Как и где законно практиковаться в стрельбе не охотнику?

Androsh

Слідопит
У нас это совершенно открытое место или если так сказать - "объект". Фактически это силосная яма метров 100 или больше длиной, впереди массивный бруствер. Когда там стреляют военные и другие службы, то выставляются "дозорные" или как это правильно называется. Это плановые стрельбы раз-два-три в месяц. Все остальное время - да пожалуйста, приезжай и толочи бурьян. Т.е. я не знаю как с точки зрения шума-гама в период проведения АТО - это законно или не законно, но то, что с точки зрения природоохранных и подобных мероприятий - стреляют тут все, животным и птицам это как бы не вредит, УООР не против (кто у него спрашивает :)) и стрельба в этом месте браконьерством автоматически не считается. Приехал по правилам (ружье в чехле), расчехлил, пострелял, зачехлил, уехал. Может где в больших городах это серьезные объекты, в поселочках типа моего - кто будет охранять-оплачивать эти "свалки"? Хорошо если кто покосит траву и немного уберет мусор, а то опять же тем воинам или полицейским напрягаться. Это все конечно ИМХО.
Да, но с другой стороны, согласитесь, что это все равно не подпадает под определение "специально отведенные места", типа лицензированного стрельбища или тира. Т.е. опять же, о 100%-ной "законности" говорить не приходится.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
"Лицензированный" тир, точнее - стенд, у нас остался в Луганске :) И когда я выезжаю пострелять, то последние 3 года меня мучит только один вопрос - чтобы когда я стреляю, кто-то не пальнул в ответ :)
Если воины стреляют на вполне законных основаниях - значит место для стрельбы "законное", "лицензированное", "согласованное", "пристрелянное" или как-то типа того :) Я так понимаю вопрос изначально стоял, что при подобных отсрелах в межсезонье не возникло подозрений в браконьерстве? На таких стрельбищах подобные вопросы возникнуть не должны.:)
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Цікаво, а якими законами у нас регламентована стрільба "з метою самооборони"? Навіть якщо тебе вбивати будуть, а ти хоть вгору стрельнеш - все одно будеш винуватий.
Совкові у нас закони чи ні, але вони наші українські, тому обов'язкові до виконання! І в першу чергу самооборона регламентується ККУ! Можу ще назвати чим, але воно вам, мабуть, буде не цікаво, бо це напишу я, а не ваш американський друзяка... До речі, у такому разі спитайте у нього, як вам до нього попасти на користування американськими законами! Але, думаю, вони вас не всі влаштують. Так і будите вештатися між Україною і США, з'ясовуючи, що вас більше влаштовує взагалі?
Правда, є ще один варіант: прийміть в Україні закони, які б вас влаштовували. Але до того часу або до США на ПМЖ, або виконуйте вимоги українських законів!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Таке враження, що ви недавно десь з-за кордону приїхали. Ну то таке... не зважайте, нічого особистого.
Ось вам 100% законний спосіб: здайте іспит і отримайте посвідчення мисливця (нічого складного і коштовного в цій процедурі немає), потім придбайте саму дешеву відстрільну картку, та йдіть собі стріляйте в поле скільки завгодно (звичайно у встановлені дні, та в сезон). Може й з користю: ще й якусь качку, або зайця добудете, господиня рагу приготує :)
Тоді вже радьте правильніше: йдіть мисливських угідь, до яких придбали відстрільну карту, та, з дотриманням всіх законів та правил, полюйте.
Але радити вам полювати по мішенях тут, сподіваюся, ніхто не буде: взагалі це буде не зовсім відповідати українським законам і правилам...
П.С. До речі, трошки вище мені примарилося, що ви або з іншої держави як і ваш друзяка-американець, або майже вже там...
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Да, расслабьтесь... )) Это всего лишь форум, здесь люди обсуждают и высказывают разные мнения.
Совершенно верно! Посему, могу заметить, что и у меня, и у вас, кстати, тут есть ощибки (или опечатки. Могу ткнуть...). Это ж не работа! И тем более - не ЕГЭ.
Вы действительно пишете несколько противоречиво в разных постах...
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Не знаю, как у вас там в Харькове или Луганске, но у нас в Киеве и области есть где пострелять за свои бабки! Если что из прежнего и закрылось, так только из-за желания нашего люда поиметь все на халяву! Сам такой (совок!..), но понимаю, что у нас уже капитализм...
 

Androsh

Слідопит
Але радити вам полювати по мішенях тут, сподіваюся, ніхто не буде: взагалі це буде не зовсім відповідати українським законам і правилам...
Яким саме законам це не відповідатиме? Тобто, будучи на полюванні, пристріляти рушницю по мішеням це правопорушення?
 

pheliks9

Новачок
В "заповедники" - лезть не надо, а вот в "заказниках" - охота разрешена ( в некоторых ), это для расширения вашего кругозора .....
В дальнейшем, вести с вами диалог, считаю, бессмысленным, это похоже, на диалог "глухого" и "слепого" .....
Я вибачаюсь, а ви "сліпий" чи "глухий?, ще раз перепрошую, це так, для розширення мого "кругозору", хоча ні, мабуть "ідеал законослухняності"?...
 

hantersvirid

Мисливець
1. В законі КЗпАП передбачено відповідальність за стрільбу в межах населеного пункту чи ближче 200 метрів до найближчої будівлі. Відповідальність - Штраф близько 90 грн, чи зауваження за конйіскацію зброї нічого не сказано.
2. Тимже КЗпАП передбачено відповідальність навіть за перебування в мисливських угіддях зі зброєю в недозволений час, ( не в період полювання) не залежно від того чи здійснювали Ви постріл. Відповідальність за перебування чи стрільбу - штраф приблизно в такихже розмірах, коли здобув дичину можлива конфіскація зброї.
Казалось би все просто і ясно, - заборонено і все тут!.
А ні.
Я особисто з друзями вибираємо місце приблизно за 500 - 800 метрів від населеного пункту, і по 1 пункту (за стрільбу ближче 200 м. до будівель нас ніхто до відповідальності не притягне) Тай в полі при такій відстані пострілу не чути ( вуха нікому не ріже, не муляє, жаба не давить, тай активісти не чують)
З п. 2 складніше, ми заїжжаємо на полігон поблизу Луцька з трьома брустверами. Старий радянський полігон. При підїзді був напис на табличці "полігон національної гвардії" але ніякого шлакбаума ніяких будівель там не має, забороняючих написів також. Я думаю і статусу полігону він не має. Теоритично цей обєкт, назвемо його полігон, до мисливських угідь не входить. Нам повезло. Стріляємо скільки влізе.
Але можна вибрати і місце яке знаходиться не ближче 200 м до будівель і не входить до мисливських угідь. Тобто обєкти приватної власності, карєри, силосні ями, на кінець приватне поле. При можливості обирайте місце з хорошою оглядовістю, дуже добре коли воно обладнане природніми чи штучними брустверами, знову ж повторюсь до карєрів та силосних ям. Коли хто небудь буде доказувати що приватні обєкти вжодять до мисливських угідь не вірте. Знову ж якщо не має під рукою данних про власність обєкту, і вам пробують довести що це мисливські угіддя то попросіть показати карту угідь,та спеціальні знаки таблиці які повинні виставлятись по межах угідь. І від вас відстануть.
Стріляйте собі на здоровя, вдосконалюйте навички полювання та самооборони.
 

hantersvirid

Мисливець
До речів описаних обставинах Вам дозволу на носіння та зберігання мисливської гладкоствольної зброї цілком достатньо.
 

Producer

Мисливець
1. В законі КЗпАП передбачено відповідальність за стрільбу в межах населеного пункту чи ближче 200 метрів до найближчої будівлі. Відповідальність - Штраф близько 90 грн, чи зауваження за конйіскацію зброї нічого не сказано.
2. Тимже КЗпАП передбачено відповідальність навіть за перебування в мисливських угіддях зі зброєю в недозволений час, ( не в період полювання) не залежно від того чи здійснювали Ви постріл. Відповідальність за перебування чи стрільбу - штраф приблизно в такихже розмірах, коли здобув дичину можлива конфіскація зброї.
Казалось би все просто і ясно, - заборонено і все тут!.
А ні.
Я особисто з друзями вибираємо місце приблизно за 500 - 800 метрів від населеного пункту, і по 1 пункту (за стрільбу ближче 200 м. до будівель нас ніхто до відповідальності не притягне) Тай в полі при такій відстані пострілу не чути ( вуха нікому не ріже, не муляє, жаба не давить, тай активісти не чують)
З п. 2 складніше, ми заїжжаємо на полігон поблизу Луцька з трьома брустверами. Старий радянський полігон. При підїзді був напис на табличці "полігон національної гвардії" але ніякого шлакбаума ніяких будівель там не має, забороняючих написів також. Я думаю і статусу полігону він не має. Теоритично цей обєкт, назвемо його полігон, до мисливських угідь не входить. Нам повезло. Стріляємо скільки влізе.
Але можна вибрати і місце яке знаходиться не ближче 200 м до будівель і не входить до мисливських угідь. Тобто обєкти приватної власності, карєри, силосні ями, на кінець приватне поле. При можливості обирайте місце з хорошою оглядовістю, дуже добре коли воно обладнане природніми чи штучними брустверами, знову ж повторюсь до карєрів та силосних ям. Коли хто небудь буде доказувати що приватні обєкти вжодять до мисливських угідь не вірте. Знову ж якщо не має під рукою данних про власність обєкту, і вам пробують довести що це мисливські угіддя то попросіть показати карту угідь,та спеціальні знаки таблиці які повинні виставлятись по межах угідь. І від вас відстануть.
Стріляйте собі на здоровя, вдосконалюйте навички полювання та самооборони.
С учетом что у нас в Сумах тира нет, то в принципе это оптимальный вариант. Есть и у нас такие полигоны национальной гвардии. Правда почти все подъезды к нему перекопали, наверное что бы стрелки не ездили.
 

ОлександрHAI

Новачок
Хто знає відгукніться ! Де в Івано Франківську можна пройти курси з матеріальної частини зброї і в подальшому отримати довідку для дозвільної ?
 

hantersvirid

Мисливець
В дозвільній і запитайте. Як правило така канторка при УМВС існує, бо поліція тримає монополію на даний вид послуг. І робити нічого не треба і клієнти постійні є.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
1. В законі КЗпАП передбачено відповідальність за стрільбу в межах населеного пункту чи ближче 200 метрів до найближчої будівлі. Відповідальність - Штраф близько 90 грн, чи зауваження за конйіскацію зброї нічого не сказано.
2. Тимже КЗпАП передбачено відповідальність навіть за перебування в мисливських угіддях зі зброєю в недозволений час, ( не в період полювання) не залежно від того чи здійснювали Ви постріл. Відповідальність за перебування чи стрільбу - штраф приблизно в такихже розмірах, коли здобув дичину можлива конфіскація зброї.
Казалось би все просто і ясно, - заборонено і все тут!.
А ні.
Я особисто з друзями вибираємо місце приблизно за 500 - 800 метрів від населеного пункту, і по 1 пункту (за стрільбу ближче 200 м. до будівель нас ніхто до відповідальності не притягне) Тай в полі при такій відстані пострілу не чути ( вуха нікому не ріже, не муляє, жаба не давить, тай активісти не чують)
З п. 2 складніше, ми заїжжаємо на полігон поблизу Луцька з трьома брустверами. Старий радянський полігон. При підїзді був напис на табличці "полігон національної гвардії" але ніякого шлакбаума ніяких будівель там не має, забороняючих написів також. Я думаю і статусу полігону він не має. Теоритично цей обєкт, назвемо його полігон, до мисливських угідь не входить. Нам повезло. Стріляємо скільки влізе.
Але можна вибрати і місце яке знаходиться не ближче 200 м до будівель і не входить до мисливських угідь. Тобто обєкти приватної власності, карєри, силосні ями, на кінець приватне поле. При можливості обирайте місце з хорошою оглядовістю, дуже добре коли воно обладнане природніми чи штучними брустверами, знову ж повторюсь до карєрів та силосних ям. Коли хто небудь буде доказувати що приватні обєкти вжодять до мисливських угідь не вірте. Знову ж якщо не має під рукою данних про власність обєкту, і вам пробують довести що це мисливські угіддя то попросіть показати карту угідь,та спеціальні знаки таблиці які повинні виставлятись по межах угідь. І від вас відстануть.
Стріляйте собі на здоровя, вдосконалюйте навички полювання та самооборони.
Шановний, Ваш Нік можна спробувати перекласти на різний манер...
По-перше, не говоріть дурниці щодо приватної власності та полювання!
Це суперечить приписам ст.ст. 110 і 111 ЗКУ, а також, по-друге, ст. 1 ЗУ "Про мисливське господарство та полювання" (надалі - БЗ):
"мисливські угіддя - ділянки суші та водного простору, на яких перебувають мисливські тварини і які можуть бути використані для ведення мисливського господарства;
мисливські угіддя державного мисливського резерву (або запасу) - мисливські угіддя, які не закріплені за певними користувачами або звільнилися за рахунок позбавлення права користування, охорона яких та регулювання чисельності тварин на яких здійснюються безпосередньо центральним органом виконавчої
влади, що реалізує державну політику у сфері мисливського господарства".
Із цих приписів БЗ випливає, що мисливські угіддя можуть бути практично де завгодно і зовсім не мають якихось обмежень щодо форм власності земельної ділянки. Тому Ви однозначно пропонуєте форумчанам порушувати законодавство України.
Відповідно за таке передбачена тим же БЗ відповідальність за порушення правил полювання!
Щодо КУпАП, то є таке:
" Стаття 174. Стрільба з вогнепальної, холодної метальної чи пневматичної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії в населених пунктах і в не відведених для цього місцях або з порушенням установленого порядку

Стрільба з вогнепальної чи холодної метальної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії або пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду в населених пунктах і в не відведених для цього місцях, а також у відведених місцях з порушенням установленого порядку -

тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії і бойових припасів".

Як бачите, це 2550 грн штрафу (а не ваші "90 грн.") і конфіскація зброї без альтернативна!!! Про зауваження - а ні пари з вуст!
Що буде за перебування у мисливських угіддях із зброєю (навіть без набоїв), то тут треба очікувати покарання за ст. 85 КУпАП, там може бути і штраф, і попередження, і конфіскація (тут вимоги ст. 85 КУпАП нагадують майже щодня. я не буду їх повторювати).
І не забувайте, що всі закони, статути та правила, зазвичай, пишуть кров'ю.
Господа форумчане! Если кому не понятно, то лучше спрашивайте и внимательно читайте нормы законодательства, а не читайте всякую... фигню, где даже точно не могут (или не хотят) назвать норму законодательства, которую хотят обойти. Я вам стараюсь эти нормы давать с номерами статей, которые их устанавливаю. А там - читайте и сами решайте, кто бОльший дятел!
 
Останнє редагування:
Зверху