Чи належить СКС до мисливської зброї.

Майстренко

Новачок
Всім доброго дня. Товариш по полюванню загорівся бажанням купити СКС (підвернулася нагода придбати цей карабін за дуже невелику ціну і в дуже хорошому стані - практично в консерваційній змазці. Порадьте будь ласка, чи можна буде з цією зброєю полювати, чи вона можлива лиш для того щоб стояти в сейфі і стріляти в тирі. Мене цікавить в першу чергу юридична сторона питання.
 

cagor

Слідопит
Всім доброго дня. Товариш по полюванню загорівся бажанням купити СКС (підвернулася нагода придбати цей карабін за дуже невелику ціну і в дуже хорошому стані - практично в консерваційній змазці. Порадьте будь ласка, чи можна буде з цією зброєю полювати, чи вона можлива лиш для того щоб стояти в сейфі і стріляти в тирі. Мене цікавить в першу чергу юридична сторона питання.
Да конешно, его вам и зарегистрируют только как охотничий карабин. Я видел у людей на охоте СКС. Просто если он не охотничий то и иметь вам его нельзя, а значит и разрешение не получите.
 

Майстренко

Новачок
Да конешно, его вам и зарегистрируют только как охотничий карабин. Я видел у людей на охоте СКС. Просто если он не охотничий то и иметь вам его нельзя, а значит и разрешение не получите.
Бачите в чому справа, те що зареєструють як мисливський карабін, я не сумніваюся. Просто в законі сказано - що полювання з напіввавтоматичною зброєю з магазином більше ніж на 2 патрона - ЗАБОРОНЕНО. А в магазин СКС вміщується 10 патронів. От я і хочу знати - чи законно буде полювати з таким карабіном, чи потрібно щось робити з його магазином і чи не можна потім мати якогось "геморою" з єгерями.
 

Mykola STARyy

Снайпер
Зареєструють будь-яке. Реєстрація нічого спільного з полюванням не має.
Але військову версію СКС використовувати на полюванні заборонено.

Охотничий карабин СКС. Описание
...
Начиная разговор об карабине ОП-СКС, сознательно исключим пересказ славной истории создания С. Г. Симоновым отличного карабина, которую любой желающий сможет легко найти на десятках ресурсов.

Речь пойдет о гражданском варианте, который можно приобрести, при наличии лицензии на нарезное оружие, в любом специализированном магазине.
...

Гражданская версия СКС отличается от армейской весьма незначительно. Отсутствие кронштейна крепления откидного штыка, «штифтованный» с целью баллистической идентификации ствол и укороченная прицельная планка, на которой отсутствуют деления для стрельбы на дальность более 300 метров. На этом отличия заканчиваются. Визуально различить ОП-СКС и СКС-45 более чем затруднительно.
В отличие от своих многочисленных конкурентов, конструкция механизмов СКС не претерпевала никаких изменений при его конверсии в гражданский вариант. Как и войсковой, охотничий карабин не имеет винтов в своей конструкции. Как и в войсковом, все детали, кроме штампованных крышки магазина и корпуса, изготовлены фрезерованием.

А магазини випускаються різні, не знаю чи є на 2 патрони, а на 5 бачив.
 

Майстренко

Новачок
Але військову версію СКС використовувати на полюванні заборонено.
Я так думаю , що мова йде саме про цивільний варіант СКС, бо кріплення для штик - ножа на ньому й справді нема і прицільна планка - обмежена, як Ви і вказуєте у своїй зсилці. Крім цього на ствольній коробці вибиті літери - ОП. Як пояснює власник, це означає "охотничье - промысловый". Проте магазин в ньому не зйомний, а відкідний (кріпиться шарнірно) і місткістю на 10 патронів.
 

Студент

Мисливець
Доброго дня. Товариш заряджаэ 2+1 в потонник каже питань не було ніяких. Луцьк. Волинська обл.
 

Студент

Мисливець
На рахунок військовий чи ні. В нього в дозволі надруковано ВЧ- якась там(номер частини). Дзвонив до нього 5 хв.назад
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Зізнаюся: не читав, що відповіли колеги. Але скажу, що сам знаю та думаю.
Взагалі СКС - військова зброя. Така для полювання заборонена. Але, коли розпочався "парад незалежностей" у колишньому Союзі, їх із військових складів продали стільки, і у першу чергу таким людям, що виникло питання про його "мисливську легалізацію" (та розширення бізнесу для тих, хто зміз очулити цей бізнес. Розумієте, що немаленькі люди).
Із СКС зняли штик (багнет?), виступ, на якому він чіплявся, та, якщо не забув, змінювали прицільний пристрій.
І назвали його ОП-СКС (охотничий промысловый). І з цого моменту такі "пошкоджені" стали дуже законно реалізовуватися як мисливські та дозволятися на полюванні. У мене, до речі, був один з перших, там ще був і штик, і війсковий приціл.
Стосовно його мисливських властивостей: з нього добував і лосей, і кабанів, і козуль. У лисицю не влучив (дуже далека дистьанція та вітер сильний. а може просто схибив). Звичайна куля (тоді інших не було) прошивав звіря, далеко міг піти, якщо не по місцю. Тому кулю спочатку "портив", щоб розривалася, Потім з'явилася мисливська із неповною оболонкою. Козулю з іншого боку вирвало маже усі внутрощі. Тому їх намагався не стріляти (да потів взагалі їх не добував).
Так що вирішуйте. Треба сказати, що якість стволів може бути різною...
ПіСі. Так, ще забув про магазин. У ОП-СКС він на 10 набоїв, що заборонено БЗ для автоматичної та напівавтоматичної зброї на полюванні. Тому, пане Студенте, що там хто не перевіряв чи не висловлював претензій - це був контролер, який погано знає БЗ. Там сказано чітко: "заборонено: напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони". Тому інспектор повинен не дивитися, скільки набоїв ви вставляєте у карабін, а скільки може вміститися у магазин карабіна (рушниці). Якщо більше двох - заборонено, відразу протокол складати. Тому як і в МЦ-21-12, так і в ОП-СКС треба ставити обмежувать вмісткості магазина. Тут можуть дозвільники причипітися...
 
Останнє редагування:

Грищенко

Снайпер
військову версію СКС використовувати на полюванні заборонено
Ее вам просто не зарегистрируют.А заодно и поинтересуются ее происхождением.
В вашей ссылке предельно точно описано устройство охотничьей версии карабина СКС,разрешенной действующим законодательством к продаже и регистрации в Украине
 

Hovarf

Слідопит
В вашей ссылке предельно точно описано устройство охотничьей версии карабина СКС,разрешенной действующим законодательством к продаже и регистрации в Украине
На рахунок "продажи и регистрации" - тут питань нема жодних і так все ясно та зрозуміло. Питання в іншому - чи можна з такою зброєю полювати. Думаю , що однозначно - НІ, бо магазин на 10 патронів.
 

kolesnyk_2007

ветеран форуму
надійна команда
В якому році може хто помнить заборонили більше двох набоїв для нарізняка
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
В якому році може хто помнить заборонили більше двох набоїв для нарізняка
Не "для нарізняка", а взагалі для автоматичної та напівавтоматичної зброї!
Хлопці, читайте таки БЗ! В БЗ ця норма дії від початку набрання ним чинності - десь від лютого 2000 року. А до цього у:
"КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 20 липня 1996 р. N 780
Київ
Про затвердження Положення про мисливське
господарство та порядок здійснення полювання"

набрала ця норма чинності від 19.03.1997.
 

Hovarf

Слідопит
Переробити обмежувач на магазин - не так вже й важко. Аби більше двох набоїв не встромлялося!
Пане Яковлев, скажіть Ви в своїй практиці багато бачили СКС - сів з переробленим (або зйомним) магазином на 2 патрона? Особисто я - ні. Мисливців з цими карабінами зустрічав достатньо, найчастіше, що доводилось бачити - це заміна рідного військового дерева на більш "мисливське", от і все. А щодо того що "переробити обмежувач на магазин - не так вже й важко" - дуже сумніваюся. Це суто Ваше і я так розумію чисто суб'єктивне твердження. Якщо не згідні, то наведіть будь ласка фото, зсилки, або іншу інформацію про дану зброю - з дозволеним законом магазином на 2 патрона.
 

Hovarf

Слідопит
"Що один зробив, інший завжди зламати зможе!"
Ото ж то. Саме це я і маю на увазі, "інший завжди зламати може" - яка користь від доробленого обмежувача в магазині, якщо від нього карабін може почати клинити, або не перезаряджати? Може встановлення обмежувача в цій зброї взагалі технічно неможливе.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Пане Яковлев, скажіть Ви в своїй практиці багато бачили СКС - сів з переробленим (або зйомним) магазином на 2 патрона? Особисто я - ні. Мисливців з цими карабінами зустрічав достатньо, найчастіше, що доводилось бачити - це заміна рідного військового дерева на більш "мисливське", от і все. А щодо того що "переробити обмежувач на магазин - не так вже й важко" - дуже сумніваюся. Це суто Ваше і я так розумію чисто суб'єктивне твердження. Якщо не згідні, то наведіть будь ласка фото, зсилки, або іншу інформацію про дану зброю - з дозволеним законом магазином на 2 патрона.Ото ж то. Саме це я і маю на увазі, "інший завжди зламати може" - яка користь від доробленого обмежувача в магазині, якщо від нього карабін може почати клинити, або не перезаряджати? Може встановлення обмежувача в цій зброї взагалі технічно неможливе.
Проте я зустрічав не раз мисливців-порушників із напівавтоматичною зброєю із магазином більше ніж на 2 набої і відразу складав протокол, бо так вимагає Закон! Свій переробляти не став, бо вже перестав полювати на той час, просто ДАРОМ здав до міліції. Але зробити обмежувач можна! Але тут ще менталітет наших людей: ну, хрен із ним, СКСом, а МЦ-21-12 допрацювати циліндриком довжиною на 2 набої - як пальці об асфальт, так це багато власників зробило?.. Жадібність це людська! А я навіть коли мав МЦ, і заборони не було, стріляв із нього не більше двох разів підряд. Все одно наступтні постріли, частіше, були або мимо, або давали підранка.
Ну, й пане шановний, якщо Ви шануєте свою неньку незалежну, то шануйте її закони! А то шана якась однобока!..
ПіСі. Оту фразу вашу, яку я виділив, то я її, чесно кажучи, не зрозумів, якщо можно - поясніть, що ви мали на увазі?
Якщо ж спитали, де сказано про обмеження магазина двома набоями - читайте ст. 20 БЗ - там це прописано.
 

Hovarf

Слідопит
Ну, й пане шановний, якщо Ви шануєте свою неньку незалежну, то шануйте її закони! А то шана якась однобока!..
Ми з Вами або не розуміємо один одного , або - я не знаю, як ще можу щось пояснити. Попробую ще раз, спокійно і спочатку. Особисто я ДУЖЕ ДОБРЕ ЗНАЮ ДЕ СКАЗАНО ПРО 2 ПАТРОНИ В МАГАЗИНІ. Тому не треба повторювати мені про ст 20. Запевняю Вас , і її дуже добре знаю, виконую особисто і рекомендую робити це всім. Питання в іншому - чи можливо ПРАКТИЧНО встановити на СКС обмежувач на 2 патрона згідно вимог закону про полювання. Саме це, на мою думку, і є питанням даної теми. Ви стверджуєте, що теоретично - таке можливо. Я в Вас спитав - чи бачили Ви такі карабіни особисто, тобто вживу , чи тримали їх в руках, або чи бачили їх фото в інтернеті. Бо стверджувати про щось теоретично можливе і те що є насправді - зовсім різні речі. І на останок - мені зовсім не зрозуміло до чого Ви в кінці згадали "неньку незалежну" , "її закони" та "однобоку до них шану" ?
 
Зверху