в таких местах что и сам удевляюсь густие заросшие места в 40м от болота, казалось єто явние угодья лис но вот оно как.
 

Роман Мельниченко

ветеран форуму
надійна команда
При полюванні на зайця побачили цікавий випадок - собака забіг на сільський цвинтар і за 20 хвилин вигнав з нього 3 зайці і 1 лисицю.
От як буває.
 
Статус
Закрита.
Зверху