Консультація ветеринара

Чи була корисною ця тема?

  • Так

    Голосів: 7 100,0%
  • Ні

    Голосів: 0 0,0%

  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    7

Кропива

Новачок
Доброго дня вельмишановне панство!
Мене зовуть Віталій, мені 25 років, за освітою я ветеринар.
Маю досвід як у виробництві так і роботі з домашніми тваринами. Практику за станом здоров'я припинив, але можу надати безкоштовні онлайн консультяції в цій темі якщо такі будуть!
Дякую, з повагою Віталій!
 

ura83

Слідопит
Доброго дня Віталій.

Осінь зазвичай спалах такої проблеми як КЛІЩ, така тема уже існує, але цікаво почути думку спеціаліста на рахунок цього питання
Яким препаратам ви надаєте перевагу?

Також цікавить проблема - вірусний ентерит - яку для прикладу краще вибрати вакцину (комплексну) - для цуценя і як вірно (з яким інтервалом ітд.) провести вакцинацію.
 

Кропива

Новачок
лість,Доброго Дня.
На рахунок кліщів: 100% захист Вашим чотириногим ніхто не гарантує, частково працюють такі методи:
1) Якщо немає контакту з водою , достатньо за 2 години перед виходом обробити собаку спреями.
Закордонні Фронтлайн, Больфо(Bayer) або наш Фіпроніл (економ варінт) , одягаєте гумову рукавичку, проти росту шершсті пшикаєте намагаетесь, щоб потрапляв на шкіру і втираєте добре.
Не допускайте злизування препарату.
2)При контакті з водою його змиває і еффект зводиться практично до 0. В цьому випадку можна використовувати таблетки Бравекто, Симпарика, Нексгард. Але при цьому слід враховувати, що для організму тварини це не дуже добре. Підтримуємо печінку гепатопротекторами, вітаміннами группи В , вітаміном С. Не допускати потрапляння цього препарату в організм людини, особливо за дітьми слідкувати.
Препарати частково відлякують кліщів, але їхня дія основується вже при контакті кліща з твариною, тобто при укусі, він не насмоктується відпускає і гине.
Після охоти на місці оглядаємо собаку(якщо це можливо) і по приїзду додому під лампою або з ліхтариком, особливо приділяємо увагу місцям, вухо і навколо нього,шия,живіт,пахви,навколо статевих органів,на куприку і під хвостом.

У відповідального господаря повинна бути під рукою аптечка, на випадок якщо з'являються симтоми піроплазмозу або інших захварювань які переносять кліщі.(погіршення самопочуття, підвищена температура, жовтюшність оболонок ока,та слизових роту і носу., фекалії,моча з кровью, або темнокоричнового кольору, рвота)
В цьому випадку негайно визвати лікаря.
В аптечці має бути: ( азидин або пиростоп або інший аналог, комплекс вітамінно стимулюючий аналог катазалу, або окремо вітаміни В1,6,12, С, антигістамінні протиалергічні препарати, гепатопротектори можна і людскі, гепабене наприклад, тіотризолін. можливо жарожнижуючі на основі кетопрофену.) до приїзду ветеринару, якщо він дав згоду,і ви впевнені що це ліщ, можна дати першу дазу азидину і вітамінно стимулючих, інші препарати повинен назначити лікар) (пізніше оформлю список аптечки мисливського пса)
Сподіваюсь на перше питання відповів.
 

ura83

Слідопит
upload_2018-9-18_12-31-39.png

Такий набір, завжди стараюсь тримати у холодильнику:) (на всякий випадок)

На рахунок вашого методу №1, то для мисливської собаки, а особливо на полюванні (наприклад для гончої) - він для мене є не доцільний,
1. Собаку (гончу) не проконтролюєш, маю на увазі контакт з водою.

Схиляюсь до таблеток.
Мав консультацію з вашим колегою (ветеринаром), мова йшла про таблетки і краплі Івермікол . Оскільки практики з таблетками у нього не було, то вивчивши питання саме на рахунок таблеток, ми, можна сказати (він - ветеринар ) прийшли до такого експерименту :
- спочатку даємо таблетку(згідно інструкції ітд,) потім слідкуємо на протязі 10-и днів за станом собаки, якщо все у порядку тоді на десятий день капаємо по холці Івермікол (для страховки).

Таким чином я користувався 3 місяці
Проблем ні з кліщами ні із здоров'ям у собаки не було.

П.С.

Що скажете про таку схему, та й про Івермікол

І ще, раніше користувався тільки Іверміколом, проблем ніяких не було, але цієї весни трапився летальний випадок, кліщ укусив (присмоктався) до собаки на лапу на саму пучку лапи.
 

Кропива

Новачок
Вакцини комплексні, найпопулярніші Біокан (bioveta) Нобівак(intervet), э ще Дурамун (Zoetic) Еурікан(Merial)
Всі вони працюють питання яка ситуація на ринку інколи якоїсь взагалі не знайти,.
Якщо у вас господарство благополучне то почати вакцинацію треба з 6 тижня, якщо ж ні то починають з 4-5 тижня.
Треба правильно підійти до організаціїї підготовки до вакцинаціїї. Знищуються паразитів спочатку бліх потім проводять дегельмінтизацію. За 2-тижня з повтором, до самої вакцинації.
Схему вакцинації прописанга виробником, але може бути скорегована ветеринаром по факту.
Щоб попередити захворювання, суку з щенятами тримайте на карантину, не пускайте до неї інших тварин,людей і в вуличному одягу її не відвідуйте тим паче повернувшись з полювання.
дорослі тварини мають проходити постійну ревакцинацію.
Приміщення тваринницке планово дизинфікуйте.
Звісно краще вакцинацію робити в кліниці довіриши це ветеринару, знявши відповідальність з себе.(за якість вакцин,підготовку собаки, і інше.)
Тобто вакцинують собаку 3-4 рази спершу а потім, щороку.
Схеми може коригувати вет лікар, ось знайшов схему від Нобівак
 

Вкладення

Кропива

Новачок
Так як раз подумав за бровафарму що в них є така аптечка:)
Івермікол - виробник як бачу Фарматон(поганого про виробника не скажу), діюча речовина івермектин,
Можна комбінувати, доречі не тільки каплі а й зі спреями які описав в першому варіанті.
Щодо виробника і препарату нічого поганого не скажу, якщо працює то добре, використовуйте.!
Але в інтернеті ходять такі гоніння на таблетирувані препарати, в практиці в мене таких випадків не було, але й сказати що вони нешкідливі я не можу.
Ось наприклад одна із багатьох стаття
 

ura83

Слідопит
Вакцина

Возможно раннее инфицирование

4 недели

Нобивак Puppy DP

8-10 недель

Нобивак DHP (DHPPi) + Нобивак Lepto

11-13 недель
(через 3-4 недели после предыдущей вакцинации)

Нобивак DHP (DHPPi) + Нобивак Lepto +
Нобивак Rabies

Высокий риск инфицирования

6 недель
8-10 недель

Нобивак Puppy DP
Нобивак DHP (DHPPi) +
Нобивак Lepto

11-13 недель
(через 3-4 недели после предыдущей вакцинации)

Нобивак DHP (DHPPi) +
Нобивак Lepto +
Нобивак Rabies

Риск ранней инфекции отсутствует

8-10 недель

Нобивак DHP (DHPPi) + Нобивак Lepto

11-13 недель
(через 3-4 недели после предыдущей вакцинации)

Нобивак DHP (DHPPi) +
Нобивак Lepto +
Нобивак Rabies

П.С.
Ваш малюнок, у мене чомусь не відображається, скинув таку схему- можливо комусь пригодиться .
 

ura83

Слідопит
До речі згідно цієї схеми дійсно можна (якщо є великий ризик зараження) починати вакцинацію із 4-ох тижнів.

Хоча у мне на місці, всі спеціалісти, кричали - тільки після 2-ох місяців (можливо вони такі спеціалісти?:D)
 

Кропива

Новачок
До речі згідно цієї схеми дійсно можна (якщо є великий ризик зараження) починати вакцинацію із 4-ох тижнів.

Хоча у мне на місці, всі спеціалісти, кричали - тільки після 2-ох місяців (можливо вони такі спеціалісти?:D)
Щеня з молозивом матері повинно отримувати вже на старті антитіла до захворюваннь, якщо ви вакцинуєте суку по провилам, питання щодо неблагополучної ситуації відноситься скоріше до племінних виробництв де збудник може циркулювати і вони його вивести не можуть до кінця, до звичайного мисливця з парою собак це частіше не стосується звідси і 6 тижнів рекомендація про вакцинування.
 

ura83

Слідопит
Щеня з молозивом матері повинно отримувати вже на старті антитіла до захворюваннь, якщо ви вакцинуєте суку по провилам, питання щодо неблагополучної ситуації відноситься скоріше до племінних виробництв де збудник може циркулювати і вони його вивести не можуть до кінця, до звичайного мисливця з парою собак це частіше не стосується звідси і 6 тижнів рекомендація про вакцинування.
Зрозумів - дякую !
 
Зверху