Проверка документов на охоте

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Если стреляешь зайца или лисицу по чернотропу и они уходят подранками, а твой дратхаар никак не реагирует на выстрел и продолжает челночить поле, словно ничего и не произошло - вот это плохо!!!
П.С. Будем считать. что мне пока не повезло увидеть дратхаара, который, одновременно, держал бы мертвую стойку по перепелу/куропатке, не срывался после выстрела в угонку за ними, одновременно настойчиво ( без стойки!!!) преследовал в плавнях утку, лысуху или камышницу и выставлял их под выстрел или ловил в камышах, и одновременно делал стойки по зайцу и не преследовал его после выстрела. Это уже не собака- это уникум!
П.С.С. Каждый собачатник держит собаку "под себя" и для своих охот. Чем-то приходится жертвовать, ведь универсальных собак, чтобы мне ни говорили, не существует.
:D Я написал, что это плохо, но совсем не значит, что такого нет или есть. Я собаку после выстрела уже не сдерживаю - это плохо :D Первые 3 года, пока шлялись по выставкам, испытаниям, то уделяли этому вопросу серьезное внимание. Сейчас - нет. Но за зайцами и косулями мой пес не гоняется. Если без выстрела, то метров 100 максимум, после выстрела - до 200 метров - думаю, на этом расстоянии пес оценивает степень тяжести подранка. За подранком чуть дольше и чуть дальше.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Но за зайцами и косулями мой пес не гоняется.
С дратхааром-это вполне допустимо и даже приветствуется! Тем более, как Вы правильно подметили, гон у них по зверю короткий. Зато, если подранили зайца, то пес может добрать его и до 500-600 метров (рекорд у моего). Без собаки много дичи просто пропадает. Хотя, на первый взгляд, многие прицельные выстрелы мы считаем промахом.
 

Сергийко

Слідопит
В поле зрения,я думаю 85 статья больше относится к гончим.
ст 85КУпАП-допускання собак без нагляду.Не уточнується яких,значить всіх.Але мисливські на то і мисливські,вони мають мати допуск до полювання.
Проте не вказано під яким наглядом:візуальним чи може радіонаглядом(система GPS).Та й візуально наглядати можна з відстані кількасот метрів.Бо коли спитають чи ви з собакою і де вона,то маєте чітко вказати на неї,а не починати її вишукувати.
При втраті собаки в угіддях треба повідомити єгеря,вони за законом мусять її відловити і утримувати(звісно за ваш кошт),те саме і з породистими собаками,можливо і з ознаками,що собака не дика,напр. наявність ошийника.За таких умов і настає відповідальність за ст 85.
 

cagor

Слідопит
ст 85КУпАП-допускання собак без нагляду.Не уточнується яких,значить всіх.Але мисливські на то і мисливські,вони мають мати допуск до полювання.
Проте не вказано під яким наглядом:візуальним чи може радіонаглядом(система GPS).Та й візуально наглядати можна з відстані кількасот метрів.Бо коли спитають чи ви з собакою і де вона,то маєте чітко вказати на неї,а не починати її вишукувати.
При втраті собаки в угіддях треба повідомити єгеря,вони за законом мусять її відловити і утримувати(звісно за ваш кошт),те саме і з породистими собаками,можливо і з ознаками,що собака не дика,напр. наявність ошийника.За таких умов і настає відповідальність за ст 85.
Ну с этим проблем нет, моя постоянно следит за мной, а в высокой траве подпригивает что бы посмотреть где я.:) Я покрайней мере раз за прогулку прячусь от нее, вот она с меня глаз и не спускае, через каждых метров 40-50, оботачивается.:) Любит
 

Сергийко

Слідопит
Курц наша далеко по полю оббегает,но в зоне видимости.Иногда в трвву или кустарники забредут и чего унюхают,то нн сразу дозовешсяКадебоха рядом,на подхвате,тяжело ей по полям,ей бы в воду.Обе сучки,тоже смотрят за нами,чтоб недалеко.А вот на двух открытиях у соседей по палаткам лайки пропали.
 

КДН

Слідопит
Всім добра. Питання до всіх у т.ч. до пана Яковлєва В.О.
Ситуація вчора: один з єгерів Чернінівської губернії свято настоював і завіряв мене,що карта обліку дичини та правопорушень заповнюється лише тоді,коли мисливець добуває дич.Я йому кажу,що вона має заповнюватись при виході на полювання,де вказується район/утмр,дата виходу,а якщо добув дич,то потім у відповідній графі дописується який звір.З його ж слів заповнювати "матроску" не потрібно,тобто потрібно лише тоді,коли добув трофей!
Як це розуміти,хто правий і якими актами/наказами/законами треба керуватися? Дякую.
 

PinchukMP

ветеран форуму
надійна команда
Як це розуміти,хто правий і якими актами/наказами/законами треба керуватися? Дякую.
Шановний КДН,це питання вже не одноразово обговорювалось,і є декілька моментів: 1) Немає жодного закона чи підзаконного акта який би чітко регламентував правила заповнення "картки обліку добутої дичини та порушень"! 2) Дійсно,при добуванні будь якою дичини ви не маєте навіть її переносити без запису про добування в "матросці" Тобто з цього можна зробити висновок, що запис робиться тільки при добуванні дичини,і на мою думку, якщо вносити всі виходи на полювання , результативні чи ні,то місця в "матросці" просто не вистачить.
 

КДН

Слідопит
Шановний КДН,це питання вже не одноразово обговорювалось,і є декілька моментів: 1) Немає жодного закона чи підзаконного акта який би чітко регламентував правила заповнення "картки обліку добутої дичини та порушень"! 2) Дійсно,при добуванні будь якою дичини ви не маєте навіть її переносити без запису про добування в "матросці" Тобто з цього можна зробити висновок, що запис робиться тільки при добуванні дичини,і на мою думку, якщо вносити всі виходи на полювання , результативні чи ні,то місця в "матросці" просто не вистачить.
Добре,знаю кількох мисливців на яких у минулому році склали протокол за незаповнену матроску за вихід на полювання. Добутої дичі на той момент у них не було!
 

PinchukMP

ветеран форуму
надійна команда
Добре,знаю кількох мисливців на яких у минулому році склали протокол за незаповнену матроску за вихід на полювання. Добутої дичі на той момент у них не було!
На що посилались перевіряючі?
Навіть сама назва "картка добутої дичини" вже говорить сама за себе,вона ж не називається картка обліку виходів на полювання"
Ось витяг з закритої теми саме по питанню "матроски"
Яковлев В.А. сказав(ла):
Если вы будете все это выполнять, а проверяющий будет утверждать, что вы что-то не так заполнили, не спорьте, а спросите: «Покажите, где написано ТАКОЕ требование?» Если покажет – научите и меня, если нет, скромно скажите, что ТАКОЙ порядок документально не установлен, посему вы его и не исполняете. В случае все же составления протокола, так и расписывайте в своих объяснениях в протоколе или к протоколу. И обжалуйте действия составителя высшему его начальству, прокурору или в суде.
 
Останнє редагування:

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Вже подібне розглядали. Але давайте ще раз переглянемо БЗ і наявні нормативно-правові акти, що регулюють (можуть регулювати) зазначені дії учасників полювання та контролерів.
Нагадувати про необхідність трьох вищих освіт, щоб зрозуміти порядок заповнення матроски та відстрілки (про ліцензію більш-менш прописано), я не буду! Хоча - вже нагадав...
БЗ
Ст. 20 частина перша,
"п. 5: [Забороняється:] транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту у щорічній контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання, а також у дозволі на їх добування".
Як бачимо, початку перенесення, транспортування добутої дичини чи їх частин повинно передувати внесення відмітки у матросці та у дозволі на добування (відстрільці чи ліцензії).
Більше у БЗ нічого не знайшов. Але у цьому Законі є такий припис:

БЗ
Ст. 20 частина перша,
"п. 7: [Забороняється:] полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання".
Запам'ятаємо цю норму БЗ!
Вже зараз я наведу нормативно-правовий акт, який, на мою думку, пов'язаний із встановленням порядку здійснення полювання для певної території - для всієї України: мова йдеться про
ПОЛОЖЕННЯ про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин, яке
ЗАТВЕРДЖЕНО н
аказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 № 549 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2011 р. за № 1211/19949.
У цьому документі є, наприклад, такі норми:

"1.4. Перед початком полювання розпорядник полювання проводить інструктаж з правил безпеки при проведенні полювань. У журналі реєстрації інструктажу з правил безпеки при проведенні полювання зазначаються номер ліцензії на добування кабана, лані, оленів європейського та плямистого, козулі, лося, муфлона, бабака, бобра, борсука, ондатри, куниці лісової, білки (далі - мисливські тварини), за якою буде проводитися полювання, вид тварини, місце, спосіб та строк проведення полювання, прізвище та ініціали учасника полювання, номер посвідчення мисливця та номер щорічної контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання (далі - контрольна картка). Після проведення інструктажу з правил безпеки при проведенні полювання розпорядник засвідчує проведення інструктажу своїм підписом, а учасники полювання розписуються про ознайомлення з інструктажем у журналі реєстрації інструктажу з правил безпеки при проведенні полювання, який повинен бути пронумерований, прошнурований та скріплений печаткою Республіканського комітету Автономної Республіки Крим, обласного управлінням лісового та мисливського господарства, Севастопольського державного досвідного лісомисливського господарства (далі - державні органи лісового та мисливського господарства). Мисливець, який відмовився розписатися в зазначеному журналі, до полювання не допускається.

1.5. До початку полювання розпорядник полювання зобов'язаний зробити відмітку у контрольних картках усіх мисливців, які беруть участь у полюванні, про місце проведення полювання, строк полювання, вид тварини, дозволений до добування, та номер ліцензії на добування мисливських тварин (далі - ліцензія).

1.6. Одразу після добування тварини на місці відстрілу (відлову) до початку вивезення добутої тварини, а також у разі закінчення зазначеного в ліцензії строку полювання, ліцензія закривається шляхом проставлення відміток про результат полювання. Після закриття ліцензії до початку транспортування добутої тварини з місця добування розпорядник полювання зобов'язаний зробити відмітку у контрольних картках та засвідчити її проставленням свого підпису.
При індивідуальному полюванні на хутрових звірів, добування яких здійснюється за ліцензією, усі записи та відмітку про результат полювання в контрольній картці робить сам мисливець".

Відразу ж зверну увагу, що йдеться про поведінку на ліцензійному полювання. Але, на жаль, це ще раз говорить, про недолугість осіб, які готували, затверджували та реєстрували цей документ, з яким нам поки що жити! І краще пропоную дотримуватися цих приписів Положення: це вам багато клопоту не завдасть, але збереже ваш час та нерви від зауважень, а можливо - від протоколів, які можуть на вас скласти єгері чи держінспектори, керуючись таким недосконалим нормативно-правовим актом та своєю особистою правосвідомістю. Може ви й виграєте суд (що не факт!), але часу, нервів та грошей трошки втратите!
І ще не забувайте, що певні вимоги до оформлення документів на полювання може бути визначено у місцевих наказах про відкриття полювання! Їх теж треба читати й виконувати!!!

Підсумовуючи все вище сказане, пропоную таки робити відмітки у матросці та відстрілці відмітки про час і місце проведення полювання, а після добування тварини, відразу до початку її пересування із місця, де воно упало, пропоную зробити відповідні записи у тих же документах.
Це точно збереже ваші нерви та час як мінімум!!!
НПНП!
 
Останнє редагування:

drat2.

Новачок
підсумовуючи все вище сказане, пропоную таки робити відмітки у матросці та відстрілці відмітки про час і місце проведення полювання, а після добування тварини, відразу до початку її пересування із місця, де воно упало, пропоную зробити відповідні записи у тих же документах.
Це точно збереже ваші нерви та час як мінімум!!!
НПНП!
хоча це геморно але час та нерви збереже, це точно.
 
Останнє редагування модератором:

Dmitrriy

Мисливець
блин, а где там в отстрелке отметку делать то про выход?

сколько раз проверяли, ни разу ни кто даже замечания не сделал...
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
При нашем... интересном законодательстве, я предложил свой выход, объяснив его соответствующими документами.
Вы можете делать, что вам вздумается... Вам отвечать... Или геморроить!
 

Alego

Слідопит
А зачем она вообще нужна эта контрольная карточка острела она же матроска... а? Разрешение на оружие, охот билет это понятно. Лицензия понятно, сезонка тоже понятно. А этот документ кому он вообще нужен? По идее они нужны после сезона экологам для подсчета\контроля отстреляйной дичи в том или инном р-не. Хотя гнетут сомнения о проводимом кем-то подсчете по этим матроскам. Как вариант перед выходом на поле заполнить ее сразу полностью включая графу к-во по норме отстрела и не морочить себе голову писаниной при морозе в поле на корточках. А на вопрос где остальное?
-"убежало пока заполнял". Нет головной боли и вменить тут думаю нечего.....
Ну это как мысли в слух.
 

Dmitrriy

Мисливець
При нашем... интересном законодательстве, я предложил свой выход, объяснив его соответствующими документами.
Вы можете делать, что вам вздумается... Вам отвечать... Или геморроить!
йожкин кот, так ведь я просил образец который заполнен не для того чтобы под...ть, а для того чтобы наглядно увидеть. Короны нет, потому прошу ещё раз - сделайте фото карточки, чтобы я понимал где и как мне отметить выход. Матроску заполняю исправно. На вопрос про отметки в карточке егерь чуть не покрутил пальцем у виска, а потом сказал - иди дое..ись до кого нить другого)))
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
А зачем она вообще нужна эта контрольная карточка острела она же матроска... а? Разрешение на оружие, охот билет это понятно. Лицензия понятно, сезонка тоже понятно. А этот документ кому он вообще нужен? По идее они нужны после сезона экологам для подсчета\контроля отстреляйной дичи в том или инном р-не. Хотя гнетут сомнения о проводимом кем-то подсчете по этим матроскам. Как вариант перед выходом на поле заполнить ее сразу полностью включая графу к-во по норме отстрела и не морочить себе голову писаниной при морозе в поле на корточках. А на вопрос где остальное?
-"убежало пока заполнял". Нет головной боли и вменить тут думаю нечего.....
Ну это как мысли в слух.
Во-первых, вопрос к законодателю! (читай ст. 14 БЗ!).
Во-вторых, ну Вы как дети малые: зачем фигню писать заранее, если во время добытия и запишешь то, что есть фактически!..
А зачем придумали? Придумали в свое время лесники, там же за выдачу удостоверения охотника и матроску положено деньги платить. И все, надеялись, к ним пойдет! А законодатель и финансисты ответили: Деньги к вам? Так уменьшаем соответственно госфинансирование!
И воз остался там же.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
йожкин кот, так ведь я просил образец который заполнен не для того чтобы под...ть, а для того чтобы наглядно увидеть. Короны нет, потому прошу ещё раз - сделайте фото карточки, чтобы я понимал где и как мне отметить выход. Матроску заполняю исправно. На вопрос про отметки в карточке егерь чуть не покрутил пальцем у виска, а потом сказал - иди дое..ись до кого нить другого)))
Вот, для статьи заполнял:
 

север

ветеран форуму
надійна команда
А какое наказание ( конкретная сумма штрафа) может грозить за незаполнение матроски и отстрелки?
 
Зверху