Колективні та облавні полювання на копитних

Статус
Закрита.

Hovarf

Слідопит
Всім добрий вечір. Чи може хтось пояснити , чим конкретно відрізняються колективні полювання на копитних від облавних полювань на копитних.
 

Ohotnik47

Слідопит
Облавне полювання - це група стрільців і певна кількість загоничів, полювання здійснюється шумовим проходженням загоничів через місця очікуваного перебування тварин з метою вигнати їх на лінію стрільців.
А колективне полювання може бути різним, я наприклад, надавав перевагу невеликому колективу, до 5 чол., проводив полювання в двох з єгерем і собакою.
Мисливці розставлялися на лазах і я тихо проходив по угіддях з лайкою, результат був значно кращий ніж в колективі з 20чоловік.
 

Ohotnik47

Слідопит
Пускав по кварталках 4-5 чоловік, паралельно в одному напрямку на відстань 2-3км, сам заїзджав на перед, ситуацію контролював радіозв'язком.
В залежності від результату і кількості ліцензій полювання або закінчувалось, або продовжувалось в іншому урочищі.Полювання проводиться в ранкові та вечірні години.
Садив також одночасно кілька мисливців (до 7 чоловік) в засідку на підгодівельних майданчиках або на солонцях ( в залежності від того, на якого звіра полювання, бувало і комбінував за бажанням мисливців),
після пострілу і добутого трофею полювання або закінчувалось, або продовжувалось, знову ж таки за наявності вільних ліцензій і бажання мисливців.
Як варіант проводив полювання з 5 мисливцями на кабана з підходу з лайками.
Мисливці направляються певними маршрутами, паралельно один одному, а розпорядник полювання йде посередині з собакою, після під'йому кабанів діють в залежності від ситуації, якщо кабани більше 15 хв. крутяться на місці , то зв'язавшись по рації з усіма учасниками, направляєш на підход мисливця, що знаходиться найближче.
А якщо звірі переміщаються, то стріляє той на кого вибіжать.
Ці полювання дають позитивний результат за умови жорсткої дисципліни і незаперечного дотримання ТБ, особливо останній варіант.
І плюс таких полювань в тому, що звір не так лякається, як при шумових облавах і не змінює стацій мешкання.
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Як варіант проводив полювання з 5 мисливцями на кабана з підходу з лайками.
Мисливці направляються певними маршрутами, паралельно один одному, а розпорядник полювання йде посередині з собакою, після під'йому кабанів діють в залежності від ситуації, якщо кабани більше 15 хв. крутяться на місці , то зв'язавшись по рації з усіма учасниками, направляєш на підход мисливця, що знаходиться найближче.
А якщо звірі переміщаються, то стріляє той на кого вибіжать.
На такому полюванні з Лайками, я б не проти побувати)), при таких розкладах собака виконує +- свою функцію!!!...
 

Ohotnik47

Слідопит
На такому полюванні з Лайками, я б не проти побувати)), при таких розкладах собака виконує +- свою функцію!!!...
Нажаль це все в минулому.
Нема вже не лише господарства, а й лісу того навіть.
Ліси вирізали, болота пересохли, звіра :(:(:(:(:(...
 
Облавне полювання - це група стрільців і певна кількість загоничів, полювання здійснюється шумовим проходженням загоничів через місця очікуваного перебування тварин з метою вигнати їх на лінію стрільців.
А колективне полювання може бути різним, я наприклад, надавав перевагу невеликому колективу, до 5 чол., проводив полювання в двох з єгерем і собакою.
Мисливці розставлялися на лазах і я тихо проходив по угіддях з лайкою, результат був значно кращий ніж в колективі з 20чоловік.
Так это и есть как облавная, так и коллективная охота.
Трактация по разному.
А суть одна...
 
Останнє редагування:
Облавне полювання - завжди колективне, а колективне полювання - не завжди облавне.
Хм...
Ну поясните.
По вашему облавная охота всегда коллективная, а коллективная не всегда облавная.
В чем разница ???
С Ув!!!
 

Ohotnik47

Слідопит
Якщо коротко - то кількістю учасників і способом.
Як приклад облави в чистому вигляді - полювання на вовків осінню, без використання прапорців.Кількість учасників може сягати 50 чол.і більше, присутні на такій облаві не лише стрільці і загоничі , а й топтуни і крикуни, завдання яких своєю умілою поведінкою направити звіра в потрібне місце. Причому дії конкретних топтунів і крикунів завчасно оговорюються.
Як варіант сучасних облав - полювання на копитних, але там кількість учасників обмежується.
Колективне ж полювання - це коли мисливців 2 і більше, наприклад полювання 2х мисливців на лиса на полях, де є болотянки які з'єднуються між собою вузькими перешийками по яких лис часто переходить з однієї в іншу.Один мисливець стає на такому перешийку, а інший намагається грамотно направити лиса на нього - оце колективне полювання методом нагону.
В той же час 2 чи й 4 мисливці повноцінну облаву не проведуть.
 

Hovarf

Слідопит
Так это и есть как облавная, так и коллективная охота.
Трактация по разному.
А суть одна...
Суть то одна, але чомусь в "Положенні про правила проведення полювань ......" в п. 1.2 сказано "На кабана, лань,оленів європейського та плямистого , козулю, лося, муфлона (далі парнокопитні тварини) дозволяється індивідуальне, КОЛЕКТИВНЕ та ОБЛАВНЕ полювання. " Тобто в положенні вказано , що колективне та облавне - це різні способи полювання. В цьому ж положенні в п. 2.1. дається визначення ОБЛАВНОГО полювання, але нема жодного визначенняКОЛЕКТИВНОГО полювання. Тому і виникає питання, а в чому різниця між ними?
 

Hovarf

Слідопит
Садив також одночасно кілька мисливців (до 7 чоловік) в засідку на підгодівельних майданчиках або на солонцях ( в залежності від того, на якого звіра полювання, бувало і комбінував за бажанням мисливців),
Я б трактував це як індивідуальне полювання (з засідок, з вишок).
 

Hovarf

Слідопит
Ці полювання дають позитивний результат за умови жорсткої дисципліни і незаперечного дотримання ТБ,
В "Положенні про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин" про такі способи полювання та особливо про техніку безпеки при їх проведенні - жодного слова.
 

Hovarf

Слідопит
І плюс таких полювань в тому,
Шановний колего, зрозумійте мене правильно. Я не ставив питання, щоб почути плюси чи мінуси певних способів полювання. Мене цікавить чисто юридична сторона питання. Як якому виду полювання дати правильне визначення (трактування) згідно діючих нормативних документів.
 
Суть то одна, але чомусь в "Положенні про правила проведення полювань ......" в п. 1.2 сказано "На кабана, лань,оленів європейського та плямистого , козулю, лося, муфлона (далі парнокопитні тварини) дозволяється індивідуальне, КОЛЕКТИВНЕ та ОБЛАВНЕ полювання. " Тобто в положенні вказано , що колективне та облавне - це різні способи полювання. В цьому ж положенні в п. 2.1. дається визначення ОБЛАВНОГО полювання, але нема жодного визначенняКОЛЕКТИВНОГО полювання. Тому і виникає питання, а в чому різниця між ними?
Разница при облавном: есть загонщики и есть номера.
А при коллективном только загон...
Ну как на зайца...
С Ув!!!
 

Hovarf

Слідопит
А при коллективном только загон...
Ну как на зайца...
Ось тут я з Вами згідний. Колективне полювання на зайця - питань нема. Мисливці витягуються підковою (котлом) і йдуть по полю, піднімаючи дичину. Але як такий вид полювання може проводитись на КОПИТНИХ ?
 

Ohotnik47

Слідопит
Я б трактував це як індивідуальне полювання (з засідок, з вишок).
Це в тому разі, якщо в кожного мисливця - окрема ліцензія, а якщо ліцензій менше, або взагалі одна - то сидять до першого пострілу, кому повезло.
 

Ohotnik47

Слідопит
Мене цікавить чисто юридична сторона питання. Як якому виду полювання дати правильне визначення (трактування) згідно діючих нормативних документів.
Стосовно юридичних трактувань - то в нас багато таких , читаючи які - на повному серйозі складається враження про автора, що керується не здоровим глуздом, а необхідністю що небуть написати, аби ніхто не запідозрив, що він нічого не робить.
Це не жарт, не раз приходили вказівки зверху, які викликали лише посмішку і розуміння абсурдності.
 

Hovarf

Слідопит
Бачу, що нікому дана тема не цікава. А шкода. Як можна проводити колективне полювання на кабана без загінщиків, я не розумію.
 
Бачу, що нікому дана тема не цікава. А шкода. Як можна проводити колективне полювання на кабана без загінщиків, я не розумію.
Почему не интересна ???
Очень интересна. Отчеты конечно по копытному не ахти. Но мало ли... Какие причины могут быть.
А почему охота без загонщиков ??? Я что то пропустил ???
С Ув!!!
 
Статус
Закрита.
Зверху