Картка обліку добутої дичини

Статус
Закрита.

DVV

Слідопит
Вважаю некоректність трактування заповнення картки обліку добутою дичини. Абсолютно зрозуміла позиція щодо чергової дірки в законодавстві. Дивує інше, що відповідальні особи служб, які повинні забезпечити виконання закону палиць о палиць не вдарили щодо зміни неоднозначного тлумачення цієї ситуація. Такий стан речей лише призводить до зайвої напруги між мисливцями та контролюючими особами. Разом з тим, заповнення контрольної карточки обліку добутої дичини та порушення правил полювання містяться в Положенні про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 № 549, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2011 р.
за № 1211/19949.
Там в 1.5 сказано, что "До початку полювання розпорядник полювання зобов'язаний зробити відмітку у контрольних картках усіх мисливців, які беруть участь у полюванні, про місце проведення полювання, строк полювання, вид тварини, дозволений до добування, та номер ліцензії на добування мисливських тварин (далі - ліцензія)".

В тому ж Положенні в частині першій п. 1.6 визначено: "1.6. Одразу після добування тварини на місці відстрілу (відлову) до початку вивезення добутої тварини, а також у разі закінчення зазначеного в ліцензії строку полювання, ліцензія закривається шляхом проставлення відміток про результат полювання. Після закриття ліцензії до початку транспортування добутої тварини з місця добування розпорядник полювання зобов'язаний зробити відмітку у контрольних картках та засвідчити її проставленням свого підпису", а у частині другій цього пункту: "При індивідуальному полюванні на хутрових звірів, добування яких здійснюється за ліцензією, усі записи та відмітку про результат полювання в контрольній картці робить сам мисливець".
Додатково процитую з цього приводу шановного В.О. Яковлєва "Хоча, як кажуть, прописано все дещо кострубато та не прописані дії із контрольною карткою у разі полювання мисливців самостійно та не за ліцензією, раджу за аналогією записувати про час та місце полювання у "матросці" до початку полювання, а про добуту дичину - перед початком її транспортування (відстріляв - записав, потягнув із собою).З цим слід цілком погодитись, тому що цим записом мисливець таким чином фіксує сам факт знаходження на полюванні, саме в цей час і місці перебування, а добута ним дичина записується безпосередньо перед траспортуванням.Але "широка" автономія районних УТМР призводить до того, що у районних наказах дивним чином зникають окремі положення базових законів та підзаконних актів, як правило не на користь мисливця. Про що свідчать численні пости мисливців з різних регіонів. Хочеться крикнути, як в лісі Ау, хлопці з УТМР внесіть корективи, не викликайте вовка з лісу, не налаштовуйте проти себе мисливців, робіть свою справу, яку вам довірили тисячі мисливців. Останнє, трохи з пафосом, але в цілому стосується і інших прогалин в регламентації полювання
 

Hovarf

Слідопит
Всім добрий день! Стосовно записів щодо добутої дичини більш менш розібрались, проте в мене виникло дещо інше запитання стосовно "білої " карточки. Думаю, що не меньш цікаве. Оскільки її повна назва - картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання, то виникає цілком логічне запитання, хто ж тоді повинен вести облік порушень правил полювання і записувати ці порушення в контрольні картки (і куди саме) та яким макаром це все взагалі має відбуватися. Може хтось стикався з цим питанням і зможе щось пояснити.
 

olga 83

Мисливець
Всім добрий день! Стосовно записів щодо добутої дичини більш менш розібрались, проте в мене виникло дещо інше запитання стосовно "білої " карточки. Думаю, що не меньш цікаве. Оскільки її повна назва - картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання, то виникає цілком логічне запитання, хто ж тоді повинен вести облік порушень правил полювання і записувати ці порушення в контрольні картки (і куди саме) та яким макаром це все взагалі має відбуватися. Може хтось стикався з цим питанням і зможе щось пояснити.
как раз об этой карточке речь и шла выше..(в народе матроска)
 

Hovarf

Слідопит
как раз об этой карточке речь и шла выше..(в народе матроска)
Шановна Ольга 83, яка різниця як її називають в народі, - матроска, біла карточка чи контрольна картка? Я чудово розумію про що йшла мова вище. В мене виникло, на мою думку, цілком зрозуміле запитання - хто повинен записувати в цю картку мисливця порушення правил полювання, вчинене ним (мисливцем) , яким нормативним документом ці дії аргументуються і хто повинен вести цей облік порушень. Адже сама назва цієї картки говорить сама за себе - картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання. Підкреслюю - обліку порушень правил полювання.
 

olga 83

Мисливець
ну конечно не сам же он , уполномоченные,егеря,экологи , проставится статья правонарушения подпись(проверяющего и в перёд в зал суда
 

Hovarf

Слідопит
ну конечно не сам же он , уполномоченные,егеря,экологи , проставится статья правонарушения подпись
Це Ви так собі вважаєте, але назвіть будь ласка закон , інструкцію, відомчий наказ, або будь який інший нормативний документ згідно якого "уполномоченные, егеря, экологи" після виявлення ними порушення правил полювання, повинні це порушення записати в картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання даного мисливця - порушника, тобто в "матроску". Особисто я про такі закони не чув, тому і задав це питання на форумі, можливо хтось щось і пояснить.
 

olga 83

Мисливець
обратитесь к товарищу яковлеву ,он вам всё подробно роскажет,а вы лично как думаете -не слышал о законе и писать не дам???
ну так не знание....
 

Hovarf

Слідопит
,а вы лично как думаете -не слышал о законе и писать не дам???
Абсолютно так не думаю, с чего Вы взяли? Наоборот. Просто хочу поставить все точки над и. С большей долей вероятности могу утверждать , что закона , обязывающего контролирующие органы вписывать нарушения правил охоты в карточку учета ("матроску") в природе не существует, их попросту нет. Получается - карточка с определенными строчками для отметок есть, а закона, инструкции или чего то похожего, - нет. Неужели Вы , Ольга 83 , будете с этим спорить? А если со мной не согласны, - доведите что я не прав , а не бросайтесь пустыми фразами (причем с таким огромным количеством грамматических ошибок).
 

olga 83

Мисливець
К сожалению всезнающий Яковлев почему то молчит, хотя я почти уверен , что он читает наш с Вами диалог.
правильно он всё делает,а то каждому (самому умному) обьяснять да розжовывать ,нервов не хватит,а ещё не дай бог и ошибку в грамматике допуститьo_O
а поскольку я вам не докажу с законной стороны( нет желания что либо искать) то в самом деле не буду на эту тему в дальнейшем дискутировать;)
 

Hovarf

Слідопит
то в самом деле не буду на эту тему в дальнейшем дискутировать
Ну, как говорят, - на нет и суда нет. У меня тоже нет особого желания дискутировать на эту тему с вами, а остальные форумчане, к сожалению, молчат.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Повторяю для тех, кто невнимательно слушал.
Порядка оформления и заполнения матроски в Украине пока нет. Определено лишь частично в некоторых нормативно-правовых актах.
Однако, что не запрещено, то, вероятно, разрешено. Относительно отметки в матроске о нарушениях правил охоты. Когда я, как госинспектор, ловил и привлекал к ответственности нарушителей, то, учитывая названия матроски, просто тупо записывал: "Притягнений до адмінвідповідальности за ч. 2 ст. 85 КУпАП, постанова від 00.00.0000 № 000". И ставил печать с подписью и должностью.
Другое дело, что ЭТО высосанное из пальца чудо Госкомлесхоза нигде не учитывалось, не имело значение, и было просто бесполезной тратой времени и денег простых охотников, причем даже не в пользу того же Госкомлесхоза.
Последний изменил название на Госагентство лесных ресурсов, но воз и ныне там. В смысле - порядка заполнения матроски так и нет...
 

Hovarf

Слідопит
Порядка оформления и заполнения матроски в Украине пока нет.
Цілком з Вами згідний. Контрольна картка на сьогоднішній день є всього лиш інструментом сплати держмита (1,7 грн), надходження Держлісагентству (10 грн.) ну і звичайно прибутку банку, через який проходить оплата. Що цікаво - останній платіж часом переважає суму двох перших. Жодних функцій щодо "обліку добутої дичини та порушень правил полювання" цей папірець не виконує. І схоже на те, що київським керівникам це глибоко до лампочки.
 

skiff

Мисливець
ТОбто підсумовуючи все сказане, можна однозначно сказати, що при виході на полювання в дозвонений законодавством день, при наявності сезонки, заповнення картки обліку добутої дичини НЕ ПОТРІБНО. В неї вписується ТІЛЬКИ факт добування дозвоненого виду дичини. Це дає змогу знаходитись в угіддях з трофеєм та транспортувати його. Основною метою даної картки є ТІЛЬКИ можливість вести обробку статистичних даних обліку добутої дичини (ТАК КАРТКА І НАЗИВАЄТЬСЯ) за сезоон. Заповнення її перед виходом на індивідуальне полювання є маразмом і дурістю. Якщо, думка хибна, приведіть якісь конкретні факти, з посиланням на ЧІТКУ статтю Закону, а не просто, як каже наш єгерь, "ТАК НАДА І ВСЬО".
 
Останнє редагування:

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
ТОбто підсумовуючи все сказане, можна однозначно сказати, що при виході на полювання в дозвонений законодавством день, при наявності сезонки, заповнення картки обліку добутої дичини НЕ ПОТРІБНО. В неї вписується ТІЛЬКИ факт добування дозвоненого виду дичини. Це дає змогу знаходитись в угіддях з трофеєм та транспортувати його. Основною метою даної картки є ТІЛЬКИ можливість вести обробку статистичних даних обліку добутої дичини (ТАК КАРТКА І НАЗИВАЄТЬСЯ) за сезоон. Заповнення її перед виходом на індивідуальне полювання є маразмом і дурістю. Якщо, думка хибна, приведіть якісь конкретні факти, з посиланням на ЧІТКУ статтю Закону, а не просто, як каже наш єгерь, "ТАК НАДА І ВСЬО".
Однак, не намагайтеся зробити її такими діями ще й "інструментом" та приводом для складання на Вас протоколу за неоформлення "матроски"... Може, до штрафу й не дійде, але нерви трошки посмикають!
 

skiff

Мисливець
Однак, не намагайтеся зробити її такими діями ще й "інструментом" та приводом для складання на Вас протоколу за неоформлення "матроски"...
Незрозумів, з яких причин буде відбуватись складання протоколу?? Бо єгерю, так схотілось? Норми закону процетуйте будьласке, де чорним по білому написано "ПРи виході на полювання мисливець зобовязаний заповнити картку обліку добутої дичини......" . Це лише незаконна вимога єгеря. Я скажу, що взаконі десь прописано, що він повинен при зустрічі з мисливцем упасти і 10 раз віджатись.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1211-11

"1.5. До початку полювання розпорядник полювання зобов'язаний зробити відмітку у контрольних картках усіх мисливців, які беруть участь у полюванні, про місце проведення полювання, строк полювання, вид тварини, дозволений до добування, та номер ліцензії на добування мисливських тварин (далі - ліцензія).

1.6. Одразу після добування тварини на місці відстрілу (відлову) до початку вивезення добутої тварини, а також у разі закінчення зазначеного в ліцензії строку полювання, ліцензія закривається шляхом проставлення відміток про результат полювання. Після закриття ліцензії до початку транспортування добутої тварини з місця добування розпорядник полювання зобов'язаний зробити відмітку у контрольних картках та засвідчити її проставленням свого підпису.

При індивідуальному полюванні на хутрових звірів, добування яких здійснюється за ліцензією, усі записи та відмітку про результат полювання в контрольній картці робить сам мисливець".

І уважно дочитайте, що я ще там написав: "Може, до штрафу й не дійде, але нерви трошки посмикають!".
Хоча, окрім того, про те, як заповнювати "матроску", користувач мисливських угідь може зазначати у своєму наказі про полювання у "своїх" угіддях, наприклад. написати, що відмітку про місце полювання мисливець повинен зробити до початку полювання. Або ще краще: відмітку до початку повинен зробити єгер! І у такому разі відсутність такого запису буде вважатися порушенням п. 7 частини першої ст. 20 БЗ: "забороняється: 7) полювання з порушенням установленого для певної території
(регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання".
Частина друга і третя ст. 20 БЗ визначає, що: "Дії, зазначені в пунктах 1-8 цієї статті, відповідно до
законодавства кваліфікуються як незаконне полювання. Особи, винні у незаконному полюванні, несуть відповідальність згідно із законами.
Виявлені тварини (або їх частини) та знаряддя добування таких тварин, законність набуття яких не підтверджена відповідними документами, вважаються незаконно добутими".
Тобто, протокол таки може мати місце, а також наслідки - виставлення рахунку за незаконне добування та питання про конфіскацію зброї - зовсім серйозно! І бігай по судах, доводь, що "порядку заповнення матроски немає!".
 
Останнє редагування:

skiff

Мисливець
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1211-11

"1.5. До початку полювання розпорядник полювання зобов'язаний зробити відмітку у контрольних картках усіх мисливців, які беруть участь у полюванні, про місце проведення полювання, строк полювання, вид тварини, дозволений до добування, та номер ліцензії на добування мисливських тварин (далі - ліцензія).

1.6. Одразу після добування тварини на місці відстрілу (відлову) до початку вивезення добутої тварини, а також у разі закінчення зазначеного в ліцензії строку полювання, ліцензія закривається шляхом проставлення відміток про результат полювання. Після закриття ліцензії до початку транспортування добутої тварини з місця добування розпорядник полювання зобов'язаний зробити відмітку у контрольних картках та засвідчити її проставленням свого підпису.

При індивідуальному полюванні на хутрових звірів, добування яких здійснюється за ліцензією, усі записи та відмітку про результат полювання в контрольній картці робить сам мисливець".

І уважно дочитайте, що я ще там написав: "Може, до штрафу й не дійде, але нерви трошки посмикають!".
Хоча, окрім того, про те, як заповнювати "матроску", користувач мисливських угідь може зазначати у своєму наказі про полювання у "своїх" угіддях, наприклад. написати, що відмітку про місце полювання мисливець повинен зробити до початку полювання. Або ще краще: відмітку до початку повинен зробити єгер! І у такому разі відсутність такого запису буде вважатися порушенням п. 7 частини першої ст. 20 БЗ: "забороняється: 7) полювання з порушенням установленого для певної території
(регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання".
Частина друга і третя ст. 20 БЗ визначає, що: "Дії, зазначені в пунктах 1-8 цієї статті, відповідно до
законодавства кваліфікуються як незаконне полювання. Особи, винні у незаконному полюванні, несуть відповідальність згідно із законами.
Виявлені тварини (або їх частини) та знаряддя добування таких тварин, законність набуття яких не підтверджена відповідними документами, вважаються незаконно добутими".
Тобто, протокол таки може мати місце, а також наслідки - виставлення рахунку за незаконне добування та питання про конфіскацію зброї - зовсім серйозно! І бігай по судах, доводь, що "порядку заповнення матроски немає!".
Тоді, раз Ви перейшли на Закон, розкажіть де тут описується саме полювання за відстрілочною карткою на зайця/лисицю. В дакому документі мова йде про полювання з ліцензією. А ліцензія, згідно даного документа
4.1 Ліцензія - це документ суворої звітності, який дає право на добування однієї особини тварини певного виду, що зазначена в ньому.

4.2. За ліцензією здійснюється полювання на кабана, лань, оленів європейського та плямистого, козулю, лося, муфлона, бабака, бобра, борсука, ондатру, куницю лісову, білку.
Ні про зайця, ні про лисицю мови нема, тому не потрібно все в кучу мішати, бо єгерській службі так вигідно.
Дайте будь ласка мені просте розяснення. НАВІЩО її перед індивідуальним полюванням на зайця/качку/лисицю заповнювати.?? в чому смисл?? В мене є сезонка, яка дає мені право полювати в дозволені мисливські дні. що дає цей запис. І до речі, з юридичної точки зору "контрольна картка" і "картка обліку добутої дичини" це дещо різні поняття
 
Статус
Закрита.
Зверху