Куди подіти впольованого лиса.

Статус
Закрита.

Hovarf

Слідопит
Враховуючи відсутність попиту на хутро, високу чисельність лисиці в угіддях і виходячи з цього - складну ситуацію з сказом, хотів би почути думки та поради учасників форуму - що слід робити з впольованим (відстріляним) лисом, щоб все було в межах закону, санітарних правил і норм, ну і звичайно ж мисливської етики.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
те що повинно бути - у випадку коли добуто не коростявого лиса або просто без явних ознак інших захворювань - зняти шкіру і обробити (сушка чи засолка). потім здати, або вичинити для подальшого використання. таким чином перекриваємо з батьком відстрілки та внески. шкіра знімається вушним скальпелем (так зручно) в гумових рукавицях. з подальшим миттям рук. коли немає змоги зняти шкіру в полі - завжди є спеціальний пакет (тільки для лиса), у якому лис транспортується додому або до найближчої калюжі, щоб помити руки після зняття шкіри. всі перераховані причандали - скальпель, мило, рукавички (2 пари), пакет для шкіри носяться в окремому пакетику у зовнішній кишені рюкзака.
тушка надійно ховається у лісосмузі. або пригортається на ріллі - все рівно круки відкопають і розтягнуть. коростявий лис чи з підозрою на сказ (неадекватна поведінка перед тим, як був добутий звір, явні ознаки паралічу нижньої щелепи тощо) - одразу закопати, або якщо є пожливість спалити (в ідеалі). руками не брати, собакам рвати не давати. збудник сказу в слині та нервовій такнині (мозок та нерви).
 

Monya

S-Moderator
Команда форуму
Враховуючи відсутність попиту на хутро, високу чисельність лисиці в угіддях і виходячи з цього - складну ситуацію з сказом, хотів би почути думки та поради учасників форуму - що слід робити з впольованим (відстріляним) лисом, щоб все було в межах закону, санітарних правил і норм, ну і звичайно ж мисливської етики.
Я своего лиса всегда отдаю кому из коллектива,а желающие всегда есть.
 

Hovarf

Слідопит
Якщо е можливiсть,закопати !
Особисто я так завжди і роблю. Причин кілька. По перше якщо і десь є змога реалізувати хутро (хоча не всюди) - ціна шкірки мізерна. І враховуючи це та ризик, що лис може бути скаженим (навіть без явних зовнішніх ознак хвороби) - вважаю не випробовувати долю і прикопати його в лісі. Та ось недавно сперечався з одним мисливцем, який звинуватив такі мої дії недотриманням мисливської етики. Він твердо переконаний - не плануєш брати хутро - краще лиса не стріляти взагалі. Ось я й задумався над цим питанням. Може й справді він в чомусь має рацію.
 

vadukmuk

Мисливець
Особисто я так завжди і роблю. Причин кілька. По перше якщо і десь є змога реалізувати хутро (хоча не всюди) - ціна шкірки мізерна. І враховуючи це та ризик, що лис може бути скаженим (навіть без явних зовнішніх ознак хвороби) - вважаю не випробовувати долю і прикопати його в лісі. Та ось недавно сперечався з одним мисливцем, який звинуватив такі мої дії недотриманням мисливської етики. Він твердо переконаний - не плануєш брати хутро - краще лиса не стріляти взагалі. Ось я й задумався над цим питанням. Може й справді він в чомусь має рацію.
В селі батьки живуть біля річки і лісу, в минулому році лис вкрав в них 7 качок, 5 курок,то тільки дорослих, а маленьких і порахувати важко.І це тільки в моїх, а ще є сусіди.І після цього їх не стріляти?
З мене вже сусіди сміються, кажуть що лис знає де мисливець живе)))
 
Я отдаю. Если видно что лис не очень хорошо выглядит,закопали и все.
Раньше был в городе мастер. Которому свозили лис. Шкуры скупал. Но цены там были смешные.
 

Вік71

Снайпер
Особисто я так завжди і роблю. Причин кілька. По перше якщо і десь є змога реалізувати хутро (хоча не всюди) - ціна шкірки мізерна. І враховуючи це та ризик, що лис може бути скаженим (навіть без явних зовнішніх ознак хвороби) - вважаю не випробовувати долю і прикопати його в лісі. Та ось недавно сперечався з одним мисливцем, який звинуватив такі мої дії недотриманням мисливської етики. Він твердо переконаний - не плануєш брати хутро - краще лиса не стріляти взагалі. Ось я й задумався над цим питанням. Може й справді він в чомусь має рацію.
Вiдстрiлювати лиса потрiбно в будь-якому випадку! Ящо нiхто не хоче брати (а в наших краях саме так ),то просто закопуемо. Я розумiю,що лопату з собою нiхто не носить,але в мене в машинi маленька саперна е завжди!
 

Вік71

Снайпер
В селі батьки живуть біля річки і лісу, в минулому році лис вкрав в них 7 качок, 5 курок,то тільки дорослих, а маленьких і порахувати важко.І це тільки в моїх, а ще є сусіди.І після цього їх не стріляти?
З мене вже сусіди сміються, кажуть що лис знає де мисливець живе)))
Аналогiчно i в мене-лiс в 30 метрах вiд подвiр'я,кожного року пропадало за осiнь та зиму по 5-10 курей,i ще бiльше фазанiв та качок! Собаки тодi ще не було,вихiд був один-всю господарку тримав в вольерах з металевою сiткою на днi! Спецiально для вiдстрiлу лиса колись i купив рушницю та зробив мисливський квиток,а потiм затягнуло :)
 

vadukmuk

Мисливець
Аналогiчно i в мене-лiс в 30 метрах вiд подвiр'я,кожного року пропадало за осiнь та зиму по 5-10 курей,i ще бiльше фазанiв та качок! Собаки тодi ще не було,вихiд був один-всю господарку тримав в вольерах з металевою сiткою на днi! Спецiально для вiдстрiлу лиса колись i купив рушницю та зробив мисливський квиток,а потiм затягнуло :)
Зараз також все живе в садочку закрите, зробили там вже "асфальт" ніодної травинки нема, колись як лисів було менше все ходило по березі, качки і гуси на річці плавали, але тоді казали що ціна на шкіру лиса була велика, що мисливці спеціально лисів шукали.
 

ura83

Слідопит
Враховуючи відсутність попиту на хутро, високу чисельність лисиці в угіддях і виходячи з цього - складну ситуацію з сказом, хотів би почути думки та поради учасників форуму - що слід робити з впольованим (відстріляним) лисом, щоб все було в межах закону, санітарних правил і норм, ну і звичайно ж мисливської етики.

Перш за все потрібно визначити для себе це :

1). Що таке сказ, шляхи зараження, скільки і як живе вірус., тд.
2) . Дати визначення санітарним нормам і правилам по цьому питанню
3). І НАЙГОЛОВНІШЕ зрозуміти що це за слово таке ЕТИКА МИСЛИВЦЯ.


Коли пане Hovarf "розчихлите":D у цих хоча б трьох питаннях тоді можна вести мову., але я так зрозумів що 1 та 2 для вас далеке м`яко кажучи не "близьке" попробуйте подумати над 3-ім.



 

Androsh

Слідопит
Аналогiчно i в мене-лiс в 30 метрах вiд подвiр'я,кожного року пропадало за осiнь та зиму по 5-10 курей,i ще бiльше фазанiв та качок! Собаки тодi ще не було,вихiд був один-всю господарку тримав в вольерах з металевою сiткою на днi! Спецiально для вiдстрiлу лиса колись i купив рушницю та зробив мисливський квиток,а потiм затягнуло :)
Поясніть, якщо знаходишся на полюванні, наприклад на зайця з усіма документами і "відстрілкою", та десь у полю паралельно побачив лиса і відстріляв його, то це зрозуміло. А якщо лисиця залазить на подвір'я і просто встрелив її, то хіба це не є порушення? Навіть, якщо це відбулося 200 м за межами населеного пункту? Які взагалі правила відстрілу хижаків, зокрема за межами мисливських угідь?
 

Hovarf

Слідопит
але я так зрозумів що 1 та 2 для вас далеке м`яко кажучи не "близьке" попробуйте подумати над 3-ім.
Ну що ж , просвітіть мене темного та недалекого, будь ласка. Для цього і створив цю тему.
 

Hovarf

Слідопит
В Житомере по 130 грн. в прошлом году брали.
В 80 - х роках зимове вичинене лисяче хутро можна було продати за 200 карбованців. Для прикладу - місячна зарплата вчителя тоді становила близько 120 карбованців. Тепер вчителі заробляють по 6 - 8 тисяч гривень в місяць. Якщо б збереглась пропорція в ціні, то хутро лисиці тепер коштувало б десь більше 11 тисяч гривень. Може я навів не зовсім вдалий приклад, але це так , для порівняння.
 

cagor

Слідопит
В 80 - х роках зимове вичинене лисяче хутро можна було продати за 200 карбованців. Для прикладу - місячна зарплата вчителя тоді становила близько 120 карбованців. Тепер вчителі заробляють по 6 - 8 тисяч гривень в місяць. Якщо б збереглась пропорція в ціні, то хутро лисиці тепер коштувало б десь більше 11 тисяч гривень. Може я навів не зовсім вдалий приклад, але це так , для порівняння.
Уже была бы краснокнижным зверьком, еще перед лосем бы вписали.
 

Hovarf

Слідопит
мое мнение если не нужна ни шкура, ни мясо, ни лапки, или что нибудь иное со зверя его попросту нужно не стрелять "не лишать жизни"
Тобто якщо шкіра не потрібна, то лиса не стріляєте, але якщо за шкіру Вам дадуть відстрілочну карточку, то вже можна "лишать жизни".
 
Статус
Закрита.
Зверху