По натасці курцхаара.

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Зрозумів! Сьогодні ,ходив по городах, мотузку не чіпляв, бо куски кукурудзи ,лишились. Вітер помірний , трішки завелика. Собака ходив в 30-50 метрах. Прямо по вітру влетів в купу куропатку, .... і погнався недалеко.
Зрозумій: зараз у тебе перше й найголовніше надзавдання: відучити собаку від помилок та порушень. Тому не по кукурудзах чи чагарниках бігай, а там і з тим, де зможеш поставити собаку на шлях істини! А потім вже бігай де хочеш та застосовуй дальній пошук і що завгодно!
 

Rainbow

Мисливець
Ви проігнорували моє жартівливе питання про віддаль у 200 метрів, на яких Ваш курц причуює куріпок. Він не куріпок нанюхує, а їх слід. У песика з чуттям мабуть усе в порядку (а от досвіду-мало, а ще й гарячий, тому і влетів у табунок). Забудьте про птахів-"бігунів". Ваша дичина- дупель, бекас. Але потрібен вправний стрілець, щоб влучати без промахів.
П.С. Ви б ще на деркача/коростеля натаскували молодого пса.:):):) Не стріляйте "шумових" птахів-лише з-під стійки.
П.П.С. Є ще такий варіант, що коли пес починає гонити птицю, господар просто розвертається і йде додому-прогулянка на цьому закінчена. На деяких собак діє.
 

cagor

Слідопит
Ви проігнорували моє жартівливе питання про віддаль у 200 метрів, на яких Ваш курц причуює куріпок. Він не куріпок нанюхує, а їх слід. У песика з чуттям мабуть усе в порядку (а от досвіду-мало, а ще й гарячий, тому і влетів у табунок). Забудьте про птахів-"бігунів". Ваша дичина- дупель, бекас. Але потрібен вправний стрілець, щоб влучати без промахів.
П.С. Ви б ще на деркача/коростеля натаскували молодого пса.:):):) Не стріляйте "шумових" птахів-лише з-під стійки.
П.П.С. Є ще такий варіант, що коли пес починає гонити птицю, господар просто розвертається і йде додому-прогулянка на цьому закінчена. На деяких собак діє.
Я вот не рекомендовал бы бекаса, на прошлых выходных вышел по этой замечательной птичке но она совешенно не держит стойку, подимается за метров 10-15 с криком и тянет за собой остальных птиц что рядом, собачка очень нервнмчает, ушел через 10 мин, без выстрела.
 

rfyjt13

Слідопит
Дуже дякую,за роз'яснення!!!. До цього займався з ягдами та лайками. З лягавими вперше, тому і багато помилок. Хоча літератури перелопатив ,море.
 

Rainbow

Мисливець
Я вот не рекомендовал бы бекаса, на прошлых выходных вышел по этой замечательной птичке но она совешенно не держит стойку, подимается за метров 10-15 с криком и тянет за собой остальных птиц что рядом, собачка очень нервнмчает, ушел через 10 мин, без выстрела.
Ви не порівнюйте осіннього сторожкого бекаса з серпневим-"смірним".
 

Серг-Кл

Слідопит
Прошу прощения у всех! Не нужно искать правды на форуме! Каждая связка собака/хозяин индивидуальны и советы нужно делить на сто. Ищите натащика, а не кинолога будете иметь меньше проблем. Собака делает то что позволяет хозяин - собака сорвалась вы промолчали теперь 1000 раз нужно отработать. Наказывать собаку эл.ошейником не стоит, уже очень правильно сказали - только вибро! Иначе пес охоту свяжет с ударом тока!! Вот тогда П! Только 100% послушная собака может быть взята в поле. Гонит ссобака, а от кого он знает, что гнать нельзя?? Он еще мал и книги не читает! Он не птицу гонит, он в первую очередь не выполняет команду лежать!!! при раздражителе! Детства у собаки нет!! Это как, вы год ему разрешаете валяться на диване, а завтра - все ты взрослый, вали на сырую траву?! Что значит пусть резвится? А переключатель работа отдых где, под хвостом? Был токой же грамотный в воспитании пока не увидел насоящей работы! Был раздавлен и размазан!! Не знаю на сколько важно вообще ложить собаку? Ей может быть не видно птичку)) вот она и поднимается, а там уже и пробежаться можно. Вы своими действиями, без подсказки специалистов, укорените пороки с которыми будете мучаться всю жизнь. Был свидетелем одной охоты: построились подковкой мужики. Один из охотников спускает с поводка драта который с визгом шин пролетает 300 метров в перед поднимая ВСЕ.)) в этой тишине было соышно как блохи разговаривают)) Ну а потом не опишешь словами, какие все были довольные... Не нужно расчитывать, что собака сама все выполнит, на ее гены и инстинкты. Это только 10%, все остальное работа человека. Молодая собака за 200 метров?? Да Вас не хватит и на час с такой охотой) Есть самородки, но увы очень уж редко они встречаются. Нужно отработать послушание, а уж потом охота. Да и все книги пишут: первая птица это перепел!!! А то и подсадной, а то и привязаный, а потом парная куропатка по весне (без ружика) а потом и вдвоем на охоте - один с ружьем один с собакой... Ээх. Кого мои слова тронули за душу не серчайте вещаю ИМХО. Вашу собаку воспитать можете только вы, а на беду или радость вам решать!

Псы: мой выбор после череды ошибок и "дельных советов" - проф. натащик!!
 

valchuk

Мисливець
Может чуть не в тему нужен телефон натсчика в Запорожье или в области желательно с Енергодара.
 

rfyjt13

Слідопит
Чотири полювання ходив , з собакою, стріляв в повітря. Розповім про останній( вчорашній). Вітер був ,здоровий. Куріпок знайшов зо 1,5 години ходу, піднялися з боку від собаки за метрів 25-35. Собака був в пошуку ( не в стійці), за птицею не побіг, дивився куди сядуть, сіли в болото, за метрів 300. Став в стійку ,коли я був в метрах 40-50 , стояв поки я не підійшов. Далі так: я крок,він крок, я ,він. Став в метрах 20 від птиці , підійшли на 5 метрів, піднялися куріпок, я вистрілив , не попав, собака зрушила з місця на пару кроків і лягла. Перелетіли через болото, далеко, більше не знайшов. Перейшов у підліску, причипив дзвоника. Собака ходив від мене метрів в 20 ,саме більше. Став в стійку , я підійшов ,зірвався заєць, пробіг з голосом, по свистку вернувся. Поки все.Жду коментарів.
 

cagor

Слідопит
Дак вроде как все хорошо, только старайтесь добыть птицу, что бы собака это видела, и стрелять только когда правильно отработала. А, да и кайчика не давайте гнать - не гончая же.
 

cagor

Слідопит
Чотири полювання ходив , з собакою, стріляв в повітря. Розповім про останній( вчорашній). Вітер був ,здоровий. Куріпок знайшов зо 1,5 години ходу, піднялися з боку від собаки за метрів 25-35. Собака був в пошуку ( не в стійці), за птицею не побіг, дивився куди сядуть, сіли в болото, за метрів 300. Став в стійку ,коли я був в метрах 40-50 , стояв поки я не підійшов. Далі так: я крок,він крок, я ,він. Став в метрах 20 від птиці , підійшли на 5 метрів, піднялися куріпок, я вистрілив , не попав, собака зрушила з місця на пару кроків і лягла. Перелетіли через болото, далеко, більше не знайшов. Перейшов у підліску, причипив дзвоника. Собака ходив від мене метрів в 20 ,саме більше. Став в стійку , я підійшов ,зірвався заєць, пробіг з голосом, по свистку вернувся. Поки все.Жду коментарів.
Ще важливий момент, якщо собака бачила куди перемістилась птиця не дозволяйте собаці йти туди відразу, краще відвести всторону щоб собака не бачила того місця, а потім навести туди її знову, щоб не вчилася знаходити птицю очима, тільки носом.
 

rfyjt13

Слідопит
Походив в неділю та сьогодні. У неділю були підняті два зайці , шумові, песик пробігся по сліду з голосом, вернувся бистро. Потім був підстреляний заєць, через пів години пустив по сліду, знайшов уже мертвого за 1,5 км. Сьогодні були стійки по куропаткам. Одну стійку зробив за болотом. Поки обходив, стояв мертво, поки не підійшов( обходив десь хвилин 10). Почав крастися разом зі мною, я крок він крок , піднялося три куропаткам, стріляв , собака стояв ,не побіг. Потім він ставав ще три рази , з тим же результатом. Хотів спитати, чи можна курца 7.5 місяця брати на загону охоту?
 

ATIS

Снайпер
Ні, займайтеся пером, на загону ще рано та і навіщо
 

Кайзер

Мисливець
Походив в неділю та сьогодні. У неділю були підняті два зайці , шумові, песик пробігся по сліду з голосом, вернувся бистро. Потім був підстреляний заєць, через пів години пустив по сліду, знайшов уже мертвого за 1,5 км. Сьогодні були стійки по куропаткам. Одну стійку зробив за болотом. Поки обходив, стояв мертво, поки не підійшов( обходив десь хвилин 10). Почав крастися разом зі мною, я крок він крок , піднялося три куропаткам, стріляв , собака стояв ,не побіг. Потім він ставав ще три рази , з тим же результатом. Хотів спитати, чи можна курца 7.5 місяця брати на загону охоту?
Прислухайтеся до порад Серг-Кл,скористайтеся послугами натасчика.Найближчих років десять,будете мати надійного помічника на полюванні.Після загінних полювань у такому віці,не кожен натасчик,уже візьметься за собаку...У кращому випадку,за рік другий віддасте у добрі руки.
 
Зверху