Иж-26

pagandrey

Новачок
Доброго всім вечора. Моєму товаришу дядько подарував свою рушницю "ИЖ 26-Е". Залізо збереглось на "четвірку", дерево на "3"- дуже вже зачовгане. Приклад з тріщиною, та то пів біди. Все це можна зробити. При детальному огляді вилізла ще одна вада: з лівого ствола гільза вилітає зі смАчним звуком, а з правого тільки вручну. Знявши цівку (цевьё) виявилось, що правий ежектор залишився у зведеному стані, а пружина стоїть трохи косо. Після того як поправили пружину, ежектор спрацював один раз і все. Знявши обидві пружини, я порівняв їх - наче б то однакові. Так як досвіду в експлуатації рушниць з ежекторами в мене немає (всі мої рушниці були без них, а зараз взагалі напівавтомат), то запитаю у шановного товариства: може в кого була така проблема і як вона лікується? Буду дуже вдячний за любу інформацію. У товариша це перша рушниця і не хочеться, щоб така неприємність зіпсувала всю обідню на ранній стадії "хвороби".
 

mulyavchik

Снайпер

север

ветеран форуму
надійна команда
Що скажете про цю пропозицію? За таку вартість там можливі підводні камені?
Они возможны везде! Ружье, однозначно, в сейфе не лежало, как это утверждает владелец ( что уже должно насторожить- зачем врать?!): посмотрите на вытертые стволы ( воронение), что указывает на его достаточную эксплуатацию. Однозначно попросите выложить фото лба колодки ружья, может что-то и прояснится по его реальному настрелу.
 

BORWAND

Мисливець
Доброго дня власникам моделі ИЖ-26. Підскажіть хто стикався при заміні стволів чи треба так сказати підганяти до колодки чи там є якись стандарт. Дякую за відповідь. З Повагою.
 

Varjag229

Слідопит
Із заміною стволів на цій моделі не стикався. Але, думаю, що доведеться підганяти (робилось не на станках з ЧПУ).
У мене одночасно були Іж-57 та Іж-57 Ш 1.
Блок стволів з рядового на штучну колодку ставав, як рідний (плотно).
Штучні стволи на рядову колоку не ставали - було неможливо закрити рушницю.
 

BORWAND

Мисливець
Дякую за відповідь. Може хтось підскаже підгонку до колодки.
 

kef

Зброяр
А як Ви цю підсказку уявляєте на словах...потрібно брати рушницю і їхати до людини яка займається ремонтом рушниць...бо підганяти самому підствольні гаки чи рамку трохи може бути того...
Я колись так този БМ робив...підкладав кальку де відбитки були ...там і знімав лишки металу...Але це все грубо кажучи ширпотребовський ремонт....
 

Ярослав Чечен

Слідопит
Перечитав весь раздел не нашел темы об этом ружье.
Приобрел Иж-26 в экспортном исполнении (орех).
По перу, вероятно, из-за неумения стрелять - его не оценил, а вот по зайцу - в этом сезоне из 8 обстреляных - 4 взял, причем 3 - с первого выстрела. Все - чисто битые.
От Иж-26 впечатления позитивные: классическая форма, хороший баланс, небольшой вес (3,2 кг), как для 12 калибра, 73 см стволы, тройное запирание, указатели взведения, есть плавный спук курков.

Обратил внимание, что аналогичные стволы (725 - 730 мм, 18,2 мм сверловка, сужения 0,5 мм и 1,0 мм) на последующих моделях Иж-58 и Иж-43.

Хочу спросить у специалистов, есть ли разница в бое Иж-26, Иж-58 и Иж-43?
Какие по форме и длине у Иж-26 чеки?
Отличается ли бой Иж-26 от боя Иж-54 с его сверловкой 18,5 мм и параболическими чеками?
У меня тоже экспортный вариант иж 26 . Могу сказать что добротное ружье. Насчет отличий в бое разных моделей можно говорить много и никчему путнему не прийти так как каждый ствол даже одной модели имеет свои допуски, и бой всех ружей даже одной модели будет разниться. Могу только добавить что иж 26 так как и иж 54 являются ружьями среднего класса, а иж 58 немножко класом пониже, задумывался как масовое недорогое ружье для промысловиков поэтому и цена на него была ниже чем на иж 26, что и привело к снятию с производства 26-го. Вцелом что 26-й что 58-й хорошие ружья, 54-й последних лет выпуска очень похож на 26.
И пусть простят меня владельцы иж 43. Он и рядом не стоял с иж 54, иж 26, и иж 58.
 
Зверху