Помер Левко Лук'яненко.

Mykola STARyy

Снайпер
Сьогодні 7-го липня на 90 році помер відомий дисидент, Герой України Левко Лук'яненко.
Світла пам'ять...
 

Monya

S-Moderator
Команда форуму
Вечная память и земля пухом....
 

Mechanik

Снайпер
Незламний, непідкупний патріот України. Ядро нації, і вічний революціонер.
Людина з відчуттям гострої несправедливості.
За звинуваченням у тому, що Левко Лук`яненко "з 1957 року виношував ідею відриву УРСР від СРСР, підривав авторитет КПРС, зводив наклепи на теорію марксизму-ленінізму" Левко Лук'яненка приговорили до вищої міри - розстріл.
Через 72 доби вирок суду засудженому було змінено на 15 років концтаборів.
Загалом за своє життя Левко Лук’яненко провів у тюрмах і концтаборах 27 років.
З них 450 днів – у приміщеннях камерного типу і карцерах.
У кінці 80-х його помилували. Тоді ж він очолив Українську республіканську партію (УРП) і став співавтором Акту про незалежність України.

"23 серпня 1991 року в мою голову прийшла найважливіша думка. Ми обговорювали порядок денний на 24 серпня. І я запропонував проголосити Україну незалежною державою.
Якби я промовчав, то ми б наступного дня ухвалювали закони Української радянської соціалістичної республіки".

Майже кожен виступ закінчував словами "Ваша справа, за якого президента голосувати, але молю: проголосуйте за незалежність України

У сім`ї Левка Лук’яненка дітей не було.
Часто повторював, своїй дружині, Надії Бугаєвській, що їй не поталанило. Вона мріяла про сім'ю, а він – про Україну.
Тож Левко не дав їй родинного щастя. Але не вважав, що обрав шлях одинака. Називав це шляхом боротьби.

"Я поклявся йти шляхом Наливайка. А Наливайко сказав так: "Я знаю, что погибель ждет всякого, кто восстает". Він свідомо йшов на смерть, але це смерть після боротьби. Те ж саме і я.


24 серпня 2018 року, коли Україна святкуватиме 27-му річницю незалежності, Левку Григоровичу Лук’яненку виповнилось 90 років. Адже народилися вони в один день.
Вічна пам'ять.


5dbdf24-levko-lukyanenko-last.jpg
 
Зверху