Сезон полювання 2020-2021 Львівська область!

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
И еще: я тут больше для профессионалов говорю, ну - для желающих понять наше скромное законодательство. На понимание всех присутствующих не рассчитываю.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Да хватит вам, мужчины! :)

Владимир Алексеевич, вопрос отстрела шакала по всяким спецразрешениям безусловно интересен и заслуживает отдельного рассмотрения даже чисто из интересу.
Но.. Всегда пресловутое но :)
Я, конечно не могу говорить за всех, но думаю не сильно ошибусь, если предположу, что адекватное большинство, да и лично меня, например, данный вопрос интересует в ракурсе возможности отстрела пресловутого шакала в сезон охоты.
И это я даже не беру во внимание гипотетическую возможность начиная с 1 мая.
А вот именно в сезон, на перо или пух.
Вернее даже в большей степени (меня лично так точно) с момента открытия на перо в августе и далее..
Пух есть пух, там все малость очевиднее..
Вы хотите сказать, что на Ваш вопрос я еще не ответил? Могу повториться! Причем, если коротко, то, при наличии разрешения на добычу других охотживотных, можно добывать и шакала и при наличии лицензии на косулю трофейную (самца). Это я в ответе указывал, если кто невнимательно прочитал, я не виноват... Однако, другой вопрос: какому нормальному охотнику это нужно - стрелять шакала, если ждешь трофейного козлика?..
Что касается вашей ремарки "вопрос отстрела шакала по всяким спецразрешениям безусловно интересен и заслуживает отдельного рассмотрения даже чисто из интересу", то именно из этого "интересу" я его и озвучил, подчеркнув, что это может считаться нарушением (так оно и должно быть в современной редакции БЗ!). А это важно знать и выдающим такие спецразрешения (чтобы не лишиться работы), и тем, кто их получает (чтобы не лишиться спецразрешения, доверия выдающих его и, конечно, определенной суммы денег, которые лишними не бывают, особенно в карантинные времена!).
Видите, сколько инфы я тут вам всем дал, но и это вызывает недовольство некоторых коллег! Почему - понять мне сложно...
 

HOWA

Слідопит
Спасибо за пояснения. Но, есть вот это:
"Частина третя статті 33 із змінами, внесеними згідно із Законами № 5462-VI від 16.10.2012, № 323-VIII від 09.04.2015}
Добування вовків, лисиць, єнотовидних собак, бродячих собак і котів, сірих ворон належить до службових обов'язків працівників, уповноважених здійснювати охорону мисливських угідь, і здійснюється без спеціального на це дозволу протягом року." И да, про шакала здесь ничего нет...
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Да, ст. 33 я не цитировал полностью, просто дал ссылку на БЗ и предложил статью 33 прочитать самим (как по-мне, там и так все понятно).
Но разъяснил для тех, кто мог не обратить внимания, что в ст. 33 нет шакала, что не сочетается со ст. 17.
Что еще не понятно?
 

Hovarf

Слідопит
С лайками на кабана
З лайками на кабана - згідний. Класичне полювання, з участю 1-2 мисливців (з яких 1 - обов'язково господар собак та людина яка добре знає угіддя(єгер)) і 2-3 робочі лайки (які вміють з голосом гнати кабана і зупиняти його (крутити на місці). Але я б таке полювання скоріше назвав ІНДИВІДУАЛЬНИМ а не колективним.
 

Hovarf

Слідопит
Вариант коллективной охоты на копытных без загонщиков: подковой, котлом.
Ну, якщо пофантазувати, та чисто так, для жарту, то можу запропонувати ще один варіант КОЛЕКТИВНОГО полювання на копитних БЕЗ НАГІНКИ. Приводить єгер бригаду мисливців в ліс , розставляє по стрілецькій лінії на номера і залишається з ними там стояти цілий день, аж до вечора. Може впродовж дня на когось якась звірина і вибіжить. Як Вам таке?
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Ну, якщо пофантазувати, та чисто так, для жарту, то можу запропонувати ще один варіант КОЛЕКТИВНОГО полювання на копитних БЕЗ НАГІНКИ. Приводить єгер бригаду мисливців в ліс , розставляє по стрілецькій лінії на номера і залишається з ними там стояти цілий день, аж до вечора. Може впродовж дня на когось якась звірина і вибіжить. Як Вам таке?
Не зовсім так: весь день звір буде відлежуватися, а ось ближче до вечора - досить можливо!..
Знову ж у нас ще немає визначення чіткого про індивідуальне та колективне полювання, важко щось сказати, про що мова.
Стосовно козулі та гончих. Я був учасником такого полювання. відразу зазначу, що гончаки були такі, що бігали неспішно. Коза бігла через це теж неспішно, а головне - незначним колом, десь метрів 300 діаметром. Після першого кругу визначили, як біжить козуля, і перехопили на ньому, який козуля не змінила. Добули!
Щодо котла чи підкови, то теж застосовував, причому мисливців під час підкови було взагалі дуже мало, але треба знати місцевість та стежки звірів. На котел, ясна річ, знадобилося б значно більше мисливців.
Знову ж, визначення колективної чи індивідуальної поки немає, і як вважати полювання котлом та підковою - із застосуванням нагоничів чи без?
 
Останнє редагування:

Hovarf

Слідопит
А "лис" - это мы в сказках наслушались, но забыть не можем!
Не зовсім так. Ось Вам приклад. Це навчальний посібник, рекомендований для студентів вищих навчальних закладів, листом Міністерства освіти і науки України (Лист № 14/18.2 - 1645 від 13.07.2004). Авторський склад досить поважний.Терміну "лисиця" в ньому нема, а є "лис звичайний" (ст. 408).
 

Вкладення

Я з Вами згідний , полювати колективом "без облави" тобто без нагоничів - можна. Приклад цьому - колективне полювання на зайця, коли мисливці шеренгою йдуть по полю і піднімають звіра. Але яке КОЛЕКТИВНЕ полювання без нагоничів може бути в лісі на копитних? Мене дивує вперта тупість наших чиновників від мисливства, які в свої накази з року в рік вперто пхають разом з "облавним" оте "КОЛЕКТИВНЕ" на копитних. Може так вони хочуть здаватися розумнішими. І жодний з них не хоче включити мозги і написати просто - облавне полювання.
Особливо з нагоничами на кабана, да в гущавині, да без псів. Кабан в 10-15 кроків пропустить через себе нагонича і не один мускул не дрогне. Косулю, оленя нагоничі поженуть.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Не зовсім так. Ось Вам приклад. Це навчальний посібник, рекомендований для студентів вищих навчальних закладів, листом Міністерства освіти і науки України (Лист № 14/18.2 - 1645 від 13.07.2004). Авторський склад досить поважний.Терміну "лисиця" в ньому нема, а є "лис звичайний" (ст. 408).
Я отвечу так-отсебятина, без ссылки на БЗ.
Гляньте, хотя бы, сюда
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1827-17
Никакого там мифологическо-сказочного ЛЫСА там и близко нет.
ИМХО, базарно-містечкова назва обыкновенной лисицы.
П.С.Грош цена тем авторам того посібника.
ИМХО, укр.ЛЫС, это тоже самое , что рус. Лиса.
Выражение малограмотных людей.
 
Останнє редагування:
Ви ж самі прекрасно розумієте, що це з області фантастики.
А як Вам такій розклад. Для прикладу берем лісок 1км на1км або 2 на 2.
Розставляємо левову частку колективу на,, номера,, ( ці звірі не втікають куди очі дивляться, будуть описувати середні, великі кола. Ходитимуть: низинами, під берегами каналів, якщо такі є в лісі, вирубками, які вже поросли ожиною, малиною, або хмелем. Одним словом обдекілька мисливців з гончаками обходять перспективні містини де косуля, олень могли залягти.
 
Коли тронули звіра гонить можуть хоть до ночі, пси в процесі гону заміняють один одного, відпочивші втомлених. І так до влучного пострілу.
П. С. Це реалії а не фантастика.
 

Корнилов

Снайпер
Я отвечу так-отсебятина, без ссылки на БЗ.
Гляньте, хотя бы, сюда
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1827-17
Никакого там мифологическо-сказочного ЛЫСА там и близко нет.
ИМХО, базарно-містечкова назва обыкновенной лисицы.
П.С.Грош цена тем авторам того посібника.
ИМХО, укр.ЛЫС, это тоже самое , что рус. Лиса.
Выражение малограмотных людей.
Я правильно понял? По вашему Лис на Украинском, это выражение малограмотных людей??? Или...
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Не зовсім так. Ось Вам приклад. Це навчальний посібник, рекомендований для студентів вищих навчальних закладів, листом Міністерства освіти і науки України (Лист № 14/18.2 - 1645 від 13.07.2004). Авторський склад досить поважний.Терміну "лисиця" в ньому нема, а є "лис звичайний" (ст. 408).
Колего, сперечатися не буду, як мене навчили, так і розповів. А стосовно книги - спитаю у Івана Івановича.
 

Hovarf

Слідопит
А як Вам такій розклад. Для прикладу берем лісок 1км на1км або 2 на 2.
Розставляємо левову частку колективу на,, номера,, ( ці звірі не втікають куди очі дивляться, будуть описувати середні, великі кола. Ходитимуть: низинами, під берегами каналів, якщо такі є в лісі, вирубками, які вже поросли ожиною, малиною, або хмелем. Одним словом обдекілька мисливців з гончаками обходять перспективні містини де косуля, олень могли залягти.
Це все одно можна віднести до облавного полювання. В даному випадку мисливці на номерах є. І не має значення якої форми стрілецька лінія. Нагінка в даному випадку - це один мисливець (або декілька) з собаками. Ви ж не будете стверджувати, що собаки самі підуть звіра шукати? От і маємо ОБЛАВНЕ полювання.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Никакого там мифологическо-сказочного ЛЫСА там и близко нет.
ИМХО, базарно-містечкова назва обыкновенной лисицы.
П.С.Грош цена тем авторам того посібника.
ИМХО, укр.ЛЫС, это тоже самое , что рус. Лиса.
Выражение малограмотных людей.
Однако, лис - слово, имеющее древнеславянское происхождение.
Но в БЗ у нас - только "лисиця!. Хотя там есть куча названий птиц, которые сейчас украинским языком совершенно по-другому называют. Пробовал внести изменения в БЗ, а мне сказали: а наф.га?..
 
Це все одно можна віднести до облавного полювання. В даному випадку мисливці на номерах є. І не має значення якої форми стрілецька лінія. Нагінка в даному випадку - це один мисливець (або декілька) з собаками. Ви ж не будете стверджувати, що собаки самі підуть звіра шукати? От і маємо ОБЛАВНЕ полювання.
Є такі собаки, що з дальнім пошуком. Можуть і самі як лайки так і гончі. Не стверджую що так завжди.
 

КУБА

Мисливець
Скільки коштують членські внески на цей сезон у львівські обл
 
Зверху