Вопрос по латунке

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Еще необходимо учесть тот факт , что латунные гильзы необходимо чистить , как затравочные отверстия так и саму полость гильзы и капсульное гнездо . И так если это штук 25 это где то часок работы , а одноразовые они и есть одноразовые пострелял чуток и выкинул. Но все же это дело такое, кому что нравится.
Не, ну папковые и пластиковые тоже требуют ухода и восстановления, это уже не рассматривали
 
Не, ну папковые и пластиковые тоже требуют ухода и восстановления, это уже не рассматривали
Согласен с Вами, при бережном отношении и папковые и пластиковые гильзы, то же не остаются без внимания.
 

Ohotnik47

Слідопит
В юності був випадок - під час полювання на кабана, лайка закрутила доволі великого сікача в густому кущу лози, підійшовши на кілька метрів намагаюсь зробити прицільний постріл. До вепра 12 метрів, але толком прицілитись не можна - кобель бачить мене і постійно атакує, в руках БееМка, в правому стволі куля в бум.гільзі, а в лівому картеч 6.5 в лат.гільзі. Проходить кілька секунд і сікач помітивши , мене миттєво атакує не звертаючи уваги на хватки собаки - стріляю дуплетом коли до звіра , від дульного зрізу стволів , лишилось менше метра. Бачу як порохом обсмалило щетину на шиї кабана, але він все ще на ногах і падати не збирається - обидва заряди пройшли трохи нижче шийних позвонків. Пес вчепився мертвою хваткою в зад кабану і той закрутивсь на місці намагаючись позбутись собаки , різко розкриваю рушницю і екстрактор обірвавши нижню частину денця бум.гільзи - проскакує, тепер рушницю не можна перезарядити. В якусь мить
кабану вдається відчепитись від собаки і він кидається на мене, кидаю йому на рило розкриту рушницю і з швидкістю білки вилажу на тоненьку вільху, кабан намагається стати на задні ноги, щоб мене дістати, а лайка тягне його до низу. Вільха не більше 15см на рівні комля, я знаходжусь не вище 2х мет.від землі - далі лізти не можу, бо починає хилитись, а з низу сікач клацає іклами.
Покрутившись так під деревом, кабан з лайкою перемістились на десяток метрів в інший кущ лозняку, я тихенько спустивсь з дерева, вистругав хворостину якою вибив застрягше денце бум гільзи, перезарядився і вибравши підходящий момент зробив завершальний постріл...
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
У таких випадках я б стріляв між очей та вух (перехрестя), а легше - у грудь нижче шиї.
Можно було ствол у пашу засунути та стрільнути, легені б вздулися! ;) У мене був випадок. коли дві собаки (ЗСЛ) тримали пораненого кабанчика, я теж не міс стріляти влучно через собак, Тому стріляв по заду, аби осадити, але близько не підходив, бо ломаки поруч не було (галявина...). Кабан дивився на меня, я на нього, але відстань була метрів 30, не менше. Коли собаки побачили, що я стою-чекаю, кабан поранений присів, собаки те ж. Ось тоді - один влучний постріл і все!
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
В юності був випадок - під час полювання на кабана, лайка закрутила доволі великого сікача в густому кущу лози, підійшовши на кілька метрів намагаюсь зробити прицільний постріл. До вепра 12 метрів, але толком прицілитись не можна - кобель бачить мене і постійно атакує, в руках БееМка, в правому стволі куля в бум.гільзі, а в лівому картеч 6.5 в лат.гільзі. Проходить кілька секунд і сікач помітивши , мене миттєво атакує не звертаючи уваги на хватки собаки - стріляю дуплетом коли до звіра , від дульного зрізу стволів , лишилось менше метра. Бачу як порохом обсмалило щетину на шиї кабана, але він все ще на ногах і падати не збирається - обидва заряди пройшли трохи нижче шийних позвонків. Пес вчепився мертвою хваткою в зад кабану і той закрутивсь на місці намагаючись позбутись собаки , різко розкриваю рушницю і екстрактор обірвавши нижню частину денця бум.гільзи - проскакує, тепер рушницю не можна перезарядити. В якусь мить
кабану вдається відчепитись від собаки і він кидається на мене, кидаю йому на рило розкриту рушницю і з швидкістю білки вилажу на тоненьку вільху, кабан намагається стати на задні ноги, щоб мене дістати, а лайка тягне його до низу. Вільха не більше 15см на рівні комля, я знаходжусь не вище 2х мет.від землі - далі лізти не можу, бо починає хилитись, а з низу сікач клацає іклами.
Покрутившись так під деревом, кабан з лайкою перемістились на десяток метрів в інший кущ лозняку, я тихенько спустивсь з дерева, вистругав хворостину якою вибив застрягше денце бум гільзи, перезарядився і вибравши підходящий момент зробив завершальний постріл...
И??
Какой отсюда вывод?
Бумгильза -
at.gif
?
Я вот минут 10 назад думал, что я бы скорее с латункой к кабану не пошел, чем с бумажной.
Но это, правда, скорее из-за капсюля.
С латунками такого и правда бы не было..
А если бы и было, то там скорее шейка тяги экстрактора переломилась бы :)
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Просто згадалось...
Але після того випадку кульові набої споряджав у пластик.
Я би після такого, мабуть і на полювання ходити перестав..
Хіба може на пташечку яку..
Як писав Остап Вишня, ..я краще на перепілочку піду. Вона пташечка сумирна, в неї зубів і пазурів нема.
А ведмідь, що.. Повна паща зубів і реве, як дурний!
Ні, краще на перепілку." :D
 

Stanislav Fursa

Снайпер
Вставлю свої 5 коп., але це теж, як би має відношення до латунок і фото робив я.
Рушниця "ЗІМСОН", 12-го кал.
Зі слів знайомого, стріляв латунками, зробив дуплет. Другий постріл якийсь був дивний по звуку, а оказалось від першого пострілу в правому стволі випала прокладка і викотилась дріб/дробинкі, вистрілив і в стволі получилось кругле піддуте кільце.
З того моменту перестав взагалі користуватись латунками, уже декілька років стріляє пластиковими і папковими набоями, і піддуте "кільце" не збільшується.
IMG_001.jpg

IMG_002.jpg
 

Ohotnik47

Слідопит
Дуже поширене явище, буває ще дріб висипається в ствол і при горизонтальному пострілі в нижній частині з'являється ряд горохоподібних піддуттів.
Я дріб закривав різними методами, а найкращий результат був - робив дробовий клейтух з матеріалу, який являв собою плиту, щось на зразок пружного пінопласту товщиною біля 8мм, обклеєного з двох боків плівкою. З цієї плити вирізав висічкою клейтухи збільшеного розміру , надрізав їх хрест на хрест з двох боків так щоб надрізи не співпадали і закривши їми дріб, по кругу проклеював з шприца тоненькою полоскою ПВА. На дульн.зрізі такий клейтух розлітався на маленькі частинки чим не розбивав дробовий сніп і в той же час надійно утримував від самовільного розкриття.
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Дуже поширене явище, буває ще дріб висипається в ствол і при горизонтальному пострілі в нижній частині з'являється ряд горохоподібних піддуттів.
Я дріб закривав різними методами, а найкращий результат був - робив дробовий клейтух з матеріалу, який являв собою плиту, щось на зразок пружного пінопласту товщиною біля 8мм, обклеєного з двох боків плівкою. З цієї плити вирізав висічкою клейтухи збільшеного розміру , надрізав їх хрест на хрест з двох боків так щоб надрізи не співпадали і закривши їми дріб, по кругу проклеював з шприца тоненькою полоскою ПВА. На дульн.зрізі такий клейтух розлітався на маленькі частинки чим не розбивав дробовий сніп і в той же час надійно утримував від самовільного розкриття.
Нормально.. только немного заморочливый способ.
Ну да с латунками по другому почти не бывает
Пластиковой затычкой в разы проще.

Сейчас полегче, есть пластик всяческих видов.
Да и пробкой я закрываю - нормально.
Обычной картонкой это, конечно, добра себе не желать.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Вставлю свої 5 коп., але це теж, як би має відношення до латунок і фото робив я.
Рушниця "ЗІМСОН", 12-го кал.
Зі слів знайомого, стріляв латунками, зробив дуплет. Другий постріл якийсь був дивний по звуку, а оказалось від першого пострілу в правому стволі випала прокладка і викотилась дріб/дробинкі, вистрілив і в стволі получилось кругле піддуте кільце.
Кільця, слава Богу, в мене не виходило, але "дивний звук" и "пусті постріли" - це теж у дитинстві проходив... Із того часу і покинув металеві гільзи!
 

Ohotnik47

Слідопит
Нормально.. только немного заморочливый способ.
Ну да с латунками по другому почти не бывает
Пластиковой затычкой в разы проще.

Сейчас полегче, есть пластик всяческих видов.
Да и пробкой я закрываю - нормально.
Обычной картонкой это, конечно, добра себе не желать.
Пластиковими "затичками" теж пробував - розбиває сніп, нерівномірність осипу і великі "вікна".
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Пластиковими "затичками" теж пробував - розбиває сніп, нерівномірність осипу і великі "вікна".
Стреляю на охоте патронами именно с такими дробовыми прокладками. Не знаю, какая там осыпь и окна, но дичь падает так, как положено. Никакой разницы, по сравнению с пластиком и бумагой не замечаю. Единственное-строго слежу, чтобы прокладка не отошла от дроби. Увы, даже пластиковые прокладки от этого не спасают на 100%.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Пластиковими "затичками" теж пробував - розбиває сніп, нерівномірність осипу і великі "вікна".
І навіщо собі шукати... зайви пригоди? Чим папка-пластик не влаштовують? Я вже казав (ІМХО), що металеві гільзи потрібні промисловикам з метою менше із собою перти!
 

Ohotnik47

Слідопит
Дичині треба давати шанс ;):).
Згоден.
Шанс - але не підранка.
Мені вже давно більш подобається просто спостерігати за обережним звіром в безпосередній близькості підманивши чи підкравшись ніж влучний постріл.
Виключення - лише вовк.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
І навіщо собі шукати... зайви пригоди? Чим папка-пластик не влаштовують? Я вже казав (ІМХО), що металеві гільзи потрібні промисловикам з метою менше із собою перти!
Это вопрос очень риторический: внешние курки у ружей-это тоже удел промысловиков, но и в Украине им есть место!
 

Ohotnik47

Слідопит
І навіщо собі шукати... зайви пригоди? Чим папка-пластик не влаштовують? Я вже казав (ІМХО), що металеві гільзи потрібні промисловикам з метою менше із собою перти!
Так ніхто ж не спорить, просто комусь подобається раритет, полірована, блискуча поверхня латунного патрона має свій шарм
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Згоден.
Шанс - але не підранка.
Мені вже давно більш подобається просто спостерігати за обережним звіром в безпосередній близькості підманивши чи підкравшись ніж влучний постріл.
Виключення - лише вовк.
Качественно!!!!!!! снаряженный патрон в латунной гильзе это тоже 100 % выстрел!
Проблема в том, чтобы всякое дерьмо не снаряжать во всякое дерьмо!
 
Зверху