Ловля та приготування раків!

Яремко А.А.

S-Moderator
Команда форуму
Такої теми в нас вроді намає! Тому вартує її обговорити! І перше що я зроблю щоб не получити наганяїв від п. Яковлева виложу нормативну базу а потім обговоримо приманки і секрети приготування!

Отже згідно наказу " Про затвердження правил любитильського і спортивного рибальства "
www.zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0269-99

Заборона на вилов раків діє два рази в рік весною (квітень,травень,червень) це нерестовий період одна самка рака носить до 150 ікринок.
Та осінню (серпень,вересень) в цей період вони змінюють свій хітиновий покрив зябра та відновлюють органи травлення тому в цей період вони ОСОБЛИВО вразливі!

Також Закон захищає раків згідно п. 4. 5. у вказаному наказі вище!
У після нерестовий період дозволяється виловити на одну особу за одну добу не більше 30раків та мінімальним розміром рака 10см. Предмет лову раколовка "хватка" діаметром не більше 70см. та шириною вічка 22мм. з розрахунком не більше 5 шт. на особу!
Також не можна полювати з ліхтариком у темну пору доби за годину до сходу сонця і вже за годину до його заходу!

За незаконний вилов раків порушникам загрожує адміністративна відповідальність згідно ст.85 кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того порушник змушений буде відшкодувати збитки в розмірі 25.5грн за одну особу!

І не забуваємо про Рака широкопалого який є в Червоні книзі України! Якщо такий екземпляр членистоногого попвася, акуратно його випускаємо бо тут вже відповідальність набагато серйозніша!
www.uk.wikipedia.org/wiki/Paк_широкопалий

Ну нормативна база вроді вся! Тепер можна про наживку та рецепти приготування! Я хочу цього року літком попробувати на диню чув що досить дієво! А я завжди ставлю на печінку (курячу, телячу) даю їй трохи підпсуватись. І ставлю на хватки скажу часно на 5 хваток за пів дня 30 штук виловлюю запросто, цього цілком достатнь, дружина не їсть =) каже їй противно ) , а я 24 шт подужаю решту на потім відкладаю. Коли печінки немаю ловлю плотву розриваю також доречі йде не погано!
 

Яремко А.А.

S-Moderator
Команда форуму
Раколовки "хватки" є такі типи але я роблю їх з двома кільцями вони мені більше подобаються! Я правда трохи ступив перший раз коли їх робив я дріт взяв який ржавіє це трохи незручно, але потім купив дріт з нержавійки і все супер! Ставлю їх я від берега до центру водойми потім дивлюсь на якій глибині більше попадаються і переношу туди всі! на верх примотую пінопластик крашу його щоб краще видно було!
 

Вкладення

Одинокий Вовк

ветеран форуму
надійна команда
Привіт, Андрій!
Трошки детальніше про раколовку з двома кільцями. Вона повинна лежати на дні чи бути в підвішенному стані? Кільця зварював чи скручував?
Я з НЕТА робив раколовки з 6 літрових фляг, але вона мала і ефект мізерний.
Які спеції добавляєш крім солі?
Дякую.
 

Яремко А.А.

S-Moderator
Команда форуму
Привіт
Раколовку з двома кільцями зварював але сітку спочатку треба вдіти!Якщо немає інвертора, то можна і спаяти коли формуєш кільце (два кінця накладаєш один на один) береш мідний дротик скручуєш до купи (таким чином його фіксуєш)береш паяльник ват на 100 флюсом пролуджуєш і оловом спаюєш тримає також міцно! Є ще один варіант якщо є "ебуксітка" на господарстві можна так само як з дротом мідним тільки змотуєш дратвою і добренько "ебуксіткою" все це діло залити!

Класти її тільки на дно! Я навіть беру з собою такі грабелькі маленькі дитячі якщо водорості на дні є то знімаю їх і ставлю туди! Якщо покласти їх на водорості або якось не рівно то результату не буде! І не вартує забувати що "хваткі" в народі називають "5ти хвилинки" поставив їх 5-15хв і треба перевіряти бо рак вміє швиденько зжерати наживку. + обовязково привязати треба по центрі бо рак хапає і тягне в нору якщо може наживку "відкантувати" ) а цього на непотрібно!
Сама ефективна раколовка це "хватка" але з нею треба трохи попрацювати вона не дає посидіти потрібно бути в постійному русі!

На рахунок приготування даю все що є під рукою моркву цибулю петрушку перець, лавр, є різні горошки перцю духмяного набір також даю! СИЛЬНО солю в кінці багато зеені (вона дає гарний аромат) можна якщо не шкода додати пива, це вже на любителя!
 

Алексей11

Мисливець
А жареные раки в оливковом масле на много вкуснее варёных.Кто бывал в Одессе в лихие девяностые в кафе (Фригат)может это подтвердить,не забываемое блюдо.С.Ув.
 

Rabkoff

Мисливець
А я ворю в томатном соке и пиве вместо воды,за уши не одтянеш.
 

Роман Мельниченко

ветеран форуму
надійна команда
Я раки ловлю руками в річках. Дивлюсь на берега річки і ті які з твердої глини, починаю в воді шукати рачачі нори, пхаю руку в нору і витягую рака. Також раки ще ховаються в коріннях дерев і в завалах.
В окремі роки прослідковується тенденція до зменшення кількості раків, мені це пояснив знайомий, що раки вразливі до захворювань і коли находить на них якась пошесть то вони вимирають, але з часом відновлюються, це буває раз на 5 - 6 років.
Готую раків традиційно в воді з сіллю, перцем і обовязково кладу великий жмут кропиви.
 

Яремко А.А.

S-Moderator
Команда форуму
Gutsul;188453 сказав(ла):
Я раки ловлю руками в річках.
Я один раз пробував ловити раків руками, скажу це не для "слабонервних" для мене тяжкий психологічний момент запихати руку в нору чомусь завжди здається що там може сидіти водяний щур. =)
 

Одинокий Вовк

ветеран форуму
надійна команда
Я один раз пробував ловити раків руками, скажу це не для "слабонервних" для мене тяжкий психологічний момент запихати руку в нору чомусь завжди здається що там може сидіти водяний щур. =)[/quote]
А я в дитинстві також добре ловив раки руками, навіть в глибоких водоймах, пірнав на 2-3 метри, але одного разу зловив тритона і з тих пір ловлю тільки на фатку або раколовку.
Питання до професіоналів: як і в чому зберегти до Нового року живих раків? Буду вдячний за відповідь.
З пов.
 

Яремко А.А.

S-Moderator
Команда форуму
Одинокий Вовк;198149 сказав(ла):
Питання до професіоналів: як і в чому зберегти до Нового року живих раків?
Брати приклад з великих супермаркетів робити акваріум з фільтрами для води повітря! Інакше напевно ніяк бо наскільки я знаю раки потребують чистої води. Там де є раки вода чиста!
 

Роман Мельниченко

ветеран форуму
надійна команда
AndriyJaremko;198146 сказав(ла):
для мене тяжкий психологічний момент запихати руку в нору чомусь завжди здається що там може сидіти водяний щур. =)
Одинокий Вовк;198149 сказав(ла):
А я в дитинстві також добре ловив раки руками, навіть в глибоких водоймах, пірнав на 2-3 метри, але одного разу зловив тритона і з тих пір ловлю тільки на фатку або раколовку.
В якійсь мірі я вас розумію, але хочу нагадати що самий страшний звір це - Homo sapiens .
 

Яремко А.А.

S-Moderator
Команда форуму
LissNik;198760 сказав(ла):
Товарищ мой тоже любит рыбачить...руками....
У мене є, точніше сказати був товариш, став підводником ми з ним так сваримось до бійки діло ледь не доходить. Я вважаю підводне полювання це 100% браконьєрство тому що 99.9 відсотків підводників полюють вночі з ліхтарем, коли риба фактично безпорадна. Підводне полювання я особисто прирівнюю до браконьєрки а ще + наша щира Українська захланність ще років 10 і ми нашим дітям будемо рибу на малюнках показувати!
 

LissNik

Слідопит
А я считаю это спорт,причём очень серьёзный,в 10 часов утра человек заходит в воду,в четыре часа вечера выходит с води,шесть часов в воде,не каждый на такое способен,и по-браконьерничать как вы говорите.Если с аквалангом да....браконьерство,а так это спорт,лично мне сложно плавать под водой и охотится,а кто-то рождён человеком-амфибией.В "нашей" охоте браконьеров больше чем в подводной....это факт.
 

Кременчужанин

Мисливець
AndriyJaremko;198838 сказав(ла):
LissNik писал:
Товарищ мой тоже любит рыбачить...руками....

У мене є, точніше сказати був товариш, став підводником ми з ним так сваримось до бійки діло ледь не доходить. Я вважаю підводне полювання це 100% браконьєрство тому що 99.9 відсотків підводників полюють вночі з ліхтарем, коли риба фактично безпорадна. Підводне полювання я особисто прирівнюю до браконьєрки а ще + наша щира Українська захланність ще років 10 і ми нашим дітям будемо рибу на малюнках показувати!
На спининг ловят тоже больше нормы ,а Вы им плюсы ставите . Все мы не ангелы .
 

Роман Мельниченко

ветеран форуму
надійна команда
AndriyJaremko;198838 сказав(ла):
У мене є, точніше сказати був товариш, став підводником ми з ним так сваримось до бійки діло ледь не доходить. Я вважаю підводне полювання це 100% браконьєрство
Андрію, я вважаю що підводне полювання це спорт, але в межах закону, звичайно полювання вночі або з балонами це браконєрство, а от вдень без балонів з дотриманням норм вилову - то тут треба бути фізично досить підготовленим, плюс психологічний аспект (великі водойми, глибини, корчі, коряги, завихрення і навіть зустріч з тим же гіганським сомом ), я в свій час дуже активно займався підводним полюванням, але закинув з кількох причин, одна з яких було те що наша компанія майже перейшла на нічне полювання а мене це не влаштовувало, але в загальному підводне полювання (законне) це важкий спорт.
 

KIRA

Мисливець
В кожного своя правда, але коли ти в ночі закинув вудки і чекаєш звуку дзвіночка, а якесь мурло з фарою на лобі лазить поміж вудки в мене прокидається дике бажання дістати з багажника "коцибу" і всадити йому з двох стволів сіллю в задницю, нехай посидить два тижні на мокрому валянку!
 

grom79

Мисливець
KIRA;202190 сказав(ла):
В кожного своя правда, але коли ти в ночі закинув вудки і чекаєш звуку дзвіночка, а якесь мурло з фарою на лобі лазить поміж вудки в мене прокидається дике бажання дістати з багажника "коцибу" і всадити йому з двох стволів сіллю в задницю, нехай посидить два тижні на мокрому валянку!
+100%
 
Зверху