Депопуляция кабана

север

ветеран форуму
надійна команда
Хм, а чем, это, он так популярен?
Депопуляризация:rolleyes::)
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Ви ж, думаю, ТВ дивитися? Там майже кожного дня передають, що "Здохли усі свині на фермі!" чи "У селі винищили всіх свиней, бо виявили АЧС!". Іноді нагадують й про ДЕПОПУЛЯЦІЮ диких кабанів через епізоотію АЧС. На це треба рішення відповідних державних органів в області та рішення користувачів мисливських угідь на виконання таких рішень.Але це не свідчить про те, що хто завгодно може узяти рушницю та направитися до мисливських угідь займатися "депопуляризацією"! Все лише організовано, дружніми ланками та під чутким керівництвом! І частіше - силами працівників користувачів мисливських угідь: по-перше, це іхня робота, по друге, тварин все одно треба утилізувати, а не з'їдати, та й навіщо зайвими ногами розносити заразу по населеним пунктам?
Зрозуміло?
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Вважаю, що коротко Турист правий: це зменшення, а не знищення.
По-перше, знищення (але не на фермі, де виявили АЧС, там, скоріше, знищення...) у природі досягти важко та й не потрібно: зменшили, щоб менше контактували, найсильніші виживуть, найслабші загинуть й самі. Ті, що залишаться, через деякий час поновлять популяція, особливо, якщо ми допоможемо!
 

Hovarf

Слідопит
Вважаю, що коротко Турист правий: це зменшення, а не знищення.
По-перше, знищення (але не на фермі, де виявили АЧС, там, скоріше, знищення...) у природі досягти важко та й не потрібно: зменшили, щоб менше контактували, найсильніші виживуть, найслабші загинуть й самі. Ті, що залишаться, через деякий час поновлять популяція, особливо, якщо ми допоможемо!
Я з Вами погоджуюсь, але ж якщо є такий термін - "депопуляція" і якщо цей термін вживається в офіційних документах ( наказах, постановах, рішеннях, розпорядженнях і т. п.), а останнім часом він вживається все частіше, то цілком логічно, що мало б бути КОНКРЕТНЕ тлумачення і КОНКРЕТНЕ визначення цього терміну. Я поки що ніде його не прочитав, тому й задав це запитання. Якщо депопуляція - це зменшення кількості кабанів, - то до якої конкретно межі? До оптимальної чисельності кабанів в окремо взятому господарстві чи може до мінімально - допустимої? Я розумію, що це запитання скоріш за все мало б бути адресоване київським чиновникам Держлісагентства. Звідти йдуть розпорядження про проведення депопуляціі. На місцях цю "макулатуру" дублюють. А конкретно пояснити що це таке - ніхто не може.
 
Останнє редагування:

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Шановний Колего Ховарфе! Я думаю, що це йде не від київських (верніше - українських) чиновників ДАЛР, а від керівників ветеринарної медицини, Держпродспоживслужби, а також Мінагрополітики та ДНПК - Державна надзвичайна протиепізоотична комісія.
До речі, можете почитати наказ останнього міністерства щодо цього:
http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0432-17
Там про "депопуляцію" - ані пари з вуст, але про "за рішенням ДНПК проводять відстріл диких свиней з метою моніторингу АЧС в дикій фауні" в старій Інструкції (що була чинною до 2017 року) йшлося. Нова це визначає трохи інакше:
"3. У мисливському господарстві:

1) туші відстріляних диких кабанів та трупи тварин, що загинули, спалюють у визначеному рішенням ДНПК місці;

4) встановлюють чисельність диких кабанів в мисливському господарстві та знищують їх;

5) створюють групи для обходу та збору (у випадку виявлення) трупів диких кабанів на території мисливського господарства з метою подальшого спалення".
Власне сам, Колего, прочитай та порівняй.
 
Я з Вами погоджуюсь, але ж якщо є такий термін - "депопуляція" і якщо цей термін вживається в офіційних документах ( наказах, постановах, рішеннях, розпорядженнях і т. п.), а останнім часом він вживається все частіше, то цілком логічно, що мало б бути КОНКРЕТНЕ тлумачення і КОНКРЕТНЕ визначення цього терміну. Я поки що ніде його не прочитав, тому й задав це запитання. Якщо депопуляція - це зменшення кількості кабанів, - то до якої конкретно межі? До оптимальної чисельності кабанів в окремо взятому господарстві чи може до мінімально - допустимої? Я розумію, що це запитання скоріш за все мало б бути адресоване київським чиновникам Держлісагентства. Звідти йдуть розпорядження про проведення депопуляціі. На місцях цю "макулатуру" дублюють. А конкретно пояснити що це таке - ніхто не може.
Термін - "депопуляція", мені в жодному Законі не попадався, в пізаконних актах так, але без тлумаченння!!!А що за термін мінімально - допустима чисельність? Для мене, це нове в мисливськознавській науці:eek::rolleyes:
 

S.V.R.

ветеран форуму
надійна команда

S.V.R.

ветеран форуму
надійна команда
Можливо.
 
Повірте на слово директору мисливськовпорядчого підприємства ( Розділ 13, таблиця 8 Порядку...) від 3 до 4 голів в залежності від природної зони....
 

S.V.R.

ветеран форуму
надійна команда
Вірю,вірю.:)
 
Зверху