Заяць і його популяція в Україні .

VS1975

Снайпер
Не знаю, як у вас шановні колеги, а у нас в угіддях (Сумський р-н) зайця в останні роки стало значно більше! І поля розорані і все, як ви "любите". В минулому сезоні добув 6 штук. В цьому році бачив в достатній кількості, один живе в городі!
Саша, вітаю. Може у ваших краях і багато зайця, а в нас його у цьому році зовсім мало. З відкриття скільки було пройдено з собаками - не бачив ще жодного. Зате лисиць двічі бачив. Далеко.
 

Степанович 2

Снайпер
... регулировать численность охотников по угодьям, броться с хищниками и браконьерами должны пользователи охотугодий (читай районные УТМР).
Доки будуть давати районні, обласні сезонки доти кількість мисливців ніхто не відрегулює.
З браконєрами було б саме дієво, щоб держава мала відповідну службу, бо ні мисливці угідь, ні районі УТРМри успіху мати не будуть, тим більше з таким нашим законодавством.
Успіх є там де мисливці первичок працюють (а не платять трудоучасть), вкладають свої кошти, сили і бережуть угіддя. (як один з прикладів Сергія, є і інші-дивись теми відпрацювань, підгодівлі, випуску фазана, інше).
Тут, як мовиться: ніхто крім нас, та і Устав УТМРа це каже - колектив і тільки він.
Але нас багатьом потрібно подати "на тарілочці", тоді вам дорога до приватних угідь і, то далеко не факт, що там всюди буде рай.
 
Останнє редагування:

VS1975

Снайпер
Доки будуть давати районні, обласні сезонки доти кількість мисливців ніхто не відрегулює.
З браконєрами було б саме дієво, щоб держава мала відповідну службу, бо ні мисливці угідь, ні районі УТРМри успіху мати не будуть, тим більше з таким нашим законодавством.
Успіх є там де мисливці первичок працюють (а не платять трудоучасть), вкладають свої кошти, сили і бережуть угіддя. (як один з прикладів Сергія, є і інші-дивись теми відпрацювань, підгодівлі, випуску фазана, інше).
Тут, як мовиться: ніхто крім нас, та і Устав УТМРа це каже - колектив і тільки він.
Але , якщо держава буде мати таку службу, які внески повинні мисливці платили в УТМР ? З усим іншим згодний.
 

VS1975

Снайпер
Державна, в моєму розумінні, з державним фінансуванням, як МВД чи інші структури.
Усе вірно - державна служба охорони тваринного світу ( чи яка там інша назва ) з державним фінансуванням. І щоб роботу свою робила в угіддях, а не в кабінетах.
 

Visioner

Слідопит
Тут, як мовиться: ніхто крім нас, та і Устав УТМРа це каже - колектив і тільки він.
Але нас багатьом потрібно подати "на тарілочці", тоді вам дорога до приватних угідь і, то далеко не факт, що там всюди буде рай.
Без обид коллега, но очень вредная и не правильная позиция.
Тогда давайте сами и порядок на дорогах наводить и преступников ловить сами, да и теплотрассы ремонтировать.

Первички свое дело делают, но остальное наверное должны делать те кому это положено по договорам аренды угодий.

Тогда будет порядок - А НЕ ТО ШО ЗАРАЗ.
Да и хватит людей направлять в приватні угіддя, может у себя порядок пора навести.
 

VS1975

Снайпер
но остальное наверное должны делать те кому это положено по договорам аренды угодий.

Тогда будет порядок - А НЕ ТО ШО ЗАРАЗ.
Саме так. Полюю в угіддях, які у користуванні приватної структури, а дичини немає. Тільки ноги з козуль знаходимо та лисиць розводимо.
 

Степанович 2

Снайпер
Думаю, моя позиція правильна, бо основа УТМРа і є колектив і ніхто крім цього колективу не буде робити.
А охорону державного мисливського фонду має робити держава і відповідні люди, з відповідною страховкою за своє життя, а не сільський єгер чи громадський інспектор без прав.
Ми конкретно, в своїх угіддях працюємо і заготовляємо і кормушки, солонці робимо, підгодовуємо не тільки за те, що виділяє УТМР, але і свої докладаємо.
І ще, я про це писав не раз, інших ресурсах, що добиваємось того, щоб ніхто в угіддях не полював без погодження з головою колективу (так регулюємо і чисельність мисливців і порядок в угіддях, щоб не шлялись хто куди хоче. Наш рай голова знає, що виписуючи комусь відстрілку він попереджає людину, що має бути погодження з колективом (в нас немає такого, що єгеря виписують відстрілки)..За це дуже часто мене критикували, що це не правильно, але своєї думки не міняю.
 

Visioner

Слідопит
І ще, я про це писав не раз, інших ресурсах, що добиваємось того, щоб ніхто в угіддях не полював без погодження з головою колективу (так регулюємо і чисельність мисливців і порядок в угіддях, щоб не шлялись хто куди хоче.
Мы тоже добиваемся, но председателю районного УТМР нужно продать как можно больше карточек отстрелочных. И чихать он хотел на все усилия и работу нашего коллектива (кормушки, солонцы. заготовка кормов).
И сегодня угодья закрепленные за нашей первичкой - это проходной двор (близко к городу, ехать далеко не нужно).
И фазанов которых мы покупали и выпускали в угодья лупят все кому ни лень.

" Отакая х...ня малята", Дед Панас.
 

Степанович 2

Снайпер
Мы тоже добиваемся, но председателю районного УТМР нужно продать как можно больше карточек отстрелочных. И чихать он хотел на все усилия и работу нашего коллектива (кормушки, солонцы. заготовка кормов).
И сегодня угодья закрепленные за нашей первичкой - это проходной двор (близко к городу, ехать далеко не нужно).
И фазанов которых мы покупали и выпускали в угодья лупят все кому ни лень.
" Отакая х...ня малята", Дед Панас.
У нас голова рай ради нормальний мужик і порозуміння у нас є, і не тільки нашого колективу, а і інших теж.
Різні там, не сут’єві, дрібниці інколи виникають, але як без них у мисливців :)
А так співчуваю Вам, бо при такому підході, всі старання колективу зводяться нанівець і бажання працювати дальше, на дядю, пропадає.
PS За то я дотримуюсь і такої думки, що всі без винятку мисливці мають бути закріплені за первинними колективами, вносити в їх розвиток свою лепту, тоді в багатьох і підхід до справи мав би змінитись. А то взяв сезонку і пішов куди душі завгодно, бо він такий самий член з правами. А йде, вірніше, не куди душі завгодно, а там де кажуть, що щось є. За пару полювань, таких зондер команд, у гарних угіддях роблять пустиню
 
Останнє редагування:

Panters

Снайпер
Для порівняння, в нас ГО а не угіддя УТМР, в угіддях свого колективу
стараємось проводити необхідні міроприємства (підгодівля,
купальні ями, солонці, годівниці і т.д.), звичайно не все гладко та в необхідній
мірі, але в середньому нормально, на сьогодні в нас багато козулі , кабана,
фазана, під час полювань відстрілюєм виключно самців козулі, а в колективі
сусіднього села козулю бачать лише на фото, б'ють(били) все підряд до лаби,
лиш би побільше м'яса, от і різниця, багато залежить від ставлення самих
мисливців, полювання це в першу чергу захоплення, задоволення від самого
процесу, але для багатьох це просто заготівля м'яса. На початку нового року
в нас в угіддях нараховуються стада козуль по 15-25 голів, в розмові з іншими
мисливцями району розказуєш а вони не вірять, в них навіть в поняттях немає
що таке може бути, товчуть все підряд, а після скаржаться що дичини обмаль ,
звідки ж її взятись якщо винищили основне поголів'я самок, і на все в них один
аргумент ; ' А ЗА ШО Я ГРОШІ ЗАПЛАТИВ? '. З таким підходом в найближчому
майбутньому будем полювати на комп. симуляторі.
 

Volodymyr M

Мисливець
1. Нічна браконьєрка з тепловізорами
2.Обробка полів ядо-хімікатами
3.Зменшення кількості природніх необроблюваних полів
4.Велика кількість хижака (в більшості угідь)
Думаю,десь в такому порядку!
З того що бачу і чую:
1. Бракуші. Серед них: фарщики; з тепликами, в тому числі значно шкодять ті що з пневматикою "творять чудеса"...
2. Хижак в угіддях(лис, сіра ворона і т.д.).
Якщо побороти ці 2 фактори, то іншими двома, напевно, можна знехтувати. На мій, погляд вони не на стільки суттєві як "роздувають". Раніше також багато хімії вносили на поля. Хто вкурсі, нехай згадають скільки лише одного дусту (ДДТ) було, ним все і від всього травили і в великих кількостях... Ще до цього часу по лісосмугам зустрічаються залишки в ржавих бочках.
Щодо розораних угідь: я полюю в місцевості де багато ярків та балок і використовувати їх для СГ обробітку нереально, а зайця все рівно мало.
 

Коваленко А

ветеран форуму
надійна команда
Переглянути вкладення 606514
Вдоль всего поля...
А далее кучка ведер на пять.
Кушайте звери дорогие...
А где же очередь с дорогих зверей?:) А нету)))))
На фото нитроамофоска, или калийка, скорей за все забило высевной орган, а тракторист провтыкал. Можете сообщить руководству и разбор полетов обеспечен, а также сообщите людям у которых, рядом огороды, они с удовольствием соберут и удобрят свои наделы. Цена сейчас такого удобрения 12-16 тысяч за тонну а при союзе оно хранилось горами в лесопосадках и зайцы бегали хоровадами и почему-то не дохли))))))))))))
 

Ричард

Новачок
P01011-104538.jpg
Пшеница это...
С местными был.Они и сказали ,где куча лежит.
Ну и да,говорят директор голову оторвет если узнает
 

VS1975

Снайпер

Коваленко А

ветеран форуму
надійна команда
Та і я думав, що пшениця травлена. Тільки на фото не розібрав - дуже дрібне.
Скачал и у величил......... Да, это пшеница, но на травленая, а обработанная против грибковых болячек... Но это не та причина, из-за котой нету зайца?
 
Зверху