Крик душі!

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Друзі, прошу Вашої допомоги
Так склалось що термін дії на придбання першої рушниці, закінчується, а я досі не знайшов що припало до душі:(
Хтось є з добрих людей та зможе в особистому листуванні чи по тел допомогти в виборі на конкретних прикладах зброї, з фото зроблених мною та цінами!
відгукніться, якщо такі є:)буду дуже вдячний, а якщо й поблизу то з мене могорич:)
За світлинами та описом у особистому листуванні допомогти обрати рушницю - дуже важко та стрьомно!..
А згідно із Вашими неконкретними запитами із першого посту - взагалі неможливо запропонувати: а ні на кого збираєтеся полювати, а скільки коштів у кишені, які навички користування зброєю взагалі у Вас є, на який час хочете придбати зброю (потренуватися та попримірятися, накопичити коштів, зрозуміти, що хочеш, або осчтаточно вирішив, що придбаєш, наприклад, рушничку для полювання з-під собаки для полювання на зайця, чи польову дичину, чи на всі випадки у житті - від гаршнепа до носорога... Ви про це ні пари з вуст!..
Один критерій - закінчується термін дозволу! Та його дозвільник ще двічі подовжити має право, наскільки я знаю.Хочете порад - уточніть критерії відбору!!!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Якщо Ви таки молодий недосвідчений мисливець, якій ще не обрав свої полювання, беріть краще недорогі "наші" рушниці (можна від мисливців, що полишили полювання із різних причин, - подивіться стан стволів, УСМ, дерева, визначтеся із калібром (загальна думка - краще відразу 12, якщо проблемі із здоров'ям, а полювати збираєтеся на дрібну дичину, то досить і 16 - сам прополював із таким років зо 20, ніяких проблем а ні із великою "худобою", а ні з дрібною!..).
Напівавтомат я б не рекомендував: заради 1 зайвого набою тягати важку та, зазвичай, незбалансовану дриняку сенсу немає, та треба навчитися спочатку попадати, а напівавтомат цьому не сприяє. Я взагалі років десять полював із курковим ТОЗ-63 - то, що треба!
Турки були раніш лайнові, зараз вже такі, що можуть скласти конкуренцію.
Старі радянські кращі за перші російські (90-х років).
Треба навчитися перевіряти "прикладистость" своєї зброї, що б розуміти, на чому зупинитися з цієї сторони.
Ежекторні механізми Вам поки що не потрібні, але якщо є кошти на зброю чи гільзи - беріть!
Стан стволів Ви сам можете ще не визначити, запросить на допомогу мисливця, який на цьому розуміється.
Поки що досить, а то загубитеся!..
 

Hovarf

Слідопит
Друзі, прошу Вашої допомоги
Так склалось що термін дії на придбання першої рушниці, закінчується, а я досі не знайшов що припало до душі:(
Хтось є з добрих людей та зможе в особистому листуванні чи по тел допомогти в виборі на конкретних прикладах зброї, з фото зроблених мною та цінами!
відгукніться, якщо такі є:)буду дуже вдячний, а якщо й поблизу то з мене могорич:)
З власного досвіду можу порекомендувати одностволку ИЖ - 18 ( в 12 або в 16 калібрі) випуску до 90 - х років. Зброя простенька як двері, універсальна, тобто з нею можна полювати практично на всі види дичини. Ну і по ціні - зовсім не дорога. Як на мене - саме та рушниця для початківця може бути найоптимальнішим варіантом.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
север.. вы сравниваете несравнимое.. иж 54 и турчонок типа ата армс или таргет это совершенно разный ценовой уровень изготовления.. 21 волгу не корректно сравнивать по надежности с ланосом. поэтому тройную навеску попробуйте сначала отстрелять в современном байкале мр-43...
Именно поэтому я и рекомендую брать проверенные временем ружья.
Из которых не страшно стрелять.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
З власного досвіду можу порекомендувати одностволку ИЖ - 18 ( в 12 або в 16 калібрі) випуску до 90 - х років. Зброя простенька як двері, універсальна, тобто з нею можна полювати практично на всі види дичини. Ну і по ціні - зовсім не дорога. Як на мене - саме та рушниця для початківця може бути найоптимальнішим варіантом.
А я, со своего опыта, не рекомендую брать одностволку: сколько упущенных моментов на охоте из-за ее одного ствола!
Да и подранков могло быть намного меньше, если бы для их добора был под рукой второй ствол.
Не надо повторять чужие ошибки и чужой печальный опыт. Двустволка- оптимальный вариант.
В полуавтоматах не силен, поэтому рекомендовать их просто не имею морального права.
Хотя, с точки зрения здравого смысла-нужна ли сложная механика новичку, да и справиться ли он с ней качественно? То же касается и ухода за полуавтоматами, да и снаряжения патронов к ним.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
владею и турком и ланосом много лет- не страшно) возвращаться к двустволке и волге не собираюсь;)
На заре внедрения "турков", ради интереса, немного пострелял с Хатсана Ескорта ( других, по моему, тогда просто еще не было) и видел его в работе по зайцу. Что сказать? Не впечатлило абсолютно! И несмотря, на заградительный огонь из него, заяц ушел подранком. С тех пор отношусь к ним с прохладой. Типа- красивая игрушка. Возможно и ошибаюсь. Но не вызывают они у меня доверия, как старая, добрая, пусть и с коррозией металла, советская одностволка/двустволка.
Каждому свое. И рекомендую только то, за что могу поручится. Исходя из своего опыта или своих близких знакомых, с которыми провел на охоте не один десяток лет.
 

василь довжик

Слідопит
На випробовувальному стенді це можна зробити за кілька днів.
Мова йшла для полювання.А для стенда можна й за час любу рушницю вбейдати.Як що доглядати не лінуватись чистити в такому разі не страшний ні дощ ні конденсат.В нео 12 механізм такий простий,що все можна розібрати заплющеними очима,ну це якщо руки с того місця ростуть.
 

василь довжик

Слідопит
Пан Яковлев В.А правий.Спочатку куда і для чого,це саме перше що потрібно було з'ясувати.А ми ту то не бери то краще.
 

Kuzmich-ohotnik2805

Мисливець
Чесно кажучи, так і знав що тут зразу будуть наїзди, але нехай
Вибираю лише двохстволку, збираюсь полювати більшості на дрібну дичину(заєць, лисиця, качка)бо в моїх місцевості такі вже особливості
Досвід користування зброєю є, правда з батьковою ТОЗ-34
З нею було згодом багато влучних вистрілів,
Але ось, прийшов час, і потрібно своє щось:)
Суть повідомлення була така, що варіанти є, але хотів допомогти в виборі щоб не потрапити на щось не дуже добре, бо збирав грошенята довго, а віддати і потім шкодувати не хочеться
Бюджет до 600$
В двох словах є дві Іж-58 в 12 і 16 кал, 16 майже не стріляна, в 12 реставрована правда ежекторна і експортна, воронована, ціна ніби за них не мала-500$ За 12 і 550$ за 16 кал.
Ось тільки як на рахунок 16 кал?чи вистарчить мені його?досвід лише З 12
І є Іж-27 12 кал правда 1993 року, вже російська, ворожіння стерте, приклад зі стяжкою і якість ніби кажуть тоді в ті роки кульгала ?
За нього просять 450 $
Тому хотів б допомоги досвідчених людей, щоб вибрати найкращий варіант
Взагалі кажуть ніби з вертикалки цілитися легше?
Один критерій - закінчується термін дозволу! Та його дозвільник ще двічі подовжити має право, наскільки я знаю.Хочете порад - уточніть критерії відбору!!!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Росіян початку розвалу СРСР краще не брати!
Говорив, що із 16 (було дві рушниці) постріляв років 20 - норма і куля, і шрот. Трошки гірше підібрати картеч, але вона зараз фактично у забороні. Іноді після промахів намагався поскаржитися на замалий калібр, але треба тренуватися у стрільбі: влучні мисливці взагалі із 20-28 калібрів попадають!
До-речі, якщо маєш досвід полювання із батьківського Тоз-34, то чому його не взяти? Принаймні - треба брати бокфлінт, бо горизонталка та вертикалка - дві великі різниці!
І наприкінці висловлю свою думку, що я б відновлену апаратуру не брав... Хто знає, що там замасковане?..
Ну, а ще накопичиш - буде вже і досвід!!!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
І ще раз нагадаю: "зеленку" можна подовжити, до сезону ще час є, чому зупинився на зламаній Тоз-34 та горизонтальних (маючи досвід стрільби із бокфлінту) Іж-58, з яких один теж заїзжений?
До речі, якщо батько знає дозвільника, хай з ним побалакає: через них іноді продають родичі залишки від своїх старих, що вже пішли... Правда, той (дозвільник) може свої 5 коп вставити, тут із батьком побалакай, які у нього стосунки (я задовільно свого знав).
 
Останнє редагування:

Kuzmich-ohotnik2805

Мисливець
І ще раз нагадаю: "зеленку" можна подовжити, до сезону ще час є, чому зупинився на зламаній Тоз-34 та горизонтальних (маючи досвід стрільби із бокфлінту) Іж-58, з яких один теж заїзжений?
До речі, якщо батько знає дозвільника, хай з ним побалакає: через них іноді продають родичі залишки від своїх старих, що вже пішли... Правда, той (дозвільник) може свої 5 коп вставити, тут із батьком побалакай, які у нього стосунки (я задовільно свого знав).
Я вже всіх перепитав і дозвільника також, поки кажуть нічого
І, до речі, коли писав це повідомлення не знав що можна продовжити ще не 3 місяці, тому вибачайте :(
Поясніть, в чому така велика різниця між бокфлінтом та горизонтакою?
Розглядаю Тоз 34, найбільше, мабуть, а ще якщо б штучна чи покрашена взагалі б був на 7 небі від щастя:)
Правда боюсь що за такі не впишусь в ціну 600$, бо теперішні продавці такі ціни ставлять що змовчу або ж чогось не розумію ...
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
А що таке "покрашена"? Я, наприклад, деревину сам завжди обробляв та переробляв. Покриття на залізі - зараз теж можливо. А дозвіл можна подовжити на +3 та потім ще на +1 зазвичай. Так що не поспішай.
У вертикалок та горизонталок зазвичай різні методи прицілювання, а я після кульової стрільби взагалі із горизонталок не міг стріляти... А комусь - навпаки!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
До речі, щодо штучних та експортних варіантів. За часи Союзу, такі, зазвичай, продавалися за кордон, а якщо попадали до внутрішнього ринку, то, скоріш за все, із якимось браком. Сам таке десь у 70-х роках купив. Мушка була трошки невірно посаджена. Десь декілька років полював, поки зрозумів, хоча на пристрілці це було видно, але я не надав значення. Потім сам виправив.
 

Kuzmich-ohotnik2805

Мисливець
Ну я з батькової ТОЗ-34 також добре стріляв, а б дядькової горизонталки Иж-58 мазав
Тому краще буду розглядати вертикалку, не спішно, а дозвіл продовжу
Щиросердечно вдячний Вам за поради:)
P.S покращене виконання виділялось лише більш багатим гравіюванням та нікельованою колодкою(часто)
А що таке "покрашена"? Я, наприклад, деревину сам завжди обробляв та переробляв. Покриття на залізі - зараз теж можливо. А дозвіл можна подовжити на +3 та потім ще на +1 зазвичай. Так що не поспішай.
У вертикалок та горизонталок зазвичай різні методи прицілювання, а я після кульової стрільби взагалі із горизонталок не міг стріляти... А комусь - навпаки!
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Полуавтоматы я бы новичку никогда в жизни не советовал: до них нужно еще дорости!
А привыкать к очередях, с молодости, когда азарт распирает грудь- глупо, вредно и неправильно, ИМХО.
Племінник минулого року купував першу свою..
взяв Cobalt SA28 12/76 заплатив 6800 грн.
та й набої йдуть на ура в догінку:)
Почему как п/а так сразу стрельба очередями..можно зарядить один патрон в ствол, второй в магазин..можно вообще только один в ствол..
Имхо, проблема в голове, а не в автомате..
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Почему как п/а так сразу стрельба очередями..можно зарядить один патрон в ствол, второй в магазин..можно вообще только один в ствол..
Имхо, проблема в голове, а не в автомате..
Ну, и зачем он тогда нужен? Все-таки, основная масса полуавтоматов и тяжелее, и менее сбалансирована, и труднее "руководить выстрелом" (у двустволки один, например, патрон с дробью, другой - с другой дробью или даже пулей, чем нужно, тем и стреляем. А из полуавтомата как перестроится?..).
А вообще, безусловно, дело на любителя!..
 
Зверху