На Вінничині бешкетують вовки

Тема у розділі 'Моя трудоучасть', створена користувачем dogBosca, 2 кві 2018.

reloader
  1. dogBosca

dogBosca Мисливець

У Чечельницькому лісгоспі вовки загризли двох козуль
    На минулому тижні лісівники Дохнянського лісництва (Чечельницький лісгосп) знайшли рештки козулі, яку загризли вовки. В угіддях Чечельницького держлісгоспу це вже другий випадок знищення копитної тварини хижаками з початку цього року. За словами мисливствознавців, мова йде лише про виявлений факт знищення козуль - насправді таких випадків може бути набагато більше.
    За результатами обліку диких тварин станом на лютий 2018 р. в мисливських угіддях Чечельницького лісгоспу нараховувалося 8 вовків. Мисливствознавці та єгері підприємства періодично фіксують сліди сіроманців на території сіл Стратіївка, Бритавка, Дохно (урочище Дубівка). В серпні минулого року, приміром, п’ятеро хижаків увірвалися до с. Стратіївка та знищили 11 кіз – в тому числі, двох кіз вовки встигли забрати з собою.
    В січні цього року лісівники Дохнянського лісництва виявили рештки козулі на території урочище Дубівка – сліди сіроманців та характерні ознаки знищення тварини свідчили про те, що тут «попрацювали» саме вовки. А минулого тижня хижаки напали на другу козулю – її рештки лісівники знайшли в тому ж урочищі.
    Лісівники припускають, що на території Дохнянського лісництва є принаймні троє дорослих вовків, а в квітні-травні цього року можна очікувати й поповнення у родині хижаків.
    Нагадаємо, що дорослому вовку необхідно за добу з’їдати не менше 2 кг м’яса. В 2017 році в мисливських угіддях Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства було зафіксовано 28 вовків, ще 28 - в мисливських угіддях інших корситувачів (загалом, 56 вовків на території Вінницької області).

http://www.vinnitsa.info/news/na-vi...v-chechelnitskomu-hizhaki-zagrizli-kozul.html

2. Safari
  3. AND KOV

AND KOV Слідопит Команда форуму

І які висновки зробив лісгосп?
    Зима пройшла знігу вже майже нема...чекали весни...
    Ніхто на початку сезону не знав про вовків?

mulyavchik подобається це.
  4. oooomasterandrey

oooomasterandrey Мисливець

домашняя коза как приманка и долгое ожидание в засаде.

AND KOV подобається це.
  5. Hovarf

Hovarf Мисливець

Я б не став так категорично звинувачувати лісгосп. Можливо вказані лісництва є мисливськими угіддями інших користувачів. Тоді лісгосп ніякого відношення до вовків не має.

6. AND KOV

Шановний Hovarf
    Читаємо уважно.
    Я категорично нікого не звинувачую, я запитую, прошу це занести до протоколу :)
    Можливо нам прийдеться всим їхати на вінничину...

Останнє редагування: 8 кві 2018
  7. Hovarf

Hovarf Мисливець

Можливо я Вас не правильно зрозумів. Але Вашу фразу - "а які висновки зробив лісгосп" я сприйняв як докір (або звинувачення) працівникам лісгоспу.

8. Hovarf

Hovarf Мисливець

Якщо лісництва Чечельницького лісгоспу є мисливськими угіддями інших користувачів, то Ваше запитання мало б адресуватися їм (іншим користувачам), а не лісгоспу.

9. AND KOV

Я взагалі задав питання людині яка створила цю тему.
    Куму , як і скількі лісгосп врізав угідь я не знаю.
    І взагалі — лісгосп за щось взагалі відповідає і цікавиться біофондом лісів України???
    Чи що взагалі відбувається???
    Хто з вовками буде боротися?
    Лісгосп —як державна структура цікавиться , що коється в «інших користувачів»?
    І як вони ведуть свою діяльність?
    Чи лісгосп роздав— а що далі, «Аблажілі мєня аблажілі , гонят пряма на намєра»

Останнє редагування: 9 кві 2018
  10. Hovarf

Hovarf Мисливець

Ви зачепили болючу тему. Звичайно ж лісгосп, як орган державного контролю в сфері мисливського господарства, мав би здійснювати контроль в угіддях інших користувачів. В лісгоспі навіть є штатна посада - районний мисливствознавець. Саме ця особа і повинна контролювати ведення мисливського господарства іншими користувачами в межах адміністративного району (і боротьбу з вовками також). Не знаю як в інших областях, але в нас на Львівщині єдина функція районного мисливствознавця, яку він здійснює - це обмін контрольних карток. І якщо доступ до угідь УТМР або товариства "Лісвник" (громадська організація мисливців) в районних мисливствознавців ще є, то доступу до "приватних" угідь - нема. От і виходить, що фактично ніякого контролю з боку державних лісгоспів за "козирними " угіддями нема.

AND KOV подобається це.
  11. Корнилов

Корнилов Слідопит

А зачем контролировать "козырные" угодья , если там все гуд, лучше бы гос. Угодья контролировали нормально!

12. Hovarf

Hovarf Мисливець

Ну, може в Ваших угіддях і все "гуд", а в нас не зовсім так. Охорона "козирних " угідь в нас - на вищому рівні, підгодівля та біотехнія - також. Відповідно і звіра є багато. Але коли полювання з вишок там йде повним ходом круглий рік (для своїх людей) і коли м'ясо дичини круглий рік поставляється в Львівські ресторани, влавниками яких є ці самі власники угідь, то я вважаю, ЩО ЦЕ НЕ Є ГУД, бо закон має бути один для всіх.

Ohotnik47 та Корнилов подобається це.
  13. Ohotnik47

Ohotnik47 Мисливець

Поширене явище.
    У нас били звірину круглий рік, і вдень і вночі.Дохлі кози і лосі валялись по всьому лісу, не кажучи вже про кабанів - їх списували на чуму.Так шикували майже 3 роки - зараз уже нічого нема то й особливо не стріляють.А побачити тепер слід козулі - дивина, от вам і "козирні" угіддя.

VADAS67 подобається це.
  14. Яковлев В.А.

Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

Ви впевнені, що це не визнають протизаконним?

15. Kapitan

Kapitan Слідопит

Таке мабуть скрізь.

16. Panters

Panters Новачок

Повернусь до початку теми. Проживаю в Кодимському р-ні Одеська обл. (межує з Чечельницьким ), є знайомі мисливці які розповідали про випадок в Стратівці в минулому році. Там ситуація така, що люди писали колективні скарги з вимогою прийняти міри, але керівництво не дає дозволу на відстріл вовків, самі мисливці села (5-6 чол.) не можуть самостійно вирішити проблему (урочище непрохіне, дуже густий чагарник). Єдиний вихід (особисто моя думка) полювання на приваді, але мабуть тутешні мисливці до цього ліниві, в минулому році в околицях цьго села бачили стаю біля 15 особин (в капкан зловили 1 вовчицю).

17. Яковлев В.А.

На приваді, скоріш за все, без гарного нарізного теж немає що робити із вовками!
    А застосування капканів заборонено Законом! У тому числі й на вовка!!!

18. Гобой

Гобой Мисливець

upload_2018-8-13_10-32-35.jpeg
    А такого плана.??? Запрещены?

19. Яковлев В.А.

Гобой подобається це.
  20. Ohotnik47

Ohotnik47 Мисливець

Колись, як розвели було, копитних в господарстві - то з'явились і вовки і рисі.Так от вовки різали козуль по снігу просто так, не їли.Організовували облави з великою кількістю "мисливців" - толку ніякого, основну кількість вовка добули єгеря з засідок на підгодівельних майданчиках для кабана.Вовки ходили за табунами як пастухи.

21. Panters

Panters Новачок

Я розповідаю про те що мені говорили, а не про дозвіл чи заборону капканів. А з іншої сторони якби не дай боже така ситуація була б в моєму селі (та ще й з моїми дом. тваринами), не те щоб капкани, БМ-21 примінили б!:) Жарт! Але простих людей зрозуміти можна, легко говорити коли це тебе не стосується.

Ohotnik47 подобається це.

Поділитися цією сторінкою

Графф