порох Крук

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
От я з свого приміру, капсуль центробій (гільза латунка 16к)крук - 1.55 пиж-обтюратор (для металевих гільз), пижі самовирубані, набрані 15мм, контейнер і 20 гр шроту.
Все так, але це рецепт патрону для 28 калібру, тому і віддачі майже немає, бо її при таких наважках і масі рушниці 16 калібру і не повинно бути. Віддачу ви відчуєте, коли спорядите повноцінний патрон для 16 калібру ( 1,9-2 гр пороху на 28-30 грам шроту), та ще й стисните добряче порох.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Я також коли споряджаю патрон на Крукові 1,75Х24 для 12 калібру, можу з легкістю стріляти з рушниці, тримаючі її однією рукою. Віддачі практично немає.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
сильної віддачі немає, віддача дуже комфортна,
бо Ви на 16 калібр споряджаєте не 1,7 г пороху на 28 г дробу, а 1,55 г тому й комфорт. Вас рятує дрібнозернистість Крука (він прощає надмірне стискання, якщо воно присутнє, з пластинчатими порохами у Вас такий фокус не дуже вийшов би) та те, що патрони не зберігаються тривалий час і порох не злежується. також грає на Вашу користь те, що порох свіжий.
 

pheliks9

Новачок
Ну гаразд з шротом зрозуміло, а куля - 1.75 крука на 24-25гр... А ні й тут постріл різкий, віддача комфортна. І ще, з Вашого дозволу, що до навісок... Чому іменно 1.9-2.0 на 28-30 це повноцінний патрон, а як 1.7-1.75 на 24-25 то це не повноцінний. На скільки я розумію повинне буть повне згоряння пороху в стволі і оптимальна швидкість боеприпасу при пострілі. З розуміння цього я й виходжу при спорядженні патронів. Ось були на "голуба", ну для чого там 2.0 на 30, коли 1.55 на 20 і все прекрасно. З нами був чоловік з 20 кал., так у нього 1.45 на 20 чи на 22. Вибачте, може не в тему, ну мене трішки дивує коли 2.3 на 36 (12 кал), 20 патронів і ні пір'їни, а тут 1.45 на 20-22 (точно не пам'ятаю) (20 кал) 6 патронів і два трофея і при тому, що вони стояли за п'ять метрів один од одного. Так може "простішу" навіску та більше розуміння куди і чого стріляєш. По совісті сказать я теж гарно "постріляв"... по мішенях, хоча у мене є виправдання, для себе, що в мене рушниця менш чим пів року....;))))))))))
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Ніхто не спорить, що кожен споряджає та стріляє тими патронами, які зрічні для нього та його рушниці. Але є загальні постулати та визначення, що таке "калібр", чому, наприклад, "16 калібр", "12 калібр" та інше. Також має значення вага рушниці, вага стрільця, його антропометричні дані та таке інше. Это - азы, придуманные много лет назад. И зря удивляет 2,3 на 36 (12 кал). Есть разные охоты, есть охоты, где стрельба только на предельные дистанции. В общем, в пустую я распинаюсь, но если я и мои товарищи будут знать, что у человека, стоящего на номере, в стволах заряжены "полузаряды" полукартечи на охоте на волка - то его просто не поймут в коллективе и на охоту больше не пригласят. :) А перепела и просом стреляют, говорят даже что получается (для справки - это около 5-6 грам проса в гильзе).
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Да, дети маркетинга, не забываем, что пороха есть не только для 24-28 грам, а и для 40-45 и даже выше - наверное, это кому-то нужно и востребовано :)
 

pheliks9

Новачок
В общем, в пустую я распинаюсь
Ні, повірте, Ви не в пусту розказуєте, те що Ви написали хтось прочитає і зробить свої єдино правильні висновки. Що до мене, то я теж, як кожна розумна людина, прислуховуюсь до думки кожного і знахожу щось корисне. Тим паче що ніхто не намагався поставити під сумнів важливість таких понять як калібр, вага рушниці, вага стрільця та інше... Зрозуміло, що на "кабана" потрібно буде зарядити зовсім інший патрон, але погодьтесь, всі ці патрони повноцінні і під кожний вид полювання потрібно підбирати/заряджати патрон з своїми навісками, що Ви мені і підтвердили, за що я Вам і вдячний... І ще раз хочу наголосити, те що Ви/ми тут пишете, ділитесь досвідом, сперечаєтесь - то є дуже корисно для людини, яка тільки но взяла в руки зброю і ще слабо розуміє як себе з нею поводити і що з нею взагалі робити, що таке отой патрон і для чого ті навіски, в чому різниця між різними порохами, шротом, капсулями, Ви всі допомагаєте в цьому розібратись, зрозуміти "ази", не просто прийнять як догму, а і зрозуміти чому воно так, а не інакше...
 

Копатыч

Зброяр
Пижі вирізаю із паперових ящиків, які попадуться.
Вы имеете в виду "гофрированный" картонный ящик?
Пижі навойником вжимаю сильно, до рипіння.
Тем самым, уменьшаете "ход амортизации" этих пыжей .... А если уменьшить ход амортизации, то увеличивается сминание дроби, при выстреле, выводы делайте сами ....
постріл різкий, віддача більш ніж комфортна, на 35 мертів кучність (осип) мене задовольняє,
Это с 16 кал, а попробуйте таким патроном, с полными навесками, стрельнуть из 12 калибра ..... Я Вас уверяю, что "отдача", возрастет в геометрической прогрессии .... испытано, лично на себе ....
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
По совісті сказать я теж гарно "постріляв"... по мішенях, хоча у мене є виправдання, для себе, що в мене рушниця менш чим пів року..
от підете на зайця з лисицею та стрельнете по них при -10 С своїм патроном з 1,55 г пороху., хоч пуху на подушки назбираєте. у мене 3 рушниці - 12 калібр одна та 2 16 калібру, от зі свого досвіду нормальний патрон для 16го це 1,7-1,75 г Крука на 28 г дробу. але Вам ніхто не заважає експериментувати і добре, що Ви почали з мінімальних наважок (новачки починають з максимума звичайно). а під кулю для точності і так треба менше заряджати, тим більше легку, як у Вас.
 

КСФ

Слідопит
от зі свого досвіду нормальний патрон для 16го це 1,7-1,75 г Крука на 28 г дробу
..в большинстве своем 1,75 (1,8)г Крука на 28 гр дроби ,что подходяще для 12,16 калибров.
Чем мельче порох,ув.feliks9,тем меньше прилагается усилие для сжатия.Сильно сжимая порох ,вы приводите состояние ближе к мелкодисперсному,нарушая первоначальную форму зерен пороха,тем самым способствуете не плавному нарастанию давления,а взрывному,что чревато для ружья и для его хозяина.Все должно быть в меру .КРУК меньше сжимаю при помощи динамометрического навойника, чем СОКОЛ,ТАХО и Нобель.Хотя..Как бы не сжимал КРУК,постоянно ствол грязный.В остальном порох не плохой.
 
Останнє редагування:

pheliks9

Новачок
от підете на зайця з лисицею та стрельнете по них при -10 С своїм патроном з 1,55 г пороху
Е ні, добродію, на зайця я зарядю патрони по іншому, та ще й враховуючи все сказане Вами і іншими досвідчиними мисливцями, тому на зайця 24-26 гр "оо" в контейнері на 1.75 крука (якщо щось не так- підкажіть, будь ласка). Може підсиплю трішки димнячку під капсуль "для морозів", щоб не збільшувати навіску крука.
Вы имеете в виду "гофрированный" картонный ящик?
Так, прекрасно пижується, та й добра цього поки що хватає. Повторюсь, постріл прекрасний, осип та пробивна сила навіть вище очікуємого, от я і використовую те що є під руками.Чи може Ви знаєте які підводні камінці в цьому питанні?, то поділіться досвідом, думаю це буде цікаво та корисно не тільки мені...
 

vgymenyk

Мисливець
А як ви дивитись на таку формулу
берете навіску яку пишуть для кожної партії на листку-вкладиші,наприклад 2.2 грами для 12 к і ділимо калькулятором на 1,196, 2,2/1,196=1,839,тобто 1,83-1,84 грами для 16 к
 
Останнє редагування модератором:

КСФ

Слідопит
Сунар-35,не плохой был порох..когда поставлялся.
В коллективе,практически большая часть,перешли на КРУК.
 

Черниговский

Слідопит
Отстрелял этот сезон,по утке круком, (покупал летом, свежий на вкладыше 2,3 на 35г ) стрелял 2,2 на 32г дроби остался доволен и утки не жаловались) стрелял как с п/а так и двустволки. Выстрелял три банки,да стволы грязные но и от Нобеля и сокола тоже грязные и так же нада чистить оружие. Я доволен...
 

vgymenyk

Мисливець
от підете на зайця з лисицею та стрельнете по них при -10 С своїм патроном з 1,55 г пороху., хоч пуху на подушки назбираєте. у мене 3 рушниці - 12 калібр одна та 2 16 калібру, от зі свого досвіду нормальний патрон для 16го це 1,7-1,75 г Крука на 28 г дробу. але Вам ніхто не заважає експериментувати і добре, що Ви почали з мінімальних наважок (новачки починають з максимума звичайно). а під кулю для точності і так треба менше заряджати, тим більше легку, як у Вас.
Як ви оприділили навіску для 16кл?
Я наприклад за такою формулою: берете навіску яку пишуть для кожної партії на листку-вкладиші,наприклад 2.2 грами для 12 к і ділимо калькулятором на 1,196, 2,2/1,196=1,839,тобто 1,83-1,84 грами для 16 к.
Може щось роблб не так?
 

vanhant

ветеран форуму
надійна команда
Як ви оприділили навіску для 16кл?
Я наприклад за такою формулою: берете навіску яку пишуть для кожної партії на листку-вкладиші,наприклад 2.2 грами для 12 к і ділимо калькулятором на 1,196, 2,2/1,196=1,839,тобто 1,83-1,84 грами для 16 к.
Поясніть мені що таке 1,196 . Шкільна задача ....... ми маемо 2.2 гр пороху на 35 гр дробу , треба узнати скільки пороху потрібно на 28 гр ? 2.2 ділимо на 35 дорівнюе 0.06285714 це потрібна навіска на 1 гр дробу , 0.06285714 множите на 28 гр і маете навіску пороху 1.759 .
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Як ви оприділили навіску для 16кл?
Я наприклад за такою формулою: берете навіску яку пишуть для кожної партії на листку-вкладиші,наприклад 2.2 грами для 12 к і ділимо калькулятором на 1,196, 2,2/1,196=1,839,тобто 1,83-1,84 грами для 16 к.
Ви вірно порахували навіску для 30 г дробу. бо 2,2 г крука на 35 г дробу - 12й калібр.
Поясніть мені що таке 1,196 . Шкільна задача ....... ми маемо 2.2 гр пороху на 35 гр дробу , треба узнати скільки пороху потрібно на 28 гр ? 2.2 ділимо на 35 дорівнюе 0.06285714 це потрібна навіска на 1 гр дробу , 0.06285714 множите на 28 гр і маете навіску пороху 1.759
а оце десь такий хід думок у мене був, як у Івана. враховуючи що під пластикові комплектуючі треба зменшити навіску, отримуємо - 1,7 г на літо, 1,75 г на зиму.
 

solovey84

Мисливець
Поясніть мені що таке 1,196 . Шкільна задача ....... ми маемо 2.2 гр пороху на 35 гр дробу , треба узнати скільки пороху потрібно на 28 гр ? 2.2 ділимо на 35 дорівнюе 0.06285714 це потрібна навіска на 1 гр дробу , 0.06285714 множите на 28 гр і маете навіску пороху 1.759 .
Я рахую так,якщо по вкладишу 2.2/35 ,а мені треба 28 тоді 28:35=0.8*2.2=1.76, якщо на 32 тоді відповідно 32:35=0.91*2.2=2
 
Зверху