Ще раз про полювання з чужою зброєю.

Panters

Снайпер
Если Вы продадите свое ружье и в течении года приблизительно , точно не скажу , не приобрели другое то через пару лет когда Вы захотите купить ружье Вам и скажут за эти курсы. Без их ( этих курсов ) в разрешиловке уже не дадут разрешение на приобретение ружья. Так было с моим знакомым охотником. Захотел бросить охоту, все продал а душа не на месте, охота это все. Через пару лет пошел за разрешением а ему за курсы, без их никуда. Не знаю как сейчас но года 4 назад так было. С 1990 года увлекаюсь охотой. Никто за курсы не говорил и не говорит. Ружье было в наличии постоянно у меня. Так как и у Вас за курсы не слова.
Не так Вы поняли, курсы повторно не заставляют проходить. Это касается тех у кого их не было и нет и прошло достаточно времени после продажи единственного ружья. У вас на руках справка о прохождении этих курсов если вы их проходили. Копию сдают в разрешиловку. Желательно даже сберечь чеки об уплате курсов. Это так мне знакомый рассказал. Выше уже написал ведь об этом.
Неуважно прочитав, якщо в нього не було курсів то зрозуміло,
я подумав що були а через деякий час вимагають знову пройти,
я проходив в 2009, як було раніше не знаю.
 

Dedushka

Снайпер
Неуважно прочитав, якщо в нього не було курсів то зрозуміло,
я подумав що були а через деякий час вимагають знову пройти,
я проходив в 2009, як було раніше не знаю.
Каждый раз что-то да меняют в разрешительной. Поэтому лучше сначала купит ружье а второе которое хотели продать продавать после покупки нового. Меньше проблем будет при оформлении. ;)
 

agentkolya

Мисливець
Если Вы прошли курсы по оружию повторно уже проходить их не нужно. Вы сдаете в разрешиловку копию , оригинал оставляете себе. Так сделал мой знакомый. И в дальнейшем справка этих курсов пригодна. Так рассказал мне знакомый, ему это на курсах так объяснили. Это проблема для тех у кого таких курсов нет. Ружье продали а вовремя не приобрели новое. Вот и мозги в разрешиловке выносят потом.
Отвечу еще раз, но другими словами.
При необходимости приобрести охотничье гладкоствольное оружие, к примеру, мы проходим процедуру получения разрешения на его приеобретение. После - уже упрощенную, но опять процедуру на право хранения и ношения и все это на конкретную единицу. Лично я считаю такую систему абсолютно бредовой, т.к. на протяжении текущего года можно купить и продать несколько единиц.
Пример с получением права на вождение авто определенной категории, наиболее простой в этом случае, но их можно привести очень много. Суть в том, что нужно отделить право собственности на оружие и право пользования оружием определенного типа. Как назвать само разрешение, не важно - сертификат, разрешение и еще как, но этот документ должен быть не на 3 года и не иметь привязки к конкретной единице или модели ружья.
 

T valeri N

Мисливець
Шановні мисливці, не вводьте себе в оману коментарями самозванних юристів з інтернету!
Перевірку дотримання правил полювання та складання документів за виявленними порушеннями мають право особи, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання. Посадові особи національної поліції не мають таких повноважень. Дозвільна служба має право перевірить лише законність отримання дозволу, зберігання, використання зброї.

Згідно ЗУ "1478-III, чинний, поточна редакція — Редакція від 10.03.2017, підстава - 1832-VIII "
Стаття 14. Документи на право полювання
Документами на право полювання (для громадян України) є:
{Абзац перший частини першої статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1827-VI від 21.01.2010}
посвідчення мисливця;
щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);
{Абзац четвертий частини першої статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1827-VI від 21.01.2010}
відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
{Абзац п'ятий частини першої статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1827-VI від 21.01.2010}
паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.
{Абзац шостий частини першої статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1827-VI від 21.01.2010}
Зазначені документи мисливець зобов'язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред'являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Таким чином "відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання" є обовязковим документом під час полювання. Відсутність якого є порушенням правил полювання і віповідно є приводом мінімум до складання адміністративного протоколу.
І ніякі довідки про проходження навчання і тому подібні не передбачені законом!
Те що у вас колись був дозвіл, чи ви скоро отримаєте не має значення. Вище я приводив приклади чому дозвіл може бути не продовжений, або анульований.
 

agentkolya

Мисливець
Шановні мисливці, не вводьте себе в оману коментарями самозванних юристів з інтернету!
Перевірку дотримання правил полювання та складання документів за виявленними порушеннями мають право особи, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання. Посадові особи національної поліції не мають таких повноважень. Дозвільна служба має право перевірить лише законність отримання дозволу, зберігання, використання зброї.

Згідно ЗУ "1478-III, чинний, поточна редакція — Редакція від 10.03.2017, підстава - 1832-VIII "
Стаття 14. Документи на право полювання
Документами на право полювання (для громадян України) є:
{Абзац перший частини першої статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1827-VI від 21.01.2010}
посвідчення мисливця;
щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);
{Абзац четвертий частини першої статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1827-VI від 21.01.2010}
відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
{Абзац п'ятий частини першої статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1827-VI від 21.01.2010}
паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.
{Абзац шостий частини першої статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1827-VI від 21.01.2010}
Зазначені документи мисливець зобов'язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред'являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Таким чином "відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання" є обовязковим документом під час полювання. Відсутність якого є порушенням правил полювання і віповідно є приводом мінімум до складання адміністративного протоколу.
І ніякі довідки про проходження навчання і тому подібні не передбачені законом!
Те що у вас колись був дозвіл, чи ви скоро отримаєте не має значення. Вище я приводив приклади чому дозвіл може бути не продовжений, або анульований.
Надайте будь ласка відповідь на просте питання - частина третя ст.15 суперечить ст.14? Чи є інша редакція ст. 15?
 

T valeri N

Мисливець
Надайте будь ласка відповідь на просте питання - частина третя ст.15 суперечить ст.14? Чи є інша редакція ст. 15?
Ні, не суперечить. Вона розяснює і уточнює можливість полювання з мисливською зброєю, що належить іншій фізичній особі або користувачу мисливських угідь. Відповідно, без посилання на ст.14 яка трактує обовязкову наявність необхідних документів на право полювання вона не має сенсу. В законодавсті вимоги статей повязані, тому не можна виривати окремі трактування із загального контексту.
 

agentkolya

Мисливець
Якщо вона роз,яснює, то дозвіл на яку зброю має бути у мисливця у такому разі?
 

T valeri N

Мисливець
Якщо вона роз,яснює, то дозвіл на яку зброю має бути у мисливця у такому разі?
Як що у вас є дозвіл на мисливську гладкоствольну зброю, то відповідно вам можуть надати таку зброю. А вже для надання мисливської нарізної зброї треба щоб у вас був відповідний дозвіл.
Це по аналогії, якщо у вас права на управління автомобілем категорії Б то ви не маєте права керувати автобусом.
 

agentkolya

Мисливець
Як що у вас є дозвіл на мисливську гладкоствольну зброю, то відповідно вам можуть надати таку зброю. А вже для надання мисливської нарізної зброї треба щоб у вас був відповідний дозвіл.
Це по аналогії, якщо у вас права на управління автомобілем категорії Б то ви не маєте права керувати автобусом.
Дякую за відповідь, але це Ви самі придумали, я про такі побажання писав вище.
Дозвіл видається для зберігання та користування конкретною одиницею. Ст.15 не містить посилань та уточнень щодо вимог, викладених у ст.14. Це або черговий "ляп", або законодавці знали, що пишуть.
 

T valeri N

Мисливець
Дякую за відповідь, але це Ви самі придумали, я про такі побажання писав вище.
З 2010 по 2017 рік я працював старшим державним інспектором з охорони навколишньго природного середовища Державної екологічної інспекції області у відділі державного екологічного контролю за використанням тваринного світу. Повірте, не однаразово складав ( подібні за змістом) адмістративні протоколи за ст.85 КУАП і ні разу протоколи не були скасовані. Якщо ви рахуєте, що я сам придумав, то поступайте на свій розсуд.
З повагою!
 

T valeri N

Мисливець
Дозвіл видається для зберігання та користування конкретною одиницею. Ст.15 не містить посилань та уточнень щодо вимог, викладених у ст.14. Це або черговий "ляп", або законодавці знали, що пишуть.
.

Доповнюю,
ст. 12 ч.2
"Полювання з використанням вогнепальної мисливської зброї дозволяється лише особам, які в установленому порядку одержали в уповноваженому державному органі відповідний документ дозвільного характеру на право користування цією зброєю.
{Частина друга статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 901-VIII від 23.12.2015}";

ст. 20 ч.1
"З метою раціонального використання мисливських тварин, охорони диких тварин, а також середовища їх перебування забороняється:
1) полювати без належного на те дозволу, а саме:
без документів, визначених статтею 14 цього Закону.
 

agentkolya

Мисливець
Тепер більш зрозуміло, чому таке тлумачення вимог закону.
У Ваших словах є здоровий глузд і особисто я за нього! Як здійснюється провадження адміністративних справ, знають усі, хто з цим мав справу. У такому випадку головним фактором є те, чи має можливість людина скористатися правовим захистом, чи є кошти, щоб його оплатити та сенс у кінцевому результаті, бо послуги правозахисника набагато дорожчі, ніж розмір штрафу.
Якщо розглянути саме цей конкретний випадок - як таке може бути, що державний інспектор правий згідно ст.14, а пересічний мисливець, згідно ст.15? Навіщо створювати сутички озброєних людей? Як і те, що надати мисливську зброю особі, якій з певних причин тримати іі категорично заборонено...
Ось таке законодавство.
Дякую за роз,яснення з власного досвіду.
З повагою!
 

agentkolya

Мисливець
.

Доповнюю,
ст. 12 ч.2
"Полювання з використанням вогнепальної мисливської зброї дозволяється лише особам, які в установленому порядку одержали в уповноваженому державному органі відповідний документ дозвільного характеру на право користування цією зброєю.
{Частина друга статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 901-VIII від 23.12.2015}";

ст. 20 ч.1
"З метою раціонального використання мисливських тварин, охорони диких тварин, а також середовища їх перебування забороняється:
1) полювати без належного на те дозволу, а саме:
без документів, визначених статтею 14 цього Закону.
Так, це зрозуміло. ст.12 ч.2 визначає конкретну одиницу, про що я писав вище,
ст.15 конкретно описує вже іншу зброю з конкретним визначенням дозволу на неі - коротко, дозвіл має бути в наявності у іншоі особи, але знову таки, на конкретну одиницю.
 
  • Like
Reactions: kef

kef

Зброяр
Маєш "пакет мисливських документів" і полюй собі з знайомими мисливцями .користуючись на вибір любою моделею рушниці у присутності власника . Хто там вас в полі буде перевіряти є той дозвіл чи немає. Красота :) .І нащо собі голову морочити з тими дозволами.мед.комісіями. ;).
 
Останнє редагування:

T valeri N

Мисливець
Ось таке законодавство.
Дякую за роз,яснення з власного досвіду.
Так, законодавство не досконале. Я особисто під час роботи в інспекції не однаразово надавав пропозиції щодо приведення вимог природоохороннного законодавства до логічного завершення. Але пропозиції були визнані дієвими тільки на рівні міністерства та фахівців. На жаль, законодавці не спішать розглядати такі питання. Однак, вірю що такий час настане...
 

Panters

Снайпер
Якщо я маю дозвіл на гладкоствольну зброю, але з різних причин
(в ремонті і т.д.) не маю можливості її використовувати, то маю
право користуватись на полюванні зброєю свого товариша у
його присутності на цьому полюванні при наявності необхідних
доків як у себе так і в нього, але якщо я не маю у власності взагалі зброї
(відповідно й дозволу), то наявність відповідних доків на право полювання
(посв. мисл. і т.д.)не дає мені право користуватись зброєю свого товариша.
 

agentkolya

Мисливець
Якщо я маю дозвіл на гладкоствольну зброю, але з різних причин
(в ремонті і т.д.) не маю можливості її використовувати, то маю
право користуватись на полюванні зброєю свого товариша у
його присутності на цьому полюванні при наявності необхідних
доків як у себе так і в нього, але якщо я не маю у власності взагалі зброї
(відповідно й дозволу), то наявність відповідних доків на право полювання
(посв. мисл. і т.д.)не дає мені право користуватись зброєю свого товариша.
Скажіть, де на сьогодняшній момент Ви таке прочитали?
 

Panters

Снайпер
Скажіть, де на сьогодняшній момент Ви таке прочитали?
Це здоровий глузд, як можна давати людині право користуватись
зброєю якщо вона образно кажучи не розуміє з якої сторони її взагалі
в руки брати?
 

agentkolya

Мисливець
Згоден - це виключно здоровий глузд!)
Але, коли за здоровий глузд нас притягнуть до адмін відповідальності, буде не весело!
Цього ж здорового глузду дуже не вистачає у багатьох законодавчих актах.
 

Panters

Снайпер
Згоден - це виключно здоровий глузд!)
Але, коли за здоровий глузд нас притягнуть до адмін відповідальності, буде не весело!
Цього ж здорового глузду дуже не вистачає у багатьох законодавчих актах.
Це тому що ці законодавчі акти пишуть люди які або некомпетентні
в цих питаннях, або ті що пишуть їх під себе як їм вигідно.
 
Зверху