Куля для гладкого ствола, якою вона має бути

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Цікаво як Вам таке вдалося. В мене найкращий результат на 100м був кулею удар - 30см, але пониження траекторії десь пів метра
Снаряжал пулю по системе дедушки Майера. Она не любит сильного заряда пороха, сжимается и начинает давать хуже результаты.
Да и стрелял в детстве отлично - пулевой занимался, большой стандарт стрелял на 300 м из трех положений. А глаза только последние года три стали сдавать. Хотя очки стараюсь не носить.
 

Patso

Снайпер
Провів я сьогодні кілька годин на стрільбищі, настріляв багато цікавого по нових кулях. Викладу все по порядку...
 

Patso

Снайпер
Перш за все новий Удар-32. Пройшов випробування успішно. Спорядження набою: капсуль середній, порох нобель спорт А0 - 1,9г, ствол 82см, обтюратор 5мм пробки, куля, закрутка. Ствол 82см, дульне звуження 1мм. По швидкості: 384, 351, 361, 358, 359 м/с. Відрив вниз по моїй вині - смикнув спуск.
20190210_154349.jpg
 

Вкладення

Patso

Снайпер
Далі я зморочився з Ударом - 28 (старий удар). Відстріль Олександра Кульбицього та і мої відстріли, показали чудову кучність при спорядженні: середній капсуль, А0-1,9г, обтюратор, 5мм пробки, куля, закрутка, проте швидкість невисока - порядка 360м/с, багато людей писали, що цього недостатньо, і я вирішив поекспериментувати. Зробив 3 спорядження, всі елементи, як набою такі ж, різний тільки порох. Ось що вийшло: А0 - 2,0г - 427, 425, 391 м/с!!! 206s - 1,65г - 395, 420, 402 м/с 206s - 1,75г - 405, 422, 419 м/с.
20190210_140745.jpg
 

Patso

Снайпер
Тепер щодо спортивно-тренувальної кулі. Зробив я 3 варіанти набою з кулею ліман 20го калібру вагою 26г в моєму кульовому контейнері. Гарно пішли 2 спорядження, до того ж дуже зручні - патрон короткий, більше влізе в підствольний магазин. Спорядження: гільза пластикова, з відрізаною зіркою ( до довжини 60мм) капсуль середній, порох d20 - 1,55 г і А0 - 1,9г, контейнер прямо на порох, в ньому 8мм корка 28к, і куля ліман, закрутка. Швидкість: А0 - 1,9г - 392, 376, 365 м/с, d20-1,55г - 405, 398, 444м/с
20190210_134810.jpg
 

ldkukr

Снайпер
По швидкості: 384, 351, 361, 358, 359 м/с.
С А0 это более менее понятно на 32г один два всегда бывают выше остальной группы вполне приемлемо 351 -361 м/с.
d20-1,55г - 405, 398, 444м/с
А вот это совсем не понятно, Лии на Одессе в среднем 10 м/с ну 15 если снаряжать с «перепою» а тут 46 м/с :eek: . Правда три выстрела.
А точка прицеливания на 50 м у всех одинаковая?
 

Patso

Снайпер
С А0 это более менее понятно на 32г один два всегда бывают выше остальной группы вполне приемлемо 351 -361 м/с.

А вот это совсем не понятно, Лии на Одессе в среднем 10 м/с ну 15 если снаряжать с «перепою» а тут 46 м/с :eek: . Правда три выстрела.
А точка прицеливания на 50 м у всех одинаковая?
Так, точка прицілювання однакова. Допускаю, що гільза довжиною 60мм в 76 патроннику може давати прорив газів.
 

ldkukr

Снайпер
Впринципі, для стрільби по мішенях та відрах кучність непогана.
Ещё раз пересмотрел: не много ли А0 - 1.9 для 26 г может полностью и не сгореть, ещё и на среднем капсюле.
Начальная скорость меньше 400 м/с для пули ИМХО - ерунда! На охоте если не поместу даже ШШ может не остановить, примеры личные у меня есть.
Стрельба в ящик из мокрой бумаги (в коробку из под 5 пачек бумаги заполняете мокрой бумагой), уже не раз доказывал что результат на скорости 410-430 м/с раскрываеться особенности конструкции пули.
Для пострелух - Лии по своей стоимости закрывает эту нишу для многих.
А так ВСЕ имеет право на жизнь!:)
 

Patso

Снайпер
Ещё раз пересмотрел: не много ли А0 - 1.9 для 26 г может полностью и не сгореть, ещё и на среднем капсюле.
Начальная скорость меньше 400 м/с для пули ИМХО - ерунда! На охоте если не поместу даже ШШ может не остановить, примеры личные у меня есть.
Стрельба в ящик из мокрой бумаги (в коробку из под 5 пачек бумаги заполняете мокрой бумагой), уже не раз доказывал что результат на скорости 410-430 м/с раскрываеться особенности конструкции пули.
Для пострелух - Лии по своей стоимости закрывает эту нишу для многих.
А так ВСЕ имеет право на жизнь!:)
Тут вартість кулі буде теж в районі ліі, а постріл комфортніший.
 

Patso

Снайпер
Ещё раз пересмотрел: не много ли А0 - 1.9 для 26 г может полностью и не сгореть, ещё и на среднем капсюле.
Начальная скорость меньше 400 м/с для пули ИМХО - ерунда! На охоте если не поместу даже ШШ может не остановить, примеры личные у меня есть.
Стрельба в ящик из мокрой бумаги (в коробку из под 5 пачек бумаги заполняете мокрой бумагой), уже не раз доказывал что результат на скорости 410-430 м/с раскрываеться особенности конструкции пули.
Для пострелух - Лии по своей стоимости закрывает эту нишу для многих.
А так ВСЕ имеет право на жизнь!:)
До речі, планую провести ще тест по балістичному желатину. Скоро буде в мене ще експансивна свинцева куля, буду тесиувати.
 

Patso

Снайпер
Хороша новина, я запустив виробництво пластику для куль Удар та полева. Тепер дефіциту не буде. На базі цього пластику скоро буде ще 2 експансивні свинцеві кулі. А пластик вже можна придбати окремо - для "народної творчості"
 

Вкладення

Зверху