Помогите распознать и оценить Бельгийку

Artik_che

Новачок
Добрый вечер.
Помогите распознать и оценить Бельгийку. В документах "иномарка". Стреляет отлично. Единственное что знаю, год выпуска 1898-1924. Вес 2,76 кг.
 

Вкладення

Artik_che

Новачок
Не в курсе, обычно там пишут производителя.
Я думаю, производитель или мастер оставил своё клеймо на 8-й фотографии, под ХР, "JJ".
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Не в курсе, обычно там пишут производителя.
Я думаю, производитель или мастер оставил своё клеймо на 8-й фотографии, под ХР, "JJ".
Це майстер -ствольщик-Йозеф Якемарт.По цій рушниці в мене склалось враження,що вона переклеймлена,а заодно і переіменована.Прізвище майстора,або фірми знесено фрезою,а на голій площадці нанесене"для використання нітропорохом",крім того,майстер -контролер перевіряв рушницю і в 1929 році і ще в якомусь(буква на фото не читається",а більшість клейм говоре про 1924 рік!!!Як на мене то бельг досить ідеальний в плані виконання,та і не вбитий сильно,ну це якщо стволи в нормі.Взагалі бельгійська зброя залишилась в історіі безіменна,тому на прізвищі виробника сильно не зациклюйтесь.
 
  • Like
Reactions: kef

Artik_che

Новачок
Це майстер -ствольщик-Йозеф Якемарт.По цій рушниці в мене склалось враження,що вона переклеймлена,а заодно і переіменована.Прізвище майстора,або фірми знесено фрезою,а на голій площадці нанесене"для використання нітропорохом",крім того,майстер -контролер перевіряв рушницю і в 1929 році і ще в якомусь(буква на фото не читається",а більшість клейм говоре про 1924 рік!!!Як на мене то бельг досить ідеальний в плані виконання,та і не вбитий сильно,ну це якщо стволи в нормі.Взагалі бельгійська зброя залишилась в історіі безіменна,тому на прізвищі виробника сильно не зациклюйтесь.
Спасибо!
Назревает, исходя из вышеизложенного, куча вопросов.
Зачем было переклеймовывать? Что-то прятали?
Зачем писали "нитропорох" позолотой, можно было просто выгравировать...?
Что означают буквы на первом фото( P S XP)?
Вложил более качественное фото с клеймами, может что-то ещё прочитаете.
 

Вкладення

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Зачем писали "нитропорох" позолотой, можно было просто выгравировать...?
Позолота заставляє менше думати про напис і менше звертати увагу на те,що під написом!
Что означают буквы на первом фото( P S XP)?
Це технологічне клеймлення і до розпізнавальних клейм не стосується.
Вложил более качественное фото с клеймами, может что-то ещё прочитаете.
От і появилось чітко клеймо "М" з зірочкою зверху,що говоре про перевірку контролером окремо кожної трубки ствольної пари в 1923 році,а клеймо " V "з зірочкою зверху -в 1929 році.
 
Останнє редагування:

kef

Зброяр
Хочете провести експертизу...По золота то могла бути примха власника або майстра....
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму

Арго

S-Moderator
Команда форуму

Арго

S-Moderator
Команда форуму

w.w.greener

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
І тут напис скрили )))
Такий напис ставили на безліч рушниць
 

Вкладення

Зверху