Плата за користування мисливськими угіддями.

Статус
Закрита.

Hovarf

Слідопит
Всім добрий день. В мене виникло запитання, яке стосується плати за користування угіддями. Чи сплачують користувачі угідь (УТМР, громадьські організації та ін.) якусь встановлену плату власникам земельних ділянок чи постійним лісокористувачам (якщо мова йде про лісові угіддя) за те, що використовують ці території як мисливські угіддя. Сподіваюся на фахову відповідь керівників мисливських господарств, мисливствознавців , або просто - знаючих людей.
 
Периодически подписывается договор не помню как называется но охотники договариваются с арендаторами и другими собственниками каждые 15 лет но плату за гектар точно помню 1 гр. во всяко случае у нас так было в Херсонской области.
 

Hovarf

Слідопит
Периодически подписывается договор не помню как называется но охотники договариваются с арендаторами и другими собственниками каждые 15 лет но плату за гектар точно помню 1 гр. во всяко случае у нас так было в Херсонской области.
Договори можна укласти, якщо орендатори мають в користуванні великі площі земельних ділянок. А як бути в такому випадку - площа польових угідь - 2 тис. га (для прикладу). Вся ця земля - розпайована по 0,5 га , тобто перебуває у власності фізичних осіб. Тобто ТЕОРЕТИЧНО маємо 4 тис. власників. ТЕОРЕТИЧНО тому, що хтось оформив документи на свою ділянку, хтось ще оформляє, хтось оформив, але в даний час перебуває за кордоном, хтось помер, а спадкоємці переоформляти землю на себе не поспішають. Як бути в такому випадку?
 
Договори можна укласти, якщо орендатори мають в користуванні великі площі земельних ділянок. А як бути в такому випадку - площа польових угідь - 2 тис. га (для прикладу). Вся ця земля - розпайована по 0,5 га , тобто перебуває у власності фізичних осіб. Тобто ТЕОРЕТИЧНО маємо 4 тис. власників. ТЕОРЕТИЧНО тому, що хтось оформив документи на свою ділянку, хтось ще оформляє, хтось оформив, але в даний час перебуває за кордоном, хтось помер, а спадкоємці переоформляти землю на себе не поспішають. Як бути в такому випадку?
У нас тоже все поля распаеваны договор заключали с фермерами которые эти поля обрабатывают им и платили .
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Наскільки розуміюся на питанні, можу лише нагадати, що є така норма у БЗ:
"Стаття 24. Плата за користування мисливськими угіддями платним.
Розмір та порядок внесення плати за користування мисливськими угіддями визначаються у договорі між користувачем мисливських
угідь та власником або постійним користувачем земельних ділянок, на яких знаходяться ці угіддя.
Розмір плати за користування мисливськими угіддями встановлюється залежно від їх місцезнаходження, природної якості та інших факторів".

Ніяких підзаконних актів з цього питання я не бачив, але народ таке вимагає, щоб були встановлені якісь загальні правила гри!
Держлісгосп, наскільки чув, просили 1 грн за 1 га своїх угідь.
Я ще: поки власник-користувач земельної ділянки не вимагає, не напрошуйтеся!
Але пам'ятайте, що у подальшому таке буде виникати точно під час погодження мисливських земель під мисливські угіддя із користувачами-власниками земельних ділянок.
 

Hovarf

Слідопит
Наскільки розуміюся на питанні, можу лише нагадати, що є така норма у БЗ:
"Стаття 24. Плата за користування мисливськими угіддями платним.
Це мені відомо , але тут виникає ряд запитань. Якщо "Розмір та порядок внесення плати за користування мисливськими угіддями визначаються у договорі між користувачем мисливських
угідь та власником або постійним користувачем земельних ділянок, на яких знаходяться ці угіддя." то виходить, що наш умовний районний УТМР за 1 га польових угідь власнику Івану може платити 1 коп., а власнику Петру - 10 грн. , а власник Василь взагалі послав всіх до лампочки і договору заключати не хоче , бо не хоче щоб йому мисливці взимку по городі озимину топтали. Ну це я образно , звичайно, навів приклад. Ще для мене особисто не зрозуміло, що таке користувач земельної ділянки. Якщо фермер взяв в оренду 100 га поля у селян - пайовиків (власників землі) терміном на 5 років, то з ким заключати договір - з ним як з користувачем чи з кожним селянином окремо як з власником?
 

Hovarf

Слідопит
але народ таке вимагає, щоб були встановлені якісь загальні правила гри!
Держлісгосп, наскільки чув, просили 1 грн за 1 га своїх угідь.
І правильно робить, що вимагає. На мою думку плата за угіддя для всіх мала б бути однаковою.
 

Hovarf

Слідопит
ст. 24 ЗУ "Про мисливське господарство та полювання" - також гласить наступне - "Розмір плати за користування мисливськими угіддями встановлюється залежно від їх місцезнаходження, природної якості та інших факторів" . Тут також нічого не зрозуміло - по перше - КИМ встановлюється, по друге ЯКИХ інших факторів.
 
Останнє редагування:

ura83

Слідопит
Це мені відомо , але тут виникає ряд запитань. Якщо "Розмір та порядок внесення плати за користування мисливськими угіддями визначаються у договорі між користувачем мисливських
угідь та власником або постійним користувачем земельних ділянок, на яких знаходяться ці угіддя." то виходить, що наш умовний районний УТМР за 1 га польових угідь власнику Івану може платити 1 коп., а власнику Петру - 10 грн. , а власник Василь взагалі послав всіх до лампочки і договору заключати не хоче , бо не хоче щоб йому мисливці взимку по городі озимину топтали. Ну це я образно , звичайно, навів приклад. Ще для мене особисто не зрозуміло, що таке користувач земельної ділянки. Якщо фермер взяв в оренду 100 га поля у селян - пайовиків (власників землі) терміном на 5 років, то з ким заключати договір - з ним як з користувачем чи з кожним селянином окремо як з власником?

Відповім виходячи із свого не великого досвіду (Хотів (намагався) з небайдужими:D взяти кусочок (маленький....) лісу не для полювання а для нагоночної станції)

1) Якщо мова йде про лісові угіддя. Не плутати землі сільськогосподарського призначення
2) Користувач земельної ділянки для прикладу візьмемо Хмелиський ліс то тут користувачем являється Тернопільський лісгосп, а власником Тернопільська ОДА.
3) . Саме Тернопільська ОДА. встановлює плату за га. спираючись на нормативно грошову оцінку яка є стала, оновлюється кожних 5-7 років, індексація проходить кожного року. (По простому то у земельників є формула по якій і рахують цю саму ціну)
4) Враховуючи поділ на громади то зараз з такими ділянками на приклад у районні можна голову "зламати", якщо звернутись до спеціалістів у земельний відділ то Вони самі "виснуть" на ура...
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
ст. 24 ЗУ "Про мисливське господарство та полювання" - також гласить наступне - "Розмір плати за користування мисливськими угіддями встановлюється залежно від їх місцезнаходження, природної якості та інших факторів" . Тут також нічого не зрозуміло - по перше - КИМ встановлюється, по друге ЯКИХ інших факторів.
Я ж кажу: краще, якщо єдині правила гри визначить якийсь державний орган! Напритклад, КМУ!
 

Hovarf

Слідопит
Я ще: поки власник-користувач земельної ділянки не вимагає, не напрошуйтеся!
Тоді давайте подивимось на це з іншої точки зору. Ось Ви кажете - не напрошуйтесь. Але ж закон каже - " користування мисливськими угіддями є ПЛАТНИМ". То виходить що безоплатне користування - це вже порушення ст. 24 ЗУ .
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Ховарде, тобі, як колезі, скажу так: держава на цьому мало що отримає, тому їй це не зовсім інтересно. Але у цьому, безумовно, зацікавлені власники и користавачі (орендарі) земель, на яких мисливські угіддя розташовані. До 2015 року ця норма була відтермінована (до речі - потугами УТМР!). Але зараз вона почне працювати. Особливо - під час вирішення питання про погодження мисливських угідь із ними.
ІМХО











0
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Думаю, что уже в недалеком будущем нас ждут серьезные изменения в законодательстве, в этом плане: кто, у кого, что, арендует и, самое главное-на каких условиях! Земля превращается ( уже превратилась!) в товар. И думаю, закон будет не на стороне охотников, а на той, кто этой землей владеет.
Самое плохое, что государство, в этой ситуации, самоустраняется от регулирования этой сферы, перекладывая ее на плечи местных органов самоуправления.
 

Hovarf

Слідопит
Ховарде, тобі, як колезі, скажу так: держава на цьому мало що отримає, тому їй це не зовсім інтересно. Але у цьому, безумовно, зацікавлені власники и користавачі (орендарі) земель, на яких мисливські угіддя розташовані. До 2015 року ця норма була відтермінована (до речі - потугами УТМР!). Але зараз вона почне працювати. Особливо - під час вирішення питання про погодження мисливських угідь із ними.
ІМХО
І все ж таки, як на Вашу думку, чи вважається порушенням закону користування мисливськими угіддями бозоплатно?
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Номинально к этому подвести можно по нормам закона. Однако, думаю, это возможно лишь в случае отказа пользователя от оплаты.
А так - откуда я знаю, почему владелец земли не настаивал на своих правах, предоставленных БЗ?.. Какова вина охотпользователя? Да никакой! Хотите договор и оплаты? Давайте заключать!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
доброе утро. у отчима моей жены есть 20га балки, он там еще ставок сделал, никаких договоров он ни с кем не заключал но в сезон охотники игнорируют его замечания что земля его собственность.
Это надо все бумаги перебирать и смотреть, какой штраф Вашему тестю за самоволку, а какова судьба охотугодий...
Однако, если угодья таки закреплены решением областного совета, то не следует забывать предписания ст. 110 и 111 Земельного кодекса Украины. А о чем это - тут у нас умных и уважаемых, энергичных юристов много, пусть они Вам разъяснят, что такое обмеження та обтяження прав на земельну ділянку.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Ну, насчет самоволки я имел ввиду, что хотелось бы разобраться, что там ваш тесть построил на змле в виде водохозяйственного водоема и каким образом он это оформлял. Тут могут быть моменты.
Насчет обмеження та обтяження... Чтобы не влезать в спор, обратитесь к нашим уважаемым знатокам законов на форуме, пусть они объяснят.
А то опять на страниц десять спор разведем, а у меня сейчас времени нет на это.
Удачи!
 
Статус
Закрита.
Зверху