Матроска

Тема у розділі 'Запитання від новачків', створена користувачем avdoninpav, 8 лис 2017.

Статус теми:
Закрита.
 1. avdoninpav

  avdoninpav Новачок

  Добрий ранок! Є таке питання:
  Законодавство забов'язує нас заповнювати контрольну картку обліку добутої дичини одразу після добуття дичини. У разі перевірки Вас під час полювання і не заповнення з Вашого боку цієї картки це розцінюється як порушення правил полювання. А що як цю картку заповнити дома та записати туди дозволену норму відстрілу дичини. До прикладу: Фазан - 1 , куріпка сіра - 3. Чи можуть Вас притягнути до відповідальності у разі перевірки документів з таким записом але без фактичної наявності дичини? Я розумію, що цей запис здійснюється з метою подальшої статистики, але все таки.....
  Також доповню до свого повідомлення. Можливо комусь буде цікаво. Заповнювати "матроску", а саме дату та місце полювання , зі слів досвідчених мисливців, необхідно здійснювати вдома. Разом з цим, це не визначено жодним керівним документом. Законодавство зобов'язує вносити туди запис тільки після безпосереднього добування дичини.
   
 2. Safari
 3. foxcafcher

  foxcafcher Мисливець

  Сееминутно после добычи, или по окончанию охоты?
   
 4. север

  север ветеран форуму надійна команда

  Проверяющие часто трактуют пробелы в законодательстве далеко не в пользу охотника, а наоборот.
  А если ее уже употребили по прямому назначению? Или собака слопала дичь?
  За это вряд ли можно наказать.
  Так что, как говорит мой знакомый "Лучше переесть, чем недоспасть!".
   
 5. север

  север ветеран форуму надійна команда

  А Вы это попробуйте экологам и егерям-охотоведам, при проверке, рассказать: поделитесь опытом на страницах форума.
  Возможно, появится правовой прецендент в Украине, по решению этой проблемы?
  П.С.Хорошо бы иметь, в этот момент, напарником по охоте толкового, юридически подкованного адвоката-есть такие на форуме?
   
 6. foxcafcher

  foxcafcher Мисливець

  А если ее уже употребили по прямому назначению? Или собака слопала дичь?

  ... Как вариант. И все по закону.
   
 7. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  Таке враження, що вам більше немає чого робити!.. Чи що ви - сценаристи-аматори?
  Що ви проблеми створюєте собі на рівному місці? Що, так важко на початку полювання заповнити місце та дату, а під час добування - добуту дичину?
  Жуємо, жуємо!..
  Ще спитайте, яким кольором пасти писати залежно від освітлення на дворі!..
  До речі, за більш як два десятиріччя роботи незаповнену матроску бачив лише менше десятка разів, протокол склад рази два. І то - за сукупністю порушень зазвичай!
   
  Орлан белохвост та ВВасильевич подобається це.
 8. avdoninpav

  avdoninpav Новачок

  Шановний Яковлев В. Пишу з повагою до Вас, адже враховуючи Ваші коментарі та роз'яснення в інших темах, Ви склали враження досвідченої та юридичино підкованої людини. Перш за все, я чекав Ваш коментар.
  Разом з тим, Ваша відповідь здивувала мене. Можливо це пов'язано з тим, що ви працювали у відповідних організаціях.
  Але тема так і називається: ЗАПИТАННЯ ВІД НОВАЧКІВ. З точки зору юридично підкованої людини, писати відповідь на дане питання : "що, так важко на початку полювання заповнити місце та дату, а під час добування - добуту дичину?", як мінімум недоцільно.
  Питання було не в важкості здійснити запис, а юридична відповідальність за це. Здійснити запис не важко перед полюванням...... Але навіщо???? В цьому питання. Ні де ж цього не написано. І яке в цьому смислове навантаження, якщо для цього є документи на право полювання в зазначеному районі...Складаючи протокол про адміністративне правопорушення, на що Ви посилаєтесь? Ви припустимо їдите на рейд, протоколи про адміністративне правопорушення теж на перед заповнюєте? А потім тільки прізвища та правопорушення вписуєте? Це по-перше.
  По-друге, здійснювати запис про відстріл одного зайця в мороз дуже не комфортно та проблемитично (як приклад, можливо ручка перестане писати на морозі, що тоді?) Так постає питання, що мені буде за це. Це ж не впливає на кількість добутої мною дичини. Це просто можливість обійти закон написаний "не тією рукою". Ви ж самі писали, що багато нормативно - правових документів написано безглуздно. Що потрібно три Вищих освіти мати, щоб дібратись до істини.
  Не сприймаєте мій коментар як образу. Я нічого особистого до Вас не маю. Але якщо Вам не важко дайте аргументовану відповідь, посилаючись на законодавство, якщо це можливо. Щиро вдячний, з повагою.
   
  Alego та krushinski00 подобається це.
 9. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  Доцільно! І досвід попередньої роботи, і спількування тут, показали, що багато людей Закону не знають, а деяким повторювати істини треба сто разів!
  Мабуть, я Вам незрозуміло повідомив, що записувати треба вихід на полювання. Тут, до речі, все одно, що на виході із дому, що на вході у угіддя. Я, коли їхав у рейд, не міг псувати нумерований бланк протоколу, бо міг порушника не зустріти. А Ви ву угіддя ж точно на полювання їхали!
  Про ручку Вим праві. Тому, якщо уважно читали мої пости, могли помітити, що я про ручку попереджав, пропонував брати не одну, а ще краще її ховати під верхній одяг. А писав на свіжому повітрі багато!.. Не дуже важко
  На обиженных воду возят!
  Справа у іншому: мені важко зрозуміти, чому треба повторювати сто разів істини, які прописані у законодавстві?..
  Хоча визнаю: часто законопроекти пишуть... "смішні люди", як казав один мій знайомий начальник господарства.
   
 10. avdoninpav

  avdoninpav Новачок

  Якщо Вам не важко, дайте посилання де саме істини, зачеплені у даній темі, прописані у законодавстві(з Ваших слів). Додатково:
  Істина 1: мисливець має заповнювати матроску перед прибуттям в угіддя (чи вдома), а не після відстрілу першого звіра;
  Істина 2: (точніше не істина, а дірка в законодавстві): якою статтею кодексу про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність у випадку внесення мною в картку обліку добутої дичини дозволеної кількості дичини, без фактичної її наявності. (ст 85 КУпАП не може бути віднесена до цього правопорушення, адже в ст.20 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» чітко визначено поняття порушень правил полювання).
  З Повагою.
   
 11. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  Прочитайте п. 1.6 Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин, а також відповідні вимоги можна знайти у наказах користувачів мисливських угідь. Як поєднати ці два документи із БЗ - я, думаю, Ви знаєте.
  Тільки не говоріть, що у багатьох користувачів у наказі йдеться про необхідність "зареєструватися": думаю, мисливцям бігати за єгерями для реєстрації не дуже зручно...
   
 12. avdoninpav

  avdoninpav Новачок

  Перечитав нормитивну базу, на яку Ви посилались. Перечитав багото інформації з інших форумів. В ході пошуків наткнувся на безліч Ваших коментарів та статтей з роз'яснення данної проблематики. Одразу згадав Ваш коментар:

  Що ви проблеми створюєте собі на рівному місці? Що, так важко на початку полювання заповнити місце та дату, а під час добування - добуту дичину?
  Жуємо, жуємо!..


  Знайшов дуже гарну та змістовну статтю, написану Вами.
  Доречі, якщо хтось колись мене запитає про те як треба заповнювати матроску, я відправлю його за цим посиланням на Вашу статтю: http://www.odessahunting.com/component/content/article/1-fronpage/252-kak-zapolnyat-matrosku.html

  Разом з тим, п. 1.6 Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин відноситься лише до полювання по ліцензіям. Щодо звичайного (не ліцінзійного, а по відстрільних картках) полювання це не відноситься. Про що Ви самі пишите:

  Хотя ни одним документом это не обусловлено, но по аналогии с требованиями пункта 1.5 Положения, утвержденного приказом № 549, требующими от распорядителя охоты сделать до начала охоты отметку в контрольных карточках всех охотников, которые принимают участие в охоте, о месте проведения охоты, сроке охоты, виде животного, разрешенного к добыванию, и номере лицензии на добывание охотничьих животных, рекомендую охотнику в своей «матроске» в разделе «Учет добытой дичи в текущем охотничьем сезоне» заполнить столбики 1-3: в первом столбике записать дату охоты, во втором — место охоты (достаточно записать название охотничьего хозяйства, в котором по разрешению (отстрел- ке) проводится охота), в третьем — номер разрешения на добывание (№ отстрелочной карточки, лицензии и т.п.).

  Таким чином, я роблю висновок для себе, що дана норма на даний момент може знаходитись тільки в наказах користувачів мисливських угідь. В угіддях де я полюю таких норм в наказах не має. Виходячи з вищевикладеного, при неліцінзійному полюванні, вимагати заповнення даного документа перед полюванням є незаконним та легко оскаржується (у випадку відсутності даної норми у відповідному наказі користувача мисливських угідь).
  Разом з тим, для людей які не люблять всупати в спір та з поганою нервовою системою, кращє заповнити даний документ перед початком полювання.
  Дана тема може бути використана любим мисливцем - читачем даного форуму оминути відповідальності, у разі якщо він просто забув заповнити даний документ. У всіх інших випадках, дійсно кращє заповнити, щоб далі не витрачати свій час на оскарження.

  По (істині №2) я не отримав від Вас жодного посилання на норми, шо аргументують Вашу точку зору. Законодавство чітко роз'яснює поняття порушень правил полювання. І внесення інформації в картку обліку добутої дичини (дозволеної кількості) без її фактичної наявності фактично не є порушенням. Точніше притягнути до адміністративної відповідальності Вас за це не можуть. Виходячи з цього, в зимовий період (або під час дощу та непогоди) буду здійснювати запис про добуту дичину щє перед початком полювання. Як перевірять, відпишусь. Самому дуже цікаво.

  Щиро вдячний Вам, Яковлев В.А, за витрачений час, шукаючи відповіді на свої питання, знайшов багато нового та цікавого в законодавстві. Дуже сподобалась Ваша стриманість та підхід до своєї справи.
  З Повагою!
   
  Яковлев В.А. подобається це.
 13. Trigal

  Trigal Слідопит

  А как на счет "плохая примета"? :)
  Или "Не говори ГОП, пока не перепрыгнешь" )))
  Я, например, несколько суеверен в охотничьих делах (верю в охотничьи приметы). И посему вписать в матросску недобытый трофей - это, на мой взгляд, может "испортить карму": с охоты вернешься порожняком. Как-то так :)

  А во-вторых, представьте ситуацию: Вы идёте с заполненной матросской, в которой указано, что лимит трофеев Вы на сегодня уже исчерпали. Есть трофеи или Вы их уже съели (потеряли, продали, подарили...) - не важно. Если Вы добыли дозволенное количество трофеев - Вы обязаны закончить охоту, то есть разрядить оружие, сложить в чехол и следовать домой. По факту же, если матросска заполнена (лимит исчерпан), а Вы продолжаете охотиться, следовательно Вы - в некоторой степени браконьер.
  Как такой взгляд на ситуацию? :)
   
  Останнє редагування: 11 лис 2017
  avdoninpav подобається це.
 14. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  Ось, залишив те, що можна визнати суттю наших "розборок".
  Справа у тому, що дійсно (як уже говорив не раз) - Інструкції заповнення матроски у державі майже немає. Тому дійсно брав за аналогію Положення, там хоч щось є!..
  І як Ви правильно відмітили, краще заповнити: хто знає, як розмірковуватиме інспектор?..
  Потім більше часу витратиш на з'ясування!
   
 15. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  Кстати, статью писал (где ее и напечатали) для газеты "Полювання та риболовля". Там была еще матроска заполненная приложена, которую я на нашем форуме выложил. А у одесситов какая-то матроска не моя... И не заполнення.
  Но главное: они не дали ссылку на газету Полювання та риболовля! Это не есть гут!...
   
 16. avdoninpav

  avdoninpav Новачок

  Про прикмети - дуже суттєве зауваження. Для декого дійсно буде першкодою.
  Думаю ціль теми досягнута. Всім дякую за позитивні емоції та поповнення багажу знань.
   
 17. vkkovalov

  vkkovalov Мисливець

  По записи количества добытой дичи в матроске.Например если норма количества добытой мелкой дичи доходит до десяти и более мне что после каждой добытой дичи рисовать палочки или заниматся математикой 1+1+1 и т.д.или у нас все таки установлено офицыальное исчесление (Арабские цыфры) 1-2-3....
  И еще немного обьясните - добыл я зайца записал в матроску 1. все норма охота закончена разбираю ружье и иду к машине.А как же остальные учасники охоты которые приехали вместе со мной так же по уши в грязи топтали поля но им повезло меньше.Или каждый сам за себя.Да и мне еще до конца охоты стоять возле машины.А получается если я буду дальше ходить с ружьем и патронами то я -БРАКОША.
  И еще как поступить если норма допустим к примеру 5. Вы уже добыли 4 заполнили доки и тут налетает еще стайка выстрел БАЦ и сбито 2 шт(ведь бывало что с 1 выстрела падало 2 шт.)прийдется либо не брать одну зачем тогда стрелял или иди на берег сдавайся проверяющему который мог все это видить.
   
 18. tyrist 1945

  tyrist 1945 Снайпер

  Ну це все лірика...:D
   
 19. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  1. А у Вас по математике, извините, двойка была? Вам сложить "палочки" - они же единицы - очень сложно? Или наоборот, у Вас таки три высших образования и Вы хотите предложить другие решения столь сложной задачи заполнения злосчастной матроски? Как по-мне, 1+1 - вполне понятная первокласснику схема, в конце получается, например, = 2. Что сложного и непонятного?
  А в Вашем интегральном варианте исчисления трудно простому, малообразованному охотнику понять, что такое 1-2-3... Что, теперь их складывать, или вычислять (отнимать)? И сколько таки Вы добыли? Три или шесть?
  2. Вообще-то, у нас охота на зайца, как бы, индивидуальная: у каждого персональная отстрелка, персональная и норма на день - один заяц!
  Посему одного добыли - можете собирать ружье и топать домой! Второй вариант: если Вам жалко голодного соседа, который на Вас зайца загнал, то разберите ружье в чехол и гоняйте зайцев на соседа! Хотя с зачехленным ружьем Вы все равно на охоте!
  В то же время Вы имеете право на одновременное добывание лисиц, волков и бродячих собак (и кого еще там?..). Посему можете ходить с собранным, заряженным ружьем и нагонять зайца на соседа, но сам - не стрелять! А если сосед из-за отсутствия стрельбища и мишени "бегущий заяц" стрелять так и не научился, то Вы набегающего на Вас второго зайца наверняка отстреляете, чтобы отдать соседу-неучу. Однако, имейте ввиду, что возможен вариант, что Вы добудете второго зайца на глазах инспектора, и последний будет вполне законно обвинять Вас в превышении нормы добывания! Со всеми последствиями, которые, надеюсь, Вы знаете.
  Надо же понимать, что все нормы рассчитаны из жизненного опыта, начальники, вероятно, предполагали, что не все добудут норму зайца за день. И это, в какой-то мере, позволит сохранить зайцев как вид! А то бы норму установили 0,5 зайца в день!:p
  ПыСы В жизни все, естественно, несколько по-другому, но описанное мною может иметь законную реальность!
   
  Останнє редагування: 12 лис 2017
 20. vkkovalov

  vkkovalov Мисливець

  Полностью с Вами согласен.Но т.з. МАТРОСКА документ имеющий ПОДПИСЬ и МОКРУЮ ПЕЧАТЬ а не арифметичечкая тетрадь ученика 1-го класса.
  И товарища который заплатил деньги за охоту а также скидывался на бензин и т.п. надо тоже уважать.А контролирующие товарищи будь то ГАИ или охот .инспектор или др. заинтересованы в протоколах (их работа ) за которую они получают бабосы.
  ( случай из практики приезжает ТОВАРИЩ и все дружно по 20 гр сдают на протокол что бы он дальше ничего не проверял и не портил праздник.
   
 21. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  Ясный хрен - заинтересованы: государственный начальник дает тебе транспорт, бензин, (возможно) отгулы или командировочные, с него (начальника) спрашивают работу, которую в том числе оценивают и по показателям контроля. Иначе зачем их содержать, деньги на них тратить (Вы это правильно заметили)? Пусть идут в ларьки спекулировать, это теперь не запрещено!
  И, наконец, если сравнивать с ГАИ, они пристают к вам не потому, что хотят, а просто работа у них такая, но они не могут вас наказать только за то, что лицо ваше им не понравилось. Но вы иногда таки нарушаете ПДД, давая им таким образом вас наказать по Закону!
  Так и тут: не нарушай и придраться будет не к чему!..
  ПыСы. Мне смешно сейчас другое в нашей стране: правительство завпретило фактически всем инспекциям проверять планово подконтрольных - вроде бы как, не мешайте среднему и мелкому бизнесу!
  Но фактически не проверяют и крупный. но зато можно проверять в случае жалоб или вказивок верхних руководителей! Тоесть, фактически инспекции становяться карманными инструментами по исполнению заказа "Фасс!!".
  Но в нашем случае вывод в другом: не нарушай и ненаказанным будете!
  Да, то, что я Вам посоветовал, можете не делать - Вы же не в 1-м классе и даже, надеюсь, не в третьем, а порядок пользования матроской у нас в стране, как мы точно выснили, почти не определен...
  Чем это для Вас может закончиться - не трудно догадаться!
  Мне эта бессмысленное словоблудие надоело, мне есть чем заняться!
  Тему закрываю!!!
  В Заоконе же написано, что транспортиновать и переносить добытую дичь или ёё части без отметки запрещено! Ответьте сами на свой вопрос!
   
Статус теми:
Закрита.

Поділитися цією сторінкою

Графф