Дробокатальна машинка

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Доброго часу доби, шановні браття по зброї! Тему вирішив розмістити тут у Спілкуванні, бо аналогічні теми про лиття та катання дробу є у розділі "Ділимося досвідом" і там вони є більш розширеними з відгуками спеців цього напрямку нелегкої праці дроболія та дробоката. кожен мисливець прагне сам щось уміти виготовити з боєприпасів, таке бажання виникло певно ще у нашого предка, коли він вперше відламав гілку, почухав потилицю та зігнув її у лук. ось я теж тому не виняток, закортіло мати дроболійку та дробокаталку. начитавшись про виготовлення дробокатальних машин гвалтовочних барабанів, вирішив щось таке зробити собі, але вирішенням питанням став обмін з нашим колегою, форумчанином Олексієм (нік - Слон). слід відзначити, що машинка прийшла вже робочою, яка вимагала лише установки та підлаштувань під конкретні вимоги та мої бажання. в комплект входили: барабан з двох частин вогнегасника (рухомої та нерухомої), нерухома була закріплена на штативі, а штатив на трубі, рухома частина барабана закріплена гвинтом на якорі електродвигуна від пральної машинки, підставка з ДСП, гвинти кріплення, спеціальний круговий наждачок для поліровки у разі потреби внутрішньої сторони барабану.
образу виникло питання створення надійної підставки, в думках уже хотів припасувати на маховик від Жигулів, але знайомій автомайстер показав гальмівний диск від ВАЗ-2110, і я вирішив взяти його.
вдома виявилось, що отвори на барабані (4 шт) ідеально підійшли під отвори у задній частині електродвигуна - залишалось просто прикрутити 4 болти і двигун сів як на п"єдесталі. далі я весь конструктор з моїм баченням того як все має бути притяг до товариша та майстра на всі руки Славка, прогнавши двигун, вирішили, що слід розібрати пральну машинку Рига-5 моєї покійної бабці, та взяти двигун звідтіля і конденсатор до нього, так як наявний двигун мав недіючу пускову обмотку (при обміні ми з Олексієм домовлялись, що двигуна не буде взагалі!!!але від своєї порядності він таки його туди поставив, за що мені й досі незручно). далі проблема №2, яка полягала в тому що гальмівний диск відмовився від зварювання - плавився, бризкав, але тубка штатива не приварювалась!, вирішилась прикручуванням товстої пластини на болти і до неї вже все приварили, болти вирішили не зрізати а накрутити ще декілька для фіксації в грунті, так як по цементній стяжці диск хотів гасати. електрику вирішили під"єднувати як книжка пише - через кнопку, а пускову обмотку через конденсатор, конденсатор в коробочку. параметри двигуна: 1350 обертів, 180 ват, конденсатор - 6 мікрофарат, 600 вольт. на сьогодні машинка обкатала 6 кг дробу, 5 з яких були схожі на гречану крупу з заокругленими краями. ось фото машинки у роботі, завантаження 1 кг, час катання порції - 15 хв., з графітом переборщив, аж пил трохи летів.
 

Вкладення

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
на фото видно увесь процес від завантадення до самого кінця, шкода, що якість фотокамери телефона не до кінця передав вигляд дробу до та після обкатки
 

Копатыч

Зброяр
шкода, що якість фотокамери телефона не до кінця передав вигляд дробу до та після обкатки
Самое главное, что бы "нравилось", нынешнему, хозяину этой "адской" машинки. А качество фото, не самое главное, в этом деле.
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Отчет супер!
А какие обороты?
Сколько время обкатки на одну загрузку?
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
А какие обороты?
Сколько время обкатки на одну загрузку?
потужність 180 ват, 1350 обертів, завантажка - 1 кг, крутити - 15 хв, двигун стає теплий, крутити можна ще 10 хв, починає підігріватись, потім потрібно 20 хв причекати, поки остигне двигун, сам барабан з дробом нагрівається так, що в руці дріб тримати неможливо зразу після обкатки. спосіб роботи - виніс посеред двору на травичку, завантажив, увімкнув, пішов, пройшло 15-20 хв, вимкнув, завантажив новою порцією, пішов щось робити, двигут вистиг увімкнув. і так можна увесь день. забув додати: жля кріплення нижньої рухомої чашки просверлили в торці шківа двигуна отвір на 5 мм та нарізали різьбу на 6.
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Так в соседней теме версия, что обороты должны быть минимальными?
 

vanhant

ветеран форуму
надійна команда
Так в соседней теме версия, что обороты должны быть минимальными?
обороты не должны быть большими так как дробь не катается а просто подгорает (свинец метал мягкий и не стойкий к температуре высокой) при больших оборотах свинец нагревается подгарает и теряет свои качества как дробь
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
бороты не должны быть большими
як я розумію і бачу уже на досвіді - оберти мають бути такими щоб підняти дріб майже до купола верхньої нерухомої чашки та ганяв її по стінках, якщо малі оберти - не підніме. якщо великі - відцентрова сила "приклеїть" дріб до стінок. хоча це ІМХО
 

vanhant

ветеран форуму
надійна команда
як я розумію і бачу уже на досвіді - оберти мають бути такими щоб підняти дріб майже до купола верхньої нерухомої чашки та ганяв її по стінках, якщо малі оберти - не підніме. якщо великі - відцентрова сила "приклеїть" дріб до стінок. хоча це ІМХО
если обороты будут большими она станет черной и с сажей у каждой дробокаталки свои параметри и обороты я бы советовал катать так чтобы свинец не подгорал иначе в стволах освинцовка будет просто сумашедшей
 

слон

ветеран форуму
надійна команда
Приємно бачити що "адська" (зі слів Копатича) машинка працює на радість мисливців.
з графітом переборщив, аж пил трохи летів.
Не звертайте уваги це дрібниці ,от я рукотворним тігелем для виплавки свинцю з донним клапаном -два рази чуть хату не спалив !;)
 

Вкладення

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
а що ним робити плануєте? суть роботи зрозумів
 

слон

ветеран форуму
надійна команда
а що ним робити плануєте?
Останні два роки, без всякого планування, виплавляю кулі.Стосовно приспособи -задоволення тільки естетичне .Так само можна плавити і на газовій плиті ,АЛЕ ?!? ! такі вони (мабуть) Слони !???:rolleyes:
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
привіт Вам, Олексію! сьогодні перша сокира уже є! буде скоро ще одна, сполірую зроблю тупорище ясинове, просочу льняною олією та покажу:D:D
 

veriovo4ka89@

Мисливець
Доброго часу доби, шановні браття по зброї! Тему вирішив розмістити тут у Спілкуванні, бо аналогічні теми про лиття та катання дробу є у розділі "Ділимося досвідом" і там вони є більш розширеними з відгуками спеців цього напрямку нелегкої праці дроболія та дробоката. кожен мисливець прагне сам щось уміти виготовити з боєприпасів, таке бажання виникло певно ще у нашого предка, коли він вперше відламав гілку, почухав потилицю та зігнув її у лук. ось я теж тому не виняток, закортіло мати дроболійку та дробокаталку. начитавшись про виготовлення дробокатальних машин гвалтовочних барабанів, вирішив щось таке зробити собі, але вирішенням питанням став обмін з нашим колегою, форумчанином Олексієм (нік - Слон). слід відзначити, що машинка прийшла вже робочою, яка вимагала лише установки та підлаштувань під конкретні вимоги та мої бажання. в комплект входили: барабан з двох частин вогнегасника (рухомої та нерухомої), нерухома була закріплена на штативі, а штатив на трубі, рухома частина барабана закріплена гвинтом на якорі електродвигуна від пральної машинки, підставка з ДСП, гвинти кріплення, спеціальний круговий наждачок для поліровки у разі потреби внутрішньої сторони барабану.
образу виникло питання створення надійної підставки, в думках уже хотів припасувати на маховик від Жигулів, але знайомій автомайстер показав гальмівний диск від ВАЗ-2110, і я вирішив взяти його.
вдома виявилось, що отвори на барабані (4 шт) ідеально підійшли під отвори у задній частині електродвигуна - залишалось просто прикрутити 4 болти і двигун сів як на п"єдесталі. далі я весь конструктор з моїм баченням того як все має бути притяг до товариша та майстра на всі руки Славка, прогнавши двигун, вирішили, що слід розібрати пральну машинку Рига-5 моєї покійної бабці, та взяти двигун звідтіля і конденсатор до нього, так як наявний двигун мав недіючу пускову обмотку (при обміні ми з Олексієм домовлялись, що двигуна не буде взагалі!!!але від своєї порядності він таки його туди поставив, за що мені й досі незручно). далі проблема №2, яка полягала в тому що гальмівний диск відмовився від зварювання - плавився, бризкав, але тубка штатива не приварювалась!, вирішилась прикручуванням товстої пластини на болти і до неї вже все приварили, болти вирішили не зрізати а накрутити ще декілька для фіксації в грунті, так як по цементній стяжці диск хотів гасати. електрику вирішили під"єднувати як книжка пише - через кнопку, а пускову обмотку через конденсатор, конденсатор в коробочку. параметри двигуна: 1350 обертів, 180 ват, конденсатор - 6 мікрофарат, 600 вольт. на сьогодні машинка обкатала 6 кг дробу, 5 з яких були схожі на гречану крупу з заокругленими краями. ось фото машинки у роботі, завантаження 1 кг, час катання порції - 15 хв., з графітом переборщив, аж пил трохи летів.
Яка висота вехньойі і нижньойі сфери і яка висота і ширина пазу під закриття барабану?
 
Зверху