Колективні та облавні полювання на копитних

Статус
Закрита.

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Бачу, що нікому дана тема не цікава. А шкода. Як можна проводити колективне полювання на кабана без загінщиків, я не розумію.
Ховарф, колективне полювання, це коли мисливців більше одного, але вона може бути різна: можна на одного заганяти дичину цілим кагалом загоничів, а можна поставити ловко одного-двох стрільців на гарні та вірні лази, та заганяті одним собакою, ну із провідником. І все буде гаразд! І це теж буде колективне загонне полювання!
Ось коли мисливці полюють, наприклад, на зайця підковою, то тут стверджувати, що це загонне полювання важко, хоча, скоріш за все, воно, знову таки, може вважатися загонним, бо стрільці виконують роль як мисливців, так і загоничів - або на тих, виїхали їх зустрічати, або на тих, що йдуть із ними поруч у лінії підкови і стріляють по зайцям у межах пострілу і з дотриманням правил полювання та етики полювання.
А на кабана, наприклад, деякі полюють один чи удвох, плюс хороший собака-дві. Собака (собаки) утримують кабана, а мисливець акуратно підходить та добирає тварину. І скажи мені: то буде загонне полювання чи як?..
Про цікавість такого полювання я вже не кажу (хоча сам один із трьома лайками брав кабанчика) - "на вкус и цвет товарища нет"!.
 

Hovarf

Слідопит
Ховарф, колективне полювання, це коли мисливців більше одного, але вона може бути різна: можна на одного заганяти дичину цілим кагалом загоничів, а можна поставити ловко одного-двох стрільців на гарні та вірні лази, та заганяті одним собакою, ну із провідником. І все буде гаразд! І це теж буде колективне загонне полювання!
Ось коли мисливці полюють, наприклад, на зайця підковою, то тут стверджувати, що це загонне полювання важко, хоча, скоріш за все, воно, знову таки, може вважатися загонним, бо стрільці виконують роль як мисливців, так і загоничів - або на тих, виїхали їх зустрічати, або на тих, що йдуть із ними поруч у лінії підкови і стріляють по зайцям у межах пострілу і з дотриманням правил полювання та етики полювання.
А на кабана, наприклад, деякі полюють один чи удвох, плюс хороший собака-дві. Собака (собаки) утримують кабана, а мисливець акуратно підходить та добирає тварину. І скажи мені: то буде загонне полювання чи як?..
Про цікавість такого полювання я вже не кажу (хоча сам один із трьома лайками брав кабанчика) - "на вкус и цвет товарища нет"!.
Добрий вечір. Я трохи не те мав на увазі. Створивши дану тему , пробую розібратися в "білих плямах" нашого законодавства. В ст. 15 ЗУ "Про мисливське господарство....." вказано чітко - "Полювання може здійснюватися такими способами - індивідуальне, колективне та колективне полювання з нагоничами (облавне)." Тобто тут виділено три види полювань. Те ж саме читаємо в п. 1.2 "Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин - "На кабанів, лань, оленів європейського та плямистого, козулю, лося муфлона (далі парнокопитні тварини) дозволяється індивідуальне , колективне та облавне полювання". Тут також виділено три види полювань. Але далі в цьому "Положенні ....." йде розділ ІІ "Правила проведення облавного полювання" - де детально описано порядок його проведення , техніка безпеки. Причому зауважу, що в цьому "Положенні....." нема жодного слова про правила проведення КОЛЕКТИВНОГО полювання та техніку безпеки при його проведенні.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Добрий вечір. Я трохи не те мав на увазі. Створивши дану тему , пробую розібратися в "білих плямах" нашого законодавства. В ст. 15 ЗУ "Про мисливське господарство....." вказано чітко - "Полювання може здійснюватися такими способами - індивідуальне, колективне та колективне полювання з нагоничами (облавне)." Тобто тут виділено три види полювань. Те ж саме читаємо в п. 1.2 "Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин - "На кабанів, лань, оленів європейського та плямистого, козулю, лося муфлона (далі парнокопитні тварини) дозволяється індивідуальне , колективне та облавне полювання". Тут також виділено три види полювань. Але далі в цьому "Положенні ....." йде розділ ІІ "Правила проведення облавного полювання" - де детально описано порядок його проведення , техніка безпеки. Причому зауважу, що в цьому "Положенні....." нема жодного слова про правила проведення КОЛЕКТИВНОГО полювання та техніку безпеки при його проведенні.
Колего, ти не там почав шукати! Глян на ст. 1 БЗ (Терміни та їх визначення (!)). І що там сказано про ці види полювання? А ні чого!!!.. :(
Про що казати можна та що саме? Та що завгодно! Але - без певного результата!..
Можна лише вважати, що індивідуально, коли ти один. Якщо нас-вас двоє та більше, це вже колективне полювання. А якщо колективне, але частине не має права стріляти, а лише повинна заганяти тварин на лінію стрільців, то це колективне облавне полювання. "Я так думаю"!.. Але може хто думає інакше?.. :)
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
До речі, у молодості ми так із фахівцями і робили: я у двох із начальником ставали десь лазах, а його син із двома-однією лайкою починав "штовкати" кабанів. Кабани точно виходили на нас двох, оставалося лише влучно стрільнути! А свою роботу начальник із сином-єгерем та собаки знали гарно!
 
Останнє редагування:

Hovarf

Слідопит
Для себе роблю два висновки. Перший - в нашому законодавстві чергові прогалини (це я про те , що немає визначення видам полювань в ЗУ , як Ви і зауважили). Другий висновок - токого поняття як колективне полювання на копитних не існує взагалі. Є тільки індивідуальне та колективне з нагоничами , тобто облавне. А вже скільки номерів на ньому і скільки загоничів - це несуттєво. Але повторю ще раз - все це мало б бути десь описано і визначено. Така моя думка.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Облавне полювання - два мисливці на номерах, один загінщик з собаками.
Чесно кажучи, так ловко поставили, що і одного мисливця б вистачило: ми обо по одному кабанчику добули. Промвідстріл тоді був.
 

Hovarf

Слідопит
Кількість учасників, при облаві на копито - обмежена.
Я знаю. Якщо не помиляюсь, максимальна кількість мисливців при облавному полюванні - 20 чоловік. Але ж мінімальної кількості на облавному полюванні ніде не встановлено. То чому не може бути їх троє - два на номері і один в нагінці?
 

Ohotnik47

Слідопит
Якщо коротко - то кількістю учасників і способом.
Як приклад облави в чистому вигляді - полювання на вовків осінню, без використання прапорців.Кількість учасників може сягати 50 чол.і більше, присутні на такій облаві не лише стрільці і загоничі , а й топтуни і крикуни, завдання яких своєю умілою поведінкою направити звіра в потрібне місце. Причому дії конкретних топтунів і крикунів завчасно оговорюються.
Як варіант сучасних облав - полювання на копитних, але там кількість учасників обмежується.
Колективне ж полювання - це коли мисливців 2 і більше, наприклад полювання 2х мисливців на лиса на полях, де є болотянки які з'єднуються між собою вузькими перешийками по яких лис часто переходить з однієї в іншу.Один мисливець стає на такому перешийку, а інший намагається грамотно направити лиса на нього - оце колективне полювання методом нагону.
В той же час 2 чи й 4 мисливці повноцінну облаву не проведуть.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Я знаю. Якщо не помиляюсь, максимальна кількість мисливців при облавному полюванні - 20 чоловік. Але ж мінімальної кількості на облавному полюванні ніде не встановлено. То чому не може бути їх троє - два на номері і один в нагінці?
Колего! Це давно відмінена норма!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Облавна із нагоничами! Якщо без нагоничі - скоріш за все - просто колективне.
 

Ohotnik47

Слідопит
Хлопці, чого сперечатися, коли Закон ці терміни не встановив?!.
Це не суперечка, а намагання знайти істину,сам в свій час голову ламав, коли потрібно було зформулювати правильно рапорт, чи ще якийсь письмовий документ чи лист.
 
Статус
Закрита.
Зверху