Лягава чи Гончі???

василь довжик

Слідопит
Вітаю шановне товариство.Суть така.Маю Дратхаара.Собаці 5 й рік.За весь цей час нам вдалося з собачки зробити справжнього помічника і друга тай можна сказати зайняв він поважне місце як член сімьї.Робота по птиці просто на висоті,ну маленький грішок є це буває зривається після підйому птиці але це все поступово виправляємо.Дуже люблю полювання на зайця а от собачка якось мені не дуже по цьому допомагає.Відпустиш найде підніме,подасть голос,прожене метрів до 800 повертається.Підранка до кінця ну це теж як який підранок.І більшість таких випадків коли підйом за межами пострілу гладкоствола,топто 50 і більше.Товаріші кажуть ще рік два і він себе покаже.Це я маю на увазі,що зараз як би ще молодий і дуже азартний песик.І ось останнім часом щось мене тягне придбати гончака.Придбати не проблема а проблема у часі якому прийдеться приділяти двом різним песикам.А ще поставити,виховати.От і думаю,що робити.Драта можу в надійни мисливськи руки відати,але це важко буде.Ну суть не в цьому.А в тому як перева тої чи іншої породи до полювань.Не люблю полювати табуном.Це в якусь чергу коли попадають початківці і тоді не получаєш насолоду від полювання а пережиток за собачку ну я думаю з цим зрозуміло.Можливо хтось над цим теж думає чи стикався з таким питанням?Буду радий почути досвід старших мисливців які вже мали чи мають в господарстві породи цих собак.Дякую.
 

Ингул

Мисливець
Беріть естонця. Для полювання самому - сама гарна порода. Не так губиться на полюваннях (ТТТ), легше підстроїться під гон, більш універсальний по дичині ( в мене роблять і по фазану та качці). Правда без подачі. Років тридцять тримали РПГ, добрі собаки, але потрібен і "табун" мисливців, щоб встигнути перейняти, та й звір під ними йде швидко. Був курц, при гонові тримав його біля ноги а бо взагалі не брав. А ще краще мати спаню до гончих. В мене був кобельок і дві естонки, то дуже файно доповнював гончих. Жаль рибаки вкрали в селі в батьків, дуже він полюбляв в машині кататися.
 

Гобой

Снайпер
Вітаю шановне товариство.Суть така.Маю Дратхаара.Собаці 5 й рік.За весь цей час нам вдалося з собачки зробити справжнього помічника і друга тай можна сказати зайняв він поважне місце як член сімьї.Робота по птиці просто на висоті,ну маленький грішок є це буває зривається після підйому птиці але це все поступово виправляємо.Дуже люблю полювання на зайця а от собачка якось мені не дуже по цьому допомагає.Відпустиш найде підніме,подасть голос,прожене метрів до 800 повертається.Підранка до кінця ну це теж як який підранок.І більшість таких випадків коли підйом за межами пострілу гладкоствола,топто 50 і більше.Товаріші кажуть ще рік два і він себе покаже.Це я маю на увазі,що зараз як би ще молодий і дуже азартний песик.І ось останнім часом щось мене тягне придбати гончака.Придбати не проблема а проблема у часі якому прийдеться приділяти двом різним песикам.А ще поставити,виховати.От і думаю,що робити.Драта можу в надійни мисливськи руки відати,але це важко буде.Ну суть не в цьому.А в тому як перева тої чи іншої породи до полювань.Не люблю полювати табуном.Це в якусь чергу коли попадають початківці і тоді не получаєш насолоду від полювання а пережиток за собачку ну я думаю з цим зрозуміло.Можливо хтось над цим теж думає чи стикався з таким питанням?Буду радий почути досвід старших мисливців які вже мали чи мають в господарстві породи цих собак.Дякую.
Есть РПГ и курц, по охоте не кто не обижин, курца толькоко поперу использую, август, сентябрь, октябрь.
С гончей так же охочусь 3 месяца, то есть не кто не обижин, по охоте они не пересекаются.
Считатаю такой дуэт идеальным, раньше был РЕЛ и ягд, от там было тяжело.
И еще один плюс, если с гончей что то случится то можно и с курцхааром на зайца. В будущем планирую смычек гончих.
Если есть возможность то держите обе породы, в охоте они вам проблем не создадут.В межсезонье на прогулки времени хватит на всех.
 

василь довжик

Слідопит
Дякую за пораду.Блін як подумаю це скільки знову нервів на виховання піде.Сьогодні ви гуляв Драта.Бачу стоїть в стійці.Думаю куропатки,бігом підходжу і бачу,що стійка по льожці зайчика який вже чимдикував чи далеченько.Ось і результата ні якого.Таких випадків багато трапляється.От вам і універсал.Чи можливо я за багато хочу від нього.Знаю такий,що собачка подав і це вже за щастя.
 

василь довжик

Слідопит
Дякую за пропозицію пане Собаколюб.Але тільки естонець.Скільки було проведено тематики щодо вибору вижловки то тільки озвучена порода.Раніш теж по не досвіду придбав Драта як надія,що песик закриватиме мої переваги по виду полювань.Це кряква,заєць і лис.Все інше мені не цікаво тай часу не дуже.З.Пв.
 

василь довжик

Слідопит
Пане Василь Довжик, я би прислухався до собаколюб що до карпатця.
Поки,що по спілкуванню з гончатніками на першому місці саме естонець.Це не з інтернет-видань а саме з знайомих.Маю намір восени придбати.Отже ще є чи мало часу.І по Драту хочу всі зусилля при ложити,можливо й витешу ще те що задовольнить.З.Пв.
 

tyrist 1945

Тигр
Карпатець це пісня! Я пересікаюсь на полюванні з багатьма породами...так от мій бігль з карпатцями не вспіває:) І ще одне. мабуть саме головне! Вони абсолютно не агресивні.
 

veriovo4ka89@

Мисливець
Чомусь лєгашатніки мовчать.Які мають одну собачку і полюють з нею на зайчика.
Яскажу що лягавих полюбив дуже сильно та естоночку всеодно завів би та місця немає. Мій товариш буде в прийдешньому році брати естонця, бо такса загубилася на полюванні, а лягавого не хоче. Візьміть до драта ще й гончака і буде добрий дует.
 

Вова!!!

Снайпер
Чомусь лєгашатніки мовчать.Які мають одну собачку і полюють з нею на зайчика.
Они просто охотятся .:);)
Я с трудом как то представляю владение двумя , тремя видами собак , к примеру тут хочется на птицу сходить , а нужно нагонкой заниматься , как разорваться ? Меня к примеру курц устраивает на все 100 % , есть желание с весны завести драта , собак должно быт две . На прошлых выходных посбивал в кровь лапы об наст , за неделю толком не зажили , на прошедших посбивал снова , на этих сидеть будет дома , а была бы вторая брал бы по очереди ни так бы уставал , залечивал бы нормально , а не абы як .
Зайцев действительно подымает половину вне выстрела , по разным причинам , но я не вижу в этом особого минуса , в конечном итоге я вижу и добываю в разы больше , чем те у кого нет собак , плюс угодья диктуют выбор породы в каждом отдельном случае .
 

Северный

Мисливець
Пане Василь Довжик, я би прислухався до собаколюб що до карпатця.
5 лет назад тут все любители укг кричали,что это собака "сполохувач", и что она должна гнать только в загоне. Что прелесть этих гончих, их не нужно искать, ждать. Один,второй, третий загон. Собаки рядом, трофеи только успевай увозить. Теперь что мы видим, а мы видим как все питаются вые....ся что мой гнал 30 минут,а мой 40 а мой два часа зайца. И на испытания давай по пуху выставлять. Да и дипломы пошли. Оказуется уже не по 10 минут гоняют и это зайцов с лисами. Так вот, кого вы мои родные пытаетесь нае....ть что они у вас сполохувачи и коз гоняют только в загоне??? Что у них особый интеллект, да и роботы по фащану,утке...
Дело личное каждого,что держать где и как, но блин советовать не нужно!!!
 

василь довжик

Слідопит
5 лет назад тут все любители укг кричали,что это собака "сполохувач", и что она должна гнать только в загоне. Что прелесть этих гончих, их не нужно искать, ждать. Один,второй, третий загон. Собаки рядом, трофеи только успевай увозить. Теперь что мы видим, а мы видим как все питаются вые....ся что мой гнал 30 минут,а мой 40 а мой два часа зайца. И на испытания давай по пуху выставлять. Да и дипломы пошли. Оказуется уже не по 10 минут гоняют и это зайцов с лисами. Так вот, кого вы мои родные пытаетесь нае....ть что они у вас сполохувачи и коз гоняют только в загоне??? Что у них особый интеллект, да и роботы по фащану,утке...
Дело личное каждого,что держать где и как, но блин советовать не нужно!!!
Теж про укг чув,що в загоні собаки добре себе показують.А от зайця на коло не завжди.Про естонця якось більш позитивні відгуки.Знаю в знайомого естонець так і по качці працює не погано і приносить.Правда вже дідусь але працює гарно.
 

василь довжик

Слідопит
Они просто охотятся .:);)
Я с трудом как то представляю владение двумя , тремя видами собак , к примеру тут хочется на птицу сходить , а нужно нагонкой заниматься , как разорваться ? Меня к примеру курц устраивает на все 100 % , есть желание с весны завести драта , собак должно быт две . На прошлых выходных посбивал в кровь лапы об наст , за неделю толком не зажили , на прошедших посбивал снова , на этих сидеть будет дома , а была бы вторая брал бы по очереди ни так бы уставал , залечивал бы нормально , а не абы як .
Зайцев действительно подымает половину вне выстрела , по разным причинам , но я не вижу в этом особого минуса , в конечном итоге я вижу и добываю в разы больше , чем те у кого нет собак , плюс угодья диктуют выбор породы в каждом отдельном случае .
Що це за мисливець без чотириногого помічника?Згоден з вами я раніше перший рік як зацікавився полюванням теж без собачки був так полювання вдавалось лише по понові.А так без собаки просоваєшься по угіддях,по воронах та сороках хіба душу відведеш і все на цьому.Толковий помічник на полюванні це незрівняно.Десь то чи чув чи читав,в 90 роки мисливцю пропонували за вижловку авто Жигуль,так той відмовився.Що значить хороший помічник.
 

Северный

Мисливець
Советы как раз таки давать нужно, но только же правильные. Человек пишет,что драт гоняет по 800м. А хочет собаку, чтобы обратно пригоняла. Подойдёт ему укг?
 

Сергій 23

Новачок
також мучаюсь майже схожим вибором. Тільки в пару до лайки дратхаар чи естонський гончий?
 
Зверху