Лысятина свежая, жареная

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Пустовато в разделе!
И так...
Добываем несколько лысок, прям на месте снимаем "пиджачки" - шкупа вместе с перьями, берем две ножки, две грудки и желудок.
По приезду домой - все промываем, соль перец черный и обжариваем на пожсолнечном масле с открытой крышкой, когда практически готово, добавляем немного (грамм 20, 30) красного сладкого вина, лучше домашнего, накрываем крышкой и минуты 4 тушим...
 

Вкладення

Яремко А.А.

S-Moderator
Команда форуму
Клас треба спробувати бо я тушу їх. Беру казан і викладаю слой порізаних тушок лисок і слой баклажанів та помідорів нарізаних кільцями, і так декілька слоїв. З верху розрізаю помідори навпів і нарівно закладаю все де є маленькі отвори закриваю їх часничком і тушу.
А за шлунки лисок у нас йде війна смакота несамовита!

П.С. Optimum тему Ви назвали так оригінально, я спочатку коли побачив її трохи отетерів :eek: потім вже зрозумів про що справа йде :)
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму
От і я прочитав тему і вже з сокирою на сайт,а там смакота!!:mad::p
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник

Бродяга

Мисливець
Ну глядя на фото, то она действительно жпренная, даже пережпренная.

Сейчас лыску стараюсь не стрелять, а раньше да. Брал желудок и грудку. Чтоб полностью убрать рыбный привкус, лучше полностью убрать кости и счистить жир с мяса.
 
Останнє редагування модератором:

Traktorist

Мисливець
Клас треба спробувати бо я тушу їх. Беру казан і викладаю слой порізаних тушок лисок і слой баклажанів та помідорів нарізаних кільцями, і так декілька слоїв. З верху розрізаю помідори навпів і нарівно закладаю все де є маленькі отвори закриваю їх часничком і тушу.
А за шлунки лисок у нас йде війна смакота несамовита!

П.С. Optimum тему Ви назвали так оригінально, я спочатку коли побачив її трохи отетерів :eek: потім вже зрозумів про що справа йде :)
Я теж так пару раз робив на відкриття,На кострі -пальчики оближеш.
Ми лисух насосом накачували,чоб шкіра краще знімалася.:p
А вдома я мариную перед тим як жарити.Маринад як для шашликів-цибуля, сіль,перець,вино.Класно виходить. Ще ,кажуть можно заливати молоком-щоб не було рибного запаху,але я не пробував.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Сергію! називайте теми зрозуміліше:D:D:D, бо був випадок у нас мисливець добув зайця та лиса, обдер їх в одному піднавісі та залишив тушки висіти - жінка зайця зніме а лиса тушку завтра сам викине, напнув шкури на правильця, тай сказавши жінці, щоб зайця смажила, пішов за товаришами. жінка насмажила, хлопці випивають-закушують, аж закуска скінчилась а випити є, посилає господар жінку (вже смерком), щоб ще смажила, поки перекури та балачки, заносить господиня ще пательню повну мяса... розійшлись запівніч. на ранок з бодуна, коли господар вийшов до господарства, його мало не знудило - на мотузках де висіла лисяча тушка залищились лише задні лапи. на питання до жінки, де взяла мя"со, та знизала плечима, та відповіла, що те що сам приніс.
по темі: лисок у нас на водосховищі ГЕС та на водному відвалі на графіткомбінаті - море, але не стріляю, штуки 3-4 всього відстріляв - не сподобались, хоча і щкури знімав і спецій клали, а раз не їм, то хай живе тваринка.
 

vasyok12

Слідопит
Блін і я клюнув на темку )))) У нас на форумі в же як на просторах інтернету читаєш заголовок клац клац а там......))))

Ну до теми. Поділюсь і я. З лиски беру грудки пупець і задні стегенця, ну і шию.
Діло в тому що специфічний смак лисці придає скелет та сік який є у мясі.
Щоб цього позбутися рекомендую два найкращих на мою думку варіанти .
У будь якому випадку грудку знімаємо з кості стегенцята відділяємо миємо з пупчиком та бажано протерти рушничком.

І як зазначено на початку теми мясо потрібно обжарити щоб вийшов з нього сік. (правда я обжарюю менше ну так до золотистої скоринки) нажичком розрізав, соку нема - вже можна їсти, але можна і ще тушкувати, вино чи сметанку з цибулькою і морквою, ну це вже кому що...

Другий варіант також дуже рекомендую. Підготовка таж як і для жарки.
А потім маринуємо на шашличок : сіль перець і цибулька, пожмакати і годинку другу маринується. Перед жаркою бажано трішки мясо полити олійкою і перемішати ще раз.
Потім викладаємо на решіточку і на жар. Повірте шашлик виходить дуже достойний. Смачного.

p.s. Не забудьте чарку домашньої настоянки (можна на перчику) . Ех лиска вже закінчилася (((
 

ЮРЧИШИН

Слідопит
Есть у нас рецепт приготовления тоже лысух. Берем казан у нас он на 10 л обмазуем сливочным маслом в нутри все стенки (масло 200 гр)
Помидоры режем толстыми кольцами и вылажуим их на масло почти до краев.Мясо лыски берем только грудку без кости и пупы.
В казан закладуем сразу мясо, пупы, картошка крупно резаная, морковка,перец горошок, все это начинаем готовить на медленом огне.
За 15 минут до готовности солим и перчим по вкусу.В самом конце засыпаем мелко резаный лук (три больших луковици) и зеллень,
Самое главное это блюдо готовится без ВОДЫ в собственом соку.
 

boroda1977

Мисливець
Пустовато в разделе!
И так...
Добываем несколько лысок, прям на месте снимаем "пиджачки" - шкупа вместе с перьями, берем две ножки, две грудки и желудок.
По приезду домой - все промываем, соль перец черный и обжариваем на пожсолнечном масле с открытой крышкой, когда практически готово, добавляем немного (грамм 20, 30) красного сладкого вина, лучше домашнего, накрываем крышкой и минуты 4 тушим...
а че чарки в стороне и пусты ??? :D:D:D
 

BTR Боровик

Новачок
Добрый день! Вставлю и я пару слов из личного опыта . Для того чтобы лыска не воняла необходимо снять с неё шкуру как можно раньше , ещё с теплой
т.е. ещё на воде . Не знаю,как по мне то умело приготовленая лыска - очень даже вкусно.
 

Trubik1979

Новачок
До того як прочитав цю тему навіть не думав ,що хтось окрім мене лисок вживає, бо багато мисливців не знали як готувати. Я роблю паштети, також відокремлюю від шкіри та кісток мясо, нарізаю невеликими шматочками, добре обсмажую на салі (бажано), потім додаю терту моркву та ріпчасту цибулю, також обсмажую до "піджаристої готовності" . Даю трохи остудитись, викладую в блендер, додаю готовоі міцної гірчиці, вершкового масла, петрушки, (кінзи на любителя) ну звісно сіль-перець- і перемелюю у пастоподібний фарш, формую кульки та ставлю в холодильник, СКУШТУЙТЕ! Таким же чином готую паштет із зайця. Нічого не вимочую та не мариную.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
добре обсмажую на салі (бажано), потім додаю терту моркву та ріпчасту цибулю, також обсмажую до "піджаристої готовності" . Даю трохи остудитись, викладую в блендер, додаю готовоі міцної гірчиці, вершкового масла, петрушки, (кінзи на любителя) ну звісно сіль-перець- і перемелюю у пастоподібний фарш, формую кульки та ставлю в холодильник, СКУШТУЙТЕ! Таким же чином готую паштет із зайця.
ну це вже геть чиста неповага до шановного Товариства! а як воно робиться? як мелеться? як в холодильнику стоїть? як чарку наливати до нього - по вінця чи по Марусин поясок? на хліб мастити чи шматочками класти?
во з цього всього я знаю тільки як вполювати, тому фото звіт з найближчого заячого паштету має бути як собі хочете!
 

Trubik1979

Новачок
Вибачаюсь перед Товариством!! Детальніше: мелеться дрібненько, до стану паштету; в холодильнику стоїть доки масло затвердіє- якщо терпіння вистачить; можна мастити на хліб, але мені більше подобається цілі кульки вживати; Якщо хочете більш вкселого кольору- додавайте багато моркви та зелені.
В мене мрія приготувати люля-кебаб з дичини(зайця або з козлика) в польових умовах.
Якщо цікаво, розкажу як готував з яловичини та з баранини. Виходить архісмачно.
Беремо 500 грамів яловичини та подрібнюємо гострим широким ножем( є така китайська сокирка) до стану фаршу на котлети( якщо яловичини більше ніж 500гр. то краще на мясорубці, бо руки втомлюються, але мені подобається ножем, ніби душі більше) потім таким же чином подрібнити грамів 50-70 сала, додати до фаршу, дві великих цибулини, пучок кінзи, базилік- також шинкуємо дрібно і до мяса, сіль, перчик чорний мелений, коріандр насіння кінзи)ВСЕ.
Усе подрібнене складаю в глибоку та широку таріль і вимішую ніби тісто- довго, хвилин 10-15, відбиваю фарш об таріль( пригадайте як бабусі котлети відбивали). Розпалюемо багаття як для шашлику, формуємо ковбаски, на шампур, і на жар. Ковбаски формувати завтовшки 2.5-3 см, якщо товщі- спадають з шампура. Спочатку я робив коротенькі -12-15 см, але згодом начився робити майже на весь шампур. Також можна запікати на решітці, так простіше, але зновуж таки душа! Люля запікаються дуже швидко і виходять на диво соковиті, головне не пересушити, я чекаю поки мясо "підрумяниться" і знімаю.
З баранини вийшли смачніші ніж з яловичини. Рецепт тойже.
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму

Яремко А.А.

S-Moderator
Команда форуму
Був на вихідних на дачі спробував новий рецепт смажених грудинок лисухі. Ось що получилось!

1) Вирізаємо грудинки лисухі.
2) Миємо і заморожуємо
3) Після розморозки готую маринад. Беру майонез подушку видавлюю всю пачку вкастрюлю через часникодавку видавлюю туди 3-4 зубчика часнику. Додаю спецій а саме "сванську сіль" посмаку. Гарно все перемішати з грудинками і поставити маринуватись на 12 годин.
4) Далі беру пательню на вогонь + олія розігріваю, ріжу грубо кільцями цибулю та викладаю на пательню плотним слоєм зверху викладаю грудинки і смажу.

Фото додаю

IMG_20160907_115644.jpg
746647.jpg
746644.jpg
746643.jpg
 
Зверху