Мораторій на відстріл лося?

Тема у розділі 'Опитування', створена користувачем Яремко А.А., 4 лют 2017.

Вутка - все для охоты и рыбалки
?

Як Ви вважаєте чи потрібен мораторій?

 1. Так! мораторій потрібен він збільшить популяцію

  98 голосів
  51,3%
 2. Ні це нічого не дасть.

  93 голосів
  48,7%
 1. Яремко А.А.

  Яремко А.А. Модератор Команда форуму

  Від сьогодні полювання на цих тварин впродовж 25 найближчих років на території України ЗАБОРОНЕНО.

  Щойно міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак підписав відповідний Наказ.
  Коротко: Наказ передбачає встановлення заборони полювати на лося європейського (Alces alces) на всій території України строком на 25 років. Зобов’язує Державну екологічну інспекцію України здійснювати державний нагляд (контроль) за дотриманням режиму цієї заборони. А ще документом передбачено розробку програми відтворення популяції лося європейського (Alces alces) в Україні та забезпечення проведення необхідних досліджень і моніторингу стану його популяції за участю науковців.

  Якщо відверто, то з мораторієм ми запізнилися на років 20-30. Останні події з кривавого полювання на Чернігівщині, де потерпіло ціле стадо і загалом збільшення таких повідомлень від громадян – стали крайнім попереджувальним сигналом, що зволікати нікуди. Зараз за різними підрахунками популяція лосів в Україні нараховує від 2 тис особин до 6 тис. Тоді як в Білорусі і Польщі близько 30 тис. До речі, Польщу теж свого часу спіткала подібна історія з масовим відстрілом цих тварин. З 2001 року там запроваджено мораторій і популяція лося за цей час зросла у кілька разів.

  P.S. Перед тим як розробити Наказ, Мінприроди консультувалося з Інститутом зоології ім. І.І. Шмальгаузена Національної академії наук України . Висновки про стан популяції лося були критичними і лише офіційно підтвердили наше побоювання, що тварина зникає в Україні. Вважаю, що робити вигляд, що флора і фауна не українське національне багатство і з його захистом можна почекати до кращих часів – злочин і бездіяльність. Підписав Наказ, щоб Україна зберегла і відновила популяцію цих прекрасних тварин. Щоб наші діти і внуки змогли їх бачити не лише в зоопарках, а й природних умовах. Екологам дякую за активну позицію у цій історії, а мисливцям все роз’яснено в тексті Наказу на сайті Мінприроди.


  Наказ ст1.jpg Наказ ст2.jpg
   
 2. Safari
 3. KFoR

  KFoR Снайпер

  Всюди європейська інтеграція, а де реальне покарання варварам які стріляли по лосям?(в них і так ліцензії не було) Мораторій для відновлення популяції це рішення не погане, але є дуже багато але. Сумно.
   
  ldkukr, osk76, Андрій0550 та 2 іншим подобається це.
 4. WildWest

  WildWest Мисливець

  Жаль, что браконьерам этот приказ побоку (хотя нет, не побоку, а пох.ю).
  Сомневаюсь, что таким образом популяция увеличится.
  Сколько в год отстреливают лосей по лицензии? А сколько в тихаря? Думаю, что в тихаря гораздо больше. Поэтому, могут они там хоть три приказа написать, а толку будет ноль.
  Бюрократия это такая вещь, главное бумажку настряпать, создать там комиссию какую нибудь, в общем видимость работы для прикрытия ж.пы, что бы если вдруг спросят:
  - а шо ж вы с.ка делали для сохранения популяции?
  ответить:
  - как, что? мы бля приказ наваяли? Наваяли... комиссию создали? Создали.. Письма всем написали? Написали...
  Все, жопа прикрыта... а заодно и бюджет освоен, откат от "профільних установ" получен, поделен и благополучно потрачен...
  Вот и все дела.

  Почему в Европе зверь есть? Его не стреляют? Стреляют, и наверное побольше чем у нас. Но наверное при этом еще и головой думают и денежки с лицензий тратят на охрану, подкорм, обновление крови и тд (я в этом не спец, по этому заранее прошу прощения, если ошибаюсь).
   
  osk76, victorvdv, Sergiy_Kopach та 9 іншим подобається це.
 5. Яремко А.А.

  Яремко А.А. Модератор Команда форуму

  Не забуваємо голосувати!

  В свою чергу додам що у нас "діє" мораторій на вирубку лісів а по факту вагоними їздять!
   
  osk76, Dimkaaa, aleksandr0410@ та 4 іншим подобається це.
 6. WildWest

  WildWest Мисливець

  Проголосовал. Хоть смысл голосования не понятен. Что это изменит?
   
 7. Яремко А.А.

  Яремко А.А. Модератор Команда форуму

  Нам потрібно знати думку мисливців!
   
 8. WildWest

  WildWest Мисливець

  А лес это отдельная тема. Тоже интересная... Его как ни странно надо рубить, но опять же с мозгами. Правда думать при этом надо не только о том, что бы бабла побыстрому срубить.

  П.С. Сначала хотел написать, что рубить надо "с головой", но сразу захотелось добавить "с головой многих начальников лесгоспов"... пришлось исправить на "рубить с мозгами".
   
  мр 153 12 76.., Monya та Яремко А.А. подобається це.
 9. Яремко А.А.

  Яремко А.А. Модератор Команда форуму

  :D:D:D


  Все так має бути з розумом і відстріл тварин! Тих же лосів потрібно відстрілювати які нечисті! Бо погане поголівя дасть погане потомство!
   
  Андрій0550, Monya та WildWest подобається це.
 10. Яремко А.А.

  Яремко А.А. Модератор Команда форуму

  Та навіть не те мене все біьше дивує. А те що показує нам цей "Мораторій" Що наші "господарі" так догосподарюались що прийшлось закрити полювання! Значить вивід який на мою думку це треба не полювання закривати потрібно а "господарів" котрі довели до такого стану МГ
   
  Dimkaaa, aleksandr0410@, JURIST та 7 іншим подобається це.
 11. ramin

  ramin Мисливець

  В цому наказі не бачу жодного сенсу. У житомирському районі в ДТП гине більше лося ніж відстрілюється по ліцензії. Більше користі було б від облаштування зелених коридорів через траси, хочаб на міграційних шляхах. Грамотне проведення біотехнії. Ну, і звичайно, - боротьба з браконьєрством.
  Але на це все потрібно тратити кошти та над цим працювати!-----НЕВИГОДНО!!
  А так ХУ-К і наказ - пару листків А4 і міністр "мольодєц"-увійшов у історію.
  P.S. Хоча, мені особисто, той лось що по ліцензії, що так і нах не нужен(вибачте) - ну не їм я говядини. А за роги згубити таку махіну.....ШКОДА
   
  osk76, kostik911, WildWest та 2 іншим подобається це.
 12. Monya

  Monya ветеран форуму надійна команда

  Я считаю что нужно не закрывать охоту на лося а наказывать браконьеров и жестко штрафовать. А за деньги с проданных лицензий восстанавливать популяцию лосей в Украине.У нас как всегда дело вроде благое а добираются до этого блага через ЖОПУ.
   
  Marischka, kostik911, Hovarf та 4 іншим подобається це.
 13. Monya

  Monya ветеран форуму надійна команда

  Мне кажется в голосовании не хватает третьего варианта...
   
  Marischka та HUNTERPL подобається це.
 14. Вік71

  Вік71 Снайпер

  Якого Діма?
  А зараз,давайте по-чесному! Хто добував лося (маю на увазі законне,ліцензійне полювання). Скільки разів брали ліцнцію? Я особисто- ні разу,навіть і ціни не знаю! Мало в нас лося, і це правда-від якоі нікуди не дінешся!
  Так,за 25 років багато з нас полювати вже не буде-(старість,су..ка,старість),але наші діти його побачать)! Так,що я проголосував - "за"! Може,колись і ми будемо жити так,щоб ....
  Вибачте за граматику,пишу з телефону!
   
  GusarXXX та Андрій0550 подобається це.
 15. cagor

  cagor Слідопит

  Вот главное чтобы этот пункт выполнялся на все 1000%. А так вообще я за.
   
 16. Monya

  Monya ветеран форуму надійна команда

  Витя в Африке подняли популяцию животных не благодаря запрету на охоту а благодаря жесткому наказанию браконьеров и ценам на лицензии.Именно благодаря денежным поступлениям от продажи лицензий и жесткого тотального контроля, наказания браконьеров и выросла популяция африканских животных во многих странах континента.
   
  ColdSteel, Marischka, Мишко К36 та 3 іншим подобається це.
 17. Арго

  Арго Moderator Команда форуму

  Ніяк наші державні тугодуми не розуміють,або не хочуть розуміти того,щоб Закон діяв потрібно з ним приймати водночас зміни в санкційному плані,а власне зміни в адмінкодексі і КК!!А так все як в пісні-"говорили-балакали сіли і заплакали"!!Немає покарання-немає дії в сторону покращення.Заробляти "галочку"треба також з розумом,при умові якщо він в декотрих є!!
   
  Marischka, мр 153 12 76.., Maximus1983 та ще 1-му подобається це.
 18. Monya

  Monya ветеран форуму надійна команда

  Поднять цены на лицензии и развивать отрасль.
   
  Marischka та HUNTERPL подобається це.
 19. Арго

  Арго Moderator Команда форуму

  Ціна ліцензії на відстріл лося в Україні від 30000 грн.,а це не дуже мала сума і її не кожен потягне.Значить збільшення суми вартості ліцензії,буде збільшувати ризик росту браконьєрства!!А це зовсім не те,що нам потрібно.Не там і не так треба шукати кошти на розвиток цієї галузі.Ми маленькі шестерні в цьому великому механізмі бюрократії і корумпованості без яких він буде працювати в сталому режимі і без суттєвих змін.Треба вводити режим -"око за око,зуб за зуб",тоді може і будуть зміни на краще!!!Або так-

  [​IMG]
   
  Останнє редагування: 4 лют 2017
  HOMICH, томка, Marischka та 12 іншим подобається це.
 20. HDC

  HDC Мисливець

  Мало в нас лося. І дійсно потрібно думати що робити щоб збільшити їх популяцію. Та дійсно думати а не тупо мораторій на заборону полювання на лося. Для того щоб всієї дичі було більше, і лося в тому числі, потрібно наказувати браконьєрів, і в першу чергу нічних, тих хто у період закритого полювання стріляє. Штрафи є, досить не малі, та її потрібно ще підняти, за лося вважаю штраф повинен бути в районі 400 тисяч грн. Ще крім того що підняти штраф потрібно щоб контроль здійснювався. А контролю як такого нема. Наприклад у районах УТМР де площа в районі 20-40 тисяч гектарів всього 2-3 єгеря в кращому випадку, і то...єгеря самі зайняті браконьєрством, та ще як правило в зоні відродження. Тому необхідно в першу чергу організувати службу що буде ловити браконьєрів. На цю службу багато коштів не потрібно, тим більше враховуючи штрафи ця служба себе окупить досить швидко. А в нас цим на жаль ніхто не займається.
   
  томка, Marischka, Сябар та 2 іншим подобається це.
 21. Monya

  Monya ветеран форуму надійна команда

  Васильевич вот я об этом и говорил выше.
   
  томка та Арго подобається це.

Поділитися цією сторінкою

Графф