На Вінничині бешкетують вовки

Тема у розділі 'Моя трудоучасть', створена користувачем dogBosca, 2 кві 2018.

 1. dogBosca

  dogBosca Мисливець

  У Чечельницькому лісгоспі вовки загризли двох козуль
  На минулому тижні лісівники Дохнянського лісництва (Чечельницький лісгосп) знайшли рештки козулі, яку загризли вовки. В угіддях Чечельницького держлісгоспу це вже другий випадок знищення копитної тварини хижаками з початку цього року. За словами мисливствознавців, мова йде лише про виявлений факт знищення козуль - насправді таких випадків може бути набагато більше.
  За результатами обліку диких тварин станом на лютий 2018 р. в мисливських угіддях Чечельницького лісгоспу нараховувалося 8 вовків. Мисливствознавці та єгері підприємства періодично фіксують сліди сіроманців на території сіл Стратіївка, Бритавка, Дохно (урочище Дубівка). В серпні минулого року, приміром, п’ятеро хижаків увірвалися до с. Стратіївка та знищили 11 кіз – в тому числі, двох кіз вовки встигли забрати з собою.
  В січні цього року лісівники Дохнянського лісництва виявили рештки козулі на території урочище Дубівка – сліди сіроманців та характерні ознаки знищення тварини свідчили про те, що тут «попрацювали» саме вовки. А минулого тижня хижаки напали на другу козулю – її рештки лісівники знайшли в тому ж урочищі.
  Лісівники припускають, що на території Дохнянського лісництва є принаймні троє дорослих вовків, а в квітні-травні цього року можна очікувати й поповнення у родині хижаків.
  Нагадаємо, що дорослому вовку необхідно за добу з’їдати не менше 2 кг м’яса. В 2017 році в мисливських угіддях Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства було зафіксовано 28 вовків, ще 28 - в мисливських угіддях інших корситувачів (загалом, 56 вовків на території Вінницької області).

  http://www.vinnitsa.info/news/na-vi...v-chechelnitskomu-hizhaki-zagrizli-kozul.html
   
 2. Safari
 3. AND KOV

  AND KOV Слідопит Команда форуму

  І які висновки зробив лісгосп?
  Зима пройшла знігу вже майже нема...чекали весни...
  Ніхто на початку сезону не знав про вовків?
   
  mulyavchik подобається це.
 4. Hovarf

  Hovarf Мисливець

  Я б не став так категорично звинувачувати лісгосп. Можливо вказані лісництва є мисливськими угіддями інших користувачів. Тоді лісгосп ніякого відношення до вовків не має.
   
 5. AND KOV

  AND KOV Слідопит Команда форуму

  Шановний Hovarf
  Читаємо уважно.
  Я категорично нікого не звинувачую, я запитую, прошу це занести до протоколу :)
  Можливо нам прийдеться всим їхати на вінничину...
   
  Останнє редагування: 8 кві 2018
 6. Hovarf

  Hovarf Мисливець

  Можливо я Вас не правильно зрозумів. Але Вашу фразу - "а які висновки зробив лісгосп" я сприйняв як докір (або звинувачення) працівникам лісгоспу.
   
 7. Hovarf

  Hovarf Мисливець

  Якщо лісництва Чечельницького лісгоспу є мисливськими угіддями інших користувачів, то Ваше запитання мало б адресуватися їм (іншим користувачам), а не лісгоспу.
   
 8. AND KOV

  AND KOV Слідопит Команда форуму

  Я взагалі задав питання людині яка створила цю тему.
  Куму , як і скількі лісгосп врізав угідь я не знаю.
  І взагалі — лісгосп за щось взагалі відповідає і цікавиться біофондом лісів України???
  Чи що взагалі відбувається???
  Хто з вовками буде боротися?
  Лісгосп —як державна структура цікавиться , що коється в «інших користувачів»?
  І як вони ведуть свою діяльність?
  Чи лісгосп роздав— а що далі, «Аблажілі мєня аблажілі , гонят пряма на намєра»
   
  Останнє редагування: 9 кві 2018
 9. Hovarf

  Hovarf Мисливець

  Ви зачепили болючу тему. Звичайно ж лісгосп, як орган державного контролю в сфері мисливського господарства, мав би здійснювати контроль в угіддях інших користувачів. В лісгоспі навіть є штатна посада - районний мисливствознавець. Саме ця особа і повинна контролювати ведення мисливського господарства іншими користувачами в межах адміністративного району (і боротьбу з вовками також). Не знаю як в інших областях, але в нас на Львівщині єдина функція районного мисливствознавця, яку він здійснює - це обмін контрольних карток. І якщо доступ до угідь УТМР або товариства "Лісвник" (громадська організація мисливців) в районних мисливствознавців ще є, то доступу до "приватних" угідь - нема. От і виходить, що фактично ніякого контролю з боку державних лісгоспів за "козирними " угіддями нема.
   
  AND KOV подобається це.
 10. Корнилов

  Корнилов Снайпер

  А зачем контролировать "козырные" угодья , если там все гуд, лучше бы гос. Угодья контролировали нормально!
   
 11. Hovarf

  Hovarf Мисливець

  Ну, може в Ваших угіддях і все "гуд", а в нас не зовсім так. Охорона "козирних " угідь в нас - на вищому рівні, підгодівля та біотехнія - також. Відповідно і звіра є багато. Але коли полювання з вишок там йде повним ходом круглий рік (для своїх людей) і коли м'ясо дичини круглий рік поставляється в Львівські ресторани, влавниками яких є ці самі власники угідь, то я вважаю, ЩО ЦЕ НЕ Є ГУД, бо закон має бути один для всіх.
   
  Ohotnik47 та Корнилов подобається це.
 12. Ohotnik47

  Ohotnik47 Мисливець

  Поширене явище.
  У нас били звірину круглий рік, і вдень і вночі.Дохлі кози і лосі валялись по всьому лісу, не кажучи вже про кабанів - їх списували на чуму.Так шикували майже 3 роки - зараз уже нічого нема то й особливо не стріляють.А побачити тепер слід козулі - дивина, от вам і "козирні" угіддя.
   
  VADAS67 подобається це.
 13. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  Ви впевнені, що це не визнають протизаконним?
   
 14. Kapitan

  Kapitan Слідопит

  Таке мабуть скрізь.
   
 15. Panters

  Panters Мисливець

  Повернусь до початку теми. Проживаю в Кодимському р-ні Одеська обл. (межує з Чечельницьким ), є знайомі мисливці які розповідали про випадок в Стратівці в минулому році. Там ситуація така, що люди писали колективні скарги з вимогою прийняти міри, але керівництво не дає дозволу на відстріл вовків, самі мисливці села (5-6 чол.) не можуть самостійно вирішити проблему (урочище непрохіне, дуже густий чагарник). Єдиний вихід (особисто моя думка) полювання на приваді, але мабуть тутешні мисливці до цього ліниві, в минулому році в околицях цьго села бачили стаю біля 15 особин (в капкан зловили 1 вовчицю).
   
  lessi подобається це.
 16. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  На приваді, скоріш за все, без гарного нарізного теж немає що робити із вовками!
  А застосування капканів заборонено Законом! У тому числі й на вовка!!!
   
 17. Гобой

  Гобой Слідопит

  upload_2018-8-13_10-32-35.jpeg
  А такого плана.??? Запрещены?
   
 18. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  Гобой подобається це.
 19. Ohotnik47

  Ohotnik47 Мисливець

  Колись, як розвели було, копитних в господарстві - то з'явились і вовки і рисі.Так от вовки різали козуль по снігу просто так, не їли.Організовували облави з великою кількістю "мисливців" - толку ніякого, основну кількість вовка добули єгеря з засідок на підгодівельних майданчиках для кабана.Вовки ходили за табунами як пастухи.
   
 20. Panters

  Panters Мисливець

  Я розповідаю про те що мені говорили, а не про дозвіл чи заборону капканів. А з іншої сторони якби не дай боже така ситуація була б в моєму селі (та ще й з моїми дом. тваринами), не те щоб капкани, БМ-21 примінили б!:) Жарт! Але простих людей зрозуміти можна, легко говорити коли це тебе не стосується.
   
  Ohotnik47 подобається це.
 21. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  А я вам не про те, що хтось говорив, а про те, що є на справді.
  Намагалися на принаді спочатку брати вовків із дробового. Та він що - дурний підпускати так близько до себе? Лише із нарізним відстріл стронувся з місця на принаді.
  А якщо капкани заборонені, то у разі застосування вами такого для добування вовків, ви не тільки втратите своїх дом. тварин, але ще й штраф сплатите за порушення правил полювання!:cool: Це без жартів!!! Ось тоді й можна сказати, що кого стосується!
  Дикі ви люди, хлопці!:eek:
   

Поділитися цією сторінкою

Графф