Полювання на лисицю

TOZ-34ER

ветеран форуму
надійна команда
Пропоную всім поділитись своїми звітами або враженнями про пролювання на лисиць.
 

канюк

Мисливець
В суботу бачили одну, а в неділю взяли двох з під собак РГ в очереті. Колектив 8 осіб.
 

Venator

Новачок
Хочу підтримати тему про такий різновид полювання з допомогою наших четвероногих помічників так званих норних : ягів, фоксів, такс - пишу про ті породи з якими доводилося полювати разом з батьком з 12 років до 21, далі армія і надалі армія, тож ділюся враженнями минулого, полювання є загартовуюче як тіло так і витримку тому що доводиться стояти в очікуванні так званого вильоту рудої в постійній напрузі якщо старі нори вести спостереження за кількома віднірками керуючись всіми чуттями свого організму, адреналіновий барометр на першій гряді нір зашкалює та й надалі після кількох вдалих пострілів не надто запал спадає , якщо до цього додати несприятливі погодні умови неможливість сбити запал викуривши сигарету, дотогож азарт разом з переживанням зростає вдекілька раз, коли приходиться робити таку роботу як копати та відкопувати собаку поєднуючи фізичну роботу з вислуховуванням хоч яких шорохів, гарчань під землею і нерідко ця земля є добре мерзлою так до лопат приєднується і лом за яким нерідко приходилося бігати в найблище село чи хутір. Полювання такого роду не для всіх томущо втрати собак яких і не рідко не відкопаєш є з розряду „високо переживаючих” часто задумуєшся чи варто було пускати в старі нори чи іти з однією собакою без четвероногого помічника товариша або чому пускали коли явний рівчатий лаз в нору з борсуком або кількома. Якщо говорити про собак які відрізняються кращою „роботою” в норі то дві такси які в нас були з них на оцінку 3 працювали обидві, з жорсткошерстних : фоксів та ягів - робота яких як на мене завжди є відмінною лише один ягд працював на четвірку; якщо говорити про стать собак то кращим варіантом як на мене є пара : кобель та сучка, і в більшості випадків кобель вижене мухи і болото з нори якщо сучку „затисли” і вона заскавулила. І ще хочу сказати що красивою мордочкою хороший норчак не хвастається так як вона, як правило добре шрамована. Вибачаюся якщо трохи відійшов від суті теми та за побудову речень ну не письменик я, а простий мисливець.
 

TOZ-34ER

ветеран форуму
надійна команда
У неділю коективом 9 чоловік так і не вдалося добути лисицю. Хоча було 2, але тут були лише промахи.
 

Лоцман

Мисливець
Наш коллектив 7-10 челловек с октября этого года,добыл 36 лисиц,зайцев она не ест но фазанов кушает не плохо.
 

Лоцман

Мисливець
А как же разбрасывание вакцины,затем сан.отстрел с последующей проверкой на наличие препарата ? Ну и ободрать в резиновых перчатках,лису в десна не целовать,соблюдать правила личной гигиены.В общем за свой охот.стаж случаев заражения бешенством от шкур лис я не слышал , 40 укольчиков после укуса народ получал и часто.Был случай молодой пацан начал гонять лису по полю с экспарцетом ,загнал ей бежать трудно травка ее вяжет,она остановилась и бросилась в лицо - шрамы на всю жизнь.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
К сожалению, я лично случаи гибели от бешенства знаю... Кстати, в Украине их ежегодно 5-10 случаев.
Основные разносчики и создатели очагов бешенства - грызуны, почему лисицы часто и болеют. Так что всех грызунов не вакцинируешь, даже с разбрасыванием по угодьям. Тем более, что это не так уж и распространено.
А насчет личной гигиены - смысл в этом есть. Однако, бывает, что при разделке лисицы от нее летят брызги (от тушки), которые и на слизистую глаз, рта попадают, что очень опасно (голова, все-таки!..).
Люди, которые постоянно имеют контакт с лисицами, делают, обычно определенные серии прививок, которые действуют лет 10 (например, у нас в Киевской области есть норма для притравки, так ее работник - Никифоров Н.А. - привит на 10 лет.
И еще: сейчас уже не по 40 уколов делают. Далеко шагнул прогресс, даже в медицине.
И последнее: "Волков (лисиц) бояться - в лес не ходить!", но и "Береженого Бог бережет!"
Удачи и здоровья!
 

zweroboy

Мисливець
Мы в это воскресенье как раз занимались разбрасыванием вакцины (брекетов) по посадкам и камышу. За одно под шумок 4-х рыжих взяли.
 

Док

Мисливець
Лоцман;44238 сказав(ла):
А как же разбрасывание вакцины,затем сан.отстрел с последующей проверкой на наличие препарата ? Ну и ободрать в резиновых перчатках,лису в десна не целовать,соблюдать правила личной гигиены.В общем за свой охот.стаж случаев заражения бешенством от шкур лис я не слышал , 40 укольчиков после укуса народ получал и часто.Был случай молодой пацан начал гонять лису по полю с экспарцетом ,загнал ей бежать трудно травка ее вяжет,она остановилась и бросилась в лицо - шрамы на всю жизнь.
Укольчиков сейчас всего-то 6! Резиновые перчатки -вещь спорная-уж очень они рвутся!!!
 

PETROPAVEL

Слідопит
Яковлев В.А. писал:
Сделают укольчик усыпляющий, чтобы не мучался, и потом - утилизируют...


Это шо , потом жене укольчик ???
 

Вкладення

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Нет, Палыч, человека вводят практически в состояние искусственной комы, чтобы не мучился, и он постепенно умирает в бессознательном состоянии... Тяжелая смерть, практически от удушья
 
Зверху