Мінімальний вік для придбання гладкоствольної зброї 18 років

север

ветеран форуму
надійна команда
Так у словах про калаш у 18 років, якесь раціональне зерно певно є, до тогож я і сам є щирим прихильником спрощення та лібералізації закону про зброю,
але як тільки згадую скільки на службі буває нещасних випадків пов"язаних зі зброєю, скільки комісованих, скалічених тіл і душ у дісбатах та зонах після тих хлопчачих ігор... то чесно кажучи ті зайві чотрири роки, здаються не такі вже і зайві, принаймі у голові щось додасьця і, вибачте, із сраки дим трохи вийде.
Нельзя ровнять под одну гребенку арабов-узбеков-украинцев и т.д.- всех тех, кому вручили в руки оружие по призыву и тех, кто пришел в охоту по призванию души: отношение к оружию у них совсем разное.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
При всём уважении к Вам, но давать оружие в 16 лет категорически нельзя, даже если оно гладкоствольное. Если уж и поступать так, то находиться с оружием в угодьях можно только под присмотром опытных охотников.
У народов севера - оружие с детства и несчастных случаев там практически не бывает. Воспитание и культура. И никакого присмотра взрослых.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
под присмотром опытных охотников
...Которые, зачастую, сами же и нарушают правила поведения с оружием: давайте далеко не углубляться: возьмем, к примеру, ту же банальную пъянку на каждой коллективной охоте ( и далеко - не после ее завершения!): или спорить
будете?!
к
 
Останнє редагування:

andremon

Мисливець
У народов севера - оружие с детства и несчастных случаев там практически не бывает. Воспитание и культура. И никакого присмотра взрослых.
Про народы севера ;) не скажу, не был, не знаю, с современной молодежью периодически общаюсь, и это еще не с самой упоротой, конечно встречаются и адекватные ребята, но основная масса...
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
У народов севера - оружие с детства и несчастных случаев там практически не бывает. Воспитание и культура. И никакого присмотра взрослых.
Плотность населения немного другая. Если соседа нечаянно убить на охоте, то чтобы поговорить придется верст 200 на олешках к другому соседу ехать :)
 

Taraskin 1980

Мисливець
В наше время видавать розрешение многим противопоказано не то что в 18 даже в 30 лет .У одного спросил с утра пока ждал машину куда едет ответ был мочить зайца.Шо характерно таких охотничьков немеренно.
 

KFoR

Зброяр
З одної сторони якщо на вибори можна в 18 то і зброю також можна дозволяти з моменту повної цивільної дієздатності. З іншої сторони... в 18 зараз не всі за себе відповідають. Я особисто скоріше висловлюсь за.
 

SAB

Мисливець
На мо думку, є такі що в 25 рано давати. З батьком на полюванні я ще з 5 класу, батько в костюмі в очеретах,а я на берегу. Не дай бог пропустити мені відкриття на качку, то це сам не свій. З кожним роко чекав відкриття немов справжній мисливець. Всі говорили ,та почнуться дівки куди й охота дінеться. Було все та полювання з кожним роком захоплювало все більше. У 8 класі з батьком разом заряджали патрони. Коли виповнилось 17 років батьки подарувли рушницю але так формально, зареєстрована була на батька. Споряджав сам патрони , ходили з батьком стріляти. Стріляв я в волю,але під наглядом батька. Стукнуло 18 пішов в армію , в 19 прийшов на дембель , охота не пропала.. Вже розумів коли качка високо ,коли близько, все вказівним пальцем проводив та в думці стріляв. Не міг зрозуміти чому мисливці з 5 ти зарядками гатили по качці на висоту літака. Перший раз стріляв по качці в 20 років з батькового иж 58 на вскидку по качці ,і попав прикладом по зубах та по носу, зразу стало зрозуміло що це таке довгий приклад. Виповнилось 21 рік здав екзамен на мисливський квиток, без проблем. Курси динамо та все інше. І на відкриття на пушного вже пішов з своєю 20 кою. А мій товариш захотів стати мисливцем у 25 років , до цього ніякого полювання йому навіть не снилось. І який результат, відкриття на качку три підранки в очеретах ,та через 20 хвилин пустий патронтаж. А стріляти під небесами так і не перестав, лише номер шроту змінив та двостволку на 5 ти зарядку. А патрони заряджати ніразу не пробував.
 

SAB

Мисливець
І взагалі , дивився я якось передачу то в амерекі простіше зробити дозвіл на пістолет ,а ніж на помповик . Пояснюють вони це тим що 1 куля з пістолета є менш небезпечною а ніж заряд картечі. Якось так, точно не пам'ятаю.
 

typict

Мисливець
Отже висновок думаю один. Зброю можна дозволяти і в 18 і в 16 і в 32. Але потрібно щоб змінилась дозвільна система. Якщо довідку в лікарні будуть видавати тільки адекватним після проходження комісії, довідку з курсів будуть видавати тільки тим хто дійсно буде знати правила, пройде курси і буде вміти поводитись зі зброєю, тоді немає різниці скільки років цій людині. Якщо його дійсно реально перевірили і навчили, тоді хай отримує дозвіл. А так як у нас зараз, то немає різниці що там в законі написано, зброю може отримати будь який придурок, неадекват, наркоман, розп.здяй та ін.... особини які мають кілька сотень зайвих гривень.
 

saeco

Мисливець
Мы обсуждаем мнение о целесообразности увлеченного Охотой молодого человека начать самостоятельный путь в этот удивительный мир, на полных правах, с 18 лет. Естественно, с оружием, собственным, в руках.
Я, категорически - за! С 18 лет.
Дуже спірне питання.
18 років сьогодні це не те саме, що 18 років хоча би 15 років тому назад.
Нинішні підлітки психічно незрілі і неврівноважені.
Основною причиною є злиденне існування основної частини населення, гра в комп'ютерні ігри на планшеті і телефоні методом дотику, постійне носіння навушників.
Вибачте, але коли дитина, як Даун або Імбиціил, робить конвульсивні рухи на екрані, то це не до сміху.
Постійне носіння навушніків дезорганізує реакцію мозгу. Людина не контролює при цьому свої дії.
Я не сноб. Я не проти гаджетів, але я проти їх негативного впливу на розвиток психіки.
Через злиденне життя діти шуають себе в цих гаджетах.
Я знаю іноземне життя, але такого, як в Україні я ще не бачив - Дитина сідає в транспорт і одразу хватається за гаджет.
Власне, повнолітня дитина (наявність паспорта) має всі права дорослої людини.
Тут все упираєтся в умови отримання зброї у володіння. Дійсно, його треба докорінно змінити.
 

SAB

Мисливець
Якби в нас в Україні були секції де можно було з раннього віку вчити та розуміти , що полювання це не вбивство тварин , та добування м;яса! Поводження зі зброєю. вивчати повадки тварин. Та й вивчення всього що зв;язано з природою . Може й не кожен став би мисливцем. але багато хто став би Наприклад : зоологом , біологом! А не так , що купив рушницю, і я вже мисливець. Який не може відлічити де самець ,або самка косулі. та косулю від оленя. А воно стоїть розказує трусячись , що пройшли кози з от такими рогами і підіймає до гори руки! Може й можно б рушницю у 18 але не для полювання ,а для самооборони. І не більше . Та й що там обороняти у 18 ! А зараз довідка -грощі, курси динамо - гроші, мисливський квиток - гроші. Грощі які платять щоб це не проходити!А коли стріляє , а воно осічка, і починає крутити рушницею на ліво та на право, добре що ще в ствол не заглядає. Я багатьох знаю таких що навіть не знає
що написано на патроні! Моя думка 21 не раніше!
 

Taraskin 1980

Мисливець
Видал одного в сапсане пальцы в перстнях с брюлами цепь шире чем ошейник у моей собаки .Вертит в руках карабин и на полном серезе спрашует у продавца ты мне скажи я с него смогу завалить человека и ето он был трезвый,а шо у него делается в голове после выпитого стакана даже страшно представить.
 

andremon

Мисливець
Видал одного в сапсане пальцы в перстнях с брюлами цепь шире чем ошейник у моей собаки .Вертит в руках карабин и на полном серезе спрашует у продавца ты мне скажи я с него смогу завалить человека и ето он был трезвый,а шо у него делается в голове после выпитого стакана даже страшно представить.
Таких индивидуумов по идее должна отсеивать справка об отсутствии судимости... хотя вспоминая недавнее выступление нашего бывшего "легитимного" когда оно в Ростове, не моргнув глазом выдало " - судимостей не имею" в общем с уверенностью в нашей стране можно сказать только одно - то что нельзя купить за деньги, можно купить за большие деньги.
 
  • Like
Reactions: SAB

WadimHunter97

Новачок
Я в 18 уже имел ружье. Было это в 1991 году. Петицию не поддерживаю. Поясню. Я не против того, чтобы в 18 лет иметь гладкоствольное оружие. Я против того, что все покупается (курсы, корочки, экзамены, сертификаты от нарколога - да-да!!!) и на следующий день неопытный (и порой - не адекватный) человек идет на охоту и представляет опасность для окружающих. Недавно разгорелась дискуссия как раз о таком молодом парне, 22 лет отроду. После просмотра видео с его охот поднялся шум и не зря. Нарушение техники безопасности да и правил охоты. Лично я списал на неопытность. Но были и более "жаркие" ораторы.
Я не зря упомянул, что имел ружье в 18 лет. Теперь добавлю - НО ДО ЭТОГО момента я был юниором в УООР с 14 лет и 4 года ходил " с палкой" на охоту. Естественно, с отцом и со старшими охотниками. В том числе и на облавы, и на разного рода био-мероприятия (заготовка веников, сена, кукурузы, буряков - тогда это все еще было). Вот у меня и предложение к петиции - если человек пробыл юниором в охотничьем организации, принимал участие в охотах и другого рода мероприятиях, а если еще есть практика стрельбы и на стенде - то тогда можно было бы и с 18-ти. ИМХО.

ПС: но дураков на охоте и в 40, и в 60 лет хватает...
До УТМР вступив в 16 років, літом виповниться 20, брав участь в багатьох полюваннях разом з досвідченими мисливцями. Перемагав у змаганнях зі стендової стрільби
 

Taraskin 1980

Мисливець
Таких индивидуумов по идее должна отсеивать справка об отсутствии судимости... хотя вспоминая недавнее выступление нашего бывшего "легитимного" когда оно в Ростове, не моргнув глазом выдало " - судимостей не имею" в общем с уверенностью в нашей стране можно сказать только одно - то что нельзя купить за деньги, можно купить за большие деньги.
Есть такое понятие как погашение судимости по сроку давности.
 

SAB

Мисливець
До УТМР вступив в 16 років, літом виповниться 20, брав участь в багатьох полюваннях разом з досвідченими мисливцями. Перемагав у змаганнях зі стендової стрільби
Ви зрозумійте таких як Ви ОДИНИЦІ! А вийняток ніхто не зробить. А надання дозволу в 18 років- це надання зброї багатим та моломозгим людям, яким хочеться лише постріляти. Я сам був такий як ВИ , довго чекав. Зверніть увагу зараз у 21 рік в магазині хапають 5ти зарядки , а звичана двох стволка не воно, не те. І стріляє позайцю стільки його баче! А от якби були якісь навчальні центри при УТМР - то для випускників ( членів) можно б було зробити й вийняток! А ле посвідчення куплять і тут! Так що маємо що маємо! Моя думка! А Вам побажаю лише терпіння, бо знаю як це чекати! З повагою до колеги... Олександр.
 

Яремко А.А.

S-Moderator
Команда форуму
Як казав колись товариш прапорщик "Дураков во всем мире очень мало, но разставлены они так грамотно что попадаются на каждом углу" Спершу жорсткий відбір комісії нарколога, психолога, курси на базі МВС. Потім зброя а то в нас за N суму грошей дозвіл і шизофренікам видають. Преценденти вже були.

Про ситуацію в армії АК дають далеко неправда тому що зброю дають під наглядом після жорсткого КМБ тому Ваші доводи трохи знівельовані!

 
Зверху