Шрапнель (härtblei) питання щодо виплавки.

Crudeoil

Мисливець
Доброго дня, товариство.
Можливо хтось має досвід. Шрапнель 1917-1920, 1941-1943 років,
свинець із дуже високим вмісом сурми. У тисках плющиться але більше
розколюється (розламується). Це десь від 25 до 45% судячи з даних інтернету.
В якій пропорції із м'яким свинцем пустити на пулі і щоб стволу не зашкодити?
І чи є в цьому сенс.
 

krushinski00

Снайпер
Доброго дня, товариство.
Можливо хтось має досвід. Шрапнель 1917-1920, 1941-1943 років,
свинець із дуже високим вмісом сурми. У тисках плющиться але більше
розколюється (розламується). Це десь від 25 до 45% судячи з даних інтернету.
В якій пропорції із м'яким свинцем пустити на пулі і щоб стволу не зашкодити?
І чи є в цьому сенс.
Ну якшо кулі каліберні то зовсім трішки.а для підкаліберних дивитись потрібно по вазі самої кулі.чим твердішого тим легша
 

krushinski00

Снайпер
Доброго дня, товариство.
Можливо хтось має досвід. Шрапнель 1917-1920, 1941-1943 років,
свинець із дуже високим вмісом сурми. У тисках плющиться але більше
розколюється (розламується). Це десь від 25 до 45% судячи з даних інтернету.
В якій пропорції із м'яким свинцем пустити на пулі і щоб стволу не зашкодити?
І чи є в цьому сенс.
Ну якшо кулі каліберні то зовсім трішки.а для підкаліберних дивитись потрібно по вазі самої кулі.чим твердішого тим легша
 

Crudeoil

Мисливець
Можливо, але як на мене, то краще пустити на Бреннеке :)
 

ATIS

Снайпер
Бреннеке краще взяти оригінальну, а це справді пустіть на шріт. Доречі мені Діаболо з твердого свинцю сподобались, можете спробувати якщо є кулелійка.
 

Crudeoil

Мисливець
Він якийсь дивний той свинець, у тисках зжимається і кришиться. Кидаю об бетон - майже
не деформується, але свинець точно.
 

ATIS

Снайпер
Трохи підмішайте кабельного,бо може бути легкий. Занадто твердий також не є гут;)
 

Patso

Снайпер
Я трохи експерементував з шрапнеллю. Лив картеч і круглі кулі.
Картеч 7,2 мм в пропорції 50%шрапнель/50% шиномонтажні грузики виходить класно - тверда, і лиється добре. А от кулі чомусь ні - розплав при більшому обємі якось погано заповнює форму, кулі часто виходять з раковинами. При вмісті шрапнелі 25%, решта грузики, кулі лиються нормально.
На бреннеке я б вам не рекомендував давати багато шрапнелі - тверде воно, а там 12 ребер, не знати як вони будуть в стволі зминатись.
 

Crudeoil

Мисливець
Я трохи експерементував з шрапнеллю. Лив картеч і круглі кулі.
Картеч 7,2 мм в пропорції 50%шрапнель/50% шиномонтажні грузики виходить класно - тверда, і лиється добре.
Дякую за коментар, на днях отримаю тигель для плавки свинцю, буду експериментувати. Думаю зробити 50/50 кабель/аккум та 30/70 шрапнель/кабель і відстріляти по мішку з піском.
 

Patso

Снайпер
Пробуйте - все приходить з досвідом лиття.
Я пробував 50/50 кабель з шрапнеллю - мені якось не дуже сподобалось - сплав виходить якийсь вязкий тече погано, вроді і з температурою грався, все-одно не зовсім те що треба.
 

krushinski00

Снайпер
Пробуйте - все приходить з досвідом лиття.
Я пробував 50/50 кабель з шрапнеллю - мені якось не дуже сподобалось - сплав виходить якийсь вязкий тече погано, вроді і з температурою грався, все-одно не зовсім те що треба.
Кабельний з шрапнеллю піде.а грузики раджу очищати щоб йшло через тігель
 

Patso

Снайпер
Очищаю обовязково - зробив приспособу. Стара каструлька, в неї грузики, в дні дирки, гріється паяльною лампою, свинець стікає через дірочки в іншу посудину, сміття лишається на поверхні.
 
Зверху