Коптіння дичини і не тільки!

fenixx

Мисливець
Я,просто натираю вже почищену рибу сілью,залишаю в такому стані на 40 хвилин. Потім протираю залишки солі на поверхні рибини і на 25 хвилин в коптильню. Ось і все.
 

kostik911

ветеран форуму
надійна команда
Вітаю камрадів і вставлю своіх 5 центів ,,канадських,,
Коли тільки емігрував до Канади і почав тут полювати,дуже здивувала така річ-тушу добутого звіра освіжовують(знімають шкіру) і залишають у підвішаному стані в гаражі на пару днів(чим холодніше на вулиці,тим довше висить)-олень на двоє,коза целіком,лось на 4 частині...я здивувався і запитав-навіщо?дядько пояснив-при такій умові,мясо дичини,ніби,розслабляється і стає набагато смачніше і соковитіше-і справді,навіть мясо старого самця лося чи оленя після такоі ,,процедури,, має дуже ніжний смак і не тягнеться,як резина
знаючи умови укрполювання,коли здобич ділиться ,,на місці,,раджу попробувати вдома у хліві чи гаражі,підвісити ногу кози чи веприка днів на 3-4 за умови прохолодноі температури і потім вже ,,на кухню під ніж,,
тут більшість мисливців тільки так і роблять(старий,індіанський рецепт)
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Вітаю камрадів і вставлю своіх 5 центів ,,канадських,,
Коли тільки емігрував до Канади і почав тут полювати,дуже здивувала така річ-тушу добутого звіра освіжовують(знімають шкіру) і залишають у підвішаному стані в гаражі на пару днів(чим холодніше на вулиці,тим довше висить)-олень на двоє,коза целіком,лось на 4 частині...я здивувався і запитав-навіщо?дядько пояснив-при такій умові,мясо дичини,ніби,розслабляється і стає набагато смачніше і соковитіше-і справді,навіть мясо старого самця лося чи оленя після такоі ,,процедури,, має дуже ніжний смак і не тягнеться,як резина
знаючи умови укрполювання,коли здобич ділиться ,,на місці,,раджу попробувати вдома у хліві чи гаражі,підвісити ногу кози чи веприка днів на 3-4 за умови прохолодноі температури і потім вже ,,на кухню під ніж,,
тут більшість мисливців тільки так і роблять(старий,індіанський рецепт)
Все правильно: таким образом мясо "созревает". Это давно практикуют таежные охотники. Да и медведь, после добычи зверя, укрывает его ветками, валежником и т.д. и свежим практически никогда не ест, а возвращается к нему лишь через несколько дней, когда оно уже с "душком". В мясе происходят определенные процессы ( ферментация и т.д.), благотворно отражающиеся на его вкусовых качествах. Главное - не передержать :D!
Вот, кстати, очень интересная статья по этому поводу:
http://oede.by/publication/tag/sozrevanie_myasa__chto_jeto/
 
Останнє редагування:

fenixx

Мисливець
Порізати на частини,засолити і в банку трьох-літрову. Накрити кришкою легенько щоб повітря проходило. У погріб на кілька днів. Перед приготуванням вимочити.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Порізати на частини,засолити і в банку трьох-літрову. Накрити кришкою легенько щоб повітря проходило. У погріб на кілька днів. Перед приготуванням вимочити.
В десятку!;)
У меня так бабушка делала, только мясо, пересыпанное крупной солью, хранила в деревянном ящике без щелей, с плотно подогнанной крышкой. Перед приготовлением вымачивала и такое мясо готовила на Пасху: волокна отделялись друг от друга, после русской печки, и мясо во рту просто таяло...А вкус, а запах! Эх...:rolleyes:
 

fenixx

Мисливець
Сіль перемішати з чорним перцем лавровим листочком та тімяном,надає аромату. Після вимочування приємний запах все одно залишається.
 

kulida-78

Мисливець
вопрос к гуру копчения:rolleyes::rolleyes:как коптить леща? Луску чистить или не надо? Разрезать его по хребту? Буду благодарен за совет:rolleyes:
 

сергей1975

Слідопит
Луску чистити не потрiбно,я розрiзаю по хребту,якщо лящ бiльший 1 кг. Обов'язково видалити зябра!
Если горячего копчения, то и разрезать по хребту не надо.
Коптилка из бочки, без решеток. Рыбу обвязываю шпагатом и вешаю вниз головой.
Накрываю мешковиной в четыре слоя, по середине дырку, туда термометр погружной
( глубина погружной части 150мм, от автоклава) температура 75-80 градусов
35-40 минут и все ОК. Проверяю ножом, когда отделяется хребет готово
 

kulida-78

Мисливець
спасибо ...буду пробовать,только у меня 4-х ведерная кастрюля,.поэтому вариант только на решетке
 

kulida-78

Мисливець

kulida-78

Мисливець
решился,взял 5 лещей,трех забрала жена на мариновку,двух отвоевал на копчение.Пока занимался огородом-жена приготовила на копчение
Начали....
Фото0752.jpg
 
Зверху