Солонцы

ЄГЕРЬ

Новачок
То вибило бо інтернет негрузив аж тоді побачив шо вибило 3 сообщенія
 

Hovarf

Слідопит
Ось такі солонці - стовпчики виготовляємо і встановлюємо в угіддях. Найкраще для цього підходять колоди з дуба, або модрини (вони довго не гниють в землі). Діаметр в тоншому кінці 15 - 20 см, довжина - близько 2 - 2,2 м. Закопувати їх потрібно на глибину 50 - 80 см, так щоб солонець був над землею трохи нижче зросту людини. Звичайно ж ці розміри умовні і жодних стандартів тут нема. Сіль з таких солонців вимивається повільно, стікаючи по деревині до землі. Такі солонці відвідують козулі, олені та зайці. Найближчим часом викладу їх фото в угіддях.
 

Вкладення

Hovarf

Слідопит
В середині літа встановили два такі солонці. Козуля вже навідується.
 

Вкладення

Strelok

Новачок
Я думаю не высоко. Там всего по высоте 60 см.,стоя на задних лапах достанет). Может на фото кажется высоко. У кого то из ребят было интересно описано,как кто делал солонцы, вот я и прислушался к рекомендациям. Купил на рынке несколько пресованых брикетов соли,один из них распилил ножовкой на четыри части,каждую из них просверлил а после установки столбика прибил шифирным гвоздем. Вышло отлично.
 

КСФ

Слідопит
Останнє редагування:

typict

Мисливець
Похвалимось і своїми подвигами )
Встановили 2 такі солонці, просвердлений отвір і прикручено сталевим дротом до дерева
GPlXAI6ljks.jpg mAjfHDOrSJU.jpg UGWreFkC55A.jpg
Цього тижня підем подивимось чи ходить туди якась живність
 

кей

Мисливець
Я думаю не высоко. Там всего по высоте 60 см.,стоя на задних лапах достанет). Может на фото кажется высоко. У кого то из ребят было интересно описано,как кто делал солонцы, вот я и прислушался к рекомендациям. Купил на рынке несколько пресованых брикетов соли,один из них распилил ножовкой на четыри части,каждую из них просверлил а после установки столбика прибил шифирным гвоздем. Вышло отлично.
Тварини не повиння їсти солі- або гризуть деревину або поїдають грунт. Також неможна робити солонці ( наприклад зайцям) низько до землі з пластикових пляшок і іншого з дном. Потрібно пробивати дирки бо водосольова суміш смертельна для тварин при поїданні в великій кількості.
 

кей

Мисливець
Похвалимось і своїми подвигами )
Встановили 2 такі солонці, просвердлений отвір і прикручено сталевим дротом до дерева
Переглянути вкладення 232655 Переглянути вкладення 232656 Переглянути вкладення 232657
Цього тижня підем подивимось чи ходить туди якась живність
Чи ходять - незнаю, а дерева точно засохнуть.
 

Hovarf

Слідопит
Чи ходять - незнаю, а дерева точно засохнуть.
Ну може зовсім не засохнуть, але вже того здоров'я точно мати не будуть. І не стільки від самої солі , як від пошкодження тваринами. Тому на мою думку всетаки краще облаштовувати солонці на сухостійних стовбурах, або пнях.
 

olga 83

Мисливець
ведь можна у лесничего спросить где планируется санитарная и какая порода будет убиратся и на молодняке той породы спокойно сделать солонец,всё ровно на дрова спилят,я и на сухостое ставил но на один год ...потом кабаны валят
 

Hovarf

Слідопит
ведь можна у лесничего спросить где планируется санитарная и какая порода будет убиратся и на молодняке той породы спокойно сделать солонец,всё ровно на дрова спилят,я и на сухостое ставил но на один год ...потом кабаны валят
Можно спросить. Тогда спилят вместе с вашим солонцом. Никто не будет пилить дерево на высоте груди, оставляя на нем закрепленный соляной брикет, это запрещено санитарными правилами.
 

Hovarf

Слідопит
а вот готовый уже не спилят
Я не совсем понял - что конкретно Вы имеете ввиду под словами - "готовый уже не спилят" ? Если определенные деревья отведены в санитарную рубку, то они будут срублены в любом случае, даже если на них и висит соляной брикет и даже если они - сухостой. Поэтому устанавливать солонцы на местах предполагаемых вырубок леса считаю нежелательным.
 
Зверху