Твіст нарізного ствола

Тема у розділі 'Запитання від новачків', створена користувачем Майстренко, 12 гру 2017.

 1. Майстренко

  Майстренко Новачок

  Всім доброго дня. Наперед прошу вибачення за мабуть дилетанське запитання. Шановні мисливці, підкажіть чи має вагоме значення твіст ствола нарізного мисливського карабіна, чи його величина важлива лише для високоточних (спортивних ) стволів. Кажучи по простому - хочу купити мисливський карабін, з калібром визначився (223 рем) , виявляється вони бувають з твістом 1:9 та 1:12. Який з них брати і чому.
   
 2. Safari
 3. Рома-1971

  Рома-1971 Мисливець

  твіст ствола залежить від довжини використовуємої кулі ,чим довша куля тим біший твіст (крок нарізів ) ствола потрібен щоб надати їй обертового руху для стабілізациї її в полеті, та і швидкість має значення.
   
 4. Майстренко

  Майстренко Новачок

  Це я вже зню (інтернет "підказав"). Та мене цікавить інше. Об'єкти майбутніх полювань - лисиця, вовк і з копитних - козуля. Думаю придбати щось в 223 калібрі. То з яким твістом потрібно купляти зброю для цих полювань. Хотілося б почути прості поради з практичної сторони. Бо "теорії" в інтернеті багато, але чим більше читаєш - тим меньше розумієш.
   
  Гобой подобається це.
 5. слон

  слон ветеран форуму надійна команда

  А лисицю полювати заради шкури ? Чі щоб її навпіл розривало ?
   
 6. Майстренко

  Майстренко Новачок

  Скоріш за все - і заради шкурки також.
   
 7. слон

  слон ветеран форуму надійна команда

  Розумієте в чому справа!От якби в мене було два нарізних в 223 і з різним твістом -тоді я б порадив .А так в мене одне з 12м . Мене влаштовує повністю .Можу дати Вам пораду ону -не беріть вармінт ,бо носити важко.
   
 8. TRUST ME

  TRUST ME Мисливець

  Твіст (крок нарізів) напряму залежить тільки від ваги кулі - чим важча куля тим менше твіст. Важка куля потребує більше зусиль для надання їй обертів. Вага кулі не впливає на розрив шкіри. На розрив шкіри впливає тип самої кулі - оболочечна чи не оболочечна. Чим важча куля, тим більш настільна траекторія, більша енергія і дальність пострілу. Нищівну силу будете регулювати типом кулі.
  Однозначно, беріть ствол 1:9. На полюванні, багато енергії і ваги не буває. В залежності від виробника, це кулі вагою від 68 до 75 грн. Для визначення, треба буде вам купити декілька патронів різних виробників і відстріляти.
   
  сергей1975 подобається це.
 9. Рома-1971

  Рома-1971 Мисливець

  Тут не повністтю з вами згоден, взяти наприклад кулю сферичної форми ,то скільки б вона не важила їй обертання недочого. А от довжина кулі так.
   
 10. слон

  слон ветеран форуму надійна команда

  Рома ! Як обертання недочого ? Калібр це розмір незмінний , тому збільшення ваги кулі приведе до її подовження ,а довшу кулю важче стабілізувати і крутити прийдеться дужче інакше кулі прилетять утюгом в мішень.
   
  Рома-1971 подобається це.
 11. Рома-1971

  Рома-1971 Мисливець

  а я про що писав?:(
   
 12. слон

  слон ветеран форуму надійна команда

  Вибачте ! Трохи не зрозумів про сферичну кулю -Ви маєте наувазі круглу кулю ,а я про форму носика.
  Звісно Ви праві. Це все ранок понеділка.:)
   
  Рома-1971 подобається це.
 13. Свій

  Свій Новачок

  Якщо Два карабіни припустимо ремінгтон 783 в 223 і 243 калібрі мають однаковий твіст 1/9. Рекомендована маса куль до 5 грамів. В основному десь 4.8гр. Які ж тоді переваги 243.
   
 14. Арон

  Арон Новачок

  Скорость!
   
 15. Свій

  Свій Новачок

  Пропустил скорість. А чи не уде нуля з такою масою і розміром. При твісті 1/9 зриватись з нарізів ствола. (Порівнюємо два карабіни ремінгтон 783 в 223 і 243калібрах. В обох твіста 1/9
   
 16. Арон

  Арон Новачок

  Та забудьте эту алхимию с твистами,стреляйте и радуйтесь,что денег на патроны хватает.
   
 17. Ohotnik47

  Ohotnik47 Мисливець

  9 твіст більш далекобійний, за рахунок використання важчих куль,менш залежний від вітру. В той же час важкі кулі мають більш круту траєкторію і меншу швидкість.
  Якщо не збираєтесь стріляти далі 300м. - беріть 12, а якщо значно далі - 9-8,але вже з матч.стволом.
  Мисливський профіль ствола не дозволить реалізувати можливості крутого твісту і відповідних куль.А далі освоїте релоуд і можна буде збивати мішені з кілометра.
  І ще одна дрібничка з практики- при попаданні зі 150метрів оболонкової кулі вагою 3.5грм. шв.1010м/с з 12 твісту ,150кг кабану в легені , той падає на місці або через 20м., куля залишається зіншого боку, легені повністю чорні.
   
 18. Свій

  Свій Новачок

  Дуже вичерпані відповідь. Дякую за розумне пояснення. Але питання залишається відкрите. Порівнюючи ремінгтон 783 в 223 рем і 243 калібрі. Чи достатньо 9 твіста для 243 калібру. Адже кулі там значно ваші. І вища швидкість. Якщо в 243 9 твіст. Чи не будуть важкі кулі при високій швидкості зриватись з нарізів. Адже рекомендована маса кулі для 9 твіста до 5 грам. А в 243 кулі в основному від 6 грам і вище.
   
 19. Ohotnik47

  Ohotnik47 Мисливець

  243- більш вузькоспеціалізований, мав таку " радість"у користуванні, через рік продав товаришу - він полює в основному по бумазі.
  Ближче 150м. - звіра до 75 кг. краще не стріляти - на кухню підуть лише стегна, навіть оболонковими кулями.
   
 20. Свій

  Свій Новачок

  Дякую за вичерпну та компетентна відповідь.
   
 21. Арон

  Арон Новачок

  Не совсем понятно почему.Очень поверхностно,много не учтено ,скорость ,вес, тип пули.Можно собрать патрон и за 1000 мысов,а можно и 320 мысов.
   

Поділитися цією сторінкою

Графф