Новий ПОРЯДОК видачі посвідчення мисливця і контрольної картки обліку добутої дичини й порушень правил полювання

Яремко А.А.

S-Moderator
Команда форуму
Доречі було би непогано створити таку ж схему зі сплатою членських внесків в УТМР.

Що думаєте з цього поводу?
 

markiv-bogdan

Мисливець
Взагалі,було б не погано,Андрію.Я підтримую таку ідею.Давай проведемо опитування ,нехай кожен проголосує.Але таке питання потребує змін у статуті товариства.Думаю ,що це буде не легко зробити.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Росток;232533 сказав(ла):
Яковлев В.А. писал:

saeco писал:
Закон вступив в силу протягом дії нитнішніх карток, то по логіці їх термін дії має бути автоматично продовжений.
Але, як завжди в нашій державі, треба чекати офційних коментарів та пояснень.


Не треба нічого чекати: нагадайте статтю 58 Конституції України, яка встановила: "Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи".
Так що наявна на цей час картка має вже термін до 30 квітня 2015 року.


Вітаю Всіх! З Вашого дозволу шановний Яковлев В. А. зроблю деякі уточнення, Конституція України є основним законом який визначає основні засади розуміння принципу дії права у конкретній державі. Що стосується наказів галузевих міністерств, то кожен новий наказ відміняє дію попереднього стосовно одного і того ж питання та повинен чітко прописувати всі аспекти! У останньому порядку видачі посвідчень та карток не прописано як будуть діяти попередні картки і у який термін, що автоматично призведе до непорозумінь і правових помилок з боку контролюючого органу! Тому рахую за необхідне це питання підняти і чітко прописати цю норму. З повагою.
Шановний. я, чесно кажучи, не зрозумів, що Ви хотіли сказати у своєму спічі? У крайньому разі, Ваша порада "чітко прописати цю норму" повинна бути звернута до Мінагрополітики - це іхий наказ, а не УТМР.
Більше того, можу сказати, що цей наказ, трошки покращив, на мою думку, старий Порядок, але породив ще більше питань.
Але це - не до мене... Можу лише висловити свою думку... Що, мабуть, і зроблю на шпальтах газети "Полювання та риболовля".
ПіСі. Що стосується зв'язку Конституції України та нормативно-правових актів міністерств, то, повірте старому бюрократові, останні дуже залежать від норм Конституції...
 

Яремко А.А.

S-Moderator
Команда форуму
Проводити голосування думаю немає сенсу бо наше голосування не варте нічого (Я маю на увазі в юридичному сенсі) Для прийняття такого рішення думаю повинне бути зібрання президії ВС УТМР. Та і можуть бути якісь нюанси які нам невідомі (бо ми не є працівниками УТМР) Чому так не вийде зробити ! Тому вартує почекати що скажуть Адмін і п.Яковлєв
З повагою.
 

Копатыч

Зброяр
AndriyJaremko;232584 сказав(ла):
Доречі було би непогано створити таку ж схему зі сплатою членських внесків в УТМР.Що думаєте з цього поводу?
А что сдесь думать, везде взносы разные (по областям). Если бы, как раньше, без гостевых "накруток", то можно было бы платить где угодно, а сейчас, у нас взнос 500гр.
 

Копатыч

Зброяр
AndriyJaremko;232717 сказав(ла):
Ви платили в 2014 році 500грн?
У нас в УООРе: взнос- 500гр., отработка- 500гр., сезонка по перу- 250гр.(гостевая -650гр.), на пух- разовая 40гр(готевая- 120гр.). Как будет на следующий год 2015, не знаю, но *меньше* не будет, однозначно!
 

Росток

Мисливець
Яковлев В.А.;232623 сказав(ла):
Росток писал:

Яковлев В.А. писал:

saeco писал:
Закон вступив в силу протягом дії нитнішніх карток, то по логіці їх термін дії має бути автоматично продовжений.
Але, як завжди в нашій державі, треба чекати офційних коментарів та пояснень.


Не треба нічого чекати: нагадайте статтю 58 Конституції України, яка встановила: "Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи".
Так що наявна на цей час картка має вже термін до 30 квітня 2015 року.


Вітаю Всіх! З Вашого дозволу шановний Яковлев В. А. зроблю деякі уточнення, Конституція України є основним законом який визначає основні засади розуміння принципу дії права у конкретній державі. Що стосується наказів галузевих міністерств, то кожен новий наказ відміняє дію попереднього стосовно одного і того ж питання та повинен чітко прописувати всі аспекти! У останньому порядку видачі посвідчень та карток не прописано як будуть діяти попередні картки і у який термін, що автоматично призведе до непорозумінь і правових помилок з боку контролюючого органу! Тому рахую за необхідне це питання підняти і чітко прописати цю норму. З повагою.

Шановний. я, чесно кажучи, не зрозумів, що Ви хотіли сказати у своєму спічі? У крайньому разі, Ваша порада "чітко прописати цю норму" повинна бути звернута до Мінагрополітики - це іхий наказ, а не УТМР.
Більше того, можу сказати, що цей наказ, трошки покращив, на мою думку, старий Порядок, але породив ще більше питань.
Але це - не до мене... Можу лише висловити свою думку... Що, мабуть, і зроблю на шпальтах газети "Полювання та риболовля".
ПіСі. Що стосується зв'язку Конституції України та нормативно-правових актів міністерств, то, повірте старому бюрократові, останні дуже залежать від норм Конституції...
Як кажуть- і знову здравствуйте! Суть мого спічу знайшла свою реакцію у Вашій відповіді та бажанні підняти це питання хоча б у засобах масової інформації, що нажаль поки що лише у наших силах! Стосовно Вас і Вашої думки ніяких питань чи заперечень з мого боку не малось на увазі, я лише на правах форуму висловив свою думку і бачення вирішення цього питання на загальному рівні, може до когось хто творив цей порядок дійде, що він не досконалий і виданий на скору руку. А я, як фахівець у царині юриспруденції, помітив цю правову колізію і не втримався від коментару. З повагою.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Росток;232833 сказав(ла):
А я, як фахівець у царині юриспруденції, помітив цю правову колізію і не втримався від коментару. З повагою.
Зовсім не збирався Вас скривдити. Але Вам, як фахівцю у певній царині, повинно бути відомо, що громадськість має право на обговорення законопроектів та проектів нормативно-правових актів, або звернутися до державних органів управління із певними пропозиціями, але у кінцевому випадку все одно - останнє слово за органом державного управління!
До речі, повторюся: мені у останній редакції Порядку багато що не сподобалося, більше того - вважаю, що документ "куций" та недоопрацьований та вимагає ще багато яких змін і доповнень.
Але маємо те, що маємо - то вже питання не до мене особисто й навіть не до УТМР...
До речі, не завжди новий закон змінює старий - у нашій державі, на жаль, часто-густо новий закон суперечить старому. але вони існують паралельно (можу навести приклади, але, сподіваюся, що Ви, як юридичний фахівець, такі приклади й самі знаєте!). Хоча у нормально прописаному законі чи нормативно-правовому акті, зазвичай, вказується, что дія суперечливого документа скасовується.
Але так чи інакше, але видані у цьому році картки (навіть до затвердження нового Порядку) безумовно будуть діяти до 30 квітня наступного року. Це головне, що я хотів сказати на початку нашохї полеміки.
З повгою до юриста!
 

Росток

Мисливець
:)Мої вітання громаді! Сьогодні був з товаришами на полюванні, тропили зайчика, з 8-ї до обіду. Бачили шість зайців стріляв по двох, але далекувато було не поцілив. Зустрічали в полях декілька колективів мисливців, люди різних соціальних прошарків і статусу, але серед інших питань буквально всі задавали питання щодо контрольних карток і їх дії у 2015 році- ніхто нічого не знає і всі збентежені цим питанням! Все ж таки, при використанні карток виданих на 2014 рік у 2015 році, на який закон чи наказ, чи порядок або що інше посилатись?
 

Росток

Мисливець
Але так чи інакше, видані у цьому році картки (навіть до затвердження нового Порядку???) безумовно будуть діяти до 30 квітня наступного року???
Декілька разів перечитав новий порядок видачі посвідчень мисливця та карток обліку добутої дичини і знову не знайшов пункту де прописано, що картки видані у 2014 році які мають термін дії до 31 грудня 2014 року будуть діяти до 30 квітня 2015 року і відповідно при їх наявності можна полювати у новому сезоні 2015 року. Може я чогось не розумію, або існує який інший документ!?
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Росток;232984 сказав(ла):
:)Зустрічали в полях декілька колективів мисливців, люди різних соціальних прошарків і статусу, але серед інших питань буквально всі задавали питання щодо контрольних карток і їх дії у 2015 році- ніхто нічого не знає і всі збентежені цим питанням! Все ж таки, при використанні карток виданих на 2014 рік у 2015 році, на який закон чи наказ, чи порядок або що інше посилатись?
По-перше, для цього й була створена ця тема. По-друге, вже написав, що матроска цього року буде дійсна до 30 квітня 2015 року. По-третє, наш шановний колега PinchukMP у своєму пості № 19 написав думку, виказану місцевими лісниками.
Залишається або повірити нам із PinchukMP, або звернутися за офіційним роз'ясненням до Мінагрополітики чи Держагентства лісового господарства.
Я останнього робити не буду, бо знаю заздалегідь, що вони скажуть так. як и ми із паном Пінчуком (PinchukMP).
Думаю, що у пана юриста Росток може вистачити знань для написання такого запиту, але чи є у нього таке бажання? Конверт можу оплатити
 

Росток

Мисливець
Вітаю! Бажання є і з конвертами все в порядку:)! Думаю з понеділка включу особисті контакти і все ж таки розберусь у цьому питанні. Шепнемо декому у вухо щоб підказали виправити цю прикру помилку із-за якої сполошили всю мисливську громаду України! Але враховуючи події на сході, то питання яким ми переймаємося у цій темі буде сприйматись по меншій мірі як не вчасне. Час покаже, а поки що будемо спиратись на те, що Ви кажете!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Будь ласка, можете на мене все валити! Я витримаю!
Щодо військових дій: війна війною, але полювання - за розкладом!
На рахунок шетопу: думаю, що так швидко виправляти помилки у тільки що затвердженому наказі навряд чи будуть... Навіть у мирний час. Повірте колишньому державному службовцю на пенсії, який пішов на останню із посаді начальника управління правового та методичного забезпечення однієї із Держінспекцій України...
Тим більше, що там виправляти або додавати треба, на мою думку, дуже багато...
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Росток;233338 сказав(ла):
Кстати, я серьезно думаю написать все, что думаю о последней версии порядка в Полюванні та риболовлі. Если есть желание - можем там полемику и устроить. Только без ругани, если можно
 

yuriy563

Новачок
Я человек в охоте новый, но не могу понять почему вы все рассматриваете тему только срока действия картки. Это как раз наименее острая проблема нового Порядка. Нужно обратить внимание на то, что: 1)охотничий билет перестал быть бессрочным;
2) поторная сдача экзаменов непредусмортрена;
3) фактически введена обязаловка получать новый охотбилет при смене места жительства (хотя и предусмотрено слово "може";
4) в связи с утратой бесрочности охотбилета возможно введение обязательной сдачи экзаменов при получении отстрелочной.
Фактически созданы все условия для заноса конвертов для сдачи экзаменов с целью получении того или иного документа.
 

Копатыч

Зброяр
yuriy563;233451 сказав(ла):
1)охотничий билет перестал быть бессрочным;
yuriy563;233451 сказав(ла):
3) фактически введена обязаловка получать новый охотбилет при смене места жительства (хотя и предусмотрено слово "може";
Откуда такая информация?, только что перечитал, ничего такого, не нашел. http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/ed_2014_10_01/RE26093.html
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
yuriy563;233451 сказав(ла):
Я человек в охоте новый, но не могу понять почему вы все рассматриваете тему только срока действия картки. Это как раз наименее острая проблема нового Порядка. Нужно обратить внимание на то, что: 1)охотничий билет перестал быть бессрочным;
2) поторная сдача экзаменов непредусмортрена;
3) фактически введена обязаловка получать новый охотбилет при смене места жительства (хотя и предусмотрено слово "може";
4) в связи с утратой бесрочности охотбилета возможно введение обязательной сдачи экзаменов при получении отстрелочной.
Фактически созданы все условия для заноса конвертов для сдачи экзаменов с целью получении того или иного документа.
Сейчас очень много работы на работе после двухнедельного отсутствия и промежуточного отчетного периода, посему пока обратил внимание на вопрос, который более и чаще всего интересует охотников.
ПыСы. А насчет ошибки Юрия в названии уостоверения охотника охотничьим билетом - простим на первый раз молодому! ;)
 

yuriy563

Новачок
В зв'язку з введенням Нового порядку втратив чинність наказ Міністерства лісового господарства України від 21 березня 1997 року № 32 «Про затвердження Порядку видачі посвідчення мисливця та контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17 травня 1997 року за № 182/1986 (із змінами). Пунктом 3 Порядку, що втратив чинність, передбачалось необмежений термін дії посвідчення мисливця. Новим Порядком необмежений термін дії посвідчення не передбачено. Що стосується другого Вашого зауваження, то відповідно до п.2.11 у разі зміни місця реєстрації особи вона може отримати нову контрольну картку та посвідчення мисливця у відповідному органі за умови пред'явлення паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію в цій адміністративно-територіальній одиниці та подання нею відповідної заяви, анкети мисливця та повернення посвідчення, яке було одержано нею за попереднім місцем реєстрації. Так, ми маємо слово "може" але, виходячи з того, що в документі жодного разу не зазначено "посвідчення мисливця або контрольної картки", а фактично встановлено пов'язанність видачі одного документа з іншим, може виникнути ситуація, коли при отриманні - видачі контрольної картки будуть вимагати здачі екзаменів на посвідчення мисливця, так як його необмежена дія фактично скасована. Зауваження щодо мисливського квитка приймаються.
 
Зверху