Відновлення рушниці ИЖ-5

Messerschmitt

Новачок
1. Нагрів до 500°С, Наплавка , термічна обробка
2.Срібно олов'яний припой
3. Хромування, шліфовка. Повтор циклів до повного заповнення раковин.
Який з варіантів більше до вподоби?)
 
1. Нагрів до 500°С, Наплавка , термічна обробка
2.Срібно олов'яний припой
3. Хромування, шліфовка. Повтор циклів до повного заповнення раковин.
Який з варіантів більше до вподоби?)
Ну, так дело не пойдет . Внутри ствола будет давление и восстановление должно быть соответствующим. Думаю металл нужно наваривать при помощи газо или электросварки и это тоже требует и опыта и технических условий, но все равно это будет лишь косметика . Дерево лучше сделать новое , подготовить соответствующим образом березовую заготовку и повторить стиль изготовления и будет как так и было. Все же, мне так представляется, что ресурс ружья к сожалению исчерпан и его не стоит мурыжить.
 

Messerschmitt

Новачок
Я Вас почув. Дякую.
Шановне Товариство. Думки в голос.
Що до раковин. Залив ствол парафіном за 12 см від казенного зрізу ствола. Виявилося що діаметр такий самий як і на "виході" - 16,8.
Зовнішній діаметр найтоншого місця ,на якому є зовнішні раковини - 22 мм. Тобто товщина стінки в цьому місці - 2.6 мм. Глибина ж самої раковини.згідно зліпків пластика - 0,25мм Наступний осередок знаходиться на зовнішньому діаметрі 23,15 (3,175 товщина стінки) і має найглибшу раковину. просто кратер! 0,65мм . Останній знаходиться на товщині...та байдуже. Глибина раковин - 0,15.
Внутрішні проміряти ще не придумав як.
Згідно стандартів ,внутрішній діаметр ствола у 16-му калібрі коливається від 16.8 до 17.2
Спробувати розвернути ствол(знімати по 0,05 за прохід, тобто по 0,025 на сторону) до зникнення раковин а потім захромувати ствол із середини,частково компенсувавши збільшення діаметру.
"Заміднення" раковин поки не розглядаю - маю сумніви що до електрохімічної реакції металів.
 

Messerschmitt

Новачок
Ну, так дело не пойдет . Внутри ствола будет давление и восстановление должно быть соответствующим. Думаю металл нужно наваривать при помощи газо или электросварки и это тоже требует и опыта и технических условий, но все равно это будет лишь косметика . Дерево лучше сделать новое , подготовить соответствующим образом березовую заготовку и повторить стиль изготовления и будет как так и было. Все же, мне так представляется, что ресурс ружья к сожалению исчерпан и его не стоит мурыжить.
Перепрошую. Тиск підкажете? А максимальне зусилля на розрив для сталі 50А? А як що до того що сталь 50А відноситься до важкозварювальних? Я не проти ,звісно ж, заварити ці раковинки, проте не певен чи є в нас підприємство на якому зможуть кваліфіковано (якісно) провести саме зварювання та термічну обробку після зварювання. На рахунок дерева згідний,але поглядаю на горіх)))
На рахунок ресурсу цієї рушниці,певно, з Вами не погоджусь. Він тільки но розпочався ! )))
 
Перепрошую. Тиск підкажете? А максимальне зусилля на розрив для сталі 50А? А як що до того що сталь 50А відноситься до важкозварювальних? Я не проти ,звісно ж, заварити ці раковинки, проте не певен чи є в нас підприємство на якому зможуть кваліфіковано (якісно) провести саме зварювання та термічну обробку після зварювання. На рахунок дерева згідний,але поглядаю на горіх)))
На рахунок ресурсу цієї рушниці,певно, з Вами не погоджусь. Він тільки но розпочався ! )))
Давление зависит от боеприпаса , но примерно 650-700кг./см. Насчет стали не знаю . Ну и по дереву , правильно будет береза , если орех то у Вас штучник получится.
 

Messerschmitt

Новачок
А как или где будите хромировать канал ствола?
Є ще потужності )))
Давление зависит от боеприпаса , но примерно 650-700кг./см. Насчет стали не знаю . Ну и по дереву , правильно будет береза , если орех то у Вас штучник получится.
Так, все вірно. В середньому 68МПа. При дослідницькому відстрілі патронів з підвищеною навіскою пороху (7 грам) рушниці ИЖ-54 "дунуло" стволи тиском, що перевищував 2000 Бар (2040 кгс/см²)
Гранична міцність на розрив листа сталі 50 (товщиною від 2 до 3.9мм) : 540-720 МПа. (Що дорівнює 5500 - 7340 кгс/см² відповідно)
А на рахунок дерева ще подумаю....часу більше ніж вдосталь))))
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Перепрошую. Тиск підкажете? А максимальне зусилля на розрив для сталі 50А? А як що до того що сталь 50А відноситься до важкозварювальних? Я не проти ,звісно ж, заварити ці раковинки, проте не певен чи є в нас підприємство на якому зможуть кваліфіковано (якісно) провести саме зварювання та термічну обробку після зварювання. На рахунок дерева згідний,але поглядаю на горіх)))
На рахунок ресурсу цієї рушниці,певно, з Вами не погоджусь. Він тільки но розпочався ! )))
Предел текучести 55 кгс/мм², прочности не помню..

При таком подходе не лучше ли изготовить новый ствол?
Там не сложно..
 

Messerschmitt

Новачок
Предел текучести 55 кгс/мм², прочности не помню..

При таком подходе не лучше ли изготовить новый ствол?
Там не сложно..
З міцністю сталі 50 розібрались . Дякую (дивіться попепедні повідомлення). Ви знаєте, приходили такі думки але думаю це буде зайвим. Як на мене і рідний ще послужить, потрібно лише трішки підлатати.
 

HOWA

Слідопит
Колись були такі "АГРЕГАТИ" для відновлення колічастих валів та інших валів для авто. (Газ, порошок, полум'я, плазма?). Можливо ще десь в когось залишились та працюють ті штуки . Відносно сталі 50А - згідно Гост 5160-70 опір на розрив 80 кгс/мм² ; ( в 50РА 90-105 кгс/мм² ). Але, сталь на ІЖ-5 не впевнений що є 50А. Думаю там трохи інша сталь. З меншим опором та міцністю. В своєму житті ( в році так 1982 -83, в одного Почесного члена УТМР) бачив ІЖ-54 з завареним правим стволом, шов був довжиною десь так міліметрів з 50-70, на віддалі від патронника в 120-150 мм. Варили ствол в інституті Патона, м. Київ. Те ружжо гарно стріляло.
 

Messerschmitt

Новачок
Можно фото канала ствола ,почищеного и без масла
Як терміново? Ствол на черзі проведення зварювальних робіт в Інституті Патона .(заварюю зовнішні раковини) Але при потребі можу попросити щоб зробили фото.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Як терміново? Ствол на черзі проведення зварювальних робіт в Інституті Патона .(заварюю зовнішні раковини) Але при потребі можу попросити щоб зробили фото.
Серьезный у Вас подход к решению проблемы- респект!
 
Зверху